eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıMali Kongre ve Divan Kurulu..

Cevapla Cevapla Sayfa  <123
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 19:08

Klübümüzün toplam üye sayısı ne kadardır acaba bilgisi olan var mı ?

Yukarı
es_PaSHa Liste gör
Deneyimli Yazar

Kadir Cem AKBAY
Yer: Bursa
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 19:11
suat abi olması gerekeni belirtmişsin, öğrenciyim ama imkanlarımı zorlayıp üye olmayı düşünüyorum...
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 20:14
Alıntı yapılan scetintas

Değerli Eskişehirspor Taraftarları;

Bir sezonu daha geride bırakıp,gelecek sezonlara umutla bakmaya başladığımız günlere geldik...Çok zor bir süreçte biz taraftarlar olarak alnımızın akıyla çıktık...Bu sene bence görevini en iyi yapan bu çarkın en iyi dişlisi varsa en başında taraftarlardır...

Trabzonspor maçının öncesi,maç içerisinde ve sonrasında yapılan YÖNETİM İSTİFA sesleri mesajın nereye gittiğini çok açık bir şekilde ifade etmiştir...Biz taraftarlarında bundan başka yapabilecek başkaca da bir yaptırım gücü yoktur....

Madem Eskişehirspor bizler için bir değer ve onun kendi ayaklar üzerinde durmasını arzu ediyor,kurumsallaşması için bas bas bağırıyorsak bu sadece buraya kadardır...

Büyük kulüp olmanın ve kendi ayaklar üzerinde kalabilmenin ilk ve birinci koşulu,kulübümüze sahip çıkmaktan geçiyor...

Bu nedenle;köklü ve kurumsallaşmış kulüplerde ayakta kalabilmenin,gelir-gider tablosunun şeffaf olması,yapılan harcamaların belli bir denetim mekanızmasından geçebilmesi için DENETLEME mekanizmasının bir an önce faaaliyete geçmesi gerekiyor...

Dün "Yönetim İstifa" sesleri yükseliyorsa ortada oluşan belirsiz ve güvensiz ortamın neden olduğunu apaçık görmekteyiz...Oysa DENETLEME KURULUMUZ gerektiği gibi işin ciddiyetinde olsa idi veya her sene köklü kulüplerde yapılmakta olan MALİ KONGRELER yapılsa idi veya bir kulübün ve bir cemiyetin can damarı olan DİVAN KURULUNUN bu belirsiz ortamda YÖNETİMİ gelir-gider tablosu oluşturmaya veya Mali Kongre yapmaya zorlasa idi bugün Eskişehirspor en az 20 yıl daha ilerde olabilirdi...Bizlerin tek kaybı Yönetimlerin,Mali Kongrelerin olmaması herşeyin Ahbap-Çavuş ilişkisi içerisinde yürümesinden dolayı gerekli kurumsallığı yakalamadığını net olarak görebiliriz...

Hepimiz biliyor ve çok açıkça görüyoruz ki; Eskişehirspor'da şeffaf olmayan Gelir-Gider tabloları olduğu varsayımları ortalıkta dolaşmaktadır...Nedir,ne değildir hiç kimsenin bildiği yoktur...Bunun için iş yine biz taraftarlara düşmektedir...

Gerçek taraftarın sadece takımını ve kulübünü stadda ve tribünlerde sahip çıkmakla yerine getirmiş olmamaktadır....Madem bizler hesap sormak istiyoruz ve bir yaptırım gücümüz olsun diyorsak BU HESABI SORACAK MEVKİLERE GELMEK ZORUNDAYIZ....Bunun için yapmamız gereken tek şey Hesap soracağımız yer olan KONGRELERDİR....Bunun içinde yapmamız gereken tek şey kulübe üye olmaktır...Orada bir güç elde edebilmektedir...

Eskişehirspor'da bilinen bir gerçek vardır...Kongre üyeliği ise Babadan-Oğula geçen bir saltanattır...Ahbap-Çavuş ilişkisi içerisinde cereyan eden gelişmelerdir...Bugün gazetelerde Fenerbahçe kulübünün Başkanlık seçimlerinde yaklaşık 7000 kongre üyesi ile başkanlığın seçildiğini görmekteyiz...Oysa bu rakam Eskişehirspor'da 200 kişiyi geçmemektedir...

Ben buradan özellikle Eski ÖTO üyesi arkadaşlarım başta olmak üzere forumda Eskişehirspor sevdası ile yanıp tutuşan maddi gücü el veren ÜNİESES'li değerli kardeşlerim Murat KİRACI,SEMİH BİLGE ve ekibini İstanbul'da bulunan BKŞ Başkanı Selahattin ERDOĞAN ve ekibi,ESYİAD Üyeleri Ateş ÜLKER ve ekibi olan dostlarımız...ANKARA ESES'in Temel Taşları ve onlarca arkadaşımız....MarmarisESES,İzmirESES,KONKŞ vs vs vs....Aklınıza gelebilecek herkes ama herkesi bu anlamlı ve zor göreve talip olmanızı istiyorum...

Yarınlarımız karanlık olmasın diyorsak bunu yapmaya mecburuz...Üye olmanın getirdiği şartları ve maddi külfeti sanırım diğer arkadaşlar ayrıntısı ile yazacaktır....

BU KULÜP BENİM,GELECEĞİM AYDINLIK,HESABIM KONGRE DE DİYORSAK HAYDİ ELELE ...

Saygılarımla....

FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 20:30
yıllardır konuşulanları anlamamışlığın ifadesi olan,
gündemde nasıl kalabilirimin çabası içinde;
her tarafa sempatik görünerek,prim yapma çabası kokan,
ıvır,zıvırla dolu sıradan bir başlık.
GEÇELİM BUNLARI GEÇELİM.
şov bitti.anlayamayanlara takrar söylüyorum ŞOV BİTTİ.

Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 22:36

Hiç yoktan iyidir. Bu senede bir elin parmağını geçmeyecek kadar üye çıkarırız buradan.

Ama birde şu üye olupta aidatlarını kaç kişi ödüyor ve oy kullanıyor onu bilebilsek. İnşallah bu sene üye olacaklar bundan böyle hep öderler ve oylarını kullanırlar. Çünkü üyelerimizin büyüüüüük çoğunluğu aidat filan ödemiyor ve oy kullanmıyor deniyor...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
ESelim Liste gör
Yazar

Selim
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 22:36
Alıntı yapılan kartES

yıllardır konuşulanları anlamamışlığın ifadesi olan,
gündemde nasıl kalabilirimin çabası içinde;
her tarafa sempatik görünerek,prim yapma çabası kokan,
ıvır,zıvırla dolu sıradan bir başlık.
GEÇELİM BUNLARI GEÇELİM.
şov bitti.anlayamayanlara takrar söylüyorum ŞOV BİTTİ.

Haklısın abicim.Artık bu yönetiminde shovu bitecek.Öyle tv lerde boy gösterip hava atıp bedavaya reklam yapıp prim yapmak yok..Hesabını soracaksak üye olacaz.Başka çare yok.
Yukarı
gündüzlerli26 Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2009 saat 01:38
Alıntı yapılan ES_Kadir

Klübümüzün toplam üye sayısı ne kadardır acaba bilgisi olan var mı ?

Asagidaki eski Foruma bir göz atarsan biraz bilgi sahibi olursun.
DIRENIS YILIMIZ
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2009 saat 01:43
Kredi kartına taksit getirsinler bende üye olayım kulübe destek olalım ne olacak ayda 20 liradan..
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2009 saat 01:53
ben de üye olmayı düşünüyorum. bu arada toplanan para aidat yani dernekler ile ilgili kanuna göre aylık ödenmesi gereken bir para. o yüzden kredi kartı olmayan da aylık ödemeler ile ödeyebilmesi lazım.  kulübe destek olmaktan çok kulüp hakkında taraftarın söz söyleme yetisinin oluşması açısından önemli bence. o yüzden herhangi bir toplu üyelik organizasyonu v.b. birşey olursa geçim derdi felen demem ben de üye olmak isterim.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır