eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıYeni Atatürk Stadyumu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 1501>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 02:25
trafik sorununa ornek vermek gerekirse;

iki eylul kampusunde yaklasik 1000 kisinin girdigi acikogretim sinavi sonrasi muttaip yolu kitleniyor;

gecen sezon sonu playoff'lardan gelen takimi karsilamak icin gitmistim, hadi ben diyeyim 200 kisi hadi siz deyin 500 kisi, donuste 25 dakikada cevre yolu kavsagina anca varabildim;

20bin kisinin stadtan cikisini hayal edemiyorum o yolda
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 02:43
Bence yeni stadın yapılacağı en uygun yerler Sazova veya Aşağı Söğütönüdür.Sazova daha ideal çünkü ulaşım çok kolay.Hali hazırda yapılmış geniş bir yol var.Ayrıca arazide çok elverişli stad yapılması için.Yani hem çok büyük bir stad hem otopark hem spor kompleksi hepsi yapılabilir.Sazova'dan sonra Söğütönü'de stad yapmak için çok elverişli.Zaten TOKİ minik bir şehir inşa etti oraya.Ayrıca çok fazla boş alan var.Şehir merkezinden önce Çevre yolu sonrada Keskin  yolu kullanılabilir.O yol gerçekten küçük ve bozuk ama etrafı boş.Genişlertilmesi çok kolay bir yol.

Benim tesbitlerim bunlar.Farklı yerlerde olabilir tabi ama eğer bir stad yapılacaksa kesinlikle Muttalıpta olmamalı...
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
barises Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 02:44
evet trafik çok büyük bi sorun olacak ayrıca özel arabası olmayan taraftar (30 binin 25bini desek örneğin) nasıl gidecek ?? çok iyi proje olması lazm her açıdan.. ulaşım sorun olmaz umarım
NEFER !
Yukarı
melih_es26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Melih
Yer: Austria
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 03:00
stadı ve yanındaki küçük stadyumu yıkıp aynı yere bir satdyum yapılsa
£s £s liyiz £fsaneyiz
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 03:36
Alıntı yapılan BLoodY

trafik sorununa ornek vermek gerekirse;

iki eylul kampusunde yaklasik 1000 kisinin girdigi acikogretim sinavi sonrasi muttaip yolu kitleniyor;

gecen sezon sonu playoff'lardan gelen takimi karsilamak icin gitmistim, hadi ben diyeyim 200 kisi hadi siz deyin 500 kisi, donuste 25 dakikada cevre yolu kavsagina anca varabildim;

20bin kisinin stadtan cikisini hayal edemiyorum o yolda

sevgili admin 30.000 kişil stad yapılacak ve yolun aynı kalacağınımı düşünüyorsun.
hayal gücünü zorlama istersen.Çünkü o Stad o zaman kadar bitmiş olur.
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
TMR 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Tmr
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 08:09
Bu Stad Tüm şartlar zorlanmalı ve yerinde kalmalıdır bu taraftar mutalıptaki stadı ancak ilk üçte oynamak durumunda doldurur şimdi burada bakıyorumda kardeşlerimiz 40-50 binlik stadlardan bahsediyor geçen sene bu takım özlenen şampiyonluğa ulaştı şimdi şapkayı önümüze koyup düşünelim 3 maç hariç hangi maçta ful çektik kendimizi aldatmayalım bu takım mevcut stadı dolduramazken mutalıba kim gider gider kim ben ,sen , o sonrası yarın kış bastımı kimi uzak der kimi soğuk ulaşım sorunu ayrı mevcut stada herkez çarşıda işi olan olmayan tek otobüsle geliyor çıkışta 30 dakikada herkez dağılıyor çünkü staddan çıkan 4 tarafa yayılıyor ama mutalıptaki staddan çıkan herkez şehre doğru yürüyecek hangi ulaşım aracı onca insanı bir anda nakleder hangi esnaf dükkanını 4-5 saat kapatarak maça gelir birçok eskişehirli staddaki veya yollardaki kalabalığı görerek maç olduğunu anlıyor ve vakti varsa bari maça gideyim diyebiliyor bu taraftar sayısı belki fazla değil ama bu tip taraftarlarda stada gelen kitlenin az da olsa bir bölümü inşallah yanılırım ama biz mutalıba yapılacak stadla taraftar sayımızı düşürür ve herkezin tüm türkiyenin bahsettiği o muhtaşem taraftarı ancak nostalji kayıtlarda ve fotoğraflarda görürüz fikirmi açıklıyoruz benim fikrim bu
DİRENİŞ BİTTİ " DİRİLİŞ " BAŞLADI
Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 08:16
Oldu, bitti olmamalı.
Akustik estetiğin önünde olmalı.  Mümkünse diğer başlıkta görüşülen alanda olmalı.

Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
tcdd.26 Liste gör
Yazar

Metin
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 09:08
stad konusunda yönetimin ve beden terbiyesinin açmazı olan konu şudur;
stad şehir dışına yapılırsa 15 günde bir işe yarayacak diğer günler atıl olarak kalacak.

şehir içinde modernleşirse hergün faal olacak hale getirilebilir.buda cidi maliyet gerektirdiğiden işiin içinden çıkılamıyor
Yukarı
tatar Liste gör
Deneyimli Yazar

kerem akgören
Yer: Argentina
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 09:38
eskişehirsporun kemik taraftarı 4 bin 5 bin civarıdır,geri kalanlar ise maçın önemine hava durumuna,maçın gününe göre değişmektedir... eğer stad şehir dışına taşınırsa kemik taraftar sayımız bin e kadar düşecektir... gerek ulaşımın zorluğu gerekse stadın uzaklığı vs sebeplerden ötürü ciddi bi sıkıntı yaşatacaktır bize... ben tamamiyle karşıyım stad yapılmasına,eğer bu yönetim dikili bir ağaç bırakmak istiyorlarsa bu stadın zeminini inönü stadı gibi 5 10 m aşağı indirir,trabzonun yaptığı gibi 2 ayda 2 tarafada ek kale arkası yapar ve açığın üstünü kapattırır...

türkiyenin konum bakımından en güzel stadlarından birisi ESKİŞEHİR ATATÜRK STADIDIR...
herseyde biraz sen varsin...
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 09:48

Yaptım oldu mantaletisiyle işe kalkışılması insanın aklında soru işaretleri bırakıyor..

Bu pazar Olimpiyat stadını gördük, dünyanın parası resmen sokağa atılmış o stada boşu boşuna Olimpiyat stadı ismini vermişler çünkü o stada bakıp bize olimpiyat falan vermezler...Topu topu 3000 kişiydik ve yarım saatte staddan çıkıp ana yola varamadık, koca Olimpiyat stadında o kadar tantanaya rağmen hala yol ve ulaşım sorunu varsa bizim buraya yapılacak stadda ne sorunlar olur sanırım tahmin etmek güç değil...
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 1501>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 1,141 saniyede hazırlanmıştır