eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 393394395
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 16:11
hala 10 senelik belediye başkanımızın soyismini yanlış yazanlar var.
"büyükerşan" veya "büyük erşen" değildir.

Şehir Eskişehir'dir, Başkan Büyükerşen'dir..
SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 17:35
Bu saatten sonra ESKİSEHİRSPOR taraftarı olarak beklemeye geçmeliyiz.Genel seçimlerde boy boy kendini gösteren sayın bakan ne hikmetse seçimlerden sonra kayboldu.ESKİSEHİRSPOR u bir araç olarak kullanmak isteyen zihniyet her defasında biz ESKİSEHİRSPOR luyuz.Bu ilin bakanıyım bu takıma sahip cıkarım deyip durdu.Ama ne hikmetse hep seçim zamanlarında ESKİSEHİRSPOR akıllarına geldi.Sayın bakan şimdi görecegiz senin nasıl bir ESKİSEHİR li ve ESKİSEHİRSPOR LU oldugunu.Seçimleri kaybettin hemde öyle akıl almaz iftiralar ve çamurlar attınız ki;ama yanlış yerdeydiniz burası ESKİSEHİR(yani bir zamanlar sizlerin basında olan erbakan ın deyımı ıle kücük israilAngry)burda herkes onur ile yaşar ve sehrine sahip çıkar.Sizler naptınız son 2 haftaya kadar hicbirsey yokken yandaş medya deyip duran sayın basbakanınız sızın yandaşlarınızı kullanıp ESKİSEHİR i oyle bir karalama icine girdiniz ki;oda yetmedi cuma namazlarından sonra yandaş medyanızın gazetelerını bedava dagıttınız.Aklımızın almadğı oyunlar icinde oldunuz.Çamur at izi kalsın politikası ile ESKİSEHİR halkını kandıracagınızı sandınız.5 sene boyunca sayın BÜYÜKERŞEN in yolsuzlukları vardı madem meclis üyeliği sizin elinizde iken bakanlıklar sizin elinizdeyken bu yolsuzluklar yokmuydu da son 2 haftada cıktı.Neyseki sayın bakan,sayın murat mercan,sayın murat caNözeri burası ESKİSEHİR ve ESKİSEHİR HALKI DA sıze gereken cevabı cok ama cok iyi verdi.
  sayın bakan görelim bakalım bundan sonra eskisehir i ne kadar seviyorsun gorelım bakalım ESKİSEHİRSPOR u ne kadar sevıyorsun.TÜRK insanını sadaka ya alıstırmaya kalktınız ama size cok iyi bir ders verdıler.Antalya ya yatırım yapmıslar ama antalya halkı onlara göre haksızlık etmıs,izmir böyle bir fark atılıpta cevap verılırdı size,tunceli ve doğu illeri ne kadar kürtlere cici gözüksenızde adamlar size öyle bir cevap verdiki %47 lik oyun nerden geldıgı bellı oldu.
 Bekliyecegiz ,göreceğiz ESKİSEHİR İ KİMLER seviyormuşşşşş
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 18:58
serkan abi adamlar açık açık dedi. bizi seçin hizmet görün. bizi seçmeyin annenizin nikah davetiyesini görün. beklemeye gerek yok. yine en az yatırımı alıcaz. bence başlanılan projeler de bitmeyecek.
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 19:09
Alıntı yapılan Burakızılcıklı

serkan abi adamlar açık açık dedi. bizi seçin hizmet görün. bizi seçmeyin annenizin nikah davetiyesini görün. beklemeye gerek yok. yine en az yatırımı alıcaz. bence başlanılan projeler de bitmeyecek.

Sevgili burak 
   Eskişehirden AKP ye oy veren ilçelerde belediye başkanı olarak AKP adayını seçen Eskişehirlilerin  oyları boşamı gitti.

kalender
Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 19:13
Alıntı yapılan kalender 26

Alıntı yapılan Burakızılcıklı

Sevgili burak 
   Eskişehirden AKP ye oy veren ilçelerde belediye başkanı olarak AKP adayını seçen Eskişehirlilerin  oyları boşamı gitti.

kimsenin oyları boşa gitmedi. hepsi yerini mutlaka buldu. ama büyükşehiri alamadıkları için yatırım alamayacağız bence. eskiden tepebaşı varken 16. sıradaydık. il genel meclisi akp deydi. şimdi onlar da gitti. şimdi yatırımda ilk 20 ye alınırsak öpüp başımıza koyalım diye düşünüyorum.
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 19:39
Alıntı yapılan FairPlay

Son olarak Büyükşehir Belediye Meclisi isim listesini aktarayım:

1-Yılmaz Büyükerşen (DSP)
2-Ahmet Ataç (DSP)
3-M.Kamil Biçerli (DSP)
4-Ayhan Kavas (DSP)
5-Fuat Gürcüoğlu (DSP)
6-Erdal Caferoğlu (DSP)
7-Kazım Kurt (DSP)
8-Nuran Akçasoy (DSP)
9-Ertan Koşarsoy(DSP)
10-Burhan Sakallı (AKP)
11-Zihni Çalışkan (AKP)
12-Akif Çizmelioğlu (AKP)
13-Ahmet Süzer (AKP)
14-Pınar Turhanoğlu (AKP)
15-Ekrem Birsen (AKP)
16-Tuncer Köküer (AKP)
17-Türkan Polatoğlu (AKP)

Bu Ekrem Birsen bizim yönetimde ki Ekrem Birsen mi?
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
tcatu Liste gör
Deneyimli Yazar

ÇAĞLAR
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 19:58
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Geçtiğimiz sayfalarda bu tablo verilmişti. Gerçekten çok ilginç , ege ve akdeniz bölgelerinde deniz kenarındaki şehirlerin hepsi oyunu Chp ' ye vermiş neden ki ?
Yerel seçimlerde bildiğim kadarıyla yapılabilecek tek şey şehire yapılan hizmet, Deniz kenarındaki illerde Chp, iç bölgelerde Akp mi daha iyi hizmet veriyor. Bence bunun nedeni insanların bilinçsizce oy kullanması, Tv' de diyorlar  İzmir Cumhuriyetçi, gidiyor bütün İzmirliler Chp' ye veriyor, Konya' ya Akp kazanır diyorlar Konyalılar gidiyor Akp' ye veriyor. İzmir' in yıllardır Yerel Belediyesinden şikayetçi olduğunu biliyorum ama herkes gidipte Chp' ye veriyor yine oyunu .

Eskişehir' e gelince bu seçimde Yılmaz Büyükerşen' in kazanamayacağını düşünüyordum ama gittim yine de oyumu ona verdim ama genel parti seçimlerinde Yılmaz Büyükerşen' in partisine gidipte asla oyumu vermem. Hatta genel seçimlerde sağ partileri oylarını verenler yerel seçimlerde oylarını gidipte Yılmaz Büyükerşen' e veriyorlar. Bu Eskişehir seçmenlerinin diğer şehirlere göre daha bilinçli olduğunu gösteriyor sanırım.

Bu seçimleri Akp' nin kazanamamasının nedenleri seçimlere 2-3 gün kala Yılmaz Büyükerşen hakkında iddaları ortaya atması olabilir, doğru veya yanlış olabilir ama insanlar bu iddalara inanmadılar. Çünkü madem böyle birşey var neden seçimlere bir kaç gün kala ortaya çıkıyor. Bence kazanamamasının nedenlerinden biri de bu, çünkü Yılmaz Büyükerşen' e karşı bir gruplaşma olduğunu biliyordum. Minübüsçüler, otobüsçülerin çoğu Yılmaz Büyükerşen' in işlerini engellediğini söylüyordu. Tabiki bu kısa bir örnek bu şekilde düşünen oldukça çoktu. Tabiki bu herkesin kendi fikri herkesin kendine göre bir düşüncesi vardı..

Son olarakta Eskişehir seçmenine bilinçli oy kullandığı için teşekkür ederim. Yılmaz Büyükerşen hocamızada başarılar dilerim.

Deniz kenarındaki insanların eğitim seviyeleri yüksek olduğundan chp ye oy verdiklerini söylemiş arkadaşlar tamamen katılıyorum.
Ayrıca İzmirle ilgili sunu söylemek istiyorum;
 Bir Başbakan gidip de İzmir halkına GAVUR İZMİR dedikten sonra nasıl oradan oy bekleyebilir ki ?
 Eğitim seviyesi yüksek insanlar biraz daha bilinçli oy kullanıyorlar. Sadece yerel hizmeti değil hükümetin genel gidişatını da oy verirken göz önünde bulunduruyorlar.
Hükümetin icraatlarını daha duyarlı tartabiliyorlar. Kömüre,beyaz eşyaya oy satmıyorlar.
Bireysel günü kurtarmaktan çok genel gidişata göre oy verebiliyorlar.
Tabiki bu yazdıklarımdan illa eğitimli insanlar çok iyi oy kullanıyor, eğitim seviyesi düşük insanlar bilinçsiz oy kullanıyor demek değil. Genel bir değerlendirme olarak yazdım.
Ayrıca bu yazdıklarımı zaten herkes de biliyor=)

EFSANE GERİ DÖNDÜ!  
Ama Açık Hala Açık......

Yukarı
eseserkan26 Liste gör
Deneyimli Yazar

erkan
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 21:55
Bu topicin artık kapatılma zamanı geldi diye düşünüyorum.
SADECE BÜYÜK ESKİŞEHİRSPORLUYUZ BİZ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 393394395

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır