eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıFederasyondan bayan futbolcu atağı

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Konu: Federasyondan bayan futbolcu atağı
    Tarih: 20/Kas/2008 saat 01:33

Federasyondan bayan futbolcu atağı

Türkiye'nin farklı illerinde

Türkiye'nin farklı illerinde, bayan futboluna olan ilgiyi artırmayı hedefleyen Türkiye Futbol Federasyonu Bursa'da düzenlediği seminerle bayan futbol takımlarına futbolcu arıyor.

BTSO Eğitim Vadisi Konferans Salonu'nda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen "Herkes İçin Futbol" konulu seminere TFF Herkes İçin Futbol Müdürü Zeynepgül Ene, TFF Bayan Futbolu Geliştirme Yönetmeni Dr. Erden Or, Bayan Milli Takımlar Sorumlusu Hamdi Aslan, Bursa Sağlıkgücü Spor Kulübü Başkanı Turgay Balyemez, takım oyuncusu İpek Baştürk ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Seminerde ilk olarak söz alan TFF Herkes İçin Futbol Müdürü Zeynepgül Ene, bayan futbolunun geliştirilmesi için çok sayıda projelerinin bulunduğunu belirterek, "Bunun için öncelikle hedefimiz bayan antrenör ve hakemlerini görev yapması. Bayan antrenör sayısı arttıkça futbolcu sayısı ve kalitesi de artacaktır. 2007 Aralık ayından bu yana bayan antrenörlerin yetişmesi için FIFA ve UEFA'ya çalışmalar yapıp eğitim programlarına düzenliyoruz" dedi.

Türkiye'de artık "kızlar futbol oynamaz" ön yargısının yıkılması gerektiğini söyleyen Ene, "Federasyon olarak Sinop'ta kurulan Kız Spor Köyü ve düzenlenen plaj futbolu turnuvaları ile bayanlara futbolu sevdirmeyi hedefliyoruz. Bugün 800 den fazla lisanslı bayan futbolcumuz bulunuyor. Bunların çoğu A takım seviyesindeki oyuncular. Bizim hedefimiz okullarda futbola meraklı kız öğrencilerin futbol oynayabilmesi. Her sınıftan futbola meraklı bir kız öğrenci bulmayı hedefliyoruz. Bütün okulları dolaşarak futbolcu bayanlar arıyoruz. Kızlarımız futbol oynayıp profesyonel olmasalar bile ileride iyi bir yönetici iyi bir taraftar iyi bir futbol yorumcu kısacası geleceğin futbol bilinçli anneleri olacaklardır" diye konuştu.

Sağlıkspor oyuncusu İpek Baştürk ise seminerde yaptığı konuşmada, "Futbolu erkekler gibi iyi oynuyorum. Bunu görmek isteyenlere kramponlarım yanımda gösterebilirim" diyerek meydan okudu.

BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
malıçlı Liste gör
Deneyimli Yazar

emre
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Kas/2008 saat 01:58
turkcell süper lige karışmasınlar bize yeterTongue
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 20/Kas/2008 saat 03:05
Bana kalirsa futbol federasyonu ilk önce Türkiyenin her yerinde bayan kardeslerimizin gönül rahatligi ile  futbol macina gidip seyirci olarak  izliyebilme ortamini saglamasinla ise baslasa daha iyi bir is yapmis olur diye düsünüyorum......
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
Direct Link To This Post Tarih: 20/Kas/2008 saat 09:02
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=608&PID=255669#255669

Yakın konu başlıkları varken gereksiz konu başlıkları açmayınız...
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır