eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Aydın Begiter'in Açıklamaları

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mr26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Emre Hoca
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı mr26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 12:29
Biz senelerdir dibe çakılmışsak,kulübün kapısına kilit vurulmaya yaklaşılan günler olmuşsa bunun baş mimarıdır Sn. Begiter!Aman ne olur uzak dur Es-Es'imden!Altyapıyı ağzına bile alma!Ne yapmışsın bu günlere miras!Tek yaptığı futbolcu simsarlığı idi!Şimdi çıkıp ahkam kesmek nereden icap etmiş!hala satılamayan dairelerinin reklamını Es-Es'imin sırtından mı yapmaya çalışacaksın!Ya da çok biliyorsan ver kulübe biraz para,eski günlerin tatlı kazancından!Akıl veren çok  nasıl olsa!
"Gerçekçi olun,imkansızı gerçekleştirin"
Yukarı
Murat2616 Liste gör
Usta Yazar

Murat Güven
Yer: Eskişehir
  Alıntı Murat2616 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 12:30
Aslında Aydın Begiter yalnış söylemiyor bilhakis doğruları söylüyor. Ama bu sözleri Eskişehirspor camiasında söylemesi gereken son kişide kendisidir. Aydın Begiter aynı Cavcav gibi futbolcudan anlayan birisiydi uzuza alır pahalıya satardı. Ama bir anda takımı boşaltınca (Nedim , Nejat , Orhan , Tahtabacak Vedat , Mücahit (ağlalaya ağlaya gönderdiler) ) tabi gidenlerin yerinede kimseyle doldurmayınca hepimizin bildiği gibi 20 senemize maloldu bu yüzden konuşacak son kişi. Hatta mümkünse son kişi olarak bile konuşmasın. Bunca kişinin vebali üzerindeyken. Yalnış hatırlamıyorsam 1986 senesinde federasyon kupası finalini G.Birliği ile oynadığımızdada başkandı değilmi 5-0 lık maçın nasıl kaybedildiğini asla unutamadık.
Kırmızı Şimşekler
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 12:33
Alıntı yapılan esmaris

Sorun şu ki sattığı futbolcuların parası kulübe gelmiyordu hiç.Zalad'ı 30 milyona alıp 300 milyona satmıştı bir sezon sonrası.Nedim,Nejat ve Vedat'ı 20 milyona Vefa'dan alıp 120'şer milyona Konya'ya satmıştı ve yanılmıyorsam bu üçü ve Fuat yaman o sene Konya'ya gidince biz küme düşmüştük...Orhan Çıkrıkça'dan da iyi paralar kazanmıştı..

savunuyorum olarak görmeyin ama futbolcudan anlıyormuş o zaman öyle mi?hiç olmassa para kazanıyormuş futbolcu satarak ama kendine tabi ki 
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 12:58
Alıntı yapılan bozüyük26

Alıntı yapılan erman_26

Efsaneyi de dibe vurmayı da görmüş abilerim, Lütfen klavyenizi bırakmayın. Biz gençlere o dönemleri anlatan yazılar yazın. Siz olmadan forumun tadı olmuyor.
Kesinlikle katılıyorum. Açıkçası Aydın Begiter'in, Eskişehirspor tarihinde önemli bir kişi olduğunu zannediyordum. Fakat işin aslı öyle değilmiş, abilerimiz sayesinde öğrendik..
Dergimizde her ay Begiter'in Duvarından diye yazıları çıkıyor, oyuncuların maçtan önce omzuna vurması falan bende de önemli bir insan havası uyandırmıştı. Hakikaten önemliymiş ama benim sandığım gibi değil.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
ömereses Liste gör
Yazar

ömer TAYKESEN
  Alıntı ömereses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 13:02
Alıntı yapılan bozüyük26

Alıntı yapılan erman_26

Efsaneyi de dibe vurmayı da görmüş abilerim, Lütfen klavyenizi bırakmayın. Biz gençlere o dönemleri anlatan yazılar yazın. Siz olmadan forumun tadı olmuyor.
Kesinlikle katılıyorum. Açıkçası Aydın Begiter'in, Eskişehirspor tarihinde önemli bir kişi olduğunu zannediyordum. Fakat işin aslı öyle değilmiş, abilerimiz sayesinde öğrendik..

Aynen ben de abilerimizi bildiklerini yazmaya davet ediyorum...karanliklar aydınlansin,,,
SİYAH KIRMIZI
Yukarı
kirmizi Liste gör
Yazar

hgorgulu
  Alıntı kirmizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 13:09

Aydın Begiterin camiaya verdiği zararları, bizi düşürdüğü halleri düşündükçe Halil Ünala peygamber gibi adam diyesim geliyor.

Yukarı
modifiyeli_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

aykut
Yer: eskişehir
  Alıntı modifiyeli_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 13:17
Alıntı yapılan Murat2616

Aslında Aydın Begiter yalnış söylemiyor bilhakis doğruları söylüyor. Ama bu sözleri Eskişehirspor camiasında söylemesi gereken son kişide kendisidir. Aydın Begiter aynı Cavcav gibi futbolcudan anlayan birisiydi uzuza alır pahalıya satardı. Ama bir anda takımı boşaltınca (Nedim , Nejat , Orhan , Tahtabacak Vedat , Mücahit (ağlalaya ağlaya gönderdiler) ) tabi gidenlerin yerinede kimseyle doldurmayınca hepimizin bildiği gibi 20 senemize maloldu bu yüzden konuşacak son kişi. Hatta mümkünse son kişi olarak bile konuşmasın. Bunca kişinin vebali üzerindeyken. Yalnış hatırlamıyorsam 1986 senesinde federasyon kupası finalini G.Birliği ile oynadığımızdada başkandı değilmi 5-0 lık maçın nasıl kaybedildiğini asla unutamadık.

Bu 5-0 lık maçın hikayesini bi abimizinden dinlemiştim.
     Abimiz maçtan 3 gün önce çarşıda hepimizin bildiği bir mağazada Zalad la karşılaşır. Bir iki muhabbet ederler. Zalad der kupa ne olacak. Zaladın söylediği kelime aynen şu; ESESTE PARA YOK KUPADA YOKShocked 
    Eğer o günkü futbolcu karekterleri bugün takımızda olsa geçen sene halimiz ne olurdu düşünemiyorum. Confused
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 13:19
ikinci düşüşümüzde elde tek bir futbolcu bırakmamıştı,sattıktan sonra takımıda bırakıp gitmişti.Malesef o düştüğümüz yılın erteside bu takım 3cü ligi görmüştü,Yukarıda bir arkadaş demiş ya "Aydın Begiter'in yanıda Halil Ünal sütten çıkmış akkaşık kalır" aynen katılıyorum.
Konuşması gereken son insan bile değil Aydın Begiter!Bu taraftar iyiyide,kötüyüde asla,ama asla unutmaz...
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 13:35
Alıntı yapılan esesozgur

Alıntı yapılan esmaris

Sorun şu ki sattığı futbolcuların parası kulübe gelmiyordu hiç.Zalad'ı 30 milyona alıp 300 milyona satmıştı bir sezon sonrası.Nedim,Nejat ve Vedat'ı 20 milyona Vefa'dan alıp 120'şer milyona Konya'ya satmıştı ve yanılmıyorsam bu üçü ve Fuat yaman o sene Konya'ya gidince biz küme düşmüştük...Orhan Çıkrıkça'dan da iyi paralar kazanmıştı..

savunuyorum olarak görmeyin ama futbolcudan anlıyormuş o zaman öyle mi?hiç olmassa para kazanıyormuş futbolcu satarak ama kendine tabi ki 

Yugoları Türkiye'ye getiren Ali ŞEN ve Aydın Begiter'dir.Futbolcudan anladığı aşikar,onun gibi bir simsar olsa transferde sırtımız yere gelmez ancak Zalad gibi bazı futbolcuların futbolculuğu değil karaktersizliği öne çıkmıştı bu yönüylede transfer işi kumar işidir.Begiterin devri kapanmıştır,yaşıda kemale ermiştir.Söyledikleri yanlış değildir lakin yanlış ağızdan çıkmıştır..
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
ymutlu Liste gör
Deneyimli Yazar

yalçın mutlu
  Alıntı ymutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 14:19
Begiterden laf açılmışken,
Cumhurbaşkanlığı kupası oynayacaz gençlerbirliği ile, 15 bin kişi gittik ankaraya. Maç baglantı imiş. zalad,fevzi rama ve burhanettin sattı maçı. doğru hatırlıyorsam halil ibrahim 160cm lik adam burhanettinin yanından kafa vurup gol atmıştı. Tabi rezil olduk geldik. 5 tane yedik.
Begiter denen adam açıklama yaptı. ben size cumhurbaşkanlığı kupası sözü vermedim. kupa sözü verdim diye.
elenen başbakanlık kupası oynuyordu. beşiktaşı penaltılarda yandik kupayı aldık. gördünüzmü kupayı aldık dedi.
sonrada takımı satıp paraları alıp kayboldu. O yıllardan beri kasabalarda dolaşıyorduk.
Düne kadar.
Böyle geçmiş zaman.
yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,172 saniyede hazırlanmıştır