eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

BKŞ birlik için adım atmalı

Cevapla Cevapla Sayfa  123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Online Durum: Offline
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: BKŞ birlik için adım atmalı
    Tarih: 11/Ağu/2008 saat 17:16
Yedi yıl önce EStanbul'da kentimize duyduğumuz özlem, kırmızı-siyaha beslenen sevda ile BKŞ'yi (Boğazın Kırmızı Şimşekleri) kurduk. İlk pankartımızı Zeytinburnu maçında açtık. Sonra kalktık Eskişehirler'in yoluna düştük. Ama her zaman bir tribün grubu olmadığımızı, gönül birliği içinde olduğumuzu dile getirdik. Aldığımız eleştiriler, övgülerden çok oldu. Bazen kaldıramadık sert bile yaptık, BKŞ'ye laf gelmesin diye...
Askerinden, polisine, doktorundan, yöneticisine, işadamından, gazetecisine yaş ortalaması 30'ları bulan BKŞ, üniversitelerdeki kardeşlerimizle gençleşti. Kâh 5 kişi olduk, kâh 100 kişi ama bildik ki olmayanlar da her zaman bizimleydi...
Sözü uzatmayacağım... Hep birlik, beraberlik dedim ve diyorum. Bunun gereği olarak da kendini BKŞ'nin bir parçası sayanlara da BKŞ'yi dost bilenlere de özellikle "Gügü vakasında" fikir ve eylem birliği içinde olduğumuz kendi içlerinde Anadolu Yıldızı Derneği(AYDER) ve NEFER olarak birlik içinde olan suya katılmayı öneriyorum. BKŞ, benim canım, emeğim... İsminin kalmasını elbet de isterim değerli büyüğüm Ateş ağabey ve Selahattin ağabey... Ancak kendi içimizde yaptığımız konuşmalarda da dile getirdiğimiz bir gerçeğimiz var ki isminin ağırlığını kaybetmeden sürmesi. Camiamızın bu kadar bölük pörçük olduğu bir dönemde 12 yıl aradan sonra 1.Lig'e çıkan ES ES için BKŞ'yi feshedip; birliğimizi-taraftar cephemizi büyütmek adına AYDER'in çatısı altında olmayı haddimi aşmadığımı bilerek öneriyorum. Bir olalım, iri olalım, diri olalım diyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
Hürmetle...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Sessiz Liste gör
Usta Yazar

Polat
Yer: EStanbul
  Alıntı Sessiz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 18:09
BKŞ'yi attığı adımdan dolayı kutluyorum.İnşallah gruplarımız bir çatı altında toplanır.
Yukarı
ati26 Liste gör
Usta Yazar

Atilla
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ati26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 18:47
  Herkeste bi kendini fesh etme modası başladı hadi hayırlısı..

BKŞ bence kendini fesh edemez...ETMEMELİ
...Dead
Dead 
  BKŞ li abilerimiz genç kardeşlerine sahip çıkmalı...
  BKŞ li genç arkadaşlarımın ne kadar istekli ve hevesli oldukları herhallerinden belli...Yeter ki büyükler destek olsun..Yapılan organizasyonlarda onlara destek versinler..
  Görüyorum ki tribünde BKŞ liler arasında herhangi bi birlik yok, herkes kafasına göre,ayrı yerlerde takılıyo..
  Hatta yapılan organizasyonlara bile iştirak etmeyenler var...

Selahattin Agabey i vermiş oldugu üstün mücadeleden dolayı kutlamadan edemeyecem..

Hüsnü Dayı BKŞ yi eleştirirken biraz haklımı acaba diye düşünmeden edemiyorum Confused
BKaldırıŞ

whereever you are, life is Black&Red
United StatES of ESES
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 20:53
Bu yapıcı yaklaşımlar umarım bir sonuca ulaşıp,diğer gruplara da örnek olur.
Tebrikler İstanbul Ayder
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
tkolca Liste gör
Deneyimli Yazar

Tolga KOLCA
Yer: istanbul
  Alıntı tkolca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 21:21
Alper Abi seninle aynı fikri benimsememe rağmen bu konuyu burada konuşarak,   Belirli Kimselerin Gereksiz tepkisinin Bkş yi yıpratacağını ve çeşitli polemiklere yer açacağını düşündüğümden konunun taraflı, tarafsız kimselerce toplanılarak yüzyüze konuşulmasının daha uygun olacağını düşünüyorum
saygılarımla...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 22:07
Sevgili Tolga seni ve hassasiyetini anladım.
Konu BKŞ'nin vereceği bir karardır.
Önerim çok basit, ağaçta bir dal olmaktansa; artık yuvayla kucaklaşmak ve bir gövdenin kolu olmak. BKŞ'nin Maltepe Parkı'nda tohumlarını atan isimlerden biri olup da birlik için gerekiyorsa "fesh"e gidelim demek hiç kolay değildir. Ama ben hayatım boyunca hiçbir zaman kolayı seçmedim. Seçseydim şu an bitirdiğim okulda hoca olur, gurbete bir küçücük valizle çıkıp "çile" demezdim. Benle aynı fikirde olman da olmaman da beni mutlu eder. Çünkü her ikisinde de BKŞ'ye ilişkin bir tasarruf belirtmişsindir. Dediğince olsun, 7 yıl önce yaptığımız gibi belki bir parkta buluşur, konuşuruz.
Sevgi ve hürmetle...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 22:25
"ağaçta bir dal olmaktansa; artık yuvayla kucaklaşmak ve bir gövdenin kolu olmak."
Başka söze hacet yok..
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 22:35
Alıntı yapılan Baba

isminin ağırlığını kaybetmeden sürmesi.

BKŞ dağılmamalı, aksine zamanla büyümeli gelişmelidir.. BKŞ, İstanbul'daki Eskişehirspor Sevdalılarının oluşumudur. Gerekirse diğer örgütlenmelerle işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmelidir.
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
zawur Liste gör
Deneyimli Yazar

yasin dincar
Yer: Turkey
  Alıntı zawur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 22:36
bence bu işler birden olmaz hemen birleşelim bir tribünü paylaşalım demek şu anki koşullarda çok
bence bunun için kendimize bir yol haritası çizmeliyiz kendimiz için bir geçiş dönemi hazırlamalıyız bunun içinde adım adım ilerlemeliyiz
benim fikrim

1-ilk önce dernekler birleştirilmeli ve bütün taraftar gurupları aynı dernek çatısı altında takımı desteklemeli
2- taraftar gurupları birleşmeden sadece aynı isim konusunda anlaşmalıdır bütün gurupların adı aynı isimde toplanmalıdır yaptırılan bütün pankartlar , atkılar, vb. ürünler bu isimle yapılmalıdır ancak hiçbir şekilde tribün yeri belirtmemelidir ( örnek : açık , kapalının sağı , kapalının solu gibi )

3- en son aşamada aynı trübünde toplanmaktır

bunlar  tabiki bir anda değil yavaş yavaş yapılmalı grupların aralarındaki sorunlar teker teker çözülerek yapılmalıdır bu aşamalar belki 1 sene belki 10 sene sürer . biz göremeyiz belki, ancak hiç olmaz ise çocuklarımız aynı tribünde bağırmanın tadını zevkine varırlar

bu anlamda bkş yi kutluyorum umarım başlattıkları bu hareket bütün şehrimize bütün ve guruplarımıza örnek olur
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 23:00

Bana laf düşmez ama bence gurbetteki renkdaşlarımızın yaptığı oluşumlara her zaman ihtiyacımız var...Onlar KŞ oluşumları tribünleri bölmek değil Gurbetle memleket arasında sıcak bir bağ oluşturuyorlar...

Siz bu camiaya her zaman lazımsınız...
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,230 saniyede hazırlanmıştır