eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Daha Iyi Bir Yonetim Icin Neler Yapabiliriz?

Cevapla Cevapla Sayfa  123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
Online Durum: Offline
  Alıntı anadoluyildizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Daha Iyi Bir Yonetim Icin Neler Yapabiliriz?
    Tarih: 22/May/2009 saat 14:48
Oncelikle buraya yapici, elle tutulur bir cozum onerisi olmayan yazmasin. Bu tip yazilari yazabileceginiz bircok baslik var. Klube uyelik acildiginda ben Amerikadan uye oldum. Benim gibi bildigim cok sayida uye var bu forumda. Ben uyeyim ama haklarimla ilgili bilgim yok.

Sezon sonunda yeni bir Genel Kurul yapilacagi kesin gibi. En azindan bu forumda klube uye olan arkadaslar birlikte ortak hareket edersek kucukte olsa bir degisim yaratabiliriz. Oncelikle klube uye olanlari belirlersek belki ozelden email atarak fikirlerimizi paylasabiliriz.
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
ymutlu Liste gör
Deneyimli Yazar

yalçın mutlu
Yer: Turkey
  Alıntı ymutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 15:05
Bağırmak, çağırmak , istifa yerine daha güzel bir başlık olmuş. teşekkürler.
Kulübleri kişilerin eline bırakmamanın tek yolu şirket olmasıdır.
Bu şansta şu anda yakalanmıştır nasıl genel kurul olacak.
Şirket olduğunuzda kararları başkan almaz, yönetim kurulu imzalar,
her zaman denetime açıktır,
Örnek altı ayda bir mali genel kurul yaparsınız, geliri ,gideri, bütçeyi üyelerin önünde tartışırsınız,
Bu çağda büyümek, diğer kulüblerin üzerine çıkacaksanız şirket sayesinde ticarete girersiniz gelirleriniz artar.
Şirket olursanız, belediye, üniversite gibi kurumlarda yardım eder, çünkü kasa başkanın kasası değildir.
Kısaca,
Kim gelecekse, başkan olacaksa tüm camia olarak buna zorlanmalı, genel kurul da karar aldırılmalıdır.
Yoksa hep savruluruz. kendi içimizde de tartışırız. halil gitsin, nebi gelsin, nebi gitsin , yok begiter sahtekardı, sezer bir şey yapmadı v.b.
Yukarı
gennaro gattuso Liste gör
Yazar

ismail erbil
Yer: eskişehir
  Alıntı gennaro gattuso Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 15:06
Behlül bahsettiğin şeyler hemen hemen üye olan herkesin şikayeti yeterince bilgi verilmemesi bazı şeylerin üstünün kapatılması.
benim bu konuda şöyle bir fikrim var sitemizde  klube üye arkadaşlarımız var  ortak bir fikir alışverişi yapılarak kongrede kimin yanında olucamıza dair karar verebiliriz,veya da aramızda çok değerli insanlar var onları cesaretlandirip yönetime sokma çabası içinde olabiliriz.ben kendi üzerime ne düşüyorsa her anlamda yapmaya hazırım yeterki ortak bir ses çıksın ortaya.
Aynı gökte uçarlar ama, kuzgunun dünyası başka, şahinin dünyası başkadır.
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
  Alıntı anadoluyildizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 15:11

O zaman bu forumda klube uye olanlar bana bir email atsinlar. Email uzerinden kendi aramizda bir strateji belirlemeye calisalim. behlul.ozkan@tufts.edu

Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
eseses222 Liste gör
Yazar

MSO
Yer: İstanbul
  Alıntı eseses222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 15:23
Benim 30 Nisan da yazdıklarımdan öneriler kısmını aşağıda tekrar iletiyorum:

1)      Bir çok yöneticinin futbolla alakasının ve bilgisinin olduğunu sanmıyorum. Örneğin Unakıtan’ın yönetime koydurduğu 2-3 kişi, siyasi ve bürokrat kimlikleri dışında kulübe futbol yönünden ne katabilirler? Tabii bu konu onlarla da sınırlı değil, üyelerin çoğu hakkında tereddütlüyüm. Bir futbol kulübünün F’si nasıl olmalı bildiklerinden şüphe duyduğum genç üyeler ve siyasi kişilikler için ise, öncelikle Işıkspor  vb. gibi  önemli bir amatör kulübümüzün yönetimine girip 3-5 sene orada pişmelerini öneriyorum.

2)      Yönetim kurulu bence “aşırı kalabalık”, 33 kişi. (Tüzüğümüz sanıyorum en az 19 üye diyor.)  Eskişehirspor’u, işini severek yapacak 13-15 üye, rahatlıkla yönetir. Kulübü stratejik olarak, futbolu bilen, bir kaç kişilik bir ekip yönlendirmeli, diğer üyelerin yetenek, özellik ve her türlü katkılarından da bunlar faydalanmalı.

3)       “Şirketleşme ve sürekli gelirler” elde etme konusunda ciddi bir çalışma yapılmalı veya yaptırılmalı. Sonuçta bir “Hareket Planı” oluşturup bu yürürlüğe konulmalı. Bu iş uzun soluklu bir iş bu yüzden ne kadar önce başlarsak o kadar yol alırız.

4)      Kulübe katkısı olabilecek herkes ve her kesimden faydalanılmalı. Eskişehir’ de ve dışında kulübe maddi, manevi katkıda bulunabilecek ve hatta bulunmaya da hazır bir çok kişi var. Bu kişiler bir türlü harekete geçirilemiyor. Ama tabii ki bu da bir “tanıtım ve halkla ilişikiler” meselesi. Bu konuda mutlaka bir şeyler yapılmalı.

5)      Benim gördüğüm yönetim günlük işlerden ve günü kurtarmaya çalışmaktan kulübü ileri doğru yönlendiremiyor. Yapılacaklar kısa ve uzun vadeli olarak ikiye bölünmeli. Kısa vadeli işleri yürüten yöneticiler sadece o sezonu veya önümüzdeki seneyi ilgilendiren işler yapmalı, uzun vadeli olanları ise ayrı kişiler yapmalı. Tabii ki bu kişilerin eşgüdüm ve yönlendirilmeleri de tepe yönetiminin görevi.

Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 15:31
Sürekli ve kalıcı gelir konusunda birkaç düşüncem var.Ayrıca gelir getirmesini beklediğim işlemleri, kitap haline getirdim.Hem kurumsallaşma hem de büyük kulüp olmamızın gerektirdiği şeyleri, yapmak mecburiyetindeyiz.

Bütün çalışmalarımı tamamlamak üzereyim.Kabul gördüğü takdirde, çok büyük faydalarını göreceğimizi tahmin ediyorum
Yukarı
demiryolcu26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ATİLA
Yer: OSMANGAZİ
  Alıntı demiryolcu26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 16:27
kesinlikle güzel bi konu ne yaparsa taraftar yapacak ama sakin ve aklı selim.ayrıca hepimizin sevdigi saydıgı birinin yönetime girme zamanı bence geldi.bu ismi hepimiz çok iyi biliyoruz.oraya has ESES liler lazım.siyasete ve reklama ihtiyaç duymayan taraftarı eskişehiri yönetimi bilen diyologları iyi bence tek isim .MUSTAFA akgören bu işi onların topundan daha iyi yapar .
vatan için ölmekse kaderim ben o kaderin ellerinden öperim
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 16:47
kesinlikle    "ortak payda"da birleşilmiş bir ismin herhangi bir seçilmiş yönetime girmesi şart. aslında en az 1 isim desek daha doğru olur... yönetime girecek ismi kampanyalar ile maddi olarak güçlendirip yönetimde daha fazla söz sahibi olmasını da sağlayabiliriz. ama o isim öyle bir isim olmalı ki ; okadar güvenilen bir kişilik olmalı ki, banka hesabına para yatıran herkes gözü kapalı ona güvenmeli... şeffaf yönetim istiyoruz diyoruz, şeffaf yöneticiyi biz yaratırız; düşünsenize büyük taraftar olaya el atmış ve yöneticisini tayin etmiş, onu maddi olarak da desteklemiş; bence harika olur...
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 17:26
Alıntı yapılan ymutlu

Kulübleri kişilerin eline bırakmamanın tek yolu şirket olmasıdır.
diğer dediklerinize katılmakla birlikte kulübü kişilerin eline bırakmamak için şirket olmak gibi bir zorunluluk olduğunu düşünmüyorum. ayrıca şirketleşen kulüpler kişilerin insiyatifine daha çok kalıyor ( örnek olarak istanbulspor, adanaspor, karagümrük, göztepe....  örnekleri çoğaltmak mümkün ama çok bi olumlu örnek yok.) bence kulübe çok kişi üye olmalı. herkes düzenli aidatını yatırmalı. taraftarlar kongrelerin ve kulübün bir bileşeni olmalı. dünya da bir çok örneği var. ne zaman ki 5000 10000 kişinin üye olduğu bir kulübe sahip  oluruz. o zaman şurada yazılanların bir anlamı olur. he tabii çok fazla üyemiz oloabilmesi için üye olanlar ve aidat ödeyenler paralarının nereye gittiğini bilmek isteyeceklerdir. bu yüzden de şeffaflığına ve iyi niyetine inandığımız da bir yönetimin görevi alması gerekir.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
kursatland Liste gör
Deneyimli Yazar

KÜRŞAT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı kursatland Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 17:42

Kulüpler kişilerin değil taraftarlarının ve halkın malıdır.Ben her zaman şirketleşmeye karşıyım.Kulüp  mal değildir elden ele geçsin satılsın...

Daha iyi bir yönetim için bence yeni bir sistem getirilmeli.Örneğin kulübün bütün toplantılarında ve karar alma sürecinde taraftar lideri bazı abilerimiz yer almalı...Böylece daha şeffaf ve taraftarın bilgilendirildiği taraftarın isteklerinin kaale alındığı temiz bir yönetim olur..
..::KÜRŞAT::..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır