eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehir Eti Hentbol Takımı

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
Online Durum: Offline
  Alıntı scorpio Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 12:04
Tekrar o günleri yakalamak malesef şu an için çok zor arkadaşlar.
Çünkü  Eskişehir'de hentbol neredeyse öldü. Bunun da pek çok sebebi var.
Türkiye'ye Hentbol ilk geldiği zaman Eskişehir pilot illerden biriydi. Altyapı gerçekten çok iyi çalışıyordu. 80'li yoıllarda Kılıçoğlu Toprak spor ve Eskişehir Eti ligin olmazsa olmazlarıydı. 90lı yıllarda Kılıçoğlu altyapıdan gelen oyuncular ile devam ederken Eti ise direk şampiyonluk hedefi ile komple bir takım satın aldı. Takım Ankara'da ikamet ediyor, antrenmanlarını orada yapıyor, sadece maç için Eskişehir'e geliyordu. Göreceli de olsa bir başarı yaşandı, şampiyonluklar ve Avrupa'da başarı geldi. Ancak bu başarılara rağmen, medyanın bu spora karşı ilgisiz kalması, harcanan paraların reklam bazında bir deri dönüşü olmaması nedeni ile Eti Hentbol şubesini kapattı.
Kılıçoğlu yoluna devam ederken bir dönem Anadolu Universitesi de bu yarışa katıldı. 90 yıl yılların başında Türkiye şampiyonu olan Kılıçoğlu Yıldız takımı ve gene Türkiye şampiyonu olan Cumhuriyet Lisesi takımı oyuncularının bazıları 90ların sonunda ve 2000lerin başında  A takımlarda mücadele ettiler.

Ancak alttan yeni jenerasyonların gelmemesi, ulusal medyada bu sporun yeteri kadar ilgi görmemesi özellikle müessese takımlarının yatırımlarını çekmesine sebep oldu.

Görünen o ki, o günlere dönemk ciddi bir emek ve ilgi gerektirmekte. Umarım birileri tekrar bu ile el atar.

"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
seven7 Liste gör
Yazar

alp mete
Yer: Turkey
  Alıntı seven7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 13:39
Bu konuyla ilgili Eti'ye bir mail attım ama henüz bir cevap gelmedi.
Umarım ilgilenirler.
[COLOR=RED]1 gün gelecek 1 gün kalacak

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2993&PN=4
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 13:46
çocukluğumuzun rüyası; milli takımın bel kemiği eskişehir eti...
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
fatih_hayati Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih Hayati ÇAKIR
Yer: İstanbul
  Alıntı fatih_hayati Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 14:29
Aslıda hentbolu bilmem ama eti bir basketbol takımına sponsor olsa 1ligde bir de basket takımımız olsa güzel olur inancındayım mutlu akü selçuk üni. gibi itü gibi ted kolejliler gibi bence eti de bir takıma sponsor olabilir eti eskişehirspor gibi
Es-Es Es ki ki ki eski eski es
Yukarı
arslankaya_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ARSLANKAYA
Yer: KIRIM
  Alıntı arslankaya_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 14:34
eti den bu kadar şey istemek bence abartı olur onlar eses e destek versin yeter.ama başka firmalar bir spor klübü oluşturursa seve seve desteklerim.
ÜNİESES (ANADOLU)
http://www.unieses.org/
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 18:11
Anadolu Üniversitesi Hentbol takımının oyuncularının yarısı bizim okulda okuyor veya okumuş kişiler ..
Bizim okul altyapı olarak kullanılıyor ( Cumhuriyet Lisesi )
Bu sene kız takımımız Türkiye 3.sü oldu ve içlerinden bi çok milli takıma gidenler var..
Eğer Eskişehir'de futbol dışında Eskişehir adını taşıyarak bi spora yönelim olacaksa bu ne Voleybol ne Basketbol direk Hentbol olmalıdır .. Potansiyel haddinden fazla çünkü ..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
yoncacı Liste gör
Deneyimli Yazar

Mehmet Emin Sungar
  Alıntı yoncacı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 18:26
Alıntı yapılan esk_26

Eskisehirde sporcu sıkıntısı yok aslında
Anadolu ve Osmangazi nin hentbol takımları vardı tam bilmiyorum hangi seviyede oynuyorlar aynı sekilde basketbol ve voleybol takımlarıda var
Eskisehirde bu sporlar yapılıyor ama o yerlere paralar aktarılmıyor
Antalyanın bile en ust seviyede 2 profesyonel basketbol takımı var
Yönetim maddi düzlüge cıktıktan sonra umarım diğer sporlarada el atar

Ne yani Antalya'yı beğenemedinmi?
İstanbulluyum, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
esk_26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı esk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Nis/2010 saat 18:44
Alıntı yapılan yoncacı

Alıntı yapılan esk_26

Eskisehirde sporcu sıkıntısı yok aslında Anadolu ve Osmangazi nin hentbol takımları vardı tam bilmiyorum hangi seviyede oynuyorlar aynı sekilde basketbol ve voleybol takımlarıda var Eskisehirde bu sporlar yapılıyor ama o yerlere paralar aktarılmıyor Antalyanın bile en ust seviyede 2 profesyonel basketbol takımı var Yönetim maddi düzlüge cıktıktan sonra umarım diğer sporlarada el atar

Ne yani Antalya'yı beğenemedinmi?

estağfurullah Abi
Antalya sehrinde 2 tane profesyonel basketbol takımı en ust lıgdeyken neden bizim sehrimizde futboldan baska sporlara yatırım yapılmıyor diyerek sormaktı maksadım
Yukarı
seven7 Liste gör
Yazar

alp mete
  Alıntı seven7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2010 saat 14:12
Aslında ben sadece Eti Hentbol'ü kastetmedim. Bu Eti Hentbol de olabilir Sarar Voleybol yada Candy(Süsler) Basketbol..
Klüp ya da takım  çok önemli değil, kastettiğim futbol dışında hiç bir takım sporunda Eskişehir olarak yer almayışımızdır.
Arkadaşların belirttiği gibi hentbol altyapımız çok iyi, keza voleybol ve basketbolda da iyi sporcular yetişiyor Eskişehir'den.

Anlatmak istediğim çok ucuza maliyetlerle kurulabilecek futbol dışı bir takım, sportif başarıyla beraber tüm ulusal medyada az da olsa kendine yer bulabilir.

Örneğin Ülker spora desteğini krize rağmen kesmedi ve şimdi Türkiye'nin en büyük gruplarından biri. Fenerbahçe Ülker, BJK ColaTurka ve Galatasaray CafeCrown ile sürekli bir reklam imajı yaratıyorlar kendilerine. Eti Eskişehir'de büyük ama Ülker'e rakip olamıyor şimdi çoğu mecrada.

Anlatmak istediğim buydu.

Saygılar

Yukarı
seven7 Liste gör
Yazar

alp mete
  Alıntı seven7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Nis/2010 saat 18:30
Alıntı yapılan Volkan

Anadolu Üniversitesi Hentbol takımının oyuncularının yarısı bizim okulda okuyor veya okumuş kişiler ..
Bizim okul altyapı olarak kullanılıyor ( Cumhuriyet Lisesi )
Bu sene kız takımımız Türkiye 3.sü oldu ve içlerinden bi çok milli takıma gidenler var..
Eğer Eskişehir'de futbol dışında Eskişehir adını taşıyarak bi spora yönelim olacaksa bu ne Voleybol ne Basketbol direk Hentbol olmalıdır .. Potansiyel haddinden fazla çünkü ..

Öyleymiş, pilot illerden biriymişiz. Ekteki video anlatıyor biraz..

http://www.youtube.com/watch?v=A2jjse8aqXI

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 6>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır