eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

BKŞ birlik için adım atmalı

Cevapla Cevapla Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Online Durum: Offline
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 23:36
Alıntı yapılan esesim

"ağaçta bir dal olmaktansa; artık yuvayla kucaklaşmak ve bir gövdenin kolu olmak." Başka söze hacet yok..

Sevgili Yasin, kafa yorup bir bir sıraladığın maddeler inan birbirinden güzel. Ancak ilk maddenin şu an maalesef Eskişehir'de hayata geçmesi imkânsıza yakın bir ihtimal. (Üç derneğimizin birleşmesi) Bunu son cümlelerinde "Biz görmesek de belki çocuklarımız görür" ifadenle sen de vurgulamışsın.
Yasinim, şu an üç dükanın da, dost Bursa, Trabzon, Karşıyaka, Göztepe, Ankaragücü gibi Anadolu kulüplerinin de 3 derneğinin yanısıra 4 taraftar grubuyla, 7 tane başıyok. Bu 7 başın dışında gurbette oluşumlar var Yasin. Bunlardan biri olarak birlik adına adım atılması inan şu yıl takımdaki futbolcumuz kadar önemli.
Bir kardeşimiz "birleşme" girişimini "furya" olarak görmüş ama buna katılmıyorum, amip gibi bölüyoruz. Eskişehirspor'un kaldırabileceği oluşum sayısı bence 2, en fazla 2'si gövde 1'i daha cılız olmak üzere 3'tür.
12 yıl önce tribünümüz güçlüydü neden; bölük pörçük, grup grupcuk değildik de ondan güçlüydük. Adı belli iki gövde vardı, AYDER ve KIZILCIKLI... Sınırlarım geniş olsa da haddimi çok iyi bilirim. Şu ikisi kalsın diğerleri kendini fesh etsin demek kalpleri kırar ve bunu yapmam. Ama ben gerekiyorsa kendi başımızı kendimiz keselim derim. Baş kesilse de kesilmese de... Yukarıdaki öneriyi AYDER'in başkanı Sevgili Murat'ı, Nefer'in başı Sevgili Mesut'u görmeden, seslerini duymadan yaptım.
Herkes her şeyi düşünebilir, düşünsün de ama konu BKŞ olunca lütfen iki kere düşünüp bir defa çok elzemse yazsın. (Sevgili Tolga'nın oturp konuşalım önerisinin gereği olarak) Ve bir şeyi unutmasın boylar birleşmeden devlet olunmaz, bulutlar birleşmden de ŞİMŞEKLER çakmaz...
EStanbul'dan yüreğinde ES ES olan herkesi canımla yüreğiyle kucaklayarak...

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar

Ateş Ülker
Yer: Turkey
  Alıntı AtesUlker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 23:54
  Gönlümüz aynı tribün çatısı altında tek grup ve tek ses olmaktan yanadır.Bunu gerçekleştirmek belki zaman alacaktır."BKŞ"ismini kaldırıp herhangi bir gruba katılmayı ciddi olarak düşünmek mümkündür.Kısa vadede yararlı olacağına inanırsak olabilir.Ancak böyle bir kararı birkaç toplantı yaptıktan sonra almak daha uygundur.Toplantı sadece BKŞ içinde olmamalı,tüm gruplarla da görüşülmelidir.
  Bazı sorunlarımız vardır.Bunları kısa zamanda çözmek mümkün olmamıştır.Yapmak isteyip de yapamadıklarımız zaman zaman moralimizi bozmuştur.Ama yaptıklarımız da unutulmamıştır.Yine küçük çaplı ama ses getirecek yeni etkinlikler yapmamız mümkündür.
  Sevgili zawur "önce dernekler birleşmeli"demiştir.Bu düşünceye katılmamak mümkün değildir.Bütün grupların bir Federasyon gibi  birleşmesi,sürekli dayanışma ve işbirliği içinde bulunması zor değildir.Zaten zor günlerde bu dayanışmanın sergilendiğine tanık olduk.Şu halde grupların kaynaşması için çaba gösterilmelidir.
   BKŞ nin başlıca başarısızlığı genişleme konusunda olmuştur.İstanbul'da tahmin ettiğimizden çok taraftar yaşamaktadır.Bunlara ulaşmamız ve iletişim sağlamamız mümkün olmamıştır.
   Son toplantılarımızda küçük bir web sayfası hazırlamak için karar verdik.İki arkadaşımız imkanlar ölçüsünde katkıda bulundular.Ama projeyi ortaya atan arkadaşımız geri dönüş yapmadı.BKŞ sözünün arkasındadır!
   Üye kayıt defteri uygulamasını başlattık.Genişlemek için buna mutlaka devam etmek gereklidir.
   Gruplarla daha çok diyalog ve daha hızlı iletişim yapmamız gereklidir.Sezonun başlaması ile birlikte iletişim de hızlanacaktır.
   17 Ağustos günü yapılacak olan hazırlık maçı öncesinde bir toplantı düzenlememiz uygundur.

Ateş Ülker
Yukarı
ahmet26dt Liste gör
Deneyimli Yazar

ahmet
Yer: ankara
  Alıntı ahmet26dt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 23:54
gerek bkş, ankaraeses, marmarıseses gıbı esesımızın eskısehır dısındakılerı bır arada tutmayı planlayan bu olusumlar oldukca gereklıdır.. zaten bu gruplarda ayrı bır trıbun grubu gıbı davranmayıp sadece eskısehırdekı taraftarlarımızdan ayrı maclara gıdıyor ve macta onlarla yanyana oluyor.. o yuzden feshetmek cok yanlıs bırsey olur.. EStanbuldakı taraftarlarımız bu catı altında toplanır deplasmanlarda dıger taraftarların yanında dururlar her zaman kı gıbı.. ama bu olusumlar yok olursa gurbettekı eskısehırsporlular bır butunluk sergıleyemezler
Yukarı
kesdal Liste gör
Usta Yazar

mehmet kesdal
Yer: istanbul
  Alıntı kesdal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 23:57
ahmet 26 ya katılıyorum.
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.
Yukarı
kesdal Liste gör
Usta Yazar

mehmet kesdal
Yer: istanbul
  Alıntı kesdal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 00:01

Ben Mehmet Kesdal Bağcilarda oturuyorum.

Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 00:23
Tüm toplulukların başındaki isimler bir araya gelerek toplantı yapmalı, tüm örgütlerin aynı kararları almasına çalışılmalıdır. Fakat ortaya konulan tezler sonrasında tek bir grubun karşı çıkması bu amacın gerçekleşmesine engel teşkil edecektir.(sanırsam)
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 00:29

Dostlar zaten derneklerimize destek vermek isteyen üye oluyor ve desteğini veriyor. Ama Nefer Kızılcıklı Altes gibi bir gruba topyekün destek vermemiz bize burada yara verir düşüncesindeyim.

Bu güne kadar bu iş doğal dengesi ile yürüyordu. 20 kişi memlekete gittiğinde birileri kızılcıklıya , birileri nefere , birileride aydere-altese-açığa-65lilere giriyordu. Bence bu gayrı resmi oluşumumuza devam etmeli ama başta gençlerimiz olmak üzere hepimiz daha çok çalışmalıyız.
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
Sessiz Liste gör
Usta Yazar

Polat
Yer: EStanbul
  Alıntı Sessiz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 00:43

Bütün Eskişehirspor taraftarı bir çatı altında toplandığı zaman ŞİMŞEKLER ÇAKACAK..Türkiye o zaman hatırlayacak işte Efsane gerçekden uyandı diyecek.

Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 00:59
Niyet iyi olsun da akıbet Allah'ın izniyle ona göre olur.
Herkese iyi akşamlar, geceniz güzel olsun...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
ekundem Liste gör
Yazar

erdal
Yer: Turkey
  Alıntı ekundem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 03:05
Alıntı yapılan Baba

Yedi yıl önce EStanbul'da kentimize duyduğumuz özlem, kırmızı-siyaha beslenen sevda ile BKŞ'yi (Boğazın Kırmızı Şimşekleri) kurduk. İlk pankartımızı Zeytinburnu maçında açtık. Sonra kalktık Eskişehirler'in yoluna düştük. Ama her zaman bir tribün grubu olmadığımızı, gönül birliği içinde olduğumuzu dile getirdik. Aldığımız eleştiriler, övgülerden çok oldu. Bazen kaldıramadık sert bile yaptık, BKŞ'ye laf gelmesin diye...
Askerinden, polisine, doktorundan, yöneticisine, işadamından, gazetecisine yaş ortalaması 30'ları bulan BKŞ, üniversitelerdeki kardeşlerimizle gençleşti. Kâh 5 kişi olduk, kâh 100 kişi ama bildik ki olmayanlar da her zaman bizimleydi...
Sözü uzatmayacağım... Hep birlik, beraberlik dedim ve diyorum. Bunun gereği olarak da kendini BKŞ'nin bir parçası sayanlara da BKŞ'yi dost bilenlere de özellikle "Gügü vakasında" fikir ve eylem birliği içinde olduğumuz kendi içlerinde Anadolu Yıldızı Derneği(AYDER) ve NEFER olarak birlik içinde olan suya katılmayı öneriyorum. BKŞ, benim canım, emeğim... İsminin kalmasını elbet de isterim değerli büyüğüm Ateş ağabey ve Selahattin ağabey... Ancak kendi içimizde yaptığımız konuşmalarda da dile getirdiğimiz bir gerçeğimiz var ki isminin ağırlığını kaybetmeden sürmesi. Camiamızın bu kadar bölük pörçük olduğu bir dönemde 12 yıl aradan sonra 1.Lig'e çıkan ES ES için BKŞ'yi feshedip; birliğimizi-taraftar cephemizi büyütmek adına AYDER'in çatısı altında olmayı haddimi aşmadığımı bilerek öneriyorum. Bir olalım, iri olalım, diri olalım diyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
Hürmetle...

alper önerin için çok teşekkür ederim... anadolu yıldızı derneğinin kurucu üyelerinden biri olarak yapmış olduğun bu öneri beni fazlasıyla gururlandırdı..

dernek olarak yeni bir yönetim oluşumu içine girdiğimiz şu günlerde bu öneri mutluluk vericidir.

bu arada yeni yönetimde, senin üniversitedeki bölümünden iki arkadaşımız yer alacaklar. sen bu arkadaşları iyi tanıyorsun. kerem akyıl ve emre kulcanay
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır