eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

En güzel MARŞ bizim!!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 78910>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
Online Durum: Offline
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 14:45
Alıntı yapılan banner

Eskiden her maçta mutlaka söylenirdi. Özellikle deplasmanlarda. Bu marş söylenmeye başladığında o ana kadar bağırmayan 60 yaşındakiler bile bağırmaya başlardı en gür sesleri ile. Lakin sözleri Baba'nın yazdığı gibi değildi tribünde söylenen halinin. Hatırladığım kadarı ile şöyleydi:

Eskişehir Eskişehir yalçın kaya sarp yeri
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri

Annem beni yetiştirdi,bu stada yolladı
Teslim etti al bayrağı, Allah'a ısmarladı

Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun
Biz bu yoldan döner isek, namus bize ar olsun

Birkaç mısrası daha vardı ama hatırlayamadım.

Amigo Orhanin söylettigi mars budur. Eger büyüklerimiz tribünde, Fethi, Nihat, Ender abilerimiz sahada bu mars ile costuysa bizlerde bu marsi söylemeyiz. Okul ve  askerdeki söylenis sekillerini buraya aktarip milletin kafasini karistirmayalim. Bir tür versiyonun üzerinde duralim.
Mümkünce kisa tutalimki, kolay ezberlensin, nefes yetsin...
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 16:20
Her taraftar grubu beste yapar... Kimi 5 dakikada çıkar yıllarca sürer; kimi bir maç söylenir bir kenara bırakılır. 37 bin 575 defa söylediğimi biliyorum, bunun için gönüldaşlarımdan, yoldaşlarımdan kusuruma bakmamalarını rica edip, anlayışlarına sığınıyorum.

ESKİŞEHİR MARŞI, beste değildir beyler... Taraftar gruplarının cigara eşliğinde kafa kafaya verip (hemen hemen her taraftar grubu günümüzde yaratıcı çalışmalarını böyle ortaya koyuyor) "Haydi güzel bir beste yapalım" diye de çıkmamıştır.

Bu marş, Anadolu'nun varlığını anlatan en güzel marştır. Anadolu'nun yok olmayacağını dile getirdiğimiz türkümüzdür bu marş. Biz söylesek de söylemesek de bu marş yaşayacaktır. Sahip çıkmamız, kendimizi tanımamız için gereklidir. Bu marş bizimdir.
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Jack26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Cemil Çınar
Yer: Eskişehir
  Alıntı Jack26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 18:59
Alıntı yapılan Baba

Her taraftar grubu beste yapar... Kimi 5 dakikada çıkar yıllarca sürer; kimi bir maç söylenir bir kenara bırakılır. 37 bin 575 defa söylediğimi biliyorum, bunun için gönüldaşlarımdan, yoldaşlarımdan kusuruma bakmamalarını rica edip, anlayışlarına sığınıyorum.

ESKİŞEHİR MARŞI, beste değildir beyler... Taraftar gruplarının cigara eşliğinde kafa kafaya verip (hemen hemen her taraftar grubu günümüzde yaratıcı çalışmalarını böyle ortaya koyuyor) "Haydi güzel bir beste yapalım" diye de çıkmamıştır.

Bu marş, Anadolu'nun varlığını anlatan en güzel marştır. Anadolu'nun yok olmayacağını dile getirdiğimiz türkümüzdür bu marş. Biz söylesek de söylemesek de bu marş yaşayacaktır. Sahip çıkmamız, kendimizi tanımamız için gereklidir. Bu marş bizimdir.
Çok doğru söylüyorsun Alper abi. Sonuçta bu marş futbol ile alakası olmayan insanlarında bildiği bir marştır.
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!
Yukarı
26ES Liste gör
Yazar

Mehmet Ali Akçoray
  Alıntı 26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 23:40
Bugün Sinan Alağaç'ı anma töreninden sonra rahmetlinin ismini taşıyan ilköğretim okulunda Bando Es Es'in bir aktivitesi olduğu söylendi ve anma törenine katılan bazı dostlarla  birlikte okula gittim. Bando Es Es'in konseri minik öğrenciler tarafından son derece ilgi gördü, "Espana", "İşte şampiyon, işte taraftar" bestelerinin tüm öğrenciler tarafından çoşkuyla söylenmesini büyük bir mutlulukla izledim. Tabii ki ESPANA' da kaşkollar sallanmadı ama o küçücük çocukların neredeyse tamamının "Eskişehir inliyor; ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES" şeklindeki katılımları inanilmaz güzeldi ve yarınlarımız adına ümit vericiydi.
Benim bu konu başlığıyla ilgili olarak esas değinmek istediğim nokta mini konserin sona ermesi üzerine minik öğrenciler " bi daha, bi daha" şeklinde çoşkuyla talepte bulununca Bando Es Es  Eskişehir Marşını çaldı ve öğrencilerin tamamı olmasa da bir kısmı bu güzel marşa tiz sesleriyle çok da güzel eşlik ettiler. Demek ki öğretmenleri bu marşı öğretmişler ve bilenlerin, sadece bir bölüm minik öğrencinin katkısıyla dahi ortaya çok güzel bir tablo çıktı.
Bu marş gerçekten de geçmişte özellikle deplasmanlarda mutlaka söylenen ve rakip taraftarların imrenerek ve saygı duyarak ve hatta kıskanarak izledikleri bir özelliğimizdi. Elimizde ve repertuarımızda bu tür bir potansiyelimiz varken bunu neden değerlendirmeyiz anlamak mümkün değil. Her hafta tüm tribünlerde birbirinden çalıntı ve sadece sözleri uyarlanmış besteleri tekrarlamak yerine kendi özgün tezahüratlarımızın söylenmesi yönündeki çabaların mutlaka desteklenmesi gerekir. Buna Eskişehir Marşı ile başlanması uygun olacaktır, Bando Es Es 'in repertuarında olduğunu da görünce bu konuda biraz daha çaba göstermeliyiz diye düşünüyorum. Daha sonra da "Bir baba hindi" "hop hop hop güm güm güm" tezahüratlarımızı da gündeme getiririz inşallah...
M.Ali/Ankara Es Es
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 10:36
Alıntı yapılan 26ES

bu tür bir potansiyelimiz varken bunu neden değerlendirmeyiz anlamak mümkün değil. Her hafta tüm tribünlerde birbirinden çalıntı ve sadece sözleri uyarlanmış besteleri tekrarlamak yerine kendi özgün tezahüratlarımızın söylenmesi yönündeki çabaların mutlaka desteklenmesi gerekir. Buna Eskişehir Marşı ile başlanması uygun olacaktır, Bando Es Es 'in repertuarında olduğunu da görünce bu konuda biraz daha çaba göstermeliyiz diye düşünüyorum. Daha sonra da "Bir baba hindi" "hop hop hop güm güm güm" tezahüratlarımızı da gündeme getiririz inşallah... M. Ali / Ankara Es Es

ClapClapClapClap

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 17:42
ilkokul 4.sınıfta Eskişehir marşını tribünde okunan haliyle öğreten hocamdan Allah razı olsun...En güzel marşı hep beraber söyleyelim.Herkes imrensin
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 18:03
Az önce yine Valiligin sitesinden dinledim, dinlerken aklima geldi. Acik tribünde sesi güzel ve gür bir arkadas bir megafonla her satiri önden söylese, o bitirince koro pesinden aynisini... böylelikle hem farkli bir ses tonu olur, karisiklik olmaz, hemde taraftar nefesini ayarlar, bilmeyenlerimizede kolaylik saglanmis olunur.   Tabi bunun aynisi acik ve kapali olarakl karsiliklida yapilabilir.
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 21:12
Alıntı yapılan Adnan26

Az önce yine Valiligin sitesinden dinledim, dinlerken aklima geldi. Acik tribünde sesi güzel ve gür bir arkadas bir megafonla her satiri önden söylese, o bitirince koro pesinden aynisini... böylelikle hem farkli bir ses tonu olur, karisiklik olmaz, hemde taraftar nefesini ayarlar, bilmeyenlerimizede kolaylik saglanmis olunur.   Tabi bunun aynisi acik ve kapali olarakl karsiliklida yapilabilir.

Açığı bilmem Adnan Abi ama benden bir tüyo ; bu hafta kapalıyı izlemek lazım MARŞ'ımız konusunda ..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
komik26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ESES
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı komik26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2010 saat 10:36
önceden yeni besteler kağıtlara yazılıp fotokopisi çektirilip dağıtılıyordu yine böyle bişey olsa çok güzl olur aslında bilmeyenler kağıttn okuyarak söylerler
İstanbul Takımı Tutmak Ekranların En Parlak Yıldızına,Anadolu Takımı Tutmak İse Mahallenin En Güzel Kızına Aşık Olmak Demektir.Birinde Para Konuşur Birinde Yürek...
Yukarı
Jack26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Cemil Çınar
  Alıntı Jack26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2010 saat 13:27
Alıntı yapılan Volkan

Alıntı yapılan Adnan26

Açığı bilmem Adnan Abi ama benden bir tüyo ; bu hafta kapalıyı izlemek lazım MARŞ'ımız konusunda ..
Çok doğru Smile
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 78910>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır