eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ÜniESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Biz Taraftar Değil miyiz?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3456>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
delimustafa Liste gör
Yazar

mustafa özcan
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı delimustafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 19:23
Sevgili Kaan ,
Demişsin ki " en önce girmesi gereken tribün grupları". Bu ne demek orada bulunan diğer taraftarlar taraftar değil mi?
Ayrıca bizim tepkimiz içeriye girememek değil, ele geçen biletlerin bizim dışımızda herkese dağtılması ve sistemdir.Yani anlayıştır.Bu durumda sadece yönetimin istedikleri içeri girebilecektir.Biletleri Kestele getirselerdi kalmadığı zaman yollasalardı ya da biletler adam gibi satılsaydı biz yine dışarda kalsaydık hiç problem değildi.
Şunu da belirteyim 13 kişi dışında biz zaten biletlerimizi Bursa ya önce giden arkadaşlara aldırdık.Sadece 10 tane bilet istedik hem de bedeliyle.
Ayrıca ben içeri girmek istesem girerdim.  Ama  benim yanımda gelen 1 kişi bile dışarda kalsa ben onu bırakıp içeriye giremem.Benim adamlık, başkanlık ve liderlik anlayışım budur.
www.unieses.org
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Yer: Turkey
  Alıntı emrahes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 19:35
semih hocamın yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. ne yazıkkı yazdıklarını bagzı kesımler anlamak ıstemıyor yada anlamıyor. sorunun maca gırıp gırememek olmadıgı ap acık bellı. sorun bu yonetım tarzı ve bu taraftar zıhnıyetı ıle hıc bır zaman butunluk saglıyamıcagımız. ne yazık kı bız ne kadar bırlık beraberlık ıstesekte bu saglanamacık. cunku trıbun gruplarından bagımsız hareket eden bızdık. kı duzen her takımda oldugu gıbı trıbun gruplarını kolluyan tarzda işler. sımdı bızımde bu duzenı degıstıremıcegımız ap acık bellı gorunuyor. umarım bır gun herkez grupların samımıyetıne ınanır butun problemler bıterde bızde onlardan ayrı deplasman organızasyonu yapmayız. neyse cok konustum. bunlar sadece bır ümit...
DK
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 19:39
Alıntı yapılan delimustafa

Sevgili Kaan ,
Demişsin ki " en önce girmesi gereken tribün grupları". Bu ne demek orada bulunan diğer taraftarlar taraftar değil mi?
Ayrıca bizim tepkimiz içeriye girememek değil, ele geçen biletlerin bizim dışımızda herkese dağtılması ve sistemdir.Yani anlayıştır.Bu durumda sadece yönetimin istedikleri içeri girebilecektir.Biletleri Kestele getirselerdi kalmadığı zaman yollasalardı ya da biletler adam gibi satılsaydı biz yine dışarda kalsaydık hiç problem değildi.
Şunu da belirteyim 13 kişi dışında biz zaten biletlerimizi Bursa ya önce giden arkadaşlara aldırdık.Sadece 10 tane bilet istedik hem de bedeliyle.
Ayrıca ben içeri girmek istesem girerdim.  Ama  benim yanımda gelen 1 kişi bile dışarda kalsa ben onu bırakıp içeriye giremem.Benim adamlık, başkanlık ve liderlik anlayışım budur.

Size yada sizlere karşı asla bir olumsuz düşüncem olamaz aksine saygım sonsuz.Siz ilk hafta gerekeni yaptınız.

Taraftar grupları maça önce girmeli.Çünkü tayfa maça erken girerse birçok şeyi engeller.Ne demek istediğimi maç öncesinden anlayabilirsiniz.Tribünde ne bir abi ne de tayfa vardı.Eğer tayfa orada olsaydı birçok şeyi engelleyebilirdik.Bu yüzden tayfalar tabiki çok daha önceden girmelidir.

Neyse dediğim gibi.Armasının peşinden koşan kitleleri ayırırsanız çok güzel olur.Tek temennimse budur.

Nefer
Yukarı
sdt_eses Liste gör
Yazar

sedat şişman
Yer: İNÖNÜ
  Alıntı sdt_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 19:57

geçen seneki ankaragücü maçında kendi taraftarına karaborsa yapan, yine aynı maçta biz gol attıktan sonra sevinç gösterilerini ellerindeki biletleri havaya atarak gösteren bu şerefsizler temizlenmedikce bize rahat yok...O maçta bende inönüden minibüs organizasonu yapmıştım 15 kişiden sadece 3 kişiyi kendi tribünümüze sokabildik ben dahil birkaç arkadaşta karaborsa bilet alarak a.g. tarafına girdik ve o günden itibaren bu insanları görünce midem bulanır...inşallah aynı olaylar bir daha yaşanmaz..

Yarısı Siyah & Yarısı Kırmızı
Yukarı
mr zenco Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper Yeşilöz
Yer: Bahrain
  Alıntı mr zenco Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 20:23

@Ati_Kaan

Biletleri dağıtan sen değilsin veya tribünde olay çıkaran da sen değilsin, üzerine alınmana ne gerek var? Daha çok hakkettiği düşünülüp bilet verilen adamların içeride neler yaptığını gördükten sonra bedeli karşılığında 10 bilet isteyen kardeşlerimizin dışarıda kalması insanı üzüyor. Sözümün kimlere gittiği gayet açık. Bütün çapulcular, kavgacılar, en ufak şeyde gözünü kırpmadan kendi taraftarına vurabilenler üzerine alınsın.
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!
Yukarı
muhammetpoyraz Liste gör
Deneyimli Yazar

Muhammet POYRAZ
Yer: Estanbul
  Alıntı muhammetpoyraz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 20:26
Alıntı yapılan Ati_Kaan

Alıntı yapılan delimustafa

Sevgili Kaan ,

Size yada sizlere karşı asla bir olumsuz düşüncem olamaz aksine saygım sonsuz.Siz ilk hafta gerekeni yaptınız.Taraftar grupları maça önce girmeli.Çünkü tayfa maça erken girerse birçok şeyi engeller.Ne demek istediğimi maç öncesinden anlayabilirsiniz.Tribünde ne bir abi ne de tayfa vardı.Eğer tayfa orada olsaydı birçok şeyi engelleyebilirdik.Bu yüzden tayfalar tabiki çok daha önceden girmelidir.Neyse dediğim gibi.Armasının peşinden koşan kitleleri ayırırsanız çok güzel olur.Tek temennimse budur.
Kusura bakmayın abi tayfa gelmeden önce, açık kale arkası bize küfür edince alkışlarla karşılık vermiştik. Tabii bu olması gereken tepki gerçekleşince kısa sürede sustu onlarda. Ne zaman ki tayfa geldi, anama küfür edince ben susacak mıyım dendi ve küfüre küfürle cevap verildi. Sonra olaylar bu duruma geldi. Bilmiyorum siz ne düşünürsünüz ama şahsen ben onların ettiği küfürü zerre kadar umursamıyorum. Onlar kim oluyor ki? Ben olayları bu şekilde gözlemledim ama tabii yanlış gözlemlemiş de olabilirim. Saygılarımla...
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 21:19
Alıntı yapılan gakkos26

Bu başlığa yazacağım çok şey var ama yarın ki genel kurulda arkadaşlarımızın görüşlerini almak en doğrusu olacaktır. şahsım adına ifade etmem gereken bazı noktalar, söylemeden geçemeyeceğim şeyler var.

Ersin'in şu açıklamalarına zerre kadar katılmıyorum: Deplasmana giderek sesiyle destek verebilecek kişilere biletleri belli ölçüde ayarlanılıyor. Yıllar öncede bu durum böyleydi. Tribün liderlerine tribün gruplarına dağıtılması için belli sayıda bilet verilir kalan az sayıda bilette münferit taraftarlar için staddan satışa sunulur." 
Eğer biz bu durumu gayet normal kabul ediyorsak, pislikleri, çürük elmaları temizlemek için verilen savaşta bizlere kolay gelsin diyorum.

Bizim meselemiz bu işte, zihniyette problem yaşıyoruz. Murat Diri ve bazı arkadaşların çabalarını herkes bu sayfalarda okuyor ve takdirle karşılıyor. Grupları adına yapacakları her türlü çabayı ben de destekliyorum ve her zaman yanlarında olduğumu bir kez daha belirtiyorum. 

Ama unutulmaması gereken bu takımı seven, peşinde koşmak isteyen insanlar sadece bu gruplardan oluşmuyor ve bu gruplar tüm Eskişehirspor taraftarlarını temsil etmiyor. Bedava bilet verilen, bedava otobüs verilen insanlarla, özel araçlarıyla, kendi imkânları ile giden insanların EsEs sevgisi arasında en ufak bir fark olduğunu mu düşüyoruz? Taraftar gruplarının üyeleri, takımımızı sesiz çoğunluktan daha mı çok sevdiği için bu İMTİYAZLARA sahip oluyorlar? Hiçbir Eskişehirspor taraftarı, hiçbir lider, reis abi, taraftar grubu vs.den daha değersiz değildir. Ve hiç kimsenin böyle AYRIMCILIKLAR oluşturmaya hakkı yoktur.  

İşte sesiyle destek verecek adama, sen yönetim olarak bedava bilet, bedava otobüs verip diğer taraftarlarından daha çok desteklersen ve onlara İMTİYAZLAR tanırsan, normal taraftara gişelerde parası ile satın alınacak bilet bırakmazsan dün yaşanan olaylar ortaya çıkar. Koltuklar kırılır, simitçiler yağmalanır, bir kişiye 10 kişi saldırıp linç etmeye çalışır vs. vs.

Başkalarının yıllardır bu işi yapmış olması, otobüs, bilet vb.nin her yerde dağıtılıyor olması ve bunun savunmalara dayanak yapılması, yapılanın doğru bir davranış olduğunu göstermez. Yapılan bu uygulamalar külliyen YANLIŞTIR. x, y, z yapıyor bizim de yapmamız normaldir diye bir düşünce ASLA kabul edilemez. Yapılanlar doğru olmadığı için bizim oluşum gibi, ÖTO gibi, minibüs organizasyonları gibi alternatif yolculuklar ortaya çıkmıştır. 

Yapılanları doğru bulmadığımız, efsane Eskişehirspor taraftarına yakışmadığına inandığımız ve Eskişehirspor taraftarı yaparsa en iyisini yaparı göstermek için ve öncü olmak için başlattığımız ÜNİESES deplasman yolculukları, geçen sürede oldukça ilgi görmüş ve sessiz çoğunluk denilen kitlelerin desteği ile bir çok başarılı organizasyonlar gerçekleştirilmiştir. Ama yaşanan olaylar, o kadar ilerlemiştir ki artık taraftarlarımızın deplasman tribünlerinde yer almaları beraberinde büyük riskler getirmeye başlamıştır.

Şahsen yaşanan olayları azaltmak adına yaptığımız bu yolculukların maalesef bir başarı getirmediğini ve işin risk boyutunun her geçen gün arttığını gözlemliyorum. Bizim oralarda olduğumuz zaman içerisinde bu pisliklerin sayısı hiçbir zaman azalmadı. Yönetimler tarafından beslenen ve çok kötü bir şekilde kanıksanmış bu anlayış değişmediği sürece bizim yapabileceğimiz hiç ama hiçbir şey yoktur. Yönetimlerin bu anlayışını, en azından Eskişehirspor yönetiminin bu anlayışını değiştirme gücümüz olmadığı açık seçik ortadadır. Kendimizi kandırmayalım, yıllar içerisinde yaşananlar da bu olayların azalmayacağının en büyük kanıtıdır. Forumlarda birleşelim, bunları temizleyelim, şöyle yapalım söylemlerinin de reel hayatta geçerli olmadığı bilinmektedir. O yüzden deplasmanlara gitmeyelim demiyorum. Topluca birilerini organize edip, ÜNİESES isimi altında deplasmanlara götürmek riskli olduğu için toplu organizasyonları bırakmanın zamanı geldi diyorum. Tabii ki bundan sonra da, özel aracımla, trenle vs ile gidebildiğim kadar deplasmana gitmeye çalışacağım. Tribünleri terk etmeyeceğim ama ortak organizasyonlarda ben olmak istemiyorum. Tekrar ediyorum bu benim şahsi düşüncemdir. Oluşumun duruşu genel kurul ile ortaya çıkacaktır.

Bizde birileri gibi eşi, dostu toplayarak minibüslerle, arabalarımızla gitmeyi, telefonlarla organize olmayı çok iyi bilirdik. Böyle yapmak yerine, bir misyonu üstlendik ve bunda da başarılı olduk. Artık bu misyonu sonlandırmanın zamanı gelmiştir. Beraberimde götürdüğüm 20 yaşında bir genç, kendi taraftarı tarafından bıçaklansa, kendi renktaşının attığı koltuk kafasına geldiği için beyin kanaması geçirse veya kılına herhangi bir şekilde zarar gelse ben o çocuğun annesine, babasına bunun hesabını nasıl veririm, söyler misiniz? O yüzden şahsi görüşüm deplasmanlara gitmeye devam etmek ama organizazyon işlerini sonlandırmak yönündedir. Başkaları deplasman organize ederse gider misin? diye sorarsanız da, tabii ki giderim. Çünkü orada sorumluluğu sadece kendi adıma üstlenmiş olacağım.    

Oluşumumuz her zaman iyilerin yanında olmuştur, bundan sonra da yapılan tüm iyi işleri destekleyecek ve kendisine düşen görevleri yerine getirmeye çalışacaktır. tabii ki temel faaliyet alanları öncelikli olacaktır. Bizim çalışma alanımız temelde üniversiteler ve üniversite gençliği olduğu için bundan sonra daha çok bu bağlamdaki organizasyonları sürdürmek (panel-söyleşi-belgesel-sosyal sorumluluk projeleri, şenliklerde standlar vb.) en güzeli ve doğrusu olacaktır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 21:28
Uni esesle benimde ilk deplasmanım oldu
Semih hoca ve diyerleriyle tanışma fırsatı buldum gayet efendi saygılı
Semih hocanın ne demek istedigini pek cok kişi anlamamıştır biraz sohbet ettik kendisiyle murat hoca felan hak veriyorum kendisine msjlarını daha dikatli okursanız ne demek istedigini gayet iyi anlarsınız
Hocam diyorki güzel org yaptık ama bunun sakıncaları oluyor büyüdükce
Hocam diyorki kimseye bilet sözü vermedik
Hocam diyorki bizler tarftar degilmiyiz bizleri neden ayırıyorlar
Hocam diyorki beleş degil paramızla girmek istiyoruz ama yine bize yok birilerine cok
Semih hoca gercekden tanıdıgım en sempatik insanlardan biri
Dün gördümki calmadıgı kapı kalmadı 90 kişiye bilet bula bilmek icin her imkanı denedi
Pek cok kişi tanıdık vassatasıyla aldırdı biletleri artık 3-5 derken sanırım 13 kişi felan kalmıştı biletsiz Bursaya ilk gelenlerdende bizdik bir haber geldi 500 bilet bir( şahısta )diye hocam hem o amacla hemde İnegölde 3 cocugun atıgı taş cama geldi fikir almak icin aradı cevap
BİZDEN BAGIMSIZ GİDİYORSUNUZ YAPILACAK BİŞE YOK 500 BİLET 13 BİLETE İHTİYACIMIZ VAR YOK BİZDE ÖLE BİŞE YALAN HABER
Yorum sizin ha bende biletsiz kalabilirdim dünkü macda BURSA Teksasdan arkadaşlarım benim biletimi almışlardı ve bursa asayişin önüne gelerek beni aldılar sayı olarakda 30 kadar varlardı hem yedik hem ictik sagolsunlar demeki tanıdık olmasa bizde yaya kalacagız

EsEsYuCeL......
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 23:50

Ünieses organizasyonunu sonuna kadar destekleyenlerden biriyim temennim odurki inşallah bu organizasyon dahada büyür ve güçlenir.Çünkü bu tür organizasyonlar büyümeyip küçülürse eski zamanlardaki taraftar profilini yakalamamız imkansız.

Bu arada bedava bilet ve otobüs veren yöneticiler deplasmanda olan bütün olumsuzlukların sorumlularıdır.İnsan daha çok şeyler yazmak istiyor ama sinirlenip kendi kendini yemekten başka birşey olmuyor maalesef...

Nezaman ki iyi niyetli insanlar kötü niyetli insanlara seslerini yükseltirler o zaman bazı şeyler yoluna girer. 

...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Şub/2010 saat 00:04
Taraftarsınız tabii ki... Bu camiadan rant sağlamayı aklından geçirmeyen ve gönlünde ES ES sevgisi, kaygısı olan herkes bence sevdalıdır. Bunu Bursa yollarına kadar taşıyanlar da hem taraftardır hem de taraftarın iyisindendir. Camiayı sırtlayacak cinsten denir ya, öyledir bizim UNIESESLERİMİZ. Serzenişinizde, gönül koymanızda haklısınız ama son nefESe kadar bir yere gitmek, vazgeçmek yok.Wink Omuz omuza, hep birlikte omuz omuza(inşallah).
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3456>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır