eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2010 Yayın İhalesi...

Cevapla Cevapla Sayfa  123 51>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
Online Durum: Offline
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: 2010 Yayın İhalesi...
    Tarih: 07/Eki/2009 saat 11:03
2010 Yılında yapılacak naklen yayın ihalesi için en ciddi çalışmayı T.Telekom-TRT konsorsiyumu yapıyor,bu konuda zaman zaman çeşitli haberler yayınlanıyor..Bu haberleri bir başlıktan takip edelim.Sitenin arama motorundan yaklaşık 30 dakikadır ilgili konu varmı diye arıyorum ben bulamadım daha önceden açılmış konu varsa affola..Ve bu sayfa oraya aktarılabilr mod.lar tarafından...

Ve TRT açıkladı!

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin şifreli maç yayıncılığına TRT'nin son vermeye hazırlandığını açıkladı.

TRT'nin maç yayınlarına talip olduğunu belirten Şahin, şifreyi kaldırıp açık yayıncılık yapacaklarını söyledi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, bugünün TRT'sinin dünün TRT'sinden çok farklı olduğunu belirterek, 'Çünkü bu teknolojik çağı yakalamış yayıncılık gelişmelerini izleyen ve rekabet eden bir TRT'yiz' dedi.

Şahin, TRT Genel Müdürlüğü'nde, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısında, günümüzde TRT'nin sadece Türkiye'deki medya ile değil, dünya medyalarıyla da rekabet etmek istediğini söyledi.

Şifreyi kaldırıp açık yayıncılık yapacaklarını belirten Şahin, "Maç yayınlarının şifresiz, açık yapılmasından yanayım. Bu konuda çalışma yaptırıyorum. Arjantin modelini inceletiyorum" dedi.

MODEL ARJANTİN'DEN

Arjantin modeli olarak bilinen çalışmaya göre şifreli maç yayınlayan platformların işi zora girecek. Arjantin modeli, şifreli maç yayınları sebebiyle özellikle gençlerin maç seyredebilmek için belli ortamlarda toplanmalarının önüne geçmek için uygulanmaya başlanan bir yöntem.

Toplu maç seyredilen ortamlarda gençlerin farklı etkilenmelerle karşı karşıya kalmamaları için uygulanan yöntem Arjantin'de olumlu sonuçlar verdi. TRT de maç yayın ihalesine girip şifresiz maç yayınlamayı ve herkesin istediği yerden maçları seyredebilmesine imkan vermeyi amaçlıyor.

Halkın vergileriyle dişinden tırnağından kestiği paralarla idare edilen TRT'yi halkın gurur duyacağı bir medya gurubu haline getirmek istediklerini vurgulayan Şahin, idari yapılanmada büyük değişiklikler yaptıklarını, 200'ün üzerindeki kadro unvanını 90 seviyesine indirdiklerini anlattı

Kaynak:Sporx
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
özgürlük Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür
Yer: Eskişehir
  Alıntı özgürlük Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2009 saat 12:00
Yeni yayın ihalesinde bütün maçların yayınlanması için kamuoyu oluşturulması lazım.Madem devletin televizyonu bu işe kalkışıyor, her takımın maçını yayınlayacak.Gerekirse Anadolu takımları toplu eylem yapmalı, herkesin bütün maçları yayınlanmalı.Bu genç nesili kaybetmememiz için çok büyük fırsat...
Sen benim tek tutkum, son umudumsun...
Yukarı
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2009 saat 13:56
Özgür kardeşim tam senin yazdıklarını yazacaktım.Anadolu'daki taraftar Dernekleri başta olmak üzere kamuoyu oluşturmak üzere birşeyler yapmak lazım.4 takımın maçını şifresiz vermekle hiçbirşey değişmez.Öyle yapacaklarına bütün maçları şifreli versinler,her isteyen istediği maçı seyretsin.Vergilerden bahsediyorlar ama 4 maçı herkese verince tarafsız,adil yayın yapacaklarını düşünüyorlar.Önemli olan 4 takımın herkese ulaşması değil,her takımın heryere ulaşmasıdır.Türkiye çok garip bir ülke,İngiltereden sıradan bir lig maçı olan Sunderland-Hullcity maçını seyredebiliyoruz ama kendi ülkemizde,kendi tuttuğumuz takımın maçını seyredemiyoruz..
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
1965ŞİMŞEK Liste gör
Yazar

YILDIRAY
Yer: ESK
  Alıntı 1965ŞİMŞEK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2009 saat 16:32
TRT ye bu iş yakışır.milletin elektrik parasından bile pay alan devlet kurumu bu işin altından rahatlıkla kalkacaktır.yalnız bu iş yine paralı olacak herhalde.TRT-TELEKOM ortaklığı ihaleyi alacak ve her maç naklen verilecek.abonelerde istedikleri maçı satın alma yoluyla izleyip,ücretini telekom faturalarıyla ödeyecekler sanırım.

birde ihaleyi trt alırsa bu yıl yayınladıkları bundesligaya benzetmezler umarım.çünkü bu yıl güzelim bundesligayı rezil ettiler.satın aldıkları halde yayınlamadıkları maçlar,naklen yayın hakları olduğu halde gecenin 1 inde banttan verdikleri hiçbir anlamı kalmayan alman ligi maçları gibi olmaz inşallah.
Yukarı
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2009 saat 16:39
Spor ve sponsorluğa müthiş paralar harcayan Türk Tele Kom ve TTNET bu işede el atacaklardır.Şu anda 280 Milyon dolar olan ihalenin 400 Milyon Dolardan başlatılacağı konuşuluyor.Buda tahminimce haftanın tüm maçlarının naklen yayınlanması demektir.
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
  Alıntı esaf Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2009 saat 17:57
Trt mümkünse uzak dursun bu işlerden. Ben bütün macları TV'den canlı olarak izleyebilmek istiyorum...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
26eses26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Gökalp
Yer: Turkey
  Alıntı 26eses26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2009 saat 20:42
maçların şifresiz yayınlanabilmesi elbette güzel olur ancak önemli olan tüm maçların yayınlanması tabi daha radyo yayın ihalesini almayı akıl edipte her maçı farklı bir radyosundan yayınlamayı akıl edemeyen trt her maçı yayınlamayı akıl edebilir mi yada işlerine gelir mi?
Yukarı
2şimşek6 Liste gör
Usta Yazar

SELMAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 2şimşek6 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2009 saat 23:19
TRT anket yapıyor.Maçların açık kanaldan yayınlanmasını olumlu bulanlar ve olumlu bulmayanlar.
TRT bu sene yayın ihalesini almaya kararlı.Aldığımız haberler hep bu yönde.Son olarak bu ankette bunun en önemli göstergelerinden biri.Ankete isteyen arkadaşlar katılabilir.

www.trt.net.tr

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR
Yukarı
cliperinesk Liste gör
Usta Yazar

Nihat
  Alıntı cliperinesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2009 saat 23:44
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2009 saat 23:46
Yanlış mı biliyorum.Hangi maçların yayınlanacağına federasyon karar vermiyor mu??Yani şartnameye yazmıyorlar mı??
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 51>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır