eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

YÜCE ve SEÇKİN TARAFTARIMIZA...

Cevapla Cevapla Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Online Durum: Offline
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: YÜCE ve SEÇKİN TARAFTARIMIZA...
    Tarih: 14/May/2008 saat 12:34
BÜYÜK, ONURLU ve SEÇKİN CAMİAMIZA...
Değerli Eskişehirsporlu gönüldaşlarım ve Eskişehir aşıkları...
Ben gazeteciyim ve 10 yıldır İstanbul'da Hürriyetle başlayan bu serüveni Sabah'ın ardından bugün Vatan Gazetesi Haber Merkezi'nde sürdürüyorum.
Çoğumuz şehit cenazesi görmüştür ben şehitlerimizin anaları, babalarıyla hem konuşan hem onların o nur ellerini öpmekten onur duyan bir insan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu satırları yazıyorum. Geçen pazar daha Aktütün'de 6 fidanımız kırıldı. Şemdinli ve Eruh baskınlarının ardından sadece güvenlik görevlisi olarak verdiğimiz şehit sayımız 4 bin 800'e dayandı.

Evet bu cuma gecesi Misak-ı Milli sınırları içinde nazlı gelinimiz olan dost ve kardeş kent Diyarbakırsporla bir maçımız var. Diyarbakır'ın ligden düştüğü sezon atılmaya başlayan "PKK dışarı" vb sloganlar, tezahüratlar ne bizim birliğimizi ne de bütünlüğümüzü sağlar. Daha da önemlisi 1933'te Eskişehir'i ziyaret eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Eskişehir seçkin özelliklerle bezenmiş bir halktır" sözüne yakışmaz. Şehitlerin ölmeyeceği, Türkiye'nin bölünmeyeceği hepimizin canıyla savunduğu olmazsa olmaz gerçeğimiz, duamızdır. Ama bir kenti terör örgütüyle anmak ve bunu Türkiye'nin önünde yapmanın bize hiçbir şey kazandırmayacağı gibi 1965 ruhunu da zedeleyeceğine inanıyorum.

Biz ANADOLU'NUN LİDERİYSEK ki öyleyiz; birleştirmek, kucaklamak, yeniden inşaa etmek; yani en zoru, bize düşen görev ve ülkemiz için omuzlayıp kaldıracağız en kutlu yük olmalıdır. Bütün taraftarlarımızdan bu duyarlılık ve hassasiyet içerisinde, düşman yaratmadan tam aksine içinde önyargılı olanları bile kazanacak davranışı sergilemesini hem diliyorum hem umuyorum...
Cumartesi günkü gazetelerin spor sayfalarında galibiyetimiz anlatılırken:
"Eskişehir taraftarı Diyarbakır'ı kucakladı" manşetlerini inşallah hep birlikte okuruz.

Diyarbakır'ı, Batman'ı, Şemdinli'yi, Yüksekova'yı, Hakkari'yi, Şırnak'ı, Cizre'yi, Uludere'yi, İdil ve Nusaybin'i, Mardin'i, Kızıltepe'yi, Silopi'yi, Güçlükonak'ı, AKTÜTÜN'ü gören ve bilen bir gazeteci olarak koca bir bölgemizi düşünmek gerçekten yurtsever olmanın gereği... Bu satırların yazıldığı gibi algılanmasını diliyorum. Farklı algılayabilecek dostlarım da şunu bilsin ki, "Sen Edirnekapı Şehitliği'nin yolunu bilmezsin ben şükürler olsun ki her bayramın arifesinde o şehitlerin anasıyla babasıyla ağlarım..."
Alp&Er
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
erdemesk Liste gör
Usta Yazar

erdem
Yer: Turkey
  Alıntı erdemesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:38
güzel bir yazı tabii ki büyük ESKİŞEHİRSPOR camiası bir şehri tamamen suçlu asla ilan etmedi etmezde hakkari saldırılarının arefesinde bunu yapmadık şimdi hiç yapmayız.kazanan dostluk ve ESKİŞEHİRSPOR olsunWink
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI
Yukarı
tatarserdar Liste gör
Deneyimli Yazar

SERDAR
  Alıntı tatarserdar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:42
helal olsun ya ne guzel bi yazı birlik beraberlige zarar gelmemesi benimde en buyuk dilegim umarım bir dusman daha edinecegimize az olan dostlar hanesine bir sayı daha duseriz
üc buyuk yok Tek buyuk var oda tarihiyle taraftarıyla ES_ES
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:47

PKK Dışarı diye slogan atmak Diyarbakırı PKK'ile özleştirmek anlamına gelir.PKK'nın da istediği zaten bu.Bu tür sloganlar PKK'nın değirmenine su taşımaktan başka hiçbir işe yaramaz.Kaldıki Diyarbakırlısı,Muş'lusu,Antalyalısı,Eskişehirlisi,Trabzonlusu Bu vatan için canını seve seve verecek insanlarla dolu.Biz Süper liğe çıkmayalım zararı yok ama uğruna şehitler verdiğimiz Diyarbakırımızıda PKK'nın kucağına atmayalım.

Ben 65 den beri inandım
Yukarı
es2635 Liste gör
Yazar

Ahmet ÇAKAL
Yer: İzmir
  Alıntı es2635 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:47
Yazı güzel ve etkileyici.
Ancak o bölgelerde çalışmış biri olarak yapacaklarımızı haketmediklerini ,duygu ve düşüncelerinin 24 yıldır değişmediği gibi şimdide değişmeyeceğini hatırlatmak isterim.
Statda kahrolsun PKK sloganı atsınlar hepsinin alnından öpeyim.
Ama yapamazlar,Yapmak istemezler.
Buyrun bu açıdan değerlndirin.
Yukarı
omercemil Liste gör
Yazar

Ömer Cemil YETMEN
Yer: Ankara
  Alıntı omercemil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:52
Çok güzel bir yazı olmuş Alper...
Vatan bir bütündür bölünemez.Orası da bizim vatanımız burası da bizim vatanımız.Oradakilerde kardeşimiz buradakilerde...Kurtuluş savaşı mücadelemizde Güneydoğunun Güneydoğulu vatandaşlarımızın milli mücadeleye katkıları gün gibi ortada.Git Çanakkale şehitliğine orada da binlerce vatan evladı gibi Güneydoğulu kardeşlerimiz var.Git Güneydoğunun bütün illerinde şehitliklerimiz var.Bu vatan sadece Ankaranın batısından ibarat değil.
Tabiki PKK'yı istemiyoruz ama bütün bir kenti yargısız infaz etmemek gerekiyor.kaldı ki oradaki futbolcuları bu şekilde itham bize hiç yakışmaz...
Eskişehirli duruşu öncelikle rakibe saygıyı gerektirir...
Biz bu maçı alacağız.Öyle ya da böyle...
Mezara Kadar ESES,,,Pazara ŞAMPİYON ESES!!!
HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ESES!!!

ANKARA ESES/ÖMER
Yukarı
degiray26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ozan
  Alıntı degiray26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:54
Çok doğru bir yaklaşım ,ülke olarak zaten bunun peşindeyiz .Es-Es camiası olarakda her zaman farklılığımız ve güzelliklerimizden bahsederken övünürüz.Bizim özelliklerimizden biride Anadolunun ilki ve lideri olmak.Bu konuda da üstümüze düşeni yapmalıyız.İlkyarıdaki Diyarbakır maçında ki hemen öncesinde şehit haberleriyle üzülmüştük.O günki duruşumuz takdire şayandı.Takdir edildik veya edilmedik önemli olan o değil, bizim duruşumuzdu.Diyarbakır içinden kötü şeyler çıkıyor ama bunların önlenmesi onları silip atmak değil,içlerindeki temizlere ,bizim gibi düşünenlere en azından onlara destek vermek gerekli.Onların bizle olan bağlarının kopmaması gerekli.

Sonuç ;Çok güzel bir yazı ve aynen katılıyorum...
SÜRGÜNDE YEŞEREN VATAN KIRIM
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:57

Ahmet Bey, yazımı beğenmeniz elbette beni mutlu etti ama yazının ruhu ve anlatmak istediğini sanırım ben iyi anlatamamışım. Çok basit bir şey söyledim:

"TÜRKİYE İÇİN BİZE YAKIŞANI YAPALIM, KUCAKLAYALIM. BİR KENTİ, HATTA BÖLGEYİ POTANSİYEL BUNLAR ŞÖYLEDİR DİYE GÖRMEYELİM" DEDİM. BİZ ONLARI ALKIŞLARSAK, ONLARIN BİZİ KUCAKLAMAYACAĞINDAN NASIL EMİN OLURSUNUZ. BEN SADECE BİZE YAKIŞANI, YÜCELİĞİMİZ ve SEÇKİNLİĞİMİZİN GEREĞİNİ ÖNERDİM... BAŞLIĞI DA SİZLE YA DA BAŞKASIYLA BİR POLEMİK YAŞAMAK İÇİN AÇMADIM. SON DERECE İYİ NİYETLE AÇTIM AHMET BEY. KEŞKE BÖYLE YAKLAŞMASAYDINIZ.."

Saygılarımla 

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
tatar Liste gör
Deneyimli Yazar

kerem akgören
Yer: Argentina
  Alıntı tatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 12:57
diyarbakırspor a türkiyede pkk ile özdeşleştirip bağırmayan belkide tek vilayetiz... buradaki hiçbir maçta en ufak laf edilmedi onlara... aksine sahaya çıktıklarında tüm stat alkışladı... yine aynısı olacaktır...
herseyde biraz sen varsin...
Yukarı
ZEFEX Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER ADIGÜZEL
  Alıntı ZEFEX Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2008 saat 13:03
Diyarbakırsporun bu sezon oynadığı dış saha maçlarında  PKK dışarı diye bağırılmayan tek tribün Eskişehirspor tribünüdür.(İstanbulspor ve Gaziantepi saymıyorum)

Futbola siyaset karıştıranlara inat Yüksek Eskişehirsporluluk bilinciyle hareket edip bize yakıştığı gibi davranmaya devam edeceğiz.
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 4>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır