eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ankaraESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bilkentin Kırmızı Şimşekleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5678>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
Online Durum: Offline
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 15:12

Evlerinde doğalgaz ve soba kullanan Arkadaşlarımız;

Mutlaka ve mutlaka evinizde karbonmonoksit dedektörü kullanınız. Karbonmonoksit kesinlikle kendini belli etmeyen, kokmayan ve hissedilmeyen bir gazdır..Özellikle uykuda bu tarz bir sızıntıya maruz kalmak demek  sızıntıyı farkedilemeyeceği için can kaybı demektir.

Karbonmonoksit Akciğer yoluyla kana karışır ve kandaki oksijen oranını sıfıra düşürerek beyin ölümüne ve direk kalp durmasına sebep olmaktadır...

Dünyanın birçok ülkesinde sadece evlerde değil her alanda bu dedektörler mecburidir ama Türkiye'de insan canının değeri olmadığı için bu tarz uygulamaların hiç üstüne düşülmemektedir..

Son olarakda 7 insanın canını kendi çarpık düşünceleriyle harmanlayarak gazetelerine haber yapan zihniyete de kuracak cümle bulamıyorum en azından forum ortamında kurmak istemiyorum...
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
Yer: Ankara
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 17:29
Ankara'da doğalgazdan sızan karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden gençlerin ardından "Gençler evde çıplaktı" diye açıklama yapan Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti.
Busra,Elif,Ceren,Erol,Tarık,Özgür,Oğuzhan RUHLARINIZ ŞAD OLDUN
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 22:19
Alıntı yapılan jeffers

Ankara'da doğalgazdan sızan karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden gençlerin ardından "Gençler evde çıplaktı" diye açıklama yapan Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti.

Ne denir o adama?Aslında anlatmaya kalksak ban yenir... Ey insan görünümlü yaratık,geri kafalı örümcek ağı kaplamış beyninle neye yelteniyorsun?Tüm Türkiye senin ne kadar utanmaz,saygısız ve cahil bir insan olduğunu anladı.O gencecik,pırıl pırıl 7 insana ne hakla böyle bir laf söylenir?İlk duyduğumda beynimden vurulmuşa döndüm.

Saçma sapan konuşma tarzı,o iğrenç surat ifadesiyle gördüğümde bir şey sallayacağını anlamıştım zaten.Gençler evde yarıçıplaktı...Hani bir insan gerizekalı olabilir,IQ bakımından çok düşük olabilir ama bunu kendine saklar.Bu ülkede tecavüzcü bir yaratık bile aklandı.

Bu kadar hakaretten sonra ban yenir önemli değil ama o söylediği sözlere karşılık kendisine CO gazı verilmesi lazım.Hatta yarıcıplak olsa daha iyi olurAngryO gençlerin aileleri,arkadaşları bunu duyunca kim bilir nasıl üzüldüler,nasıl incindiler...Yazık cidden çok yazık.Türkiye'de bu tarz insanların yaşadığını bilmek utanç verici.

Bu tarz yaratıkların,beyinlerindeki örümcek ağını temizlemek başlıca görevimiz olmalı!
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 22:31
bende onu diyorum ya bu gerikafalı zihniyete göre yılbaşını böyle kutladılar diye öldüler. bende içtim o gece ben neden ölmedim? adam diyorki çıplaklardı? sonra geri vites... ulan sen nasıl bi insanki böyle bi açıklama yapıyosun 7 tane anne baba evlatlarını kaybetmiş sen bide onların üstüne tuz basıyosun...
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 22:34
Alıntı yapılan jeffers

bende onu diyorum ya bu gerikafalı zihniyete göre yılbaşını böyle kutladılar diye öldüler. bende içtim o gece ben neden ölmedim? adam diyorki çıplaklardı? sonra geri vites... ulan sen nasıl bi insanki böyle bi açıklama yapıyosun 7 tane anne baba evlatlarını kaybetmiş sen bide onların üstüne tuz basıyosun... bide evde esrar bulmuşlar ulan tanımadığım insanlar olsa inanacam da tanıyorum hepsini.... en çok koyanda bi sitede partinin finali güzel olmuş yazıyor yorum olarak ALLAH BELALARINI VERSİN BÖYLELERİNİN
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 22:49
müdür olay yerine gelmiş, ben müdürüm diyor; kimsenin inanası yok... çünkü adamda vizyon - duruş yok!! basın toplantısında  milletin yüzüne karşı ayakta su içiyorsun, ortada 7 tane cenaze var ve takınılan tavra bak! utanmadan gazeteciyi tiye almaya kalkıyo, hediye et de kravat takayım diyo, sen genel müdürsün, allahım sen sabır ver... ban yememek adına elime dilime hakim oluyorum, umarım sınırı aşmamışımdır, bizler terbiye edep derdindeyken sayın(!) yöneticilerin bu iğrenç tavırları kanıma dokunuyor arkadaş...
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
ermanka26 Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
  Alıntı ermanka26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 01:02

Bu olanlar gösteriyor ki hepimiz pamuk ipliğine bağlı yaşıyoruz.Bu ölümler ibret olurda umarım gerekli makamlar harekete geçip tedbirleri arttırırlar.

Ek:Karbonmonoksitin en önemli özelliği kanın oksijeni hücrelere taşıyan alveollerine yapışıp bir daha alveollerden ayrılmayarak dokula oksijenin gitmemesine sebep olmaları.

Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 02:39
öyle lanet sinsi bi ölüm!!!
Yukarı
beyti_webster Liste gör
Yazar

beytullah
  Alıntı beyti_webster Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 10:31
tüm bilkentlilere ve bu vahim olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine bas saglıgı diliyorum
allah sabır versin
esogü matematik//uniESES//ESOGÜ eskişehirsporlular//
Yukarı
DoguES Liste gör
Yazar

Eren
Yer: MUŞ
  Alıntı DoguES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2009 saat 01:39
tüm bilkentlilere ve bu vahim olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine bas saglıgı diliyorum
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5678>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır