eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kulübe Üyelik

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 41>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
matador Liste gör
Usta Yazar

Levent
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı matador Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 16:18

Son günlerde parasal konulardaki sıkıntılar ile beraber, forumda yönetim başlığında tekrar gündeme gelen üyelik konusuna buradan devam etmemizin daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Üyelikler ile ilgili bugüne değin -geçmiş senelerde dahil- çok şey yazıldı, çizildi ancak deyim yerindeyse 'bir arpa boyu yol alınamamadı'. Özetle elimizdeki altın bileziği malesef değerlendiremedik.

Oysaki, takımına gönülden bağlı, vefakar  taraftarımızı bu konuda çeşitli destekler ile teşvik etmek, yüreklendirmek, ödemelerde kolaylık sağlamak, genel kurullarda konuyu ele almak, alternatif üyelikler getirmek, üyelerimizi bazı özel hizmetlerden yararlandırmak vb. gibi konular malesef yönetimlerimiz tarafından hiç bir zaman uygun görülmedi ve/fakat böylece de büyük bir gelir kapısı da daha aralanmadan kapatılmış oldu.

Bu sezon geneline baktığımızda, takımımızın ne küme düşme kaygısı, ne de başa güreşme durumu olmadığını görüyoruz. Belki kupada gidebildiğimiz yere kadar mücadelemizi sürdürmek öncelikli hedefimiz olabilecek gibi gözüküyor. İşte böylesi -rahat- zamanlarda sportif başarılardan ziyade kulübe gelir getirecek projeler üzerinde durulmalı, bu konular taraftar ile paylaşılmalı ve sonrasında da halkımıza arz edilmelidir diye düşünüyorum. Bu fırsatlardan biri yıllardır önümüzde duruyor ve biz halen -hem taraftar hem de yönetimler olarak- nedendir bilinmez bu tür işler ile ilgilenmiyoruz. İşte bu nedenle 2 sezondur, yönetimde 'taraftar temsilciliği' olmalı bu tür konular proje halinde gönüllü ve bilgili taraftarlarımız tarafından yönetimlere sunulmalı diye diretiyoruz. Ancak kimse proje, fikir, bilgi istemiyor, herkes para ver yoksa gölge etme diyor. Malesef bu tür politikalar da sadece günü kurtarmaya yetebiliyor, gelecek adına ise belirsiz tablolar ortaya koyuyor.

Amacımız elbetteki üzüm yemek. Bu nedenle artık eleştiri, eksiklikler ve yanlışları bir kenara bırakarak bu işe hep beraber el atma zamanı. Bugün kulübümüzü aradım ve telefondaki bayandan aldığım bilgiye göre kulübe üyelikler şu an 240 TL. ve malesef peşin, taksit ve kredi kartı imkanı yok. Bu para ile beraber, 3 adet fotoğraf ve başvuru formunu doldurmanız halinde 1 ay içerisinde tüzükte yer alan 8. maddeye göre değerlendiriliyor ve kulübe üyeliğiniz hakkında karara varılıyor. Tüzükteki madde ise şöyle:

BÖLÜM : II.

ÜYE OLMA ŞARTLARI:

MADDE: 8. KULÜPLERİN ÜYELERİ
  a) 5253 Sayılı Yasaya göre, medeni haklarını kullanma yetkisi bulunan 18 yaşını ikmal etmiş ve kanunen mani hali bulunmayan her kişi kulübümüze üye olabilir. Bunun için Kulüp Ana Tüzüğüne uygun hareket etmeyi ve gerekli aidatı ödemeyi, Üye kayıt beyannamesini doldurup imzalamak suretiyle kabul ve taahhüt etmesi gerekir. Beyannameleri Yönetim Kurulunca uygun görüldüğü takdirde üyeliği kabul edilir. Yönetim Kurulu sonucu 30(OTUZ) gün içinde müracaatçıya bildirmek zorundadır. Üyeliğe kabul edilen üyeler, Kulübün asil üyeleridir. Her üyenin genel kurulda bir oy hakkı vardır.
  b) Çeşitli spor kollarında Kulüp adına Lisanslı olan sporcular, Kulübün sporcu üyeleridir.
  c) Kulübe maddi ve manevi hakkından büyük hizmetleri geçmiş kimseler Yönetim Kurulu Kararı ile FAHRİ Üye’lik sıfatı kazanır. Sporcu Üyelerle Fahri Üyeler Genel Kurula Katılabilirler fakat ekseriyetin sağlanmasında dikkate alınmazlar. Seçme ve seçilme hakkına sahip olamazlar ve oy kullanamazlar. İsterlerse aidat ödeyebilirler. Fahri Üyeler arasından Yönetim Kurulu Kararı ile bir FAHRİ BAŞKAN seçilebilir. Eskişehirspor Kulübünün ilk Fahri Başkanı rahmetli Belediye Başkanı SABAHATTİN GÜNDAY ‘dır.
  d) KULÜBE ÜYE OLAMAYACAKLAR 1.Affa uğramış olsalar bile, zimmet, ihtilas, rüşvet, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı suçlar ile resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından biriyle mahkûm olanlar
2.Türk Ceza kanununun 125.,312.,317.,318., maddeleri ile aynı yasanın 536 ve 537. Maddelerinin 1.,2.,3.,4.,ve 5., Fıkralarında yazılı suçları siyasi ve ideolojik amaçlarla işlemekten mahkum olanlar
3.Herhangi bir suçtan dolayı ağır hapis veya taksirli suçlar hariç BEŞ YIL’dan fazla hapis cezasına mahkûm olanlar
4.Orta Okul ve Orta Öğretim öğrencileri kulübümüze üye olamazlar.
5.Kamu görevlilerinin Kulübümüze üye olabilmesi için çalışmakta olduğu dairesinden üye olabileceğine dair izin yazısı istenir.

Sonuç olarak; ben kendi adıma ve benim gibi düşünen taraftarlarımız adına, yönetimimizden bu konuda önderlik, liderlik, teşvik, alternatif üyelikler, çeşitli kampanyalar, özendirici uygulamalar, taksitlendirme seçenekleri ve hedef üye sayısını ortaya koymasını bekliyorum.  Bunlar olursa eğer, gerisinin çorap söküğü gibi geleceğine inanıyorum.
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 17:09
Alıntı yapılan Banderas_26

Alıntı yapılan Koray

Durmuş Abi, bu söylediklerinin gerçekleşmesi için öncelikle yönetimin üyelikler konusunda daha organize ve ne yaptığını bilen bir kimliğe bürünmesi gerekiyor. Üyeliği kredi kartlarına taksitlendirerek başlayabilirler mesela.

En kısa zamanda üyelik konusunda çalışmaların yoğunlaşması ve gerçekleşmesi gerekiyor.
Üye olunurken zorluk ve bürokrasi değil,kolaylık ve şeffaflık bekliyoruz

Üyeliklerin hızlanmasını bekliyoruz.Yönetimin neden bu konuda duyarsız olduğunu anlamak mümkün değil.
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 17:13
ES ES AŞKINA...
Geçen Haziran ayında kulübümüze üye olmak için kulübü aradım. Bir beyle konuştum ve bana formu doldurduktan sonra 3 adet fotoğrafla başvuruda bulunmamı, 1 ay içerisinde yanıt alabiliceğimi söyledi.

Bu söylemin ardından Anadolu Grubu ile bizim yönetimi biraraya getirme girişimi döneminde Başkan Sayın Halil Ünal ile görüştüm. Kendisine kulübe üye olmak için başvurduğumu söyledim. Mutlu bir ses tonuyla karşıladı.

Gelin görün ki; benim başvurumun üzerinden 3-4 ay geçti. Ne olumlu ne olumsuz bir yanıt aldım. Gönül verdiğim renklerin sevdasını yaşamak için kimsenin onay ve taktirine ihtiyaç duymayan bir ES ES olarak yaşadığım süreci anlamadım.

Her yıl 1000 kişinin kulübe üye olmasını sağlayacak bir yönetim arıyorum. 10-12 bin üyesiyle yerel seçim gibi kongre yapabilen bir kulüp umut ediyorum. 1 kişi 240 TL, 1000 kişi 240.000 TL, 10.000 üye 2.4 Milyon TL gelir demek bu kulübe...

Allah rızası için yönetime üyeliğin önemini onlara yakın çevreler anlatsın, hatta öğretsin. Bilgi bankası oluşturmanın, binlerce üyeye bir maille ulaşmanın ES ES'in haksızlığa uğradığı dönemlerde ne kadar önem taşıyacağını vurgulasın. İnteraktif taraftarın etkisini düşündürsün. (Lobi ve baskının karar aldırmada etkisi)

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
  Alıntı scorpio Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 17:15
Alıntı yapılan Banderas_26

Üyeliklerin hızlanmasını bekliyoruz.Yönetimin neden bu konuda duyarsız olduğunu anlamak mümkün değil.

Bu sorunun cevabı çok basit. Tahminimce kinaye yapıyorsunuz.

Ama bilmeyenler için söyleyelim. Yönetim muhalefet istemiyor. Hesap sorulmasını istemiyor.Eller havaya ile ibra olmayı, kapalı kapılar ardında dönen pazarlıklar ile yönetimlerin devrolmasını, kongre sabahı ikinci listenin çekilmesini tercih ediyorlar.
"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 17:27
Zikirleri dediğin gibiyse beni zaten kabul etmesinler...
Ne diyorduuk?? BET BİLDİRİSİNİ BEN YAZDIMLOL
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 17:35
Alıntı yapılan Baba

ES ES AŞKINA...
Geçen Haziran ayında kulübümüze üye olmak için kulübü aradım. Bir beyle konuştum ve bana formu doldurduktan sonra 3 adet fotoğrafla başvuruda bulunmamı, 1 ay içerisinde yanıt alabiliceğimi söyledi.

Bu söylemin ardından Anadolu Grubu ile bizim yönetimi biraraya getirme girişimi döneminde Başkan Sayın Halil Ünal ile görüştüm. Kendisine kulübe üye olmak için başvurduğumu söyledim. Mutlu bir ses tonuyla karşıladı.

Gelin görün ki; benim başvurumun üzerinden 3-4 ay geçti. Ne olumlu ne olumsuz bir yanıt aldım. Gönül verdiğim renklerin sevdasını yaşamak için kimsenin onay ve taktirine ihtiyaç duymayan bir ES ES olarak yaşadığım süreci anlamadım.

Her yıl 1000 kişinin kulübe üye olmasını sağlayacak bir yönetim arıyorum. 10-12 bin üyesiyle yerel seçim gibi kongre yapabilen bir kulüp umut ediyorum. 1 kişi 240 TL, 1000 kişi 240.000 TL, 10.000 üye 2.4 Milyon TL gelir demek bu kulübe...

Allah rızası için yönetime üyeliğin önemini onlara yakın çevreler anlatsın, hatta öğretsin. Bilgi bankası oluşturmanın, binlerce üyeye bir maille ulaşmanın ES ES'in haksızlığa uğradığı dönemlerde ne kadar önem taşıyacağını vurgulasın. İnteraktif taraftarın etkisini düşündürsün. (Lobi ve baskının karar aldırmada etkisi)

Alper abi seni biraz sakıncalı buldular o yüzden henüz karar veremediler üyeliğin hakkında. Sürekli konuşuyoruz ama karara varamıyoruz diyorlar. Ben kefil oldum yinede netice alamadık. İyi adamdır dedim, paralıdır dedim, Gültekin beye gerek kalmaz dedim dinletemedim...

Birde üye talebi yığılması var anca sıraya konup onaylanıyormuş :)...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 18:56
Alıntı yapılan otomatikkapi

Birde üye talebi yığılması var anca sıraya konup onaylanıyormuş :)...

Bu hızla bir üyeyi kulüp üyeliğine kabul etmek 1 sene falan sürüyor olsa gerek :)

Kulüp yaşadığı maddi sıkıntıları minimize etmek, ortadan kaldırmak istiyorsa taraftarları kulübe üyeliğe teşvik edici programlar uygulamalıdır. Gelecek haftalarda futbolcuların parası ödenmiyor gibi söylemler duymak istemiyoruz..

Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 19:12

Hatırlarsanız Nebi Hatipoğlu'nun ilk defa başkan olduğu kongreden önce üyeliklerin kabul edilmemesi ile ilgili, varolan üyelerin çeşitli sebepler ile üyeliklerinin sildirilmesi ile ilgili günlerce yerel tvlerde didişmişlerdi. Anladığım kadarıyla önümüzdeki kongre nedeniyle bu üyelik işleri ağırdan yapılmaya çalışılıyor olabilir.

sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 19:34
bireysel olarak başvurmak yerine toplu şekilde 500 kişi veya 1000 kişi başvurursa klüp üyeliğine içlerinde en az 100 kişiyi kabul etmek zorunda kalırlar.Tabi bu olayın basında duyulması gerekiyor.Baskı yaratmak için.Bahsettiğim basın yerel değil tabiki...Düşünsenize ntvspor haberlerinde Eskişehirspor taraftarı klübe destek olmak için Toplu olarak klübe üyelik başvurusu yaptı.Sıkıysa kabul etmesinler.
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2009 saat 19:43
A.Ş. olmayan kulüpler dernekler kanununa göre yönetilir.Tüzükte yer alan şartlara uyan kişileri üye olarak kabul etmek zorundadır kulüp.Ayrıca tüzükte "Başvuru 1 ay içerisinde sonuçlanır" diye bir ibare de var.Başvuru süresi 1 ayı geçen üyelerin dernekler yasası gereği itiraz ettikleri taktirde yasası gereği çıkacak karar ile üyelikleri gerçekleşir ayrıca  kulübe ceza verilir.

Kulübümüzün 2010 Haziran ayındaki kongresinde oy kullanmak için bu yılın sonuna kadar üye olmak şart.

Buradan kulübe üyelik kampanyası başlatılıp toplu olarak üyelik başvurusu olacaksa ,ilk sıraya kendi adımı yazıyorum.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 41>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır