eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Türk Kızılayı

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
serkan_esk Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Serkan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı serkan_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Türk Kızılayı
    Tarih: 26/Ağu/2007 saat 01:47

Türk Kızılayı'nın, Yunanistan'da meydana gelen felakete seyirci kalmayarak yardım için gereken tüm hazırlıklarını tamamladığı, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali'nin, Yunanistan Kızılhaçı Başkanı'nı aradığı bildirildi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Yunanistan'da meydana gelen yangın felaketinin 51 kişinin ölümüne yol açarken pek çok insanı da olumsuz etkilediği hatırlatılarak, ''Türk Kızılayı, komşu ülke Yunanistan'da meydana gelen felakete seyirci kalmayarak yardım için gereken tüm hazırlıklarını tamamladı'' denildi.

Mora Yarımadası dahil olmak üzere kuzey Yunanistan ve Eğriboz Adası'nda son 48 saat içinde çıkan 100'ü aşkın orman yangınından Yunanistan'ın olumsuz etkilendiğinin belirtildiği açıklamada, yangın haberinin alınmasının ardından Türk Kızılayı'nın Marmara Afet Operasyon Merkezi'ni (MAFOM) harekete geçirdiği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

''Yunanistan Kızılhaçı'ndan talep gelmesi durumunda yardım yapılmak üzere gerekli sayıda çadır, battaniye ve yardım malzemesi Yunanistan'a gönderilmek üzere hazırlandı.

Yangın felaketinin meydana gelmesinin ardından Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Yunanistan Kızılhaçı Başkanı'nı arayarak taziyelerini iletti ve gerekli her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını bildirdi. Türk Kızılayı yetkilileri, Dışişleri Bakanlığı ile koordineli olarak Yunanistan'daki gelişmeleri takip etmektedirler.''

Türkiyenin Gururu Bir Kurum.Nerde Mehtaç Olsa Hemen Yardım Ediyor.Müslümanlığın ve Türklüğün Gerektirdiği Şekilde Davranıyorlar.

İyi Ki Varsın TÜRKKIZILAYI

HATALI
YAZIYORSAM
LÜTFEN ÖZEL
MESAJ ATIN

Özel Mesaj Atmak İçin
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,219 saniyede hazırlanmıştır