eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıYeni Atatürk Stadyumu

Cevapla Cevapla Sayfa  123 1501>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Konu: Yeni Atatürk Stadyumu
    Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:24
Yeni stat projesini bu basliktan devam edelim arkadaslar..

Son gelismelere göre yeni stadin Muttalip'de olmasi neredeyse kesinlesti.

Yeni stadin yapimi icin TOKİ ile el sıkışıldı ve halihazirdaki 4 projeden birinin secimi yapilacak.

Bu projeler, Kayseri'nin stadı, Galatasaray'in Seyrantepedeki stad projesi, bir tane yurtdisindan ornek bir stad, bir de projesi beklenen bilgimiz olmayan bir stad.

Kapasite olarak 30bin kusurluk dusunuluyor.

Stad ile birlikte , konumum havaalanına yakın olmasindan oturu ayni kompleks icerisine "Airport Hotel" seklinde bir otel yapiminin da ilave edilmesi soz konusu.

Muttalip yolunun trafik sorunu ve o Muttalip ovasının aldığı ruzgar (o mevkide 3 sene okuyup 5 sene calistim, iyi bildigim bir ruzgardir) beni dusundurmekte.

Bir duyuma gore de, eski stadin arazisi de TOKİ'ye verilecek.
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:37
  Mehmet abi o stad yapılsın trafik sorunu olmasın diye yürüyerek bile geliriz.
S.nalbant
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:39
Bizde stada sponsor istiyoruz.. Türk Telekom Aslantepe Stadyumu gibi, bize de sponsor olacak bir firma kulübe büyük katkı sağlar..
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:47
bence stadın 40 50 bin kişi olmasına gerek yok çünkü bazı maçlarda stadın yarısı bile boş kalabilir . o yüzden 30 bin ideal bi sayı ancak stadı ole bi şekilde dizayn etmeleri gerek ki rakip gelince içinde boğulması lazım ...
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.
Yukarı
Fnd_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre Şentürk
Yer: Edirne
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:50
30bin kişilik stad yeni ve modern kulağa hoş geliyor fakat diğer kısımları düşünürseniz biraz zorluk çekecek taraftarımız eğer böyle bişey olursa.30bin kişilik stadı doldurabilcekmiyiz orasıda ayrı bi mesele Ermm Neyse hayırlısı neyse o olsun diyelim...
Yenilsende yensende taraftarın senle...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:50
Kötü bir yer seçimi, yangından mal kaçırır gibi alalacele yapılmış bir proje. Eskişehirspor'a bir fayda getireceğine inanmıyorum. Taraftar sayısını oldukça azaltacaktır yeni stad. İstanbul Olimpiyat Stadı nasılsa bizim Muttalip Stadı da aynen öyle olur her açıdan.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:51
1-Sponsor bulunmalı
2-Stad sadece futbol stadı olmalı
3-Tribünler kutu şekline olmalı
4-Rüzgar konusu çok iyi düşünülmeli
5-Trafik çok önemli bir mevzu
6-Bir olimpiyat stadı örneğini göz önünde bulundurmak lazım önemli olan iyi bir kompleksten çok yeri ve önemi açık konuşmak gerekirse şehir içinde bu taraftarı ancak çekebiliyorsak şehir dışına yapılacak bir stad düşündürücü
7-Kapasitesi çok önemli bence abartarak çok büyük kapasiteli her maç boşlukların göze çarpacağı bir stad olmasından çok 25-30 bin kapasiteli modern tribünleri olan bir stadı tercih ederim..
8-Kesinlikle kurumsallaşmalı ve 24 saat stad çevresinde lokanta,cafe,store gibi dükkanlarla canlı tutulması ki bu şehir dışında çok zor gözüküyor..

Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar..
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
h.tamer Liste gör
Usta Yazar

hasan
Yer: Afyon-Esk
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 01:59
Alıntı yapılan BLoodY

Yeni stad projesini bu basliktan devam edelim arkadaslar..

Son gelismelere göre yeni stadin Muttalip'de olmasi neredeyse kesinlesti.
Yeni stadin yapimi icin TOKİ ile el sıkışıldı ve halihazirdaki 4 projeden birinin secimi yapilacak.
Bu projeler, Kayseri'nin stadı, Galatasaray'in Seyrantepedeki stad projesi, bir tane yurtdisindan ornek bir stad, bir de projesi beklenen bilgimiz olmayan bir stad.
Kapasite olarak 30bin kusurluk dusunuluyor.
Stad ile birlikte , konumum havaalanına yakın olmasindan oturu ayni kompleks icerisine "Airport Hotel" seklinde bir otel yapiminin da ilave edilmesi soz konusu.

Muttalip yolunun trafik sorunu ve o Muttalip ovasının aldığı ruzgar (o mevkide 3 sene okuyup 5 sene calistim, iyi bildigim bir ruzgardir) beni dusundurmekte.

Bir duyuma gore de, eski stadin arazisi de TOKİ'ye verilecek.
ben muttalıplıyım evet rüzgar var kutu şeklinde bi stad yapılırsa rüzgardan etkilenmez ki ama trafik sorunu olacağı kesin
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar

ARMADA
Yer: ESKİLER BİLİR
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 02:07

stadın yeri şehir merkezinde kalmalıydı. eğer kalmıyorsa ki öyleymiş en iyi seçim bence muttalip yolların statla beraber yapılacağına inanıyorum. tamam çarşıda değil ama hiç olmassa cok şehir dışındada değil. organizenin oralara ne bileyim sultan derenin oralara olduğunu bi düşünsenize. buna sadece bi o mahalle sakinleri içindeki es es sevdalıları sevinir. kapasite güzel AMA ÜYLE BİR MİMARİ OLMASI LAZIMKİ HİÇ YIKILMADAN YILLAR SONRA KAPASİTE COĞALTILABİLSİN.

manchester ünt. stadı 80 bin kişiden yıkılmadan tadilatla bu sene 100 bin kişi ve üstü kapanır oldu. 

bide o günleri görsek allah herkezden razı olsun ne deyim artık. yakışır ES ES ime

NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
sezginsecil Liste gör
Deneyimli Yazar

Sezgin Seçil
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 02:19

Rüzgar sorunu , belki kutu gibi bir stadyum yapılarak aşılabilir. Trafik sorunu gerçekten çok ciddi bir sorun olur ama toplu taşımacılıkla bu sorun da halledilebilir. Demek istediğim , yönetim maç başlamasından 3-4 saat önce sadece elinde bileti olan taraftarlarını şehir içinde sık aralıklarda kaldıracağı otobüslerle stada taşıyabilir. Bunun yanında , oraya bağlanan yolda birkaç değişiklik yapılabilir. Stadyumun sadece futbol için olmasını isterim , fakat atletizmle uğraşan insanlarımız için de uygun bir tesis yapılabilir stadyum yakınında bir yere. Ayrıca kapasitesinin çok da büyük olmasına gerek olmadığını düşünüyorum , akustik düzeni iyi olsun yeter.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 1501>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 1,031 saniyede hazırlanmıştır