eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

eskisehirspor.com Facebook Fan Sayfası

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 40>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
Online Durum: Offline
  Alıntı KuRBaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 02:04
Facebook'ta ingilizcesini yazmak istemesem de, mecburen yazıyorum. Üye sayısı bakımından "Top List" diye tabir edilen, en yüksek kullanıcılı sitelerin tanıtımı yapılıyor.
http://www.facebook.com/pages/?browse
Bu siteden "Top List"i kontrol edebilirsiniz. Milyonlarla ifade edilen kullanıcılı sayfalar mevcut. Ancak sayfayı sürekli ilerlettiğinizde, Türk futbol takımlarının hangilerinin bizden önce ki sayfalarda olduğunu görebilirsiniz. Hatta baya bi sayfa çevirdiğinizde bizim sayfamızıda bulabilirsiniz.
Bilgisayar Programlama okuduğum için vakti zamanında çok ilgilenmiştim facebook'un yapısıyla. Sanıyorum etrafımda ki çoğu kişi ile bunu paylaştım. 2 yıl kadar öncesinde, proje olarak facebook'u seçmiş, facebook yöneticileri ile elektronik posta yoluyla iletişime geçmeyi başarabilmiştik. Sorduğumuz sorular karşısında aldığımız cevaplar çok enteresandı. Facebook sürekli istatistiki bilgi tutan bir sayfa. Eskişehir'de kayıtlı üye sayısı ne kadar diye sorduğumuz da 70 bin cevabını almıştık. Ancak altında da not vardı. Yaşadığı şehir seçeneğini seçenler üzerinden verilen istatistiktir diye. Yani Eskişehir ağından bağlı kaç kişi olduğunu söylemek istememişlerdi. Memleket olarak Eskişehir seçeneğini işaretleten kişi sayısını sorduğumuz da 12 bin civarında bir rakam almıştık. Bu bize çok şaşırtıcı gelmişti. Ancak memleket kısmını doldurmayanların olduğunu o zamanlar düşünmemiştik. Türkiye'de toplam 70 milyon nüfusun olduğu dönemde, Facebook kullanıcı sayısının 82 milyon olduğunu öğrenmiştik. Nüfusun yaklaşık BİNDE 12 civarında arttığı dönemde, facebook kullanıcı sayısının artış oranı YÜZDE 40lardaydı. Peki Eskişehir halkının facebookta ki nüfus artış oranı ne dediğimizde, bu sonuç diğerlerine göre çok daha enteresandı. %0.03 gibi bir rakamdı. Bu istatistikleri tekrar elde edinebilmek için, çoğu kez iletişime geçmeyi denesemde, bir türlü başaramadım. Ya teşekkür maili geliyor, ya da pas geçiliyor.
Demek istediğim şudur ki: 2007 verilerine göre, 70 bin Eskişehirli kullanıcının olduğu platformda  (bugün kat kat daha fazla olduğunu biliyoruz) 45 bin üyenin çok az olması hakikaten beni çok üzüyor.
Başta belirttiğim "Top List" bütün haber bültenlerine, reklam ajanslarına, Dünya basınına gibi çok büyük kuruluş kollarına çok çok iyi bir referans. Sayfamızı ne kadar ileri taşımayı başarabilirsek, o kadar çok tanıtım açısından büyük adımlar atmış olacağız.
Facebook deyip geçmeyiniz, facebook şuan Dünya üzerinde ki tüm insanların, yeme, içme, uyuma gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılamasından arta kalan zamanlarının büyük bir kısmını ayırdıkları yer. İşte bu yüzden, ücretsiz reklam. Hatta kişi sayısına göre de reklam alınabiliyor artık.
Tüm saydığım sebeplerden, upuzun yazımda anlatmak istediğim işin özü, ne kadar çok üye, o kadar çok Dünya'ya reklam, o kadar çok Dünya'ya tanıtım demek.
Lütfen tek bir sayfada, bütün güçlerimizi birleştirip, sonuna kadar destek olalım.
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 02:10
Hasan verdiğin linkde türüne göre spor'u tıkladıktan sonra 7.sayfada çıkıyor fan sayfamız...

Ayrıca mesajın süper, teşekkür ediyorum...
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
  Alıntı KuRBaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 02:11
Alıntı yapılan EsEsliyim

Hasan verdiğin linkde türüne göre spor'u tıkladıktan sonra 7.sayfada çıkıyor fan sayfamız...

Ayrıca mesajın süper, teşekkür ediyorum...

Evet Çağıl Abi. Gün gün sıralamayı takip etmeye çalışıyorum. Mesajım umarım faydalı olur, demek istediklerimi inşallah anlatabilmişimdir. Rica ederim.
Yukarı
mehmet26eses Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Turkey
  Alıntı mehmet26eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 03:29
Türk Futbol Klüpleri sıralamaları şöyle fan sayısına göre;

1-Galatasaray(2.467.963)
2-Fenerbahçe(1.994.091)
3-Beşiktaş(910.305)
4-Trabzonspor(155.683)
5-Göztepe(68.364)
6-Giresunspor(66.657)
7-Sivasspor(50.677)
8-Eskişehirspor(45.711)
9-Sakaryaspor(45.101)
10-Bursaspor(41.799)

-Spor kategorisinde olan fan sayfalarına göre hazırlanmıştır.
-Her klubün en fazla fan sayısına sahip grubu baz alınmıştır.(Bir klüp için birden fazla fan sayfasının toplamı alınmamıştır.En yüksek hayrana sahip sayfaları esas alınmıştır)
-20 Ocak 2010(Çarşamba-Saat 03:27) itibariyle durum böyledir.
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 09:05
45.748 'nci Hayran Benim Biraz Geç Kalmışım Ama...
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı ReprimonD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 10:20
Alıntı yapılan mehmet26eses

1-Galatasaray(2.467.963)
2-Fenerbahçe(1.994.091)
3-Beşiktaş(910.305)
4-Trabzonspor(155.683)
5-Göztepe(68.364)
6-Giresunspor(66.657)
7-Sivasspor(50.677)
8-Eskişehirspor(45.711)
9-Sakaryaspor(45.101)
10-Bursaspor(41.799)

-Her klubün en fazla fan sayısına sahip grubu baz alınmıştır.(Bir klüp için birden fazla fan sayfasının toplamı alınmamıştır.En yüksek hayrana sahip sayfaları esas alınmıştır)

İnsallah anadolunun en büyüğü olucaz
Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
Irfan-new york Liste gör
Deneyimli Yazar

Irfan Takil
Yer: United States
  Alıntı Irfan-new york Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 11:04
45.794    buyuyoruz    hemde cok hizli...
ES ES RUZGARI NEW YORKTA BILE ESIYOR! ! ! ! !(eskisehirsporusa.org)
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 11:17
http://img25.imageshack.us/img25/9501/esesfan.jpg
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
R1kixp Liste gör
Yeni Yazar

GURAY
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı R1kixp Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 11:21
Alıntı yapılan mehmet26eses

1-Galatasaray(2.467.963)
2-Fenerbahçe(1.994.091)
3-Beşiktaş(910.305)
4-Trabzonspor(155.683)
5-Göztepe(68.364)
6-Giresunspor(66.657)
7-Sivasspor(50.677)
8-Eskişehirspor(45.711)
9-Sakaryaspor(45.101)
10-Bursaspor(41.799)

en büyük olmanın zamanı gldı bnce
close
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2010 saat 11:24
Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu tür şeyleri gerektiği kadar önemsemiyoruz.En azından fan sayfamız için ne gerekiyorsa yapmamız lazım.

Giresunspor,Sivasspor ayrı bir kategoride nedeni memleket takımı vs olduğu için Türkiye'nin dört bir yanından rağbet yağıyor.Galatasaray,Beşiktaş,Fenerbahçe ve Trabzon'u zaten hesaba katmayalım.Bunun dışında Göztepe'nin hayran sayfasında başka bir takım tutan ama Göztepe'yi seven binlerce hayran var.O yüzden bu konuma geliyorlar.

Liste davet etmek çok zor olmasa gerek.O yüzden biraz gayret göstersek çok daha iyi yerlere gelebiliriz.
Nefer
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 40>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır