eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kutlu Doğum Haftası

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Murat Diri Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat Diri
Online Durum: Offline
  Alıntı Murat Diri Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Kutlu Doğum Haftası
    Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:09

KUTLU DOĞUM HAFTASI

Bu haftanın, hak din olan İslam’ın ve son peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşamının ve görüşlerinin iyi anlaşılmasına vesile olmasını diliyoruz.

Peygamber Efendimizin doğumunun üzerinden 1439 yıl geçmiş bulunmaktadır. Peygamberlik zincirinin son halkası olara beşeriyete gönderilen Peygamber Efendimiz, yaşadığı zamanın karanlığına son vermiş, aydınlık bir dönemin müjdecisi olmuştur.

Peygamber Efendimiz, kargaşanın huzurla, cahilliğin ilimle, çirkinliklerin güzellikle tebdilini sağlamış, Yaradan’ın yüce mesajlarını insanlığa ileterek, insanlığın yolunu irfan ve ferasetiyle aydınlatmıştır.

Hz. Muhammed (s.a.v.) 23 yıllık peygamberlik hayatı boyunca İslam medeniyetinin ilim, adalet, barış, ahlak ve akıl gibi değerler üzerine inşasını başarmış, İslamın dünyanın en uç köşelerine kadar ulaşmasını sağlamıştır.

Aynı zamanda Peygamber Efendimizin yaşantısı, güzel ahlakı, sabrı, adalet anlayışı, ileri görüşlülüğü ve insanlığa tebliğ ettiği mukaddes prensipleri Türk-İslam medeniyetinin de fikri ve dili referans noktası haline gelmiştir.

Efendimizin savunduğu ve tebliğini sağladığı kutlu değerler, barış ve huzur çerçevesinde vücut bularak  âlemlerin rabbi olan Yüce ALLAH’ın ilahi mesajlarının benimsenmesine vesile olmuştur.

O’nun bu sağlam temeller üzerine inşa ettiği İslam medeniyeti bugünkü şartlarda çeşitli sorunlarla boğuşmaktadır.

Irak, Afganistan, Filistin gibi İslam ülkelerinin işgali, bir takım Batılı devletlerin geldiği insanlık dışı noktayı ve İslam âleminin zor durumunu gözler önüne sermektedir.

İşte bu hazin tablo, Peygamber Efendimizin bütün hayatıyla somutlaştırdığı mesajlarının İslam toplumları tarafından doğru okunmadığı ve benimsenmediğini göstermektedir.

Gerek ülkemiz gerekse İslam dünyası açısından, kültürel değerlerin tahrip edildiği, şiddet ve ahlaki bunalımların yoğunlaştığı bu günlerde Peygamber Efendimizin sünnetine, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in hikmetine daha fazla ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Peygamber efendimizi anmak, anlamak ve ahlakını anlatmak inde bir vesile olacak bu haftanın tüm Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı ReprimonD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:13
Kutlu Doğum Haftası mübarek Olsun
Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
Geniusturkish Liste gör
Yazar

Onur YILDIRIM
Yer: İstanbul
  Alıntı Geniusturkish Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:23
Kutlu Doğum Haftası Mübarek Olsun...
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:25
Kutlu Doğum Haftası Mübarek Olsun...
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
ESafa Liste gör
Usta Yazar

Safa
Yer: EStanbul
  Alıntı ESafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:43
kutlu doğum haftası mübarek olsun.
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:45
Türk İslam aleminin kutlu doğum haftası kutlu olsun
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
ademm26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ADEM CİHAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ademm26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:54
Kutlu Doğum Haftası  Mübarek olsun.
her zaman heryerde en büyük ESES
Yukarı
ramozotti Liste gör
Usta Yazar

Ramazan
Yer: -kızılcıklı-
  Alıntı ramozotti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 14:35
tüm islam alemine hayırlara vesile olsun..şu karışık günlerde kardeşliğimizin kıymetini birlik ve beraberleiği umarım bize hatırlatır....murat tebrikler bu konuyu açtığın için
bizdeki aşk mum ışığında göz göze değil...meşaleler altında omuz omuza!!!!
Yukarı
arslan Liste gör
Deneyimli Yazar

Abdurrahman ARSLAN
Yer: Turkey
  Alıntı arslan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 15:36

Efendim(2)

Kışı yaşayan gönüllere yaz gelmedi efendim

Sevdasız gönüllere aşk gelmedi efendim

Huzuruna varmadan anladım ki dert bitmez

Sensiz bahçelere bahar gelmedi efendim

Bir fırtına gibi geçerken zaman sensiz üşüdüm efendim

Bulduğumuz her liman sensiz köhnedir efendim

Başımızdan aşarken dalgalar yüreklerde korku var

Sana kavuşmanın umuduyla batmadık efendim

Nicedir gözlerdeki pınarlar kurudu sensiz efendim

Yürekler nasır bağladı eller kurudu sensiz efendim

Sana selamı çok gören diller rabbime havaledir

Gel gel ki sensiz gönüller çöl olmasın  efendim

Sana methiyeler yazsam yetmez lugatlar efendim

Sana methiyeler yazan ecdada selam olsun efendim

Bizim için rabbine secdelere varan nebiler nebisi

Sana canlar feda olsun peygamberim efendim

Abdurrahman ARSLAN

Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 16:03
Veda Hutbesi'nde tüm müminlere "Bölünmeyin, ayrılmayın, parçalanmayın" diyen Peygamberimizin(S.A.V) mekânı, tüm ES ESlerin ve inananların tabii, ahir dünyada yer bulacağı mekân olsun... Yaradan; hepimizi onun yanına, yamacına kabul eylesin.
Doğumu, sözleri, adımları bizimle olsun...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır