eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ÜniESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Biz Taraftar Değil miyiz?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
nightmare26 Liste gör
Usta Yazar

Turgut
Yer: Forza GENOA!!!!
Online Durum: Offline
  Alıntı nightmare26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 14:42
UnıESES ile ilk deplasmanımdı,gerçekten de güzeldi (Girememek hariç)...Bizimle beraber dışarda kalan sayın mustafa özcan ve arkadaşlarına teşekkürler bizlerle beraber durmasınıda bıldıler sız yoksanız bızde yokuz dıyebıldıler demeselerde bız bunu anladık adamsınız...
Başka deplasmanlarda görüşmek dilekleri ile inşallah..

Pilavıda benden hey Allah...ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 14:45
Ben sizin sorununuzu anlayabiliyorum ama kendi düşünceme göre bir fikir belirttim. Zamanında tribün liderlerine bize ayrılan 350 kişilik İnegöl deplasmanı için bir kaç gün önceden Eskişehir' e gönderilen 350 biletin tümünün verildiğini ve onları tribündekilere dağıtıldığınıda biliyorum.

Dün Bursa' da yaşanılanlar tamamen taraftarımızın birbiriyle iletişimsizliğinden ibarettir. Bunun başka bir açıklaması yok. Herkes birbirinden habersiz, kim kimin ne yaptığını bilmiyor. Dün bilet konusunda yaşanılanlar ve içeride çıkan olayların nedeni tamamen iletişimsizlikten kaynaklandığını düşünüyorum.

Bizim öncelikle yapmamız gereken gruplarımız, derneklerimiz, oluşumlarımızın birbiriyle iletişimi sağlamak. Bunu başarabilirsek bütün sorunları hep birlikte aşabiliriz. Bunun içinde UniESES gibi oluşumların yapıcı birleştirici özelliklerini kullanmalıyız.
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 14:49
Alıntı yapılan esesim

İyiler bazen dışarda kalır, aldırmayın, yola devam...

Selahattin abi ne güzel söylemiş.Arkadaşlar lütfen aldırmayın.
Elbet birgün Taraftar derneklerimiz biraraya gelecek ve başınada adam gibi biri secilecek.
İşte o zaman bu tür şeyleri konuşmak yerine,daha ileri gitmek için tartışacağız konuşacağız.
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 16:14

Bu başlığa yazacağım çok şey var ama yarın ki genel kurulda arkadaşlarımızın görüşlerini almak en doğrusu olacaktır. şahsım adına ifade etmem gereken bazı noktalar, söylemeden geçemeyeceğim şeyler var.

Ersin'in şu açıklamalarına zerre kadar katılmıyorum: Deplasmana giderek sesiyle destek verebilecek kişilere biletleri belli ölçüde ayarlanılıyor. Yıllar öncede bu durum böyleydi. Tribün liderlerine tribün gruplarına dağıtılması için belli sayıda bilet verilir kalan az sayıda bilette münferit taraftarlar için staddan satışa sunulur." 
Eğer biz bu durumu gayet normal kabul ediyorsak, pislikleri, çürük elmaları temizlemek için verilen savaşta bizlere kolay gelsin diyorum.

Bizim meselemiz bu işte, zihniyette problem yaşıyoruz. Murat Diri ve bazı arkadaşların çabalarını herkes bu sayfalarda okuyor ve takdirle karşılıyor. Grupları adına yapacakları her türlü çabayı ben de destekliyorum ve her zaman yanlarında olduğumu bir kez daha belirtiyorum. 

Ama unutulmaması gereken bu takımı seven, peşinde koşmak isteyen insanlar sadece bu gruplardan oluşmuyor ve bu gruplar tüm Eskişehirspor taraftarlarını temsil etmiyor. Bedava bilet verilen, bedava otobüs verilen insanlarla, özel araçlarıyla, kendi imkânları ile giden insanların EsEs sevgisi arasında en ufak bir fark olduğunu mu düşüyoruz? Taraftar gruplarının üyeleri, takımımızı sesiz çoğunluktan daha mı çok sevdiği için bu İMTİYAZLARA sahip oluyorlar? Hiçbir Eskişehirspor taraftarı, hiçbir lider, reis abi, taraftar grubu vs.den daha değersiz değildir. Ve hiç kimsenin böyle AYRIMCILIKLAR oluşturmaya hakkı yoktur.  

İşte sesiyle destek verecek adama, sen yönetim olarak bedava bilet, bedava otobüs verip diğer taraftarlarından daha çok desteklersen ve onlara İMTİYAZLAR tanırsan, normal taraftara gişelerde parası ile satın alınacak bilet bırakmazsan dün yaşanan olaylar ortaya çıkar. Koltuklar kırılır, simitçiler yağmalanır, bir kişiye 10 kişi saldırıp linç etmeye çalışır vs. vs.

Başkalarının yıllardır bu işi yapmış olması, otobüs, bilet vb.nin her yerde dağıtılıyor olması ve bunun savunmalara dayanak yapılması, yapılanın doğru bir davranış olduğunu göstermez. Yapılan bu uygulamalar külliyen YANLIŞTIR. x, y, z yapıyor bizim de yapmamız normaldir diye bir düşünce ASLA kabul edilemez. Yapılanlar doğru olmadığı için bizim oluşum gibi, ÖTO gibi, minibüs organizasyonları gibi alternatif yolculuklar ortaya çıkmıştır. 

Yapılanları doğru bulmadığımız, efsane Eskişehirspor taraftarına yakışmadığına inandığımız ve Eskişehirspor taraftarı yaparsa en iyisini yaparı göstermek için ve öncü olmak için başlattığımız ÜNİESES deplasman yolculukları, geçen sürede oldukça ilgi görmüş ve sessiz çoğunluk denilen kitlelerin desteği ile bir çok başarılı organizasyonlar gerçekleştirilmiştir. Ama yaşanan olaylar, o kadar ilerlemiştir ki artık taraftarlarımızın deplasman tribünlerinde yer almaları beraberinde büyük riskler getirmeye başlamıştır.

Şahsen yaşanan olayları azaltmak adına yaptığımız bu yolculukların maalesef bir başarı getirmediğini ve işin risk boyutunun her geçen gün arttığını gözlemliyorum. Bizim oralarda olduğumuz zaman içerisinde bu pisliklerin sayısı hiçbir zaman azalmadı. Yönetimler tarafından beslenen ve çok kötü bir şekilde kanıksanmış bu anlayış değişmediği sürece bizim yapabileceğimiz hiç ama hiçbir şey yoktur. Yönetimlerin bu anlayışını, en azından Eskişehirspor yönetiminin bu anlayışını değiştirme gücümüz olmadığı açık seçik ortadadır. Kendimizi kandırmayalım, yıllar içerisinde yaşananlar da bu olayların azalmayacağının en büyük kanıtıdır. Forumlarda birleşelim, bunları temizleyelim, şöyle yapalım söylemlerinin de reel hayatta geçerli olmadığı bilinmektedir. O yüzden deplasmanlara gitmeyelim demiyorum. Topluca birilerini organize edip, ÜNİESES isimi altında deplasmanlara götürmek riskli olduğu için toplu organizasyonları bırakmanın zamanı geldi diyorum. Tabii ki bundan sonra da, özel aracımla, trenle vs ile gidebildiğim kadar deplasmana gitmeye çalışacağım. Tribünleri terk etmeyeceğim ama ortak organizasyonlarda ben olmak istemiyorum. Tekrar ediyorum bu benim şahsi düşüncemdir. Oluşumun duruşu genel kurul ile ortaya çıkacaktır.

Bizde birileri gibi eşi, dostu toplayarak minibüslerle, arabalarımızla gitmeyi, telefonlarla organize olmayı çok iyi bilirdik. Böyle yapmak yerine, bir misyonu üstlendik ve bunda da başarılı olduk. Artık bu misyonu sonlandırmanın zamanı gelmiştir. Beraberimde götürdüğüm 20 yaşında bir genç, kendi taraftarı tarafından bıçaklansa, kendi renktaşının attığı koltuk kafasına geldiği için beyin kanaması geçirse veya kılına herhangi bir şekilde zarar gelse ben o çocuğun annesine, babasına bunun hesabını nasıl veririm, söyler misiniz? O yüzden şahsi görüşüm deplasmanlara gitmeye devam etmek ama organizazyon işlerini sonlandırmak yönündedir. Başkaları deplasman organize ederse gider misin? diye sorarsanız da, tabii ki giderim. Çünkü orada sorumluluğu sadece kendi adıma üstlenmiş olacağım.    

Oluşumumuz her zaman iyilerin yanında olmuştur, bundan sonra da yapılan tüm iyi işleri destekleyecek ve kendisine düşen görevleri yerine getirmeye çalışacaktır. tabii ki temel faaliyet alanları öncelikli olacaktır. Bizim çalışma alanımız temelde üniversiteler ve üniversite gençliği olduğu için bundan sonra daha çok bu bağlamdaki organizasyonları sürdürmek (panel-söyleşi-belgesel-sosyal sorumluluk projeleri, şenliklerde standlar vb.) en güzeli ve doğrusu olacaktır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
  Alıntı armani26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 16:26
Alıntı yapılan gakkos26

Bu başlığa yazacağım çok şey var ama yarın ki genel kurulda arkadaşlarımızın görüşlerini almak en doğrusu olacaktır. şahsım adına ifade etmem gereken bazı noktalar, söylemeden geçemeyeceğim şeyler var.

Ersin'in şu açıklamalarına zerre kadar katılmıyorum: Deplasmana giderek sesiyle destek verebilecek kişilere biletleri belli ölçüde ayarlanılıyor. Yıllar öncede bu durum böyleydi. Tribün liderlerine tribün gruplarına dağıtılması için belli sayıda bilet verilir kalan az sayıda bilette münferit taraftarlar için staddan satışa sunulur." 
Eğer biz bu durumu gayet normal kabul ediyorsak, pislikleri, çürük elmaları temizlemek için verilen savaşta bizlere kolay gelsin diyorum.

Bizim meselemiz bu işte, zihniyette problem yaşıyoruz. Ersin, yağmacılığın, hırsızlığın azaltılmasını, maçlara daha az emanetle gidilmesini vs. başarı olarak görüyor. Bu o grupların kendi içerisinde bir başarısı olabilir ve onlar için büyük başarı kabul edilebilir. Onun ve murat Diri'nin çabalarını herkes bu sayfalarda okuyor ve takdirle karşılıyor. Grupları adına yapacakları her türlü çabayı ben de destekliyorum ve her zaman yanlarında olduğumu bir kez daha belirtiyorum. 

Ama unutulmaması gereken bu takımı seven, peşinde koşmak isteyen insanlar sadece bu gruplardan oluşmuyor ve bu gruplar tüm Eskişehirspor taraftarlarını temsil etmiyor. Bedava bilet verilen, bedava otobüs verilen insanlarla, özel araçlarıyla, kendi imkânları ile giden insanların EsEs sevgisi arasında en ufak bir fark olduğunu mu düşüyoruz? Taraftar gruplarının üyeleri, takımımızı sesiz çoğunluktan daha mı çok sevdiği için bu İMTİYAZLARA sahip oluyorlar? Hiçbir Eskişehirspor taraftarı, hiçbir lider, reis abi, taraftar grubu vs.den daha değersiz değildir. Ve hiç kimsenin böyle AYRIMCILIKLAR oluşturmaya hakkı yoktur.  

İşte sesiyle destek verecek adama, sen yönetim olarak bedava bilet, bedava otobüs verip diğer taraftarlarından daha çok desteklersen ve onlara İMTİYAZLAR tanırsan, normal taraftara gişelerde parası ile satın alınacak bilet bırakmazsan dün yaşanan olaylar ortaya çıkar. Koltuklar kırılır, simitçiler yağmalanır, bir kişiye 10 kişi saldırıp linç etmeye çalışır vs. vs.

Başkalarının yıllardır bu işi yapmış olması, otobüs, bilet vb.nin her yerde dağıtılıyor olması ve bunun savunmalara dayanak yapılması, yapılanın doğru bir davranış olduğunu göstermez. Yapılan bu uygulamalar külliyen YANLIŞTIR. x, y, z yapıyor bizim de yapmamız normaldir diye bir düşünce ASLA kabul edilemez. Yapılanlar doğru olmadığı için bizim oluşum gibi, ÖTO gibi, minibüs organizasyonları gibi alternatif yolculuklar ortaya çıkmıştır. 

Yapılanları doğru bulmadığımız, efsane Eskişehirspor taraftarına yakışmadığına inandığımız ve Eskişehirspor taraftarı yaparsa en iyisini yaparı göstermek için ve öncü olmak için başlattığımız ÜNİESES deplasman yolculukları, geçen sürede oldukça ilgi görmüş ve sessiz çoğunluk denilen kitlelerin desteği ile bir çok başarılı organizasyonlar gerçekleştirilmiştir. Ama yaşanan olaylar, o kadar ilerlemiştir ki artık taraftarlarımızın deplasman tribünlerinde yer almaları beraberinde büyük riskler getirmeye başlamıştır.

Şahsen yaşanan olayları azaltmak adına yaptığımız bu yolculukların maalesef bir başarı getirmediğini ve işin risk boyutunun her geçen gün arttığını gözlemliyorum. Bizim oralarda olduğumuz zaman içerisinde bu pisliklerin sayısı hiçbir zaman azalmadı. Yönetimler tarafından beslenen ve çok kötü bir şekilde kanıksanmış bu anlayış değişmediği sürece bizim yapabileceğimiz hiç ama hiçbir şey yoktur. Yönetimlerin bu anlayışını, en azından Eskişehirspor yönetiminin bu anlayışını değiştirme gücümüz olmadığı açık seçik ortadadır. Kendimizi kandırmayalım, yıllar içerisinde yaşananlar da bu olayların azalmayacağının en büyük kanıtıdır. Forumlarda birleşelim, bunları temizleyelim, şöyle yapalım söylemlerinin de reel hayatta geçerli olmadığı bilinmektedir. O yüzden deplasmanlara gitmeyelim demiyorum. Topluca birilerini organize edip, ÜNİESES isimi altında deplasmanlara götürmek riskli olduğu için toplu organizasyonları bırakmanın zamanı geldi diyorum. Tabii ki bundan sonra da, özel aracımla, trenle vs ile gidebildiğim kadar deplasmana gitmeye çalışacağım. Tribünleri terk etmeyeceğim ama ortak organizasyonlarda ben olmak istemiyorum. Tekrar ediyorum bu benim şahsi düşüncemdir. Oluşumun duruşu genel kurul ile ortaya çıkacaktır.

Bizde birileri gibi eşi, dostu toplayarak minibüslerle, arabalarımızla gitmeyi, telefonlarla organize olmayı çok iyi bilirdik. Böyle yapmak yerine, bir misyonu üstlendik ve bunda da başarılı olduk. Artık bu misyonu sonlandırmanın zamanı gelmiştir. Beraberimde götürdüğüm 20 yaşında bir genç, kendi taraftarı tarafından bıçaklansa, kendi renktaşının attığı koltuk kafasına geldiği için beyin kanaması geçirse veya kılına herhangi bir şekilde zarar gelse ben o çocuğun annesine, babasına bunun hesabını nasıl veririm, söyler misiniz? O yüzden şahsi görüşüm deplasmanlara gitmeye devam etmek ama organizazyon işlerini sonlandırmak yönündedir. Başkaları deplasman organize ederse gider misin? diye sorarsanız da, tabii ki giderim. Çünkü orada sorumluluğu sadece kendim adına üstlenmiş olacağım.    

Oluşumumuz her zaman iyilerin yanında olmuştur, bundan sonra da yapılan tüm iyi işleri destekleyecek ve kendisine düşen görevleri yerine getirmeye çalışacaktır. tabii ki temel faaliyet alanları öncelikli olacaktır. Bizim çalışma alanımız temelde üniversiteler ve üniversite gençliği olduğu için bundan sonra daha çok bu bağlamdaki organizasyonları sürdürmek (panel-söyleşi-belgesel-sosyal sorumluluk projeleri, şenliklerde standlar vb.) en güzeli ve doğrusu olacaktır.

ClapClapClapClapelinize sağlık..
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 16:39
Alıntı yapılan gakkos26

Hocam açıklama falan değil o bir yorum sadece zaten alıntı yaptığınızın yazının başında  " malesef " kelimesi var. Bu durumu kabullenmekten ziyade işleyiş açısından yıllardır devam eden düzenin bu şekilde olduğunu kendimce belirttim. Bilet konusunda sıkıntı olabilecek her deplasmanda diğer takımın yöneticileri derneklerle irtibata geçerek size şu kadar bilet verilecek ? Siz onları orada dağıtın ona göre gelin demiyorlar mı. Yoksa oraya gidebilecek binlerce insanın nasıl durdurabilirsin ?  Ama yazımın başında belirttiğim gibi malesef kelimesini çıkararak benim sanki bu düzeni savunuyormuşum gibi bana cevap vermenizi anlayamadım.

Yukarı
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
  Alıntı yankee2222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 16:42
Abi Bursa'da ki sorun misafire ayrılan yerden çok taraftarın gitmesidir. Sonuçta misafir takım seyircisine ayrılacak yer ve bilet sayısı bellidir. 1000 kişilik kontenjanı olan yere 3000 kişi gidilirse elbette dışarıda kalanlar olacaktır, O gruplara dağıtılan biletlere gelince o biletleri Bursa amigosu selim ve arkadaşları gelip tribün liderlerine verdiler. Adamlar bize iyilik yaptılar ve tanıdıkları grup liderlerine biletleri teslim ettiler. Burada yapılacak iş bellidir. Bütün gruplar adam sayısını tespit edip gerektiği kadar adam götürmeliler, 50 kişilik otobüs 70-80 kişi gidiyor, sonra yolda sorun, tribünde sorun, bilette sorunlar elbetteki yaşanır. Her gittiğimiz deplasman bursa gibi iyi niyetle yaklaşmaz.
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
Yer: Eskişehir
  Alıntı oaae Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 16:52
   Atilla kardeşim bizim tribün biletlerinin Bursa tribün liderlerin de ne işi var, ben onu anlamadım.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 16:58
Ersin, malesef kelimesine açıkçası çok dikkat etmemiştim. Ama seninle olaylara bakışımız farklı. ben sistemin işleyişini her yönden sorguluyorum.
"Bilet konusunda sıkıntı olabilecek her deplasmanda diğer takımın yöneticileri derneklerle irtibata geçerek size şu kadar bilet verilecek ? Siz onları orada dağıtın ona göre gelin demiyorlar mı. Yoksa oraya gidebilecek binlerce insanın nasıl durdurabilirsin ?"
benim açımdan yukarı da yazıkların bunu kanıtlıyor. ben senden farklı olarak diyorum ki, senin anlayışına göre normal gelen bu uygulamalar, benim bakış açıma göre yanlış. kimse kimseye bedava bilet veremez, böyle yapmakla binlerce insanın akışı engellenemez.

ikili tartışmaya dönüştürme niyetinde değilim. her konuda aynı düşünmek, olaylara aynı pencereden bakmak zaten mümkün değil. ben yaşanan olaylar üzerine genel düşüncelerimi koydum. ismin geçtiği için cevap vermekte haklısın. ama benim meselem kişilerle değil, çarpık düzenle.  

Bursa liderinin çorabından 1 tomar bilet çıkardığını ben gözlerimle gördüm. bu bilet olayı, 2. grup kafile çevik kuvvet ile stada götürülmeden yaşandı. o kapıdan girerken, çorabının içinden biletleri eline alırken onlarca taraftarımız olayı gördü. bize iyilik yapmış gibi gözükebilir ama o 1000 biletin gişelerde ücreti karşılığında satılması asıl doğru olanıdır. bir çok arkadaşım bilet olamdığı için Bursasporlular arasında, psikolojik baskı altında maç izlemek zorunda kalmışlardır. bu arkadaşların gişeler varış saati de 10:20'dir. iyi bir davranış gibi göüzkse de özde yanlıştır.    
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
  Alıntı armani26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2010 saat 16:58
Alıntı yapılan yankee2222

Abi Bursa'da ki sorun misafire ayrılan yerden çok taraftarın gitmesidir. Sonuçta misafir takım seyircisine ayrılacak yer ve bilet sayısı bellidir. 1000 kişilik kontenjanı olan yere 3000 kişi gidilirse elbette dışarıda kalanlar olacaktır, O gruplara dağıtılan biletlere gelince o biletleri Bursa amigosu selim ve arkadaşları gelip tribün liderlerine verdiler. Adamlar bize iyilik yaptılar ve tanıdıkları grup liderlerine biletleri teslim ettiler. Burada yapılacak iş bellidir. Bütün gruplar adam sayısını tespit edip gerektiği kadar adam götürmeliler, 50 kişilik otobüs 70-80 kişi gidiyor, sonra yolda sorun, tribünde sorun, bilette sorunlar elbetteki yaşanır. Her gittiğimiz deplasman bursa gibi iyi niyetle yaklaşmaz.
 O anda bende yanlarındaydım.Arkadaşları yanlış bilgilendirmeye gerek yok.Bursa tribün liderleri bilet getirmediler,sadece yapabileceğimiz bişey var mı diye sordular.Mustafa abi başkanı aradı başkanda ayarlıcağını söyledi,bursa tribün lideriyle ikisi biletleri almaya gittiler.Olay bundan ibaret..Şunuda söyleyeyim biletimi mustafa abide vermedi kendi imkamlarımla aldım..mustafa abi olmasaydı dışarda 300 değil 600 kişi kalırdı gerçek tribün lideri mustafa abidir benim gönlümde.
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 6>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır