eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yarın Bayram

Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Online Durum: Offline
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Yarın Bayram
    Tarih: 07/Ara/2008 saat 03:32
Herkesin Kurban bayramı kutlu olsun.

Daha önce açılmış başlık varsada oradan devam edelimSmile
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
omer-es-26 Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı omer-es-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2008 saat 03:37
Böyle bir konu var Ahmat abi.Bu arada seninde kurban bayramın mübarek olsun.

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=564&PN=13
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2008 saat 03:46
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 21:30
HIDRELLEZ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.......

Fazla baslik kirliligine sebep olmamak icin  en uygun olarak burayi  gördüm .
Herkesin HIDRELLEZ BAYRAMINI KUTLARIM.Belki genc nesillerin unuttugu bir gün olabilir fakat bu bayram bizim gelenegimizde cok güzel anilari olan hos bir bayramdir.Bizler cocuklugumuzda 5 Mayisi 6  Mayisa baglayan gece büyük senliklerle gecerdi ve bugün belki coguna cocuksa gelse bile dileklerimizi kagitlara resim olarak döker  Hizir(Hidir) ve Ilyas peygamberlerden  yardimci olmasi icin disariya bir yerlere asardik ve ben iyi hatirliyorumki cocukken bile kagidin üstüne ES ES sampiyon diye bile yazmisimdir.
Tekrar Hayirli Hidrellezler diler tüm dileklerinizin gerceklesmesini cani yürekten arzu ederim....
Yukarı
kafakar Liste gör
Deneyimli Yazar

kadir
Yer: United Kingdom
  Alıntı kafakar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 21:32
EYVALLAH hüsnü abi bilmezmiyiz

rahmetli annem topraga cizerdi dileklerini 6 mayısta toplanır catak bayırına cıkardık tüm mahalle pastalar börekler kekler

hey gidi günler heyyyyyyyyyyyyyyy

Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 21:47
Köfteci, hıdrellezin kutlu olsun ama...
6 Mayıs, darağacında üç fidan da demek...
Ben her 6 mayısta toprağa üç fidan dikiyorum...
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi...
                                                     ............Kardeşçesine...
# Direnmüdavim....

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 21:55
Üstadim  insanlarin ömürlerinde unutulmayacak sevincler oldugu gibi ölümlerde o kadar gercek .Bizler olayin "Ates düsütgü yeri yakar "dan yola cikarsak  kardesce olarak bayrami kutlamak istedim yoksa tarih olarak o dönemleri az da olsa yasayan biri olarak biliyorum.Tekrar tüm zaman gecmislerimize allahtan rahmet dilerim(Kadir annenede allahtan rahmet dilerim)..... 
Yukarı
Valdez 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
Yer: AnkaraEskişehir
  Alıntı Valdez 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 22:16
 Hüsnü Abi  , böyle güzel  bir geleneği Bizlere  hatırlattığınız  için (şahsen Ben Hıdrellezin bugün olduğunu unutmuştum )  çok teşekkür ederim .

Kadir (Kafakar ) , Hıdrellezde Bizde  tıpkı Sizin gibi  cümbür cemaat Çatak'a pikniğe  giderdik .  Senin dediğin gibi hey gidi günler heyyy ...
TÜRK'LÜK MEDENİYETLER MEZARLIĞI ANADOLU'DA DİK DURABİLMEKTİR!Uğur ankara ESES
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 22:27
Sevgili Ugur,bizler yine sansli jenerasyon sayiliriz o güzel günleri yasayabildik,o güzellikleri tadabildik gerek sen gerek Üstadim (Hüsnü) gerekse de Kadir (Kafadar) o yasadigimiz günler bugün hepimizde canlandi ne mutlu bizlere ama gördügün gibi böyle günler maalesef fazla ragbet görmüyor ve bize ait olmayan 14 Subat gününde millet yirtinmayi daha uygun buluyor.......
Yukarı
Valdez 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
Yer: AnkaraEskişehir
  Alıntı Valdez 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 22:59
Hüsnü Abi Sizinde  belirttiğiniz gibi  , maalesef Bize ait bir günün  unutulmaya yüz tutması  gerçekten çok düşündürücü .

Millet olarak ıvır zıvır hangi gün varsa taaa günler öncesinden  o günü kutlamak için  hazırlanan  tüketim toplumunun sadık bireyleri olarak   , Hıdrellez'e  maddi bir anlam yüklenirse   sanırım Hıdrellez'i yedi gün yedi gece kutlarız.
TÜRK'LÜK MEDENİYETLER MEZARLIĞI ANADOLU'DA DİK DURABİLMEKTİR!Uğur ankara ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır