eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

5 Haziran Olağan Genel Kurul

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 59>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
bigstorm26 Liste gör
Yazar

Emre SIRASÖĞÜT
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı bigstorm26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 19:40
Nebi Hatipoğlu hakkında bi bilgisi olan var mı? Aday olcak mı?
Yukarı
efsanee26 Liste gör
Usta Yazar

ÖMER DURAN.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı efsanee26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 19:42

Alıntı yapılan bigstorm26

Nebi Hatipoğlu hakkında bi bilgisi olan var mı? Aday olcak mı?

O şuan Askerde abi bildiğim kadarıyla şafak 7 LOL Yani olması zor.

ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 19:42
 Nebi Hatipoğlu bildiğim kadarıyla askerde,yine de olabilir ama çok zor,olsa da ne olacak 250-300 adet ne olduğu belirsiz kişi oy kullanacak,bu da demek oluyorki Halil Ünal yine başkan.
S.nalbant
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
  Alıntı Onur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/May/2010 saat 21:18
nebi hatipoğlu halil ünal başka birisi yokmu eses'e başkan olabilcek hep bu isim
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
yakuza26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal
Yer: Sevdamın Şehri
  Alıntı yakuza26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/May/2010 saat 01:26
Daha önce açıklandığı üzere Eskişehirspor genel kurulu 5 Haziran 2010 tarihinde gerçekleşecek. Saat ve yer konusunda açıklanmış bir bilgi yok.

Kulübü 2 yıldır yöneten Halil Ünal tekrardan başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Herşeyden önce iki yıldır kulübün başında bulunan Halil Ünal ve ekibi en azından bir teşekkürü hakediyor.

Takım, 12 yıl gibi uzun bir aradan sonra süperlige döndükten sonra ilk yıl zor da olsa ligde tutunmayı başardı. Bu yıl ise ilk 5 ve Türkiye kupası hedefiyle lige başlandı ancak Türkiye kupasında gruptan çıkamadık, ligde ise geldiğimiz noktada ilk 7 içinde ligi tamamlayacağız. Yönetim ve Rıza hoca tarafından ortaya konan hedefler açısından bakıldığında sportif anlamda hedeflerin hiçbirine ulaşılamadı. İşe taraftar açısından baktığımda ise 2. sezonumuzda ilk 7 çok da kötü sayılmayacak bir sonuç olarak gözükmekte. Sezon başında kime sezon sonunda ilk 7de olacak bu takım deseniz kimse itiraz etmezdi heralde.

Peki yönetim idari anlamda neler yaptı..İlk sezonun sonunda taraftar BET bildirleriyle yönetimi hesap vermeye çağırdı. Ekonomik, kurumsal, idari bakımdan nelerin yapılıp, yapılmadığını sordu. Halil Ünal ve ekibi ise buna karşılık bakkal defteri hesabıyla cevap verdi, tabiki bu kimseyi tatmin etmedi. Sezon sonunda Halil Ünal istifaya çağrıldı ama yönetim hiç oralı olmadı. Aksine bu kişileri birilerinin adamı olmakla suçladı ve aynen yoluna devam etti.

Sezon başında yıllardır yılan hikayesine dönen açığın üstünün kapatılması Yılmaz Hocanın sırtına sarıldı. Takım otobüsü aynı şekilde ETO başkanına havale edildi ama red cevabı alınınca yönetim kampanya başlattı ancak kimse yönetime güvenmediği için destek vermedi ve sonunda takım otobüsünü yönetim kendi almak zorunda kaldı.

Kongrede yönetim bizzat kendi yeni stad sözü verdi. Kemal abilerinden aldıkları gazla birlikte  yerel secimler öncesinde tamamen göz boyama amaçlı bir takım girişimlerde bulunuldu. Tokiyle anlaşıldığı söylendi hatta eski maliye bakanımıza stadın yeri bile gösterildi. Ama gelinen son noktada yerel secimlerin kaybedilmesi ve Kemal abilerinin bakanlıktan alınmasıyla birlikte ses seda kesildi bu projeden. Ta ki Euro 2016 adaylığı haberleri ortaya çıkana kadar. Türkiye'nin Euro 2016 adaylığı çerçevesinde Eskişehir'in haklı olarak aday şehirler arasına girmesiyle birlikte tekrar yeni stad projesi gündeme oturdu. Burada aday şehir olma noktasında federasyon nezdinde Halil Ünal ve ekibinin katkısı olduğu şüphesiz yadsınamaz. Taraftar potansiyelimiz ve Yılmaz hocayla beraber Eskişehir'in geldiği nokta bu seçimde çok önemli etkenlerdi.

Yine kongrede verilen taraftar ürünleri ile ilgili bebeğin bezinden, dedenin bastonuna kadar herşeyin olacağı vaadedilen Esstore konusu. Tabi ki bu da birçok vaad gibi yalan oldu. Bırakın bunları doğru düzgün forma satışı bile zamanında gerçekleştirilemedi. Formalar hep bir hafta sonra gelecek dendi ama o hafta bir türlü gelemedi. Taraftar ürünlerinde çeşitlilik sağlanamadı, profesyonel bir satış ve tedarik yönetimi gerçekleştirilemedi. Yıllardır özellikle gurbetçi tarftarlarımızın beklediği online satış gerçekleştirilemedi.

Kurumsallaşma ve şirketleşme yönünde etkin adımlar atılamadı. Kulübe kalıcı gelirler kazandırılması yönünde projler geliştirilmedi. Sponsorluklar ve pazarlama yetersiz kaldı. Altyapıya eskiye oranla daha çok önem verilmesine rağmen istenen başarı ve yapılanma sağlanamadı. Koskoca iki sezonda bir tek Alper Potuk takıma kazandırılabildi.

İki sezon boyunca Süperligin en çok transfer yapan takımı olduk. gelcek vaaden transferlerden ziyade bonservisi elinde olan oyunculara ve kiralık sözleşmelere yönelindi. Transferlerin ücretleri konusunda net açıklamalar yapılmadı.

Peki neler yapıldı: Ayder tribünün üstünün kapatılması sonunda tamamlandı. Vip tribünü yenilendi ve aile tribünü oluşturuldu. Bu sezon başında başlanan tesilerde sahaların iyileştirilmesi yani sahaların yapılması tamamlanmak üzere. Tesislerin önünde yer alan Alpet'le anlaşma imzalanarak belli bir gelir elde edildi. Takım otobüsü yenilendi. Deplasman tribünü adı altında bir gecekondu inşa edildi. En son Ac Milan'la ortak bir protokol imzalandı. 2 sezondur takımın başında yer alan Rıza Çalımbay ile 1+1 yıllık sözleşme yenilendi.

Netice olarak bu kongre Eskişehirspor için tarihi bir kongre olacaktır. Belki de en çok katılımın olacağı kongre olacaktır. Tüzükte bir takım değişikliklerin yapılması gerektiği aşikardır. Özellikle olağan kongre tarihinin daha erken tarihe(mart veya nisan ayı) çekilmesi, mali kongrenin yapılması. Yeni üyelikler ve yönetin görev süresi gibi konular gündeme mutlaka gelmelidir. Halil ünal ve ekibi cebindeki tüm taşları döküp bu kongrede üyelere ve taraftarlara hesap verecektir.

Üye sayısındaki soru işaretlerinin bulunduğu bir ortamda Halil Ünal tüm gücüyle yeniden başkan seçilmek için herşeyi yapacaktır. Ümit ediyorum ki demokratik bir ortamda seçimler gerçekleşir ve Yüksek Eskişehispoluluk bilincine sahip bir başkan adayı takımın başına gelir.

Taraftarlar olarak bize düşen kongreyi takip etmek ve katılım saplamaktır çünkü bu kongre ESKİŞEHİRSPOR'UN GELECEK 10 YILININ ŞEKİLLENDİRECEK BİR KONGRE OLACAKTIR.
Eskişehirspor demek; bir şehrin alın yazısı demektir..
Yukarı
esk_26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı esk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/May/2010 saat 01:33
1 aydan daha az bir süre kaldı
Soylentiler Halil Ünal adamlarını oy kullanmak ıcın uye yaptı konusunda aksine baskandan yalanlama gelmedi
Gazetelerde daha once cıkan haberlerde eski yoneticiler aday cıkarma hazırlıgında olduguna dair haberler vardı
Eskod un bir calısması yada hic yokken muhalefet cabası varki taktirle karsılıyorum yapılan yanlısları yuz ustune cıkarmaya calısıyorlar
Umarım sehirin onde gelen aklıselim kisiler adaylıgını koyar !..
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/May/2010 saat 01:34
Tek adayla gireceğiz diye düşünenler ters köşe olacak gibi.2-3 adaylı kongre bizi bekler Tongue
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/May/2010 saat 01:36
Alıntı yapılan es_emre26

Tek adayla gireceğiz diye düşünenler ters köşe olacak gibi.2-3 adaylı kongre bizi bekler Tongue

İnşallah dediğin gibi olur emre.
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/May/2010 saat 01:47
Takım bu durumdayken ve 350 yeni üye yapılmışken kimse kaybedeceğini bile bile seçime girmez bence. Şu şartlarda Halil Ünal kazanır gibime geliyor. Kazansın sorun değil. Bizim kişilerle işimizin olmaması lazım. Halil Ünal beklentilere cevap versin isterse ömür boyu başkan olsun.

Taraftarın beklentileri de açıktır:

1) Kulübün maddi durumunu bilmek istiyor ve maddi kısımların daha sağlıklı denetlenebilmesi için düzenli olarak mali genel kurulun yapılmasını istiyor.
2) Üyeliklerde belli bir sistemin uygulanmasını ve sadece yakınların değil isteyen her Eskişehirspor taraftarının kulübe üye olmasının önünün açılmasını istiyor.
3) Sadece bugünü değil, yarını düşünen bir yönetim anlayışının benimsenmesini istiyor.
4) Kulüpte kurumsallaşmanın tamamlanmasını istiyor.
5) Yönetimin şeffaf olmasını istiyor.
6) Altyapının sağlam temeller üzerine kurularak üretim yapmasını istiyor.
7) Ben değil biz diyen bir yönetim anlayışı ve şehrin tamamen kenetlendiği bir yönetim istiyor.
8) Bedava bilet işlerinin bitmesini istiyor.
9) Stadda biraz daha konfor, giriş çıkışlarda biraz daha az eziyet çekmek istiyor.
10) Kendini değil Eskişehirspor'u düşünen bir yönetim istiyor.
11) Kalıcı gelir kaynakları yaratılmasını istiyor.
12) Kişilerin isteklerinin değil, sistemin uygulandığı bir yönetim anlayışı istiyor.

Bunlar da olması gerekenler zaten. Bunları yapacak kişiler gelsin yönetime aday olsun. Yapamayacaklar bu kulübe boşuna zaman kaybettirmesin.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
ramozotti Liste gör
Usta Yazar

Ramazan
Yer: -kızılcıklı-
  Alıntı ramozotti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/May/2010 saat 02:05
gar düğün salonunda olmasın yine..yakışmıyo koskoca eskişehirspor camiasına...anemonda olabilir yada anadolu üni.de bi adaam gibi yerde yapılır umarım...gerçekten üsttedede söylendiiği giibi yer ve saat neden belli değil sayın yönetim...yoksa milleti uyutup gündemde tutmamaya mı çalşıyosunuz...
bizdeki aşk mum ışığında göz göze değil...meşaleler altında omuz omuza!!!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 59>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır