eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Dayan Koca Adam

Cevapla Cevapla Sayfa  123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
UFUKESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Ufuk Demirtaş
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı UFUKESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Dayan Koca Adam
    Tarih: 07/Eki/2008 saat 21:33
http://alisamiyen.net/forum/showthread.php?t=8541

linkinde açılan bu konuyu buraya aynen kopyalıyorum,fazla söze gerek yok.

Utanmaya sıkılmaya gerek yok bizim canımız,ciğerimiz Anıl Aydın kan kanseri evet bildiğiniz lösemi.. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatıyor şu anda.
Bu yazıyı gönderdiğimiz herkese güvenerek, inanarak gönderdik..
Foward koymadık başına okunmadan silinmesin diye.
Bu yazı hangi sebeple nereden ulaştıysa sana bil ki Anıl için ciğeri yanan biri sayesinde ulaştı.
Yollama bu maili 10.000 kişiye 5 gün içerisinde dileğin gerçekleşmesin sadece kan ver yeter, belki de o ilik sende.. Ve kan vermeye gidecek arkadaşlarına,eşine dostuna gönder bu yazıyı.
Ve kan verecek kişilere gönder bu maili, bize silinmiş öğeler değil kan lazım ilik lazım.
VER ŞU İLİĞİ BİZ DE CANIMIZI VERELİM SANA.
Kemoterapi olmadı!!!
Tek çözüm İlik Nakli; elimizde olan süre 60 gün..
Anıl için canımız için iliğinin uyup uymadığını öğrenmek için Kan tahlili yaptırmak isteyenler, ki bu mail size ulaştıysa vermeme gibi bir durumun olacağını düşünmüyoruz çünkü dediğimiz gibi içimizden birilerine gönderdik; sana da ulaştıysa sen de Dayan Koca Adam diyosun aşağıdaki adreslere gidip 10 dk ayırın yeter.

İSTANBUL:
Çapa Tıp Fakültesi
Temel Bilimler Binası
Acil Giriş Kat:2 no:10
Tıbbi Biyoloji Ana Bilim Dalı
ANKARA:
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
İZMİR:
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

Anıl’ın durumu nasıl diye sormak için değil de annecim, dayıcım ben de kan verdim inşallah benim iliğim uyar demek için arayabileceğiniz telefon numaraları:

Annemiz Nazan Aydın: 0 506 533 82 33
Dayımız Gökhan Serttaş: 0 542 362 43 43
Ev arkadaşı, canı-ciğeri Yalın Doğu YARKAYA: 0 532 303 17 63

ANNE DEYİN NAZAN TEYZEYE TELEFON AÇTIĞINIZDA
DAYI DİYİN GÖKHAN ABİYE TELEFON AÇTIĞINIZDA
BİZDEN BAŞKA KİMSESİ YOK ONLARIN.

Hakkınızı helal edin.

Dayan Koca ADAM oluşumu.
Gözlerde yaş yoksa ruh gökkuşağına sahip olamaz.
Ağlaya ağlaya aşık oldum ESES'im.
KKŞ
Yukarı
eskobar Liste gör
Deneyimli Yazar

umut çil
  Alıntı eskobar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 21:41
gözlerim  doldu  okuyamadım  allah  şifa  versin  inşallah  bulunur ilik 
Yukarı
umutugur82000 Liste gör
Yazar

umut
  Alıntı umutugur82000 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 21:44
ben bu 1965 ünite kan dayanışmasında kan verdim benden alırlarmı yoksa kan vermek başka ilik vermek başka bişeymi arkadaşlar.böle şeyler insanlık vazifemiz herşeyden önce gözümü kırpmam bi araştıracam umarım uyar benimkisi...
Biz Sevilmek için Sevmedik
Yukarı
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar

Ateş Ülker
  Alıntı AtesUlker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 00:31
    Arkadaşlar,
   Umut Uğur isimli arkadaşımız çok sorulan bir soruyu sordu.Kemik iliği nakli(kök hücresi nakli) nasıl yapılmaktadır?Konu herhalde birkaç satır ile anlatılamaz.Ama bazı genel bilgilerin aktarılması mümkündür.
   Başlıca 3 yöntemden sözedilebilir :
   1. Vericiden ameliyathanede genel anestezi altında kalça kemiğinden injektörlerle ilik toplanması(toplanan kemik iliği, alıcıya damar yolu ile verilmektedir)
   2. Vericinin kemik iliğindeki kök hücrelerin çevre kanına geçmesi sağlanarak,vericinin kanından  bir aygıt(aferez) yardımı ile kök hücre elde edilmesi
   3. Doğum sonrası annenin kordon kanından kök hücre elde edilmesi (-180 derece azot tanklarında saklanması) "bu yöntem erişkinler için seyrek kullanılmaktadır."
       Verici ile alıcının kan grupları uyuşmasa bile doku grupları (akyuvarlara ait bir özellik)mutlaka uyuşmalıdır.Bu gibi durumlarda doku grubu uyuşması daha çok hastanın kardeşi varsa mümkün olabilmektedir.Nakil yapılan hasta ilik tutana kadar hastanede yatırılmakta,gerekli destekleyici tedavisi sürdürülmektedir.
        Konunun uzmanı Hematologlardır.Hematoloji(kan hastalıkları) hızla gelişmekte olan bir bilim dalıdır.Hematolojinin ufku geniştir.Bilgiler çok hızlı bir şekilde artmaktadır.
Ateş Ülker
Yukarı
sivri74 Liste gör
Usta Yazar

Süleyman
  Alıntı sivri74 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eki/2008 saat 19:34
HAYATI BELKİ DE SİZİN ELİNİZDE !!!
AYIRACAĞINIZ 10 DAKİKA
ANIL'I 50 YIL HAYATTA TUTABİLİR !!!

Galatasaraylılar, Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar, hemen herkes elele verdi, Anıl'ı hayata bağlıyor !.. Ligtv.com.tr tüm vatandaşlarımızı elinden geleni yapmaya çağırıyor !.. Bir dönem ultrAslan-Uni temsilciliği yapmış olan ve şu anda lösemi ile mücadele eden Anıl Aydın için arkadaşlarının başlattığı kampanyaya ultrAslan'ın yanı sıra Antu.com'dan da destek geldi !..
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=45827
Zor durum Allah kimseye vermesin.
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.
Yukarı
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eki/2008 saat 22:18
Alıntı yapılan AtesUlker

Arkadaşlar,
   Umut Uğur isimli arkadaşımız çok sorulan bir soruyu sordu.Kemik iliği nakli(kök hücresi nakli) nasıl yapılmaktadır?Konu herhalde birkaç satır ile anlatılamaz.Ama bazı genel bilgilerin aktarılması mümkündür.
   Başlıca 3 yöntemden sözedilebilir :
   1. Vericiden ameliyathanede genel anestezi altında kalça kemiğinden injektörlerle ilik toplanması(toplanan kemik iliği, alıcıya damar yolu ile verilmektedir)
   2. Vericinin kemik iliğindeki kök hücrelerin çevre kanına geçmesi sağlanarak,vericinin kanından  bir aygıt(aferez) yardımı ile kök hücre elde edilmesi
   3. Doğum sonrası annenin kordon kanından kök hücre elde edilmesi (-180 derece azot tanklarında saklanması) "bu yöntem erişkinler için seyrek kullanılmaktadır."
       Verici ile alıcının kan grupları uyuşmasa bile doku grupları (akyuvarlara ait bir özellik)mutlaka uyuşmalıdır.Bu gibi durumlarda doku grubu uyuşması daha çok hastanın kardeşi varsa mümkün olabilmektedir.Nakil yapılan hasta ilik tutana kadar hastanede yatırılmakta,gerekli destekleyici tedavisi sürdürülmektedir.
        Konunun uzmanı Hematologlardır.Hematoloji(kan hastalıkları) hızla gelişmekte olan bir bilim dalıdır.Hematolojinin ufku geniştir.Bilgiler çok hızlı bir şekilde artmaktadır.

5-6 ay kadar önce kızımın tedavisi için İzmir 9 eylül tıp fakultesi'nde bulunuyorduk..Eşim ve ben bir süredir kafamızı kurcalayan donör olma fikri için girişimde bulunalım dedik..Hastaneye başvurduk fakat bize sadece İstanbulda bu testlerin yapılabildiği söylendi..Halbuki ben Ege Üniversitesi Hastanesinde böyle bir çalışmanın başladığını duymuştum ama sonuçsuz kaldık..Sanırım şuan sadece Ankara ve İstanbulda var ama yakın bir gelecekte her ilimizde olacağını umuyorum...
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
UFUKESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Ufuk Demirtaş
  Alıntı UFUKESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 14:00
Konu ile ilgili Anadolu Yıldızı Derneği'ninde bir girişimi olacak,şu an valilikten izin alınıyor.Bir kampanya başlatılacak ve toplu halde kan bağışı yapılacak.
Detayları arkadaşlarımız bildirecek.
KKŞ
Yukarı
hutemel Liste gör
Usta Yazar

hüseyin temel
Yer: Bilecik
  Alıntı hutemel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 14:09
İnşallah Anıl ve diğer rahatsız insanlarımız şifa bulur.
önce eses sonra eses
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
Yer: Eskişehir
  Alıntı oaae Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 15:41
Türkiye de kemik iliği nakli için kan alımı sadece istanbulda yapılıyor.Ben bu konuda işyerinde girişimde bulundum, fakat eskişehirde kan verme şansımız yok.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
UFUKESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Ufuk Demirtaş
  Alıntı UFUKESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 23:29
http://www.ntvhaber.org/haber_detay.asp?haberID=5293
KKŞ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır