eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Mesut,Almanya Milli Takımı'nı Seçti

Cevapla Cevapla Sayfa  123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
Online Durum: Offline
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Mesut,Almanya Milli Takımı'nı Seçti
    Tarih: 05/Şub/2009 saat 16:16
-
Almanya Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw, Werder Bremen'de oynayan Mesut Özil'i, 11 Şubat'ta Almanya'nın Norveç'e karşı oynayacağı hazırlık karşılaşması için 21 kişilik kadroya aldı.

Löw, bu konuda yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yakın geçmişte Mesut Özil'i Türk Milli Takımı'na almak için yoğun şekilde çaba harcadığını belirterek, ''Mesut için zor bir karardı. Bu nedenle biz de Alman Milli Takımı adına oynamaya kesin karar verene kadar beklemek istedik. Kendisiyle Cuma günü yaptığımız bir telefon görüşmesinde kesin olarak Alman Milli Takımı adına sahaya çıkmak istediğini söyledi'' dedi.

Bu nedenle kendisini ilk kez Norveç maçı için kadroya almaya karar verdiklerini ifade eden Löw, Mesut ile orta saha için perspektifi büyük olan bir oyuncuyu kazandıklarını kaydetti.

Mesut ile yapılan anlaşmanın ayrıntılarının da Pazartesi günü Frankfurt'taki Alman Futbol Federasyonu'nun merkezinde görüşüldüğü bildirildi.

Werder Bremen'in menajeri Klaus Allofs, Mesut'un kararının bir sürpriz olmadığını ifade ederek, ''Mesut'un düşüncelerini çok önceden biliyorduk ve Alman Futbol Federasyonu'nda kalacağına emindik. Alman milli takımında yerini bulacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Werder Bremen Teknik Direktörü Thomas Schaaf da, Mesut'un takımda kendisini çok geliştirdiğini ve geçen aylarda performansıyla adından sıkça söz ettirdiğini ifade ederek, ''Kadroya çağrılmayı hak etti. Bu hem kendisi, hem de bizim sevindirici bir sinyal. Werder için harcayacağı çabalarla gelecekte de milli takımda yerini alacağına inanıyorum'' dedi.

Özil de bu konuda yaptığı açıklamada, Alman milli takımı kadrosuna çağrılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, bu takımda fırsatlarını iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışacağını söyledi.

Ailesinin ve çok yakın dostlarının Türk olması nedeniyle bu kararı almakta zorlandığını, ancak bunun doğru karar olduğuna inandığını ifade eden Mesut, ''Bu benim Türk kökenime karşı alınmış bir karar değil. Ailem şimdi üçüncü kuşakta Almanya'da yaşıyor, ben burada kendimi her zaman iyi hissettim ve Alman Ümit milli takımı adına da oynadım. Bu nedenle İsveç'te ümit milli takımları arasında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda da başarılarımı sürdürmeyi ümit ediyorum'' dedi.

Forumda bulamadım ve sonunda Almanlar'ın Mesut  dileği resmiyet kazandı.Bu gerçekten kötü oldu kendi adımıza.Ama Nuri,Halil,Yıldıray ve Hamit örnekleri varken olmadı be Mesut...
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 16:31
Çokta tın..O forma kutsaldır nasip olmaz herkese..
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
  Alıntı Burakızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 16:41
Hayatta Başarılar...
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 16:50
Aslında yorum yapmak istemedim,nedeni ise onaylayanlar da olabilir ama Yıldıray,Hamit,Halil ve Nuri de gurbetçi fakat onlar TÜRKİYE'Yİ seçtiClap
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 16:50
bizde de suç var... adama/çocuğa hiç bir emeğimiz yok, sadece kan bağımız var... herifler yetiştirmiş, pişirmiş; biz de hazıra konmak istedik; gerçi biz de haklıyız, türklük bağları her şeyin ötesinde olmalı... kendi seçimi, manevi olarak düşünseydi bize gelirdi, her neyse, yolu açık olsun.....
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 16:53
Alıntı yapılan umutes

bizde de suç var... adama/çocuğa hiç bir emeğimiz yok, sadece kan bağımız var... herifler yetiştirmiş, pişirmiş; biz de hazıra konmak istedik; gerçi biz de haklıyız, türklük bağları her şeyin ötesinde olmalı... kendi seçimi, manevi olarak düşünseydi bize gelirdi, her neyse, yolu açık olsun.....

Ama şu da var,bizi seçen diğer gurbetçi oyuncularımız neden böyle bir karar verdi?Onların üstünde de Türkiye'nin emeği yok.

Uğur Yıldırım örneği var ki...Kendisi Türkiye'de oynamayı düşünmüyorum.Hollanda Milli Takımı'na da seçildim,hedefim İngiltere demişti.2 sezonda Türkiye'de gezmediği takım kalmadı.LOL
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 17:05
evet uğur fena çuvalladı :)) ama demek mesut kendisine fazlasıyla güveniyor, alman milli takımında yer bulacağına kesin inanıyor olmalı, kendisine inanmayan bazı oyuncuların sırf bu yüzden türk milli takımını  seçtiklerini biliyoruz, söz meclisten dışarı... ama tabiki kalben milli takımımızı seçenler de var, zamanında bizi seçmese de kalbi bizde olanları da biliyoruz... örneğin kubilay türkyılmaz isviçre milli takımında oynuyordu ve ne zaman türkiye ile karşılaşacak olsalar ya hastalanırdı ya da sakatlanırdı :)
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
tmac26 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Ekici
Yer: Bukamaranga
  Alıntı tmac26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 17:17
Nuri Şahin'i göz önüne getirsin diyenler oluyordu. Nuri halâ milli takıma çağırılmakta. Bende ona Serdar Taşçı'yı göz önüne getirmesini söylüyorum. Almanlar kudurdu. Hatta gurur meselesi yaptı. Türk asıllı futbolcuları ellerinden kaçırmayacaklarını en azından ellerinden kaçırmak istemediklerini söylüyordu Joachim Low. 7-8 eksikle eliyodukya onları. Bu olay onları baya korkutmuş anlaşılan. Bizim güçlenmemizi istemiyolar.LOL
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 18:03
Mesut'un açısından da bakmak lazım olaya. Mesut şuan da Almanya da futbol yaşantısını sürdürüyor ve belki de Türk milli takımını seçse Almanların büyük bir tepkisi ile karşılaşacaktı. Ordaki kariyerinide sonlandırmak zorunda kalabilirdi. Bizim de oldukça genç bir milli takımımız var. Kendisine başarılar diliyorum.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
emres26 Liste gör
Usta Yazar

Emre Dur
Yer: Germany
  Alıntı emres26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2009 saat 18:25
Alıntı yapılan omerbihlar

Mesut'un açısından da bakmak lazım olaya. Mesut şuan da Almanya da futbol yaşantısını sürdürüyor ve belki de Türk milli takımını seçse Almanların büyük bir tepkisi ile karşılaşacaktı. Ordaki kariyerinide sonlandırmak zorunda kalabilirdi. Bizim de oldukça genç bir milli takımımız var. Kendisine başarılar diliyorum.
bundan önce nuri, hamit, yıldıray ve diğerleride türk milli takımını seçmesine rağmen tepki falan görmedi. mesut demekki buradaki bir çok gencimiz gibi ne yazıkki türklüğünü kaybetmiş, almanlaşmış...
yukarıdaki cümleye bakarsanız ailem ve birçok dostum türk olduğu için zor karar verdim diyor, zaten kendisine türk'üm demeye aciz birisininde türk milli takımında işi yok!!!

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır