eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

MOD Siyah'a ithafen...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6789>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
MOD Siyah Liste gör
Moderatör

Forum Moderator
Online Durum: Offline
  Alıntı MOD Siyah Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2009 saat 18:42
Sayın Alper (Baba);

Neyi niçin yaptığımız anlaşıldıysa benim için sorun yok. İsteyen de istediği gibi sallayabilir bana. Darılmam, gücenmem, sineye çekerim. Hatta desarj olmak isteyen gelsin bana sallasın rakiplere sallayacağına. Böylesi daha iyi, daha az tehlike arz ediyor. Tüm Ankaragücü sitelerinde bu forumdan alıntılar dolaşıyor. Sadece Ankaragücü siteleri değil genel futbol içeriği olan sitelerde de. Bunlar da ortalığın daha da gerilmesine neden oluyor. Uyarı ile bunun önüne geçemedik. Herkes bildiği gibi devam etti. Rakip takımlar için de renktaşlarımızı siteden atmak en son istediğimiz şey. Renktaşlarımızı atmak yerine kapamak daha pratik bir çözüm geldi ve onu uyguladık. 

Kendi yazdıklarınız size normal gelebilir. Normal olmadığını düşünmeseniz zaten yazmazsınız. Ancak yazdıklarınızın karşı tarafta nasıl etki edeceğini de hesaplamanız lazım yazarken. Şikayetçi olanlar diyor ki ben medeni şekilde düşüncelerimi yazıyordum ne var bunda. Adamların gaspçı, hapçı, çapulcu olduğunu düşünebilirsin. Bunları söyleyeceğine küfür etsen daha iyi ama. Küfür o kadar koymaz ama sen adamlara aklına geleni sayarsan sadece içlerindeki kötü kitlenin değil, tamamının tepkisini çekersin. Çok aklı başında, çok iyi insan olan, çok iyi mevkilerde bir sürü Ankaragüçlü insan var. Onlara ayıp değil mi en azından? Tüm camiayı toptan hedef alacak söylemlere neden giriyoruz? Her takımda olduğu gibi Ankaragücünde de vardır apaçi bir kitle ama bunu genele yaymak anlamsız. Diğer Ankaragüçlülere yapılan bir haksızlık. "Ankaragüçlü x şahsiyet yaramaz" demek ayrı birşeydir, "tüm Ankaragüçlüler yaramazdır" demek çok farklı birşeydir. Yaşadığımız olumsuzlukları baz alarak yaptığımız genellemelerden kaçınalım lütfen.

Şu da atlanıyor. Gökçek'in gelişini destekleyen kadar, buna karşı çıkan Ankaragüçlüler de var. Zaten aralarında bir çatışma var bu konuda. Adamlar zaten burunlarından soluyor üstlerine gitmenin anlamı ne? Bize Unakıtan'ın bilmem neleri deyince sinirden çıldırmadık mı? Sıradan Ankaragüçlüler bu olup biten karşısında ne yapabilir? Biz ne yapabildik? Keşke Kenan Evren marifeti ile çıkacağımıza alt liglerde sürünseydik de bunları işitmeseydik diyen bir sürü Ankaragüçlü var. Keşke 8-0'lık Galatasaray maçında sahaya inip maçı yarıda bıraktıysaydık da bu leke üstümüze sürülmeseydi diyenler var. Bunları yok mu sayacağız? Hep kötülükleri mi görmek zorundayız? İdealist düşünen Ankaragüçlülere, olup bitene tepki koyanlara haksızlık yapmış olmuyor muyuz böylece?

Burası Eskişehirspor taraftarının tamamının görüşünü yansıtan bir forum. Sırf bazı kişilerin Ankaragücü nefreti yüzünden olayı camialar arası boyuta getirmeye izin veremeyiz. Ankaragücü hakkında olumsuz yazı yazanların sayısı da çok azdır. Sürekli aynı kişiler, sürekli aynı şeyleri yazıp duruyorlar. Herkes anladı artık Ankaragücü'nü sevmiyorsunuz tamam. Neden sevmiyorsunuz diyen de yok. Ama durmadan bunu yazıp durmak zorunda da değilsiniz. Ancak başlık açık kalsa yine aynı kişiler aynı şeyleri yazıp duracaktı. Sonrasında da bazı kişileri atmak zorunda kalacaktık. Ayrıca bu Ankaragücü ile de sınırlı değil. Bu forumda İBB'den bile nefret eden, laf sokmaya çalışan adamlar var. Kimseyle en ufak problemi olmayan Gençlerbirliği'ne dahi sallayanlar var. Rakibe kötü laf söyleyenleri forumdan uzaklaştırmaya kalksak forumun yarısı gider. Bunu istemiyoruz kesinlikle.

Not: İlk paragrafın başlangıç cümlesi hariç diğerleri forumun geneline yazılmıştır, lütfen üstüne alınma. Senin tansiyonu düşürmek için gayret gösterdiğinin çok iyi farkındayım.

Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2009 saat 20:39
Aydınlattığın için teşekkür ediyorum, umarım yüzyüze gelmek kısmet olur...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2009 saat 20:52
Siyaaaahınlaaaaa kırmıııızıııınlaaaaa bir efsanesin Anaaaaadooooludaaaaaaa...
# Direnmüdavim....

Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2009 saat 21:31
Alıntı yapılan hüsnü

Ne bir inat ne bir heves
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2009 saat 22:39
Alıntı yapılan MOD Siyah

Sayın Alper (Baba);

Neyi niçin yaptığımız anlaşıldıysa benim için sorun yok. İsteyen de istediği gibi sallayabilir bana. Darılmam, gücenmem, sineye çekerim. Hatta desarj olmak isteyen gelsin bana sallasın rakiplere sallayacağına. Böylesi daha iyi, daha az tehlike arz ediyor. Tüm Ankaragücü sitelerinde bu forumdan alıntılar dolaşıyor. Sadece Ankaragücü siteleri değil genel futbol içeriği olan sitelerde de. Bunlar da ortalığın daha da gerilmesine neden oluyor. Uyarı ile bunun önüne geçemedik. Herkes bildiği gibi devam etti. Rakip takımlar için de renktaşlarımızı siteden atmak en son istediğimiz şey. Renktaşlarımızı atmak yerine kapamak daha pratik bir çözüm geldi ve onu uyguladık. 

Kendi yazdıklarınız size normal gelebilir. Normal olmadığını düşünmeseniz zaten yazmazsınız. Ancak yazdıklarınızın karşı tarafta nasıl etki edeceğini de hesaplamanız lazım yazarken. Şikayetçi olanlar diyor ki ben medeni şekilde düşüncelerimi yazıyordum ne var bunda. Adamların gaspçı, hapçı, çapulcu olduğunu düşünebilirsin. Bunları söyleyeceğine küfür etsen daha iyi ama. Küfür o kadar koymaz ama sen adamlara aklına geleni sayarsan sadece içlerindeki kötü kitlenin değil, tamamının tepkisini çekersin. Çok aklı başında, çok iyi insan olan, çok iyi mevkilerde bir sürü Ankaragüçlü insan var. Onlara ayıp değil mi en azından? Tüm camiayı toptan hedef alacak söylemlere neden giriyoruz? Her takımda olduğu gibi Ankaragücünde de vardır apaçi bir kitle ama bunu genele yaymak anlamsız. Diğer Ankaragüçlülere yapılan bir haksızlık. "Ankaragüçlü x şahsiyet yaramaz" demek ayrı birşeydir, "tüm Ankaragüçlüler yaramazdır" demek çok farklı birşeydir. Yaşadığımız olumsuzlukları baz alarak yaptığımız genellemelerden kaçınalım lütfen.

Şu da atlanıyor. Gökçek'in gelişini destekleyen kadar, buna karşı çıkan Ankaragüçlüler de var. Zaten aralarında bir çatışma var bu konuda. Adamlar zaten burunlarından soluyor üstlerine gitmenin anlamı ne? Bize Unakıtan'ın bilmem neleri deyince sinirden çıldırmadık mı? Sıradan Ankaragüçlüler bu olup biten karşısında ne yapabilir? Biz ne yapabildik? Keşke Kenan Evren marifeti ile çıkacağımıza alt liglerde sürünseydik de bunları işitmeseydik diyen bir sürü Ankaragüçlü var. Keşke 8-0'lık Galatasaray maçında sahaya inip maçı yarıda bıraktıysaydık da bu leke üstümüze sürülmeseydi diyenler var. Bunları yok mu sayacağız? Hep kötülükleri mi görmek zorundayız? İdealist düşünen Ankaragüçlülere, olup bitene tepki koyanlara haksızlık yapmış olmuyor muyuz böylece?

Burası Eskişehirspor taraftarının tamamının görüşünü yansıtan bir forum. Sırf bazı kişilerin Ankaragücü nefreti yüzünden olayı camialar arası boyuta getirmeye izin veremeyiz. Ankaragücü hakkında olumsuz yazı yazanların sayısı da çok azdır. Sürekli aynı kişiler, sürekli aynı şeyleri yazıp duruyorlar. Herkes anladı artık Ankaragücü'nü sevmiyorsunuz tamam. Neden sevmiyorsunuz diyen de yok. Ama durmadan bunu yazıp durmak zorunda da değilsiniz. Ancak başlık açık kalsa yine aynı kişiler aynı şeyleri yazıp duracaktı. Sonrasında da bazı kişileri atmak zorunda kalacaktık. Ayrıca bu Ankaragücü ile de sınırlı değil. Bu forumda İBB'den bile nefret eden, laf sokmaya çalışan adamlar var. Kimseyle en ufak problemi olmayan Gençlerbirliği'ne dahi sallayanlar var. Rakibe kötü laf söyleyenleri forumdan uzaklaştırmaya kalksak forumun yarısı gider. Bunu istemiyoruz kesinlikle.

Not: İlk paragrafın başlangıç cümlesi hariç diğerleri forumun geneline yazılmıştır, lütfen üstüne alınma. Senin tansiyonu düşürmek için gayret gösterdiğinin çok iyi farkındayım.

Sadece yorum değil bence sitenin girişine koymak gerek.
Hele şükür; sanal alemde ne hallerde olduğumuzu bilen birileri var.Ddurumu en güzel biçimde anlatmışsınız.Bu forumda böyle düşünenler olduğunu görmek ve bilmek çok güzel.Yaptığınız açıklama için çok teşekkürler.
Nefer
Yukarı
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2009 saat 23:05
siyahi MOD arkadaşımızdan once yazamadım, bu aksamı bekliyordum, o benden once davranmış , ama iyi ki de benden önce davranmış, gayet guzel ozetlemiş ve bağlamış konuyu.

Kısacık bir ozet gecmek gerekirse, forum moderatörü arkadaşlar olarak, sizle, yani yazar arkadaşlarımızla aynı açıdan bakmıyoruz olaylara. Fark buradan kaynaklanıyor. Bizler tartışma/kavga çıkacağı kokusunu alınca dahi mudahele ediyoruz.
Hele hele, yıllardır dikkat etmiş olmanız lazım, baska takımların forumlarıyla mesaj alışverişi/taşınması konusunda cok hassasız. Ankaragücü ve Bursa basliklarinda UYARILARA ragmen bu durum devam ettigi icin kapatıldı. Ve tekrar olursa tekrar kapatılacaktır emin olun.
Sıradan hatalı konulara/basliklara mudahele dışında, burda tartışıldığı gibi , önemli başlıkların kapatılmalarında mesela BUrsa başlığı ya da Ankargücü başlığı ya da gecmişteki Basın başlığı gibi, biz zaten butun mod'lar aramızda durum değerlendirmesi yaparak bazı kararlar alıyoruz. Kaldı ki, bu sitedeki tüm MOD arkadaşlar, ne zaman neyi nasıl yapacağını cok iyi bilen, inisiyatifini en iyi sekilde kullanabilen kişilerdir.
Kendilerini uyarmam söz konusu olmadığı gibi , aldıkları tedbirler ve verdikleri kararların da tamamen arkasındayım.

önemli bir husus,
bir kac arkadas demek ki "rahatca istediğimizi yazamayacak mıyız"
yazacaksınız, bu forumun amacı o zaten..
ama;
kimseyi aşağılamayacaksın,
kimseye küfür etmeyeceksin,
ordan burdan paste'ler yapıp karşılıklı olarak ortamı germeyeceksin

ama bu basligin yanlis kategoride acildigini kimse farketmemiş ;)
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2009 saat 23:14
Ben aydınlandım, buradan yapılan alıntının başka sitelere konduğu söyleniyor; buraya o konuyla ilgili bir şey yazdırmama kararınız var, bunu da anlayışla karşılıyorum.
Fikren aynı düşünmesek de aldığınız önlem tehdit ve tahrikleri önlemeye yönelik. Her ikinize de açıklamadan ötürü teşekkür ederim.
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
26esesalikan Liste gör
Usta Yazar

alican
Yer: Atatürk Stadi
  Alıntı 26esesalikan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2009 saat 02:31
Alıntı yapılan huso_26

Alıntı yapılan hüsnü

Ne bir inat ne bir heves
ugruna ölmeye haziriz ESESWink
Şampiyonluk Umrumda Değil. Aseletini kaybetme yeter EsEs'im
Yukarı
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2009 saat 14:09

Siyah Mod başlığın kilitlenmesinde sizinle aynı fikirde olduğumu belirtmiştim. Başlığı kapatıyorsanız eğer ortada bir yanlış olduğunu düşünüyorsunuzdur peki bu yanlışları yapanlara ceza vermediğiniz ve başlıklıkta yazılan mesajları silmediğiniz sürece başlığı kapatmanızda ne anlam kalıyor.

Yukarı
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar

Ateş Ülker
Yer: Turkey
  Alıntı AtesUlker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2009 saat 17:27
  Moderatörler tarafından bu kutuda yazılmış son iki yazıdaki görüşlerin tamamen doğru olduğunu düşünüyorum.Moderatörlerimizin işini zorlaştıracak mesajlardan kaçınalım.
  Yönetimin aleyhinde ifade kullanmak isteyen üyemiz de bunu bir imza veya mısra gibi yazısının altına yazmamalı,hangi konuda Kulüp yönetiminden memnun değilse onu nezaket sınırları içinde anlatmalıdır.Bu ortaya çıkan sıkıntıların esas nedeni bugüne kadar stadyumlardaki küfürlü tezahuratlara göz yumulmuş olmasıdır.Şimdi herkes tehlikenin farkına varmıştır.Federasyon çözüm aramaya başlamıştır.
   Lütfen Ankaragücü taraftarını kıracak mesajlar yazmayalım..Birçoğumuz gittiğimiz her yerde Kasımpaşa,Kocaeli,Bursa ve Ankaragücü taraftarları ile güzel dostluklar kurduğumuzu söylüyoruz.Bunu söylemekten gurur duyuyoruz.Sporun esas amacı dostlukların ve arkadaşlıkların gelişmesidir.
    Ankaragücü maçının olduğu gün,Ankaragücü taraftarının en güzel şekilde karşılanacağına inanıyorum.Önceki Denizli maçında da Denizlispor tarafına konukseverlik gösterildiği bildirilmiştir.
    Ankaragücü taraftarı da az sayıdaki olumsuz mesajın etkisi altında kalmamalıdır.
Ateş Ülker
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6789>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır