eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

En güzel MARŞ bizim!!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Online Durum: Offline
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 00:11
Polatım, youtube yasaklı ancaak; www.fastfreeproxy.com diye yazıp enter tuşuna bas.
Mavi bir sayfa açılacak, o açılan sayfanın ortasında bir pencere olacak.
Oraya www.youtube.com olarak yazıp tekrar enterlayıp youtube'a gir abim.
Youtube çıkınca da Eskişehir Marşı yaz enterla.
Önüne gelecek olan sayfada Beynelminel filminden kısa 3 dakkalık bir bölüme gir.
Onun son 20 saniyesinde melodi var.

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 00:21
Eskiden her maçta mutlaka söylenirdi. Özellikle deplasmanlarda. Bu marş söylenmeye başladığında o ana kadar bağırmayan 60 yaşındakiler bile bağırmaya başlardı en gür sesleri ile. Lakin sözleri Baba'nın yazdığı gibi değildi tribünde söylenen halinin. Hatırladığım kadarı ile şöyleydi:

Eskişehir Eskişehir yalçın kaya sarp yeri
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri

Annem beni yetiştirdi,bu stada yolladı
Teslim etti al bayrağı, Allah'a ısmarladı

Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun
Biz bu yoldan döner isek, namus bize ar olsun

Birkaç mısrası daha vardı ama hatırlayamadım.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 00:37
Olağanüstüymüş yaClap Bilmiyordum Baba varol...

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 00:47
Erdal Hocam... Bu besteyi ilk söylediğinizi hatırlıyorum Nefer Trbününde tüylerimiz diken diken olmuştu ve size eşlik etmeye calışmıştık az cok da ezberlemiştik ...Yanılmıyorsam Altay maçıydı veya Diyarbakır maçı ...
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
  Alıntı semihk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 09:22
bizim ilkokulda ezberlediğimiz eskişehir marşı bu ikisinden de biraz farklıydı.

yastığımız taştan olsa yorganımız yapraktan 

ve sütüm sana helal olmaz saldırmazsan düşmana...
şeklinde de dizeleri vardı.

ayrıca eskişehir,  özel marşı olan birkaç şehirden biri..

Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 10:38
Alıntı yapılan Baba

Bununla birlikte bugün 40'lı ve üzerindeki yaşlarda olanlar, 12 Eylül darbesi öncesinde sol tandastta yer alanların da bildiği üzre, bu marşın melodisi o kadar güzeldir ki dönemin sol bir fraksiyonu(Dev-Genç) Eskişehir Marşı'nın melodisine söz yazmıştır, hiçbir tribün kültürleri olmamasına rağmen...

biz de bir kaç arkadaşla birlikte dev-genç marşının sözlerini değiştirmeye çalışmıştık.

eskişehir eskişehir zafer vakti yaklaştı.
eskişehir eskişehir zafer vakti yaklaştı.
kuşan kılıcını haydi kahpe bizansa karşı.
kuşan kılıcını haydi kahpe bizansa karşı.

fethi nihat enderlerin ardılları sahada
fethi nihat enderlerin ardılları sahada
seninle taraftarın istanbul, ankara, konya da
seninle taraftarın istanbul, ankara, konya da

bir de dev-genç marşından sonra; "mahir hüseyin ulaş kurtuluşa kadar savaş" diye slogan atılır. biz de fethi nihat ender filelere gönder diye slogan atıp tarihi anımsatabiliriz. veya yeni 3 futbolcunun adına başka sloganlar yazılabilir.
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 10:45
Onu bunu bilmemde bizim davullarla bu marş söylenirse benim kalbim dayanmaz o yüzden yapmayalım :)...

Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
Kruvazman Liste gör
Deneyimli Yazar

Hüseyin
  Alıntı Kruvazman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 10:54
Merhaba,
Beynelmilel filminden bir replik;
Komutan gevendelere depodan kalan eski fransız askerlere ait üniformalarını verdikten sonra "Eskişehir Marşını" çalacaksınız der,fakat gevendeler birbirlerine bakarken, sonradan orkestra şefi olacak kişi ben bilirm komutanım der...
Çalmaya başlar...
İşte tüylerimin diken diken olduğu,küçükken annemin yanıbaşımda beni eğlendirmek için söylediği marşlardan birisini duymuş olmanın hüzzamı...Şehir milliyetçiliğini had safhada hissettiğim o andır,gurbette olmanın verdiği hüzünlede gözlerde bir nem,boğazda bir yumru ile sinema salonunda öylece kalınır...
Eskişehirin YOU WİLL NEVER WALK ALONE'u olabilecek bu marş, tarihin derinliklerinden çıkartılarak inşallah tekrar yeryüzünde can kazanır sevgili dostlar...
Rastgele...
"Zafer hiç yıkılmamak değil,her yıkımdan sonra ayağa kalkabilmektir"
Yukarı
SPOR_EGİTMENİ Liste gör
Yazar

GÖKAY Gökhan
  Alıntı SPOR_EGİTMENİ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 11:20
Alıntı yapılan Baba

"Amigo Orhan köşesine çekilse de Eskişehirspor'un durumu ile yakından ilgilidir. Sezon başında bize sıkı sıkı tembih etti. "Nebi Hatipoğlu'na destek olun" diye.
Amigo Orhan'dan söz ederken Orhan'ın tribünleri yönettiği dönemlerde statta söylenen bir marş vardı. Eskişehir Marşı… Eskişehir Eskişehir, yalçın kaya sarp yeri. Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri diye başlayan marşla yer gök inlerdi. Eski bir futbolcu dostumuz uyardı bizi.

"O zamanlar tribünlerde Eskişehir Marşı okunurdu. Şimdi tezahüratların çoğu yabancı. Sanırım genç nesil Eskişehir Marşı’nı bilmiyor. Daha doğrusu kimse öğretmemiş" diyor. Önerilerini de ekliyor.
"Eskişehir Marşı bastırılıp stat kapılarında dağıtılsın, Eskişehirspor maçlarında tribünlerde yine 'Eskişehir Marşı’ söylensin. Stadyumun çeşitli yerlerine Atatürk'ün Eskişehir halkı için söylediği sözler asılsın. Ne demişti Atatürk; "Efendiler; Eskişehir’i ve Eskişehir halkını çoktan tanırım... Eskişehir halkı çok büyük vatanperverlik, milletperverlik ve kahramanlık göstermiştir. İşte Eskişehir halkı bu güzide vasıflarla bezenmiş bir halktır... Gördüğüme göre aydın ve çalışkandır." Eskişehirliler olarak biz kendi gücümüzün farkında değiliz galiba.
Kendimize ait marş ve sloganlarımız varken, başkalarınınkini kullanıyoruz. (Engin Bayrı, Sakarya Gazetesi, 18.08.2008)

ESKİŞEHİR MARŞI

Eskişehir, Eskişehir, yalçın kaya sarp yeri,
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri.
İndik İzmir çarşısına, düştük düşman arkasına,
Düşman bize aman diyor, kahraman Türk ordusuna.

Güzel İzmir, Gelibolu, hep denizler torpil dolu,
Kör olası o düşmanlar, şaşırmışlar doğru yolu.
Tınaztepe, Tınaztepe, düşmanlara olsun küpe,
Düşman bize teslim olmuş, süngümüzü öpe öpe.

Kocatepe topçuları, siper almış bekçileri,
Oğlum şehit olmuş diye, ağlamasın anneleri.
Allah Allah sedaları, dağı taşı bürüdü,
Komutanlar kol kol olmuş, her taraftan yürüdü.

Köklerini savaşlardan, kurtuluş mücadelesinden alan; Anadolu'yu anlatan bir marşımız var. Kaç kentin kendine özgü marşı oldu? Hep bir ağızdan bu marşı binlerce insanın içerde ya da deplasmanda söylediğini düşünün, bu marşı dinlemeyecek tribün yoktur beyler. Elbet de basit, yalın, akılda kalıcı besteler yapmalıyız ama bizim elimizde "elmas" varken; "Hadii bi beste yapalım" diye yola çıkmak akıl kârı değildir. Bu marş bizimdir. Bu marşta tarih de vardır, mücadele de vardır, kuzusu için ağlayan ana da vardır. Bundan daha güzel bir marşın, bestenin de olması biraz güçtür.

Sin-Kaf, Harbiye Marşını, Göz Göz Karlı Kayın Ormanı türküsünü revize ederek kendine marş yapmıştır. Ama bu marş orjinaldir, klasiktir(her zaman söylenebilir), bu marş üç dükanın söylediği en güzel besteyi her mısrasıyla ezecek güçtedir. Değerli Eskişehirsporlular, bizim bu marşı yeniden hepbir ağızdan söylememiz gerekir.

EStanbul'dan hürmet ve sevgiyle...  

çok değerli bir düşünce,tebrik ediyorum.En kısa zamanda içeride ve dışarıda uygulamalıyız kanısındayım.Keşke ibb maçındada  söyleseydik ne güzel olurdu.
saygılarımla...
FORMANIZDA MAZİNİN; ZAFERLE ŞAHLANMIŞ RENKLERİ VAR
Yukarı
dokoa Liste gör
Yazar

altan
Yer: Türkiye
  Alıntı dokoa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2008 saat 12:12
Alper bey çok önemli bir konuya değinmişsiniz ben ilk stada gittiğimde 9 yaşındaydım ve Amigo Orhan'ın önderliğinde o zaman 60 yaşında olan Büyükbabamla gırtlağımız parçalanırcasına söylüyorduk.Hatırladığım kadarıyla her mısrayı ikişer defa söyleyip marş bitiminde eseseskikiki nidalarıyla statı inletiyorduk
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 10>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır