eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kılıçoğlu Sineması da Kapanıyor.

Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
Online Durum: Offline
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Kılıçoğlu Sineması da Kapanıyor.
    Tarih: 14/May/2008 saat 23:23
Kılıçoğlu Sinemasının kapanış davetiyesi
Çocukluk ve gençlik günlerimizi süsleyen anılarla doludur Kılıçoğlu Sineması.
Love Story'i, Spartacus'u, Titanic'i, Top Gun'ı ve İndiana Jones filmlerini bu salonda izlemiştik.
Çocukluk günlerimizde filmden önce çizgi film gösterirlerdi, kısacık çizgi heyecanı doya doya yaşardık. Daha sonra Eskişehir'li gençlerin kurduğu maçabeşlisi orkestrası film öncesi konserler düzenlerdi.
İlgi ile izlerdik.
Barış Manço'yu, Cem Karaca'yı, Vasfi Uçaroğlu'nu hep bu sinema salonunda izledik.
Ethem Arda tüm yaşamını sinemacılığa ve sinema işletmeciliğine adamış bir insandır. Açılış davetiyelerine alışık olan bizler ilk defa bir kapanış davetiyesi aldık.
"25 Eylül 1959 yılında 'Bazıları Sıcak Sever' filmi ile Eskişehir halkına kapılarını açan Kılıçoğlu Sineması 16 Mayıs 2008 tarihinde faaliyetine son vermek zorunda kalmıştır. Kılıçoğlu firması bir aile şirketi olarak hiçbir zaman ticari kazanç ve büyük kar peşinde olmamıştır. Bizim için zor bir gün olan bu kapanış töreninde siz basın mensuplarını aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı üzülerek arz ederiz." deniliyor 49 yıllık sinemacı Ethem Arda'nın imzası bulunan davette.
Kılıçoğlu Sinemasının kapanması ve yıkılması içimizi acıtacak, bizden bir şeyler alıp götürecek. Çünkü o kadar çok anımız var ki, orada.
Eskişehir'de sinemanın en kötü günlerinde bile dik durmayı başaran sinema sevgisini Eskişehir'e yerleştiren Kılıçoğlu Sinemasının kapanışı tüm Eskişehirlileri üzecek...

Engin BAYRI-Sakarya Gazetesi

önce Arı sineması şimdide Kılıçoğlu sineması..gerçekten çok yazık..değişen ve monotonlaşan şehir hayatına yenik düştüler..

gençliğimizin simgesiydi oysa onlar ..belkide sosyal hayat anlamında tektiler..buluşma noktasıydılar..  Eskişehirde hemen herkes birbirine randevu verirken kılıçoğlunun önünde şu saatte denirdi..

yeni tanışmışlar,sözlüler ,nişanlılar,flört edenler ,arkadaş grupları o dönemlerde yapabileceğiniz tek şey ya Arı ya yada Kılıçoğluna gidip hoşça bi vakit geçirmekti..Engin abininde dediği gibi çok güzel anılarımızla dolu değilmidir bu iki güzide sinema?

artık fazlaca elimizde kalmayan değerlerimizin ve şehrimiz simgelerinin bizler ve bu  şehrin yetkilileri,ileri gelenleri  tarafından korunması dileklerimle..

HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
kare_es Liste gör
Yazar

Ali
  Alıntı kare_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 23:38
bir taraftan uzuluyorum, ilk gittigim film 'aslan kral' di sinemada.. sivrihisardan gelmistik ufakliklar da film izlesinler diye.. cok mutlu olmustum kocaman salonu, kocaman perdesi, yuksek sesler.. ama gunumuzde afm ve kanatli ile bas etmesi gercekten cok zor.. en son hatirlarim 'matrix 3' e gitmistim ve filmin yanilmiyorsam 15 dk sini "sessiz" izlemistik.. cok koymustu bana.. uzgunum ama belki de dogru bir karar oldu..

Yukarı
bilal Liste gör
Deneyimli Yazar

bilal
Yer: Turkey
  Alıntı bilal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 23:41
çok önemli bir konu tek tek elimizden giden sosyalleşminin araçları para harcama makinaları haline gelen avm lerin birer oyuncağı olmuştur.daha düne kadar kılıçoğlunun önünde arkadaşlarımızla buluşuyorduk artık espark yada kanatlı oldu bu da kılıçoğlu neden kapandı sorusuna en güzel cevaptır.göz göre göre elimizden giden bu değerleri üzülerek uğurluyoruz.keşke herkes bizlere oynanan bu oyunların farkına varsada biraz kentimize ait olan yerlere değer kıymet verip oraların kapanmaması için ellerinden geleni yapsa ama işte hepimizi cinebonusu tercih ettik onlarla yarışamıcak teknolojiye sahip olduğu için içimize işleyen o sinema kokusunu artık duyamacağız...
AŞIK ETTİ SEVDAN BENİ...
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar

ARMADA
Yer: ESKİLER BİLİR
  Alıntı estuna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 23:48

yeni sinema salonları açılmadan önce tek uğrak yerimizdi. ne yalan söyleyim. bizde gençliğimiz hızlı şekil değiştirmesiyle birlikte başka yerlere kaydık. arı sinemasını sevmezdim ama kılınçoğlu sinemasının kapanmasına üzüldüm şimdi yazıyı okuyunca.

değişen ve gelişen eskişehire yenik düştüğü bir gerçek. 

KILINÇOĞLU SİNEMASIYLA İLGİLİ AKLIMDA HER ZAMAN YER EDEN BİŞEY VAR ODA BİLENLER BİLİR ESKİ 1. SALONU NE KADAR BÜYÜKTÜ. BELKİ TÜRKİYEDE SAYILIYDI ÖYLE BÜYÜK SALON ORADA HİÇ UNUTULMAZ KAPALI GİŞE BİR TİTANİC SEYRETMİŞTİM. O SALONUN BÜYÜKLÜĞÜ HALA AKLIMDA BİR DAHADA ÖYLE DEVASA BİR SALON GÖRECEĞİMİ SANMIYORUM.... HER SONUÇ BİR BAŞLANGIÇ OLABİLİR

NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
forum26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Cote D'Ivoire
  Alıntı forum26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2008 saat 00:10
     Kötü yönetim,tozlu ve kirli bir salon,teknolojiyi takip edememe,çağdışı hizmet.Kendini geliştirip iyi hizmet veremezsen bu olur işte geç bile kalındı.Darısı hamamların başına.Çağdaş kaplıcalar da açılınca onların da sonu o olacak.
Her zaman her yerde en buyuk Es-Es
Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
  Alıntı redES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2008 saat 00:13
Ortaokul son sınıfta (1989) bir sınav için Çifteler'den Eskişehir'e gelmiştim, Kılıçoğlu Sineması'nın yerini sora sora bulmuştum. İlk defa film izleyecektim. Vietnam'da abd askerlerinin kahramanlık filmlerinden birisiydi. Türkçe alt yazılı, İnglizce filmden nefret etmiştim. Bir yıl öncede İngilizce dersleri orta-2 lerde kaldırılmıştı.
Liseyi Eskişehir'de okuyunca İngilizce Hazırlık okumanında gazıyla Türkçe alt yazılı filmler seyreder olmuştum. Esnaf Sarayı önünde buluşma noktasından daha güzel bir noktaydı Kılıçoğlu Sineması.
Yaşlanıyoruz, kraliçe bile yaşlanmış ama hala zarif.
İçimizde EsEs aşkı bam başkaaaa...

Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
kırmızışimşek Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Yer: Nepal
  Alıntı kırmızışimşek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2008 saat 00:57
Alıntı yapılan redES

Ortaokul son sınıfta (1989) bir sınav için Çifteler'den Eskişehir'e gelmiştim, Kılıçoğlu Sineması'nın yerini sora sora bulmuştum. İlk defa film izleyecektim. Vietnam'da abd askerlerinin kahramanlık filmlerinden birisiydi. Türkçe alt yazılı, İnglizce filmden nefret etmiştim. Bir yıl öncede İngilizce dersleri orta-2 lerde kaldırılmıştı.
Liseyi Eskişehir'de okuyunca İngilizce Hazırlık okumanında gazıyla Türkçe alt yazılı filmler seyreder olmuştum. Esnaf Sarayı önünde buluşma noktasından daha güzel bir noktaydı Kılıçoğlu Sineması.
Yaşlanıyoruz, kraliçe bile yaşlanmış ama hala zarif.
İçimizde EsEs aşkı bam başkaaaa...

Filmin adıda Platoon yani müfreze idi..Charlie Sheen başroldeydi filmin müziğinide hala unutamam.....

Hey gidi günler hey....

Benimde ilk gittiğim film Küçük Çin'de Büyük Bela idi...
Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...
Yukarı
erdemesk Liste gör
Usta Yazar

erdem
Yer: Turkey
  Alıntı erdemesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2008 saat 01:26
yazık ya çok üzüldüm,küresel sermayeye,alışverişe ve para harcamaya bizleri iten a.v.m.lere ülkemizi peşkeş çektiğimiz sürece anısı her zaman kalbımızde olacak mekanların çoğalacağını düşünüyorum..
o kadar üzücüdür ki eskiden para tabiiki vardı ama para herşey demek değildi ama artık olay değişti neymiş global ekonomiymiş,neymiş küresel sermayeymiş.Kardeşim bu anasını sattımının küresel sermayeden işçimizin,memurumuzun,çiftçimizin cebine ne giriyor ya allah aşkına.Gece vakti sinirlendim ülke üretimini ve ülke şirketlerinin hizmet sektöründe başarılı olmasını sağlarsak o kadar refah içinde yaşayan insanlarımız olur.
ben arı sinemamızı,kılıçoğlunu,gimayı,kiremit fabrikasını geri istiyorum:)Wink
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI
Yukarı
es_gokhan_es Liste gör
Usta Yazar

Gökhan Çelik
Yer: Ankara
  Alıntı es_gokhan_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2008 saat 01:36
bu "küresel" yenilgiye dur demek gerek.. küresel kraliyetçilerin Türkiye'deki yeni hedefi Eskişehir.. anılarla, Türklüğün simgeleriyle dolu şehrimizi de kendi formatlarına sokmak, insanlarımız arasındaki sıcaklığı yok etmek istiyorlar.. İzin vermemeliyiz!
Es - Es
Yukarı
omercemil Liste gör
Yazar

Ömer Cemil YETMEN
Yer: Ankara
  Alıntı omercemil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2008 saat 08:46
Evet çocukluğumuzun,gençliğimizin bir değeri bir güzelliği daha yok oluyor...Ne filmler seyretmiştik.Her Cuma oradan geçerken otobüsle şöyle bir kafamı kaldırıp bakardım hangi filmler gelmiş diye.Bazanse haftalarca aynı film oynardı...
Ankara'daki Ankapol sinemasıda avm ler açılmadan önce dolup taşardı.Geçen gün duydum O da dayanamamış bu çılgınlığa...
Neyse güle güle Kılıçoğlu.Senle çok anımız vardı.Ama herşey gibi seninde sonun geldi demek ki...
Mezara kadar ESES,,,Pazara ŞAMPİYON ESES!!!
HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ESES!!!

ANKARA ESES/ÖMER
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır