eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yönetime Sorularımız

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 42>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
Online Durum: Offline
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2007 saat 15:06

Diğer konu başlığındada belirttiğim gibi her kime veya kuruma olursa olsun, Hakaret edici, küçük düşürücü ve küfür içeren kelimeler kullananlar ve uyarılara rağmen bu tavırlarına devam edenleri üyelikleri askıya alınacaktır....

Cemal Bey sorularımızı cevaplayacaktır fakat lütfen mesaj şekillerimize ve tavrımıza özen gösterelim...Bu fırsatı yakalamışken, sorulacak çok soru varken kimseyi kırıp forumdan ve taraftardan uzaklaştırmayalım....
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2007 saat 15:16
Metin diyadin in eskişehirspordan ayrılıp tekrar dönmesinin sebebi nedir.
Hoca her tehdit ettiğinde yönetimimiz yeni tavizler mi verecek .
Metin Diyadin her istediğini yaptırdığına göre takımın şampiyon alamaması halinde bize bir tazminat ödeyecek mi giden paraların kaybolan zamanların hesabını soracakmısınız yoksa sizmi tazminat ödemek zorundasın Metin diyadini takımdan gönderince
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
  Alıntı redES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2007 saat 15:32
Cemal Bey, yeni foruma hoşgeldiniz. Bilgi sahibi olmayan taraftarın, fikir sahibi olması için bilgilendirilmesi gerekli ozaman. En güvendiğimiz kaynak resmi site ama 48 saat önce patlak veren bir olay karşısında, tüm spor, haber sitelerine konu düşüyor.  Resmi sitedeki 1-2 haber yetrli gelmiyor.Taraftarda ona göre yorumluyor. Açılan başlık 915 kere cevaplanmış, 32 bin küsür kere okunmuş.
'' Eskişehirspor taraftarları şöyle, şöyle bir gelişme olmuştur. Yk şu satte toplanarak alınacak karar şu satte duyurulacaktır. Bunun dışında hiçbir habere itibar etmeyiniz'' gibi küçük bir açıklama bile su serper yüreklere.

Yerel gazetelerde, doğru olmayan bir haber varsada, o haber ile ilgili eksik veya doğru değil gibi bir açıklamada taraftar için iyi bir bilgi olur.

Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Taraftarın,oyuncunun,yk'nun,futbolcuların,yerel basının kaynaşması için sezon açılış maçı mutlaka düzenlenmli diye düşünüyorum. Gol atan sergenin hocasına sarıldığı görmek istiyorum. Tüm futbolcuların el ele tribünleri dolaştığını, hepsini taraftarın EsEs çekerek yüreğine bastığını görmek, onlara güvendiğimizi, destek olacağımızı söylemek bu taraftarın görevi.
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
26-eses-26 Liste gör
Usta Yazar

Gürcan
  Alıntı 26-eses-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2007 saat 17:41
Şu an için yönetimden tek bir şey istiyorum: Lütfen yanlıştan dönün ve bu taraftarın sevgilisi, takım için vazgeçilmez olan Ulaş Meyan'ı geri getirin. Böyle karakterli, kaliteli futbolcular kolay bulunmuyor. Geç olmadan...

Saygılar,
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2007 saat 05:36
yonetim bizi ne zaman sadece fikir sahibi olmaktan kurtarip bilgi sahibi yapacak bu konularda?
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
Newyork152 Liste gör
Yazar

Tamer Yetim
  Alıntı Newyork152 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2007 saat 00:55

Yönetim'e söylemek istediklerim şunlar;

Turkcell Süper Lig'i takip ettiğimiz kadarıyla Süper Lig'e çıkmış yeni ekipler büyük zorluk yaşıyorlar, büyük sıkıntı çekiyorlar. Futbolcular düşme korkusu çekiyor. Puan kayıpları sonrasında endişe yaşıyorlar. Hedefimizde Süper Lig olduğuna göre bununla ilgili  çalışmalar yapıyormusunuz? 

Eskişehirspor alt yapısından; A takımına kadar bir Eskişehirspor ekolü, sistemi oluşturuyormusunuz? Eskişehirspor son on yılda otuz küsür teknik adamla çalışmış durumda. Buda sezon başına 3 teknik adam anlamına geliyor. Sizce bu kadar çok teknik direktörün değiştiği bir yerde istikrar olabilirmi? Futbol ekolü oluşabilirmi ?

Eskişehir futbolu oldukça zayıf durumda. Bursa'yı örnek aldığımızda Bursa'yı  üçüncü ligde temsil eden takımlar Orhangazi, Bursa Merinos, Yalovaspor, İnegölspor, Oyak Reno.. gibi kaliteli takımlarla temsil edilmişti. Yani Bursa futbolunda bir canlılık görüyoruz. Bu takımlar pek çok kaliteli oyuncu yetiştiriyor ve Bursaspor geleceğe bu takımlardan aldığı genç yetenekler sayesinde umutla bakıyor. Eskispor'un tesisleri şu anda bomboş duruyor. Olağanüstü güzellikte ve kalitede bu tesisler niçin değerlendirilmiiyor. Eskispor'un isim hakkı alınarak Anadolu'dan oraya genç yetenekler toplanarak niçin önce Amatör'de başarılı olacak. Oradan Üçüncü Lige çıkacak bir takım oluşturulmuyor. Bu sayede Eskişehirspor'un gelecekte futbolculara ödeyeceği aşırı meblağlardan kurtarabileceği niçin görülmüyor.

Tesislerdeki belirsizlik sürüyor. Yönetimin kongrede verdiği sözlerden birisi Altyapı canlanacaktı. Altyapıda ben en ufak gelişme sezmiyorum. Dünyada başarılı olmuş bütün takımları incelediğimizde başarılarının ardındaki en büyük etken Altyapılarıdır. Dünyada en çok transfere para harcayan ekipleri bile altyapılarından oyuncu çıkartırlar. Eskişehirspor niçin altyapısından Kaleci Ömer'den başka milli takım seviyesine yükselmiş bir oyuncu çıkartamamıştır. Başarısızlık bu kadar barizken. Niçin hareket edilmiyor. Altyapı canlandırılmıyor.

Son olarakta istikrar üzerine bir yazıyı buraya aktarmak istiyorum. Daha önceki forumda bu yazı vardı fakat bu forumda yok. İstikrar futbol takımlarının en temel özelliği olmalıdır. Yukarıdada değindim. 10 yılda Otuz küsür teknik adam aşırı derecede fazla ve karamsar bir rakam. Bu yazıyı tekrardan okuyun ve ondan sonra Eskişehirspor'un son yıllarda ne kadar başarısız biçimde yönetildiğinin, istikrarsızlık yüzünden neler kaybettiğimizin farkına varın.

Ingiltere nin en koklu kuluplerinden Manchester United in yeni baskani Martin Edwards oluyor, görevi babasindan devralarak. Hem de cok sıkıntılı bir zamanda... Öyle ki Edwards goreve geldiğinde, Manchester United en son lig şampiyonluğunu 1967 de, en son kupa şampiyonlugunu 1977 de kazanmıştı. 1961'den beri düzenlenen Lig Kupasi nda da final dahi oynayamamisti. Avrupa daki tek basari, 1968 Şampiyon Kulüpler Kupası Şampiyonlugu Üzerinden tam 12 yil geçmisti.

Edwards in ilk yillari da pek parlak gitmedi. 80/81 sezonunda takimi ligi 8. sirada tamamladi. Sonraki iki sezonda da 3. oldular. Bu 3 sene icerisindeki tek teselli 26 Mayis 1983'te de kazanilan FA Cup'tı.

Ligde basari Manchester United dan uzak durmaya devam ediyordu. Ardı sıra gelen Üç sezonda da ard arda 4. oluyordu kirmizi seytanlar. Ve yine 18 Mayis 1985 te kazanilan kupa, hafif bir teselli olmaktan oteye gidemiyordu.

Dordunculukler dizisinin sona erdigi 85/86 sezonunun bitiminde, Edwards menajerlik gorevine Alex Ferguson i getirdi. Ferguson, daha once Aberdeen ve Iskocya milli takiminda gorev almisti. Aberdeen i calistirdigi sure icinde 1980, 1984 ve 1985 te lig sampiyonlugu, 1981 ve 1982 de lig ikinciligi, 1983 te de lig ucunculugu yasamis; 1982, 1983 ve 1984 te, tam uc sene ust uste Iskocya Kupasi ni kazanmis; 1983 te Real Madrid i yenerek Kupa Galipleri Kupasi ni, yine ayni yil Hamburg u yenerek Super Kupa yi kazanmisti. Iskocya milli takimini calistirdigi 1985/86 sezonunda 11 macta 3 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 maglubiyet almisti. 1986 Dunya Kupasi maclari da vardi bunun icinde, Danimarka ya 1-0, Almanya ya 2-1 yenildi, Uruguay ile 0-0 berabere kaldi.

Ferguson in parlak kariyeri, United i icinde bulundugu karanliktan cikarabilecek miydi? Bircok kisi bu soruya evet diyor, United i kurtarsa kurtarsa Alex Ferguson gibi, Celtic-Rangers hegamonyasi olan bir yerde Aberdeen mucizesini yaratan bir kisi kurtarabilir, diye dusunuyordu.

Ancak ilk sezon tam bir hayal kirikligiydi. United, sampiyon Everton in tam 30 puan gerisinde, 11. sirada bitirmisti ligi. Herkes Ferguson dan umidi kesivermisti. Takim son 12 yilin en kotu derecesine imza atmisti cunku. Cogunluk istifasini istiyordu Ferguson in. Ama Edwards ona guveniyordu, kendi koltugunu cok ciddi bicimde tehlikeye atmak pahasina da olsa.

Ertesi sezon hic degilse biraz umit verici gelismelere sahne oldu. Kirmizi seytanlar ligi ikinci sirada tamamladi. Ancak ardindan gelen 88/89 sezonu umitlerin yine suya dustugunu gosteriyordu adeta. United bir kez daha 11. siradaydi lig sonunda.

Edwards ve Ferguson ikilisi kimbilir gorevde kalma konusunda daha ne kadar israrci olacaklardi? 1989/90 sezonunda FA Cup alinmisti belki ama lig siralamasinda United eskisinden de beter bir yerde, 48 puanla 13. siradaydi. Sampiyon Liverpool 79 puanla onlara 31 puan fark atmisken, kume dusen Sheff. Wednesday sadece 5 puan gerilerindeydi.

1990/91 sezonunda gelen altincilik belki de Edwards la Ferguson in sonu olacakti ama ikilinin imdadina guc bela da olsa kazanilan Kupa Galipleri Kupasi yetisti. Yine ilerisi icin bir umut belirdi. 91/92 sezonu bu umitlerle baslamis ve takimin uzun haftalar liderlik koltugunda oturmasiyla bu umitler gitgide cogalmisti. Artik herkes "United bu kez isi bitirdi, 25 yillik hasretine son verdi" demeye baslamisti. Son 5 haftaya Leeds in 8 puan onunde giriyorlardi cunku. Ama yine olmadi. Son duzlukte yapilan ard arda tokezlemeler, bir kez daha hevesleri kursakta birakti.

Hala sabrediyordu Manchesterlilar, basta Edwards ve Ferguson olmak uzere tabii. Ve sonunda bu sabrin karsiligini almaya basladilar. 1992/93 sezonunda alinan ve 26 yillik sampiyonluk hasretine son veren sampiyonluk, muthis bir 10 yillik periyodun da baslangici oldu ve bu sure icinde Kirmizi Seytanlar tam 7 defa lig sampiyonu, 2 defa lig ikincisi, 1 defa da lig ucuncusu olurken, 3 defa FA Cup i, 1 defa Lig Kupasini, ve yine birer kez olmak uzere Sampiyonlar Ligi ile Kitalararasi Kupayi kazaniyordu. Ve yine bu donemin sonunda United, kapasitesi 70 bine yaklasan muhtesem Old Trafford stadi, yillik 100 milyon poundluk muthis geliri, dunya capinda sayisi 150 milyonu bulan anormal bir fan kitlesiyle tam anlamiyla bir efsane haline geliyordu.

Yil 1987. Jesus Gil, Atletico Madrid in baskanligina seciliyor. O tarihe kadar Atletico, kazandigi sekizer lig sampiyonlugu ve ikinciligi, altisar kupa sampiyonlugu ve finalistligi, birer kupa galipleri kupasi sampiyonlugu ve finalistligi ve bir sampiyon kulpler kupasi finalistligi ile Ispanya nin, Real Madrid ve Barcelona dan sonra en basarili ucuncu kulubuydu. Madrid icinde ezeli rakibi Real den bile daha fazla taraftari vardi ve bu taraftar kitlesi, Ispanya nin en atesli taraftar kitlesi olarak biliniyordu.

Ancak o siralarda Atletico da isler pek iyi gitmemekteydi. 10 senedir lig, 11 senedir de kupa sampiyonluguna hasretti Atletico. Taraftar sabirsizlaniyordu iyiden iyiye. En sabirsizlari da baskan Jesus Gil di. Bir an once basarinin gelmesini istiyor, isler azicik kotu gidince de umitsizlige kapilip antrenor kovuyordu. Bu konuda sadece Ispanya da degil, tum dunyada une kavusacak hale geldi kisa sure icinde.

Ne var ki sabirsizlik, basariyi getirmek icin faydali bir cozum degildi. Gil in gorevde gecirdigi ilk 9 sezonda sadece bir kez ikincilik, iki kez de ucunculuk gordu Atletico taraftarlari. 91 ve 92 de ust uste iki kez kazanilan Ispanya Kupalari da yuzleri guldurmeye yetmedi. Basarisizliklarla dolu bu 9 sezon icin verilebilecek en onemli istatistik, Gil in tam 17 antrenorun gorevine son vermesiydi.

18. antrenor Radomir Antic di. Bu sefer Gil bir sureligine kendisini geri plana cekmeye niyetlenmis olsa gerek, Antic in isine pek karisilmadi. Ve sonunda arzulanan gerceklesti. 1995/96 sezonunda, sampiyonluk bekliyordu Atletico Madrid i. Hem de bir degil, tam iki tane. Hem lig, hem de kupa kazanilmisti. Herkes "Gil sonunda istikrari yakaladi, artik Atletico yu guzel gunler bekliyor" demeye hazirlanirken, film yine geri sarmaya basladi. 1.5 senedir karsisinda tek bir antrenor gormekten sikilmisa benzeyen rahatsiz baskan, ertesi sezon, ilk firsatta Antic e mendil salladi.

Ve Atletico da, o tarihten sonra korkunc bir dusus yasanmaya basladi. Her sene biraz daha guc kaybediyordu kirmizi-beyazlilar. Gil ise hala inatla hoca getirip-goturmeye devam ediyordu. Basarisizliklari kamufle etmek icin Vieri ve Juninho gibi sansasyonel transferle de yoneldi, ama yetmedi.

1999/2000 sezonu, bir bitisin baslangiciydi adeta. Atletico Madrid tam 64 yil sonra kume dusmemeye oynuyordu. Sampiyonluklar hedefleyen bir kulup, ligde kalmak icin oynar hale gelmisti. Son cirpinislar da fayda etmedi ve Atletico, o sezon sonunda La Liga ya veda etti.

Geri donus biletini almak icin de iki sezon beklemesi gerekti kirmizi-beyazlilarin. 2002/03 sezonu geldiginde, Atletico, La Liga ya yeniden merhaba diyordu. Jesus Gil hala koltugundaydi, ama teknik direktorluk koltugunda kimin oldugunu insanlar artik hatirlamaz olmustu. Zaten o eski, ligin tozunu atan Atletico da gitmis, yerine orta siralarda figuran olarak idare etmeye calisan bir takim gelmisti.

Efsaneler Elbet Bir Gün Geri Döner...
Yukarı
zehir26 Liste gör
Yazar

oguz uysak
Yer: Burkina Faso
  Alıntı zehir26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2007 saat 02:05
[QUOTE=Newyork152]

Yönetim'e söylemek istediklerim şunlar;

Turkcell Süper Lig'i takip ettiğimiz kadarıyla Süper Lig'e çıkmış yeni ekipler büyük zorluk yaşıyorlar, büyük sıkıntı çekiyorlar. Futbolcular düşme korkusu çekiyor. Puan kayıpları sonrasında endişe yaşıyorlar.

2. hafta oldu daha.Şimdiden endişe düşme korkusu ne acaba?? merak ettiğim için soruyorum???
yazınızın devamını okuyamadım ama bu kısım ilginç geldi...

Tesislerdeki belirsizlik sürüyor. Yönetimin kongrede verdiği sözlerden birisi Altyapı canlanacaktı. Altyapıda ben en ufak gelişme sezmiyorum.

Altyapıyla tesisleri birlikte değerlendirmek ne kadar doğru???tesis iyi olunca neyse... 

Son olarakta istikrar üzerine bir yazıyı buraya aktarmak istiyorum. Daha önceki forumda bu yazı vardı fakat bu forumda yok. İstikrar futbol takımlarının en temel özelliği olmalıdır. Yukarıdada değindim. 10 yılda Otuz küsür teknik adam aşırı derecede fazla ve karamsar bir rakam. Bu yazıyı tekrardan okuyun ve ondan sonra Eskişehirspor'un son yıllarda ne kadar başarısız biçimde yönetildiğinin, istikrarsızlık yüzünden neler kaybettiğimizin farkına varın.

Buna katılabilirim belki ...

Tespitlerinize genel itibariyle katılmasamda eleştirilrimi kendimce doğru yaptığıma inanıyorum...bence idealize birşeyin peşindesiniz ama durum futbol dünyasının %90 nında böyle... 
Good day to be alive sir...
Yukarı
Newyork152 Liste gör
Yazar

Tamer Yetim
  Alıntı Newyork152 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2007 saat 02:19
Alıntı yapılan zehir26

Buna katılabilirim belki ...

Tespitlerinize genel itibariyle katılmasamda eleştirilrimi kendimce doğru yaptığıma inanıyorum...bence idealize birşeyin peşindesiniz ama durum futbol dünyasının %90 nında böyle... 

Elbette idealist düşünüyorum. Büyük düşünenler büyük olurlar. Biz yapamayız biz edemeyiz. Bizim çapımız belli. Futbol Dünyasının yüzde 90'ı böyle diyenler oldukları yerde sayarlar. Manchester Utd. Hayalperest düşündüğü için 20 yıllık süre içerisinde bu kadar büyümüş Dünyada bu kadar marka olmuştur. Martin Edwards Alex Ferguson'un başarısız olduğu sezon sonrasında kovmuş olsaydı. Şu anda Manchester Utd. diye bir şey olurmuydu sanıyorsunuz?

Düşüncelerime katılıp katılmamak tamamen size aittir. Ama Büyük düşünenler her zaman kazanmıştır.

Eskişehirspor yıllardan beri alt liglerde sürünürken.
Tesisler, Altyapı, Stad olduğu gibi dururken.
Her sezon 3 teknik adam değiştirirken.
Onlarca futbolcu gelip hiçbirşey vermeden giderken
Sistem ekol istikrar yokken

Siz herşeyi normal olarak görüyorsanız ozaman ben birşey diyemem. Türkiyenin % 90'ı kör olabilir. Ama siz o % 10 'a gireceksinizki Eskişehirspor marka değerini arttırsın. Ses getirsin. Kalıcı başarılara sahip olsun.
Efsaneler Elbet Bir Gün Geri Döner...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2007 saat 03:05
Açığa girerken yine çin işkencesi çekmek istemiyoruz buna bir önlem alındı mı?

Bedavacılara asla göz açtırılmamasını bayanlara ve 12 yaşın altındaki taraftarklarımıza biletlerin çok ucuz yapılmasını gerektiğini düşünüyorum.

Kobine satışını arttırmak için bazı promosyonlar avantajlar getirilmeli diye düşünüyorum.Kombine alanların baz avantajları olmalı.

Şehirde birlikteliğin sağlanması için bazı projeler bekliyoruz.

Bi de en önemlilerinden biri yönetim içinde sorun istemiyoruz.

Saygılarımla.
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Ağu/2007 saat 19:49

yönetim kombineleri satarken yanında 1 adette forma hediye ederek satışların dahada çok olmasını sağlayamazmıydı??

Yönetim zaten peşin alımlarda 20 ytl indirim yapıyor,bugün 15 bin kombine 15 bin forma adı altında bir kampanya yapsa idi,bir formanın bedeli belki 8-10 ytl ye kadar iner,kulüp yine her türlü kazanır ve gelir elde edilirdi..bursa 2.ligten süper lige çıktığı sene 19 bin kombine sattı bu şekilde..bugün store olarak kendi orjinal ürünlerini pazarlayan tüm kulüpler,kombine satışlarını arttırmak amacı ile aynı yöntemi uyguluyor.sadece kombinelerde değil tutarı belli bir meblağın üstünde olan her ürünün yanında mutlak surette birde forma hediye ediyor..bu sayede hem ciidi rakamlarda kombine bileti satılıyor hemde tribünler şımbıl şımbıl oluyor..

inşallah bu uygulamayı önümüzdeki sene yaparlar..bu ve buna benzer tetikleyici faaliyetler olmalıdır ki,biletler elde patlamasın!!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 42>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır