eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 96979899100 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Mar/2009 saat 12:00

Bekiroğlu: Telafi ederiz

Volkan Bekiroğlu, Kocaelispordan talihsiz bir gol yediklerini ve iki puan kaybettiklerini söyledi

MÜCADELE İYİ
Bursaspor`un tecrübeli savunma oyuncusu Volkan Bekiroğlu, Kocaelispor karşısında alınan beraberliği Galatasaray galibiyetiyle telafi edeceklerini söyledi. Pazar günü iyi mücadele ettiklerini ve bunun karşılığını golle aldıklarını belirten Bekiroğlu, “Son dakikada yediğimiz gol gerçekten çok talihsizdi” dedi ve şöyle devam etti;

ÇOK ÖNEMLİYDİ
"Bu maç bizim açımızdan üst sıralara çıkmak için çok önemliydi. Bir de Tuna kardeşimizin yaşadığı acı olay için oynadık ama maalesef olmadı. Şimdi sırada İstanbul’da oynayacağımız Galatasaray maçı var. İnşallah bu maçta 3 puan kazanıp Kocaelispor karşısındaki beraberliği unuttururuz
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 04/Mar/2009 saat 12:07

Korkmazla çalışmak isterim

Ertuğrul hoca ve Samet Aybabanın tarzları birbirine benziyor ama Güvenç Kurtarın oyun şekli bambaşkaydı

Tranfser döneminde hem Galatasaray hem de Fenerbahçe ile ismi sıkça anılan başarılı oyuncu sporx editörü Hilmi Sever'in sorularını yanıtladı.

Bursaspor'un çok kısa bir süre içinde büyük bir çıkış yakalayacağına inandığını söyleyen Mustafa Sarp, bu başarıda pay sahibi olmak istediğini ancak sonuçta profesyonel bir oyuncu olduğunu ve gelecek teklifleri de o günki şartlara göre değerlendireceğini söyledi.

Şimdi bu röportajı sizlere aktarıyoruz...

-Bu sezonu kısaca değerlendirebilir misin?

"Bursaspor bu sezon diğer sezonlara göre biraz daha üst sıraları zorlayan bir görütü içinde. İç sahada oynadığımı maçlarda kaybettiğimiz puanları alabilseydik üst sıralara çok daha yakın olabilirdi. Ama hiçbir şey için geç değil, üst sıralar için inancımız sürüyor. Ertuğrul Hoca'nın gelmesiyle çok daha iyi bir durumdayız, takımımızın havası da iyi bir seviyeye geldi."

-Ertuğrul Sağlam ile Güvenç Kurtar ve Samet Aybaba'nın farkı neydi?

"Teknik direktörler arasındaki farkı konuşmak bize düşmez, sonuçta profesyonel oyuncularız. Ama genel olarak şunu söyleyebilirim, Ertuğrul Hoca biraz daha oyunu kontrolünde tutmak isteyen bir teknik adam. Ertuğrul hoca ve Samet Aybaba'nın tarzları birbirine benziyor ama Güvenç Kurtar'ın oyun şekli bambaşkaydı. Ertuğrul Hoca, oyunun hakimiyetini sürekli elinde tutan bir takım yaratmak istiyor ve ayağa sürekli pas yapmamımız istiyor. Güvenç Hoca için ise öncelik gol yememekti ve savunmada kalabalık durmamızı istiyordu."

-Anadolu takımları son yıllarda yıldız oyuncularını elinde tutabiliyor. Sen, Mehmet Topuz, Sercan ve Mehmet Yıldız gibi isimlerin takımlarında kalması Anadolu kulüplerin artık daha güçlü bir duruma geldiğini mi gösteriyor?

"Bana göre bir kaç senedir, büyük takım ve anadolu takımı diye bir ayrım kalmadı. Sivsa'ın çıkışı bunun en bariz göstergesi. Haliyle anadolu takımlarında sıyrılan yerli oyuncular takımlarını bir yerlere getirmek için çalışıyorlar. Üst düzey yabancıların dışında gelen yabancılar çok kaliteli değil, yabancı sevdamız tüm camialarda maalesef var. Yerlilere çok fazla önem verilmiyor ama aradan sıyrılan oyuncuları elinde tutmak kulüpler için önemli bir hal aldı ve satmayarak doğrusunu da yapıyorlar."

"SİVASSPOR'DA YILDIZ OYUNCU YOK"

-Sivasspor ile ilgili herkes çok farklı yorumlarda bulunuyor. Sivasspor'u sen nasıl değerlendirirsin?

"Sivasspor'un oturmuş bir kadrosu var, baktığınız zaman genelde aralarında yıldız oyuncu yok ama müthiş bir takım oyunu oynuyorlar. Bülent Hocanın sistemine uygun oyuncuları var ve çark iyi dönüyor. Geniş de bir kadroya sahipler, sezon sonunda da bu ipi göğüsleyebilirler."

-Sivasspor'un çıkışıyla ilgili neler söyleyeceksin?

"Sivasspor takdir edilecek bir yolun içinde, tüm Türkiye'nin ayakta alkışlayacağı bir takım haline geldiler. Haliyle bu durum biz ve diğer Anadolu takımlarını da kamçılıyor. Sivasspor'un çıkışı şapkayı önümüze koymamız gerektiği gerçeğini ortaya koyuyor."

-Hangi takımlardan transfer teklifi aldın?

"Galatasaray ve Fenerbahçe'den tranfser teklifi aldım. Hedeflerim arasında öncelikle Milli Takımımız var. Hedeflerimin arasında en önemli yere sahip düşünce bu. Bunun dışındaki büyük takımlar ile ilgili kesin bir düşüncem yok. Biraz kaderci yaşadığım için hayırlısı neyse onu isteyen bir insanım."

"BÜYÜK TAKIMLARDA FORMA BULAMAMA GİBİ BİR KORKUM YOK"

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer listesindeydin. Büyük takımlara transfer olunca, forma şansı yakalayamama gibi bir korkun var mı?

"Böyle bir korkum asla yok. Hiçbir oyuncu bu tarz bir korkuyu yaşamaz, yaşayacağını da zannetmiyorum. Anodolu takımlarından büyük takımlara transfer olan futbolcuların performans düşüklükleri daha çok oyuncuyla ilgili değil, gittikleri yerdeki yabancı oyunculara verilen fazla şanstan kaynaklanıyor. Semih ve İlhan Parlak çok kaliteli oyuncular ama 14 milyon verilen Güizaya verilen şansın ellide biri örneğin İlhan'a verilmedi. Güzia'ya ödenen paradan dolayı kredisinin çok fazla olması doğal. Ama dediğim gibi benim böyle bir korkum asla yok."

-Bu sezon gösterdiği performansla seni en çok şaşırtan takım hangisi oldu?

"İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan daha iyi bir performans bekliyordum, ligin flaş takımı olabileceklerini düşünüyordum. Can yaka bir takım olabilirlerdi ancak bazı işleri yolunda gitmedi demekki. İnşallah bundan sonra onlar da istedikleri yere ulaşırlar."

"BÜLENT HOCA İLE ÇALIŞMAYI ÇOK İSTERİM"

-Bülent Korkmaz'ın senin kariyerin için ne kadar önemli bir isim olduğunu biliyorum. Kayseri Erciyes'te beraber çalışmıştınız ve Bursaspor'a transferin de onun döneminde gerçekleşti. Bülent Korkmaz şimdi Galatasaray'ın başında....

"Bülent Korkmaz'ın benim için çok önemli bir isim. Erciyes'te sonu kötü biten çok güzel günler yaşadık. Gösterdiğimiz performansın karşılığını transfer döneminde çok net bir şekilde aldık. Bir arkadaşımız dışında kimse transfer dönemimde dışarıda kalmadı. Ben de bunlardan bir tanesiydim. Bülent Hoca'ya tabii ki futbolcu-hoca arasındaki sevgi ve saygının dışında farklı bir sevgim var. Onu Galatasaray'ın kaptanı Bülent Korkamz olarak seviyorum. Futbolculuğunda gördüğümüz arzu, hırs ve profesyonelliğini hocalıkta da içinde taşıdığı için bir abi olarak da onu çok seviyorum. Bundan dolayı da kenisine özel bir sevgim var."

-Peki Bülent Korkmaz ile yollarınız Galatasaray'da kesişir mi?

"Bu tabiiki profesyonel bir durum. Bursaspor'da kalmayı çok istiyorum ama bir takım şartların oluşmasını beklemek benim en doğal hakkım. İdealim kendi kulübümde kalmak, Bursa önümüzdeki sezon büyük bir adım atacaktır ve ben de bu oluşumda olmak istiyorum eğer böyle bir hedef olmazsa kendi yolumu da çizmek durumundayım. Bülent Hoca'yla çalışmayı çok isterim. Giray Bulak, Leven Eriş, Samet Aybaba'yla da görüşüyorum onlar da her zaman sağolsunlar beni kadrolarında görmek istediklerini söylüyorlar. Bülent Hoca'yı da bugüne kadar mahçip etmedim, onun beni istemesi durumu da doğaldır."

"BİR AŞIĞIN DAVRANIŞLARI"

-Bursaspor'un müthiş taraftarı var ama bu müthiş taraftarın yeri geldiğinde bir takım için bir tehdit olduğunu düşünüyor musun?

"Taraftarımız Türkiye'de söz sahibi olan bir taraftar. Bursaspor'un en önemli ve en büyük kozu. Onlar için çok fazla birşey söylemeye gerek olmadığını düşünüyorum. Taraftarımızın hiçbir durumda tehdit haline geldiğini düşünmüyorum, özellikle genç oyunculara sahip bir takımda böyle ateşli bir taraftarın önünde oynamamış oyuncularda bir heyecen, güvensizlik ve stresin oluşması çok doğal. Yanınızdaki oyuncular etkilenince sizin de bundan etkilenmeniz doğal. Ben taraftarımızı şöyle değerlendiriyorum; aşık olduğunuz birinin, aşkı karşısında karşılık bulamazsanız nasıl davranırsanız onlar kötü sonuçlar aldığımızda öyle davranıyorlar."

-En beğendiğin yerli oyuncular kimler?

"Arda Turan, Erman Özgür, Özer Hurmacı, Bekir Ozan Has, Mehmet Topal, Ayhan Akman. Kendi mevkiimde Mehmet Topal ve Ayhan Akman'ı beğeniyorum. Bana göre Türkiye'nin en büyük oyuncusu da tartışmasız Arda Turan.

-Peki en beğendiğin yabancı oyuncular?

"Tello, Kewell, Baros, Kamanan ve Tabata."

-Bursaspor'un son yıllardaki en büyük eksikliği sence neydi?

"Benim geldiğim ilk senede takımımız anormal iyiydi ancak şansızlıklar yakamızı bırakmadı. Son yıllarda ise gelen yabancıların adaptasyon sürecini iyi geçirememeleri ve bir türlü takıma adapte olamamaları ister istemez bu durumumuzda rol oynadı. Yabancısız oynamak da büyük bir sorun yaratıyor. Yabancı transferi bir takıma doğrudan katkı sağlaması için yapılır ancak biz dediğim gibi son yıllarda yabancı oyunculardan neredeyse hiç faydalanamadık."
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 04/Mar/2009 saat 12:23

Bursaspor TV Nisan başı

Bursaspor TV hazırlıkları yoğun şekilde sürüyor

Bursaspor taraftarının merakla beklediği ip tabanlı bursaspor tv'de sona gelindi. Teknik sistemin tamamen kurulması için 3 haftaya ihtiyaç olduğu ve nisan başında yayına geçileceği öğrenildi.

Bursaspor TV ekibinin zengin program içeriğiyle taraftara büyük sürprizler hazırlamak için çalıştığı gelen haberler arasında.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 04/Mar/2009 saat 12:29

Bursa nasıl şampiyon olmaz

TRT Stadyum programı yorumcusu ve Milliyet gazatesi köşe yazarı Mehmet Demirkolun son yazısından alıntıdır

Verenler sağ olsunlar bugüne kadar gurur duyduğum bir çok ödüle layık görüldüm. Ancak bunları bu köşede yazmadım. Çünkü yazmak, ‘siz ödülü verin, ben de sizin reklamınızı yapayım’ der gibi, gizli konuşulmamış bir anlaşma yapmaya denk düşüyor.
Ancak bu seferki farklı. Yazmak zorundayım. Çünkü ders var.
Geçen hafta Bursasporum.com adlı internet sitesinin üyelerinin verdiği ödülü almak için Bursa’daydım. Hem beni, hem TRT Stadyum’u, hem her Salı program yaptığım Lig Radyo’yu ödüle layık görmüşlerdi. Ancak şaşırtıcı bir şey oldu.
Dakika başı yayın organlarında insanların karşısına çıkmaktan biraz kaşarlaşmış hissettiğim bünyem heyecandan tir tir titredi. Doğru düzgün konuşamadım bile. Zira inanılmaz bir kalabalık vardı. Abartmadan söylüyorum Altın Kelebek ayarında bir balo düzenlenmişti. Sadece taraftar, kendi olanakları ve buldukları sponsorların katkılarıyla, kendi organizasyonlarını akıl ötesi bir mükemmeliyete ulaştırmışlardı.
Düşünmeden edemedim tabii. Birkaç taraftar, bini aşkın insanı bu şekilde ağırlayacak bir organizasyonu yapabiliyorsa o şehirde neler yapılmaz ki! 
O gece Fatih Terim’den ülke medyasının en önemli isimlerine kadar herkes orada hazırdı. Sadece bunu sağlamak bile bir güç ve yetenek ister.
O gece bir kez daha ortaya çıktı ki, bu şehrin, en azından İspanya’nın Valencia’sı, Almanya’nın Dortmund’u ayarında bir takıma, stada, güce ve başarı sürekliliğine hakkı var.
Bunu yapmak değil, yapamamak meseledir.

Mehmet DEMİRKOL

mdemirkol@hotmail.com

Milliyet.com.tr
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Mar/2009 saat 01:13

İyi sonuçların geleceğinden eminiz

Ertuğrul Sağlam Cuma günü oynanacak olan Galatasaray maçında hedefin izleyenlere güzel futbol izletip 3 puan almak olduğunu söyledi

Sağlam yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Cuma günü ligin şampiyon adaylarından Galatasaray ile Ali Sami Yen’de karşılaşacağız. Rakibimizin antrenör değişikliyle birlikte ligde ve Avrupa kupalarında yükselişi var. Ligde oynanan son karşılaşmalardan sonra üstteki 5’li grup belirginleşmeye başladı. Galatasaray da şampiyonluk yarışında üst sıralara çıkabilmek için bu maçta 3 puanı hedefleyecek. Bizimde ligdeki hedefimiz doğrultusunda 3 puana ihtiyacımız var. Bizimde hedefimiz üst sıralar düşünmek zorundayız. Bunları yaparken de kendimizi tatmin edecek ve taraftarımızı umutlandıracak bir oyun anlayışını sahaya yansıtmayı planlamamız gerekiyor. Şu ana kadar ligde 6 karşılaşma oynadık ve bunun ikisinde galip geldik. Dördünde berabere kaldık. Özellikle kendi sahamızda aldığımız beraberliklerle birlikte bazı kişilerde karamsarlığın başlamasına neden olmuş. Ama samimi olarak şunu söylemek istiyorum berabere kaldığımız takımlardan birisi Sivasspor ligin lideri. O maçta kalemizde gördüğümüz gol dışında pozisyon vermedik. Kocaelispor karşılaşmasında ise bir önceki hafta Galatasaray a 5 gol atıp 5 gol kaçıran bir takıma yine pozisyon vermeden 90 dakika futbol oynadık. Bu takımlara karşı kalemizde pozisyon hatırlamıyorum. Kocaelispor’un bir tane pozisyonu var oda çok cılız bir şuttu. Hacettepe maçında gol dışında rakibin pozisyonu yok. Yıllarca futbolun içerisindeyiz. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Takımımızın ortaya koyduğu mücadeleden çok memnunum. Biz takımımızın fiziksel seviyesini üst noktaya getirir, futbol kalitemize yükseğe çıkartabilirsek, toplar hep çizgiden çıkacak değil. Her zaman kaleciler topları kurtaracak değil. Fakat futbol adına güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum her şeyi sahaya yansıtıyoruz.

Kocaelispor maçında ilk yarıda futbol adına her şey sahadaydı. İkinci yarıda biraz tempoda düşüş oldu ama yine gol pozisyonlarına girdik. O kötü zeminde modern futboldan güzel örnekler izlettik. Maalesef karamboldan yediğimiz golle galibiyeti kaçırdık. Bu tur sürprizler futbolda zaman zaman yaşanır. Buda onlardan biri bu bugün yaşandı yarında yaşanacak bu futbolun doğasında var. İyi sonuçların geleceğinden ben eminim. Sizler ve taraftarlarımızda emin olsun. Ben takımın ortaya koyduğu mücadeleden memnunum bizim düşüncemiz şu haftaki takım güçlü 1 puan için çıkalım oynayalım değil biz her maç için 3 puan parolasıyla sahaya çıkıyoruz.

Galatasaray bu maçta iddialı olacak. Bizimde iddiamız var. Ligin 6.sı ile aramızda 2 puan fark var. 6.lığa oturmak için bu maç büyük fırsat. Biz her zamanki gibi gidip iyi mücadele edip ve iyi futbolla güzel sonuç almak istiyoruz. Şehrimizi ve kulübümüzü iyi temsil etmeye çalışacağız. Bizi mutlu edecek, puan cetvelinde bizi yukarılara taşıyacak puanları almak istiyoruz. Futbolcularımda bu işin ciddiyetinin farkındalar. Taraftarın, şehrin beklentilerinin farkındalar. Bundan sonraki dönemde iyi futbolun dışında sonuca da gideceğiz.

Bu arada cezalı ve sakat oyuncumuzun olmaması bizim için sevindirici bir olay. Antrenör için tatlı bir sıkıntı yaşıyorum. 18 kişilik kadroyu oluştururken sıkıntılar doğuyor, fakat bu tatlı bir sıkıntı. Kadroya giremeyen arkadaşlarımıza da üzülüyorum.”

Bir basın mensubunun Sercan’ın sakatlığı ve performansını sorması üzerine Sağlam “Sercan bugün takımla antrenmana çıktı. Maça yansıyacak bir sıkıntısı yok. Performansıyla alakalı ise o konuda biz kendi aramızda değerlendirmeler yapıyoruz. Oyuncularımla ilgili olarak hiçbir zaman kamuoyunda iyi ya da kötü eleştiriler yapmadım. Kötü oyuncuya çıkıp ta bu hafta kötüydü derseniz oyuncunun moralini etkiler. İyi olan oyuncuyu da kalkıp kamuoyu önünde överseniz buda diğer arkadaşlarının emeğine haksızlık olur diye düşünüyorum. O yüzden biz bu tür eleştirileri kendi aramızda değerlendiriyoruz” dedi.

Sercan antremana katıldı

Bursasporumuz cuma günü oynayacağı Galatasaray maçı hazırlıklarını Özlüce Tesislerinde yaptığı antrenman ile sürdürdü

Güneşli güzel bir havada yapılan antrenman yaklaşık 2 saat sürdü. Dün yapılan çalışmaya katılmayan Sercan Yıldırım ise bugünkü antrenmanda takımla birlikte çalışırken, Muhammet Demir doktor kontrolünde yürüyüş yaptı.

Antrenman çeşitli oyunlar ile yapılan ısınma çalışmalarıyla başladı. Ardından şut çalışması yapıldı. Son bölümde ise çift kale maç yapıldı.

Takımımız yarın yapacağı antrenmanın ardından öğleden sonra İstanbul`a gidecek.

FOTOĞRAFLAR

Çavuşoğlu: Zor maç olacak ama

Bursaspor Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, Galatasaray ile deplasmanda zorlu bir maç yapacaklarını belirterek

Fakat biz sahadan 3 puanla ayrılan taraf olmak istiyoruz" dedi..

Çavuşoğlu, Bursaspor'un başında bulunan Ertuğrul Sağlam ile Galatasaray'ın başına yeni getirilen Bülent Korkmaz'ın Türk futbolunun ekol isimleri olduğunu belirterek, futbol yaşamları başarılarla dolu iki genç teknik adamın takımları arasında oynanacak maçın da çok zevkli ve çekişmeli geçeceğine inandığını söyledi.

Bursaspor olarak hedeflerinin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu, ancak ikinci yarıda iyi bir mücadele sergilemelerine karşın iç sahada şanssız puanlar kaybettilerini anlatan Çavuşoğlu, Galatasaray maçıyla başlayarak iç sahadaki puan kayıplarını kapatmak istediklerini belirtti.

Çavuşoğlu, UEFA Kupası'nda 4. tura yükselen sarı-kırmızılı takımın, zirve yarışında da var olmak istediğini dile getirerek, şunları kaydetti:
''Yeni teknik direktörleri Bülent Korkmaz ile çıkışa geçtiler. Bülent Korkmaz, Bursaspor'da da görev almış değerli teknik adam. Rakip güçlü ama biz de iyi futbol oynuyoruz

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Mar/2009 saat 01:14

Taraftara göre berabere bitmez

Taraftarımız, takımımızın 6 Mart Cuma günü Galatasaray ile yapacağı maçın berabere bitmeyeceği görüşünde birleşiyor

Kulübün, ''www.bursapsor.org.tr'' adresli resmi internet sitesinde yer alan, ''Galatasaray maçı nasıl sonuçlanır?'' anketine bin 913 kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 49'u sahadan Bursaspor'un, yüzde 43'ü ise ev sahibi Galatasaray'ın galip ayrılacağı görüşünü bildirdi.

Taraftarların sadece yüzde 8'i ise tarafların sahadan 1'er puanla ayrılacağı yönünde oy kullandı.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Mar/2009 saat 09:48

Ömere milli forma umudu

Bursasporun tecrübeli kaptanı Ömer Erdoğa'ın A Milli Futbol Takımımızın 2010 Dünya Kupası grup elemelerinde

İspanya ile oynayacağı kritik maçların kadrosuna çağrılma ihtimali doğdu.

Özellikle Servet Çetin ve Emre Güngör’ün sakatlıklarının ardından savunmada baş gösteren sıkıntı nedeniyle Teknik Direktör Fatih Terim’in yakın takibe aldığı Ömer Erdoğan’ı kadroya alabileceği öne sürüldü

Dünyalar Ahmetin oldu

Vali Şahabettin Harput, engelli bir çocuğun Bursaspor maçını izleme arzusunu yerine getirdi

İnegöl’e bağlı Yenice beldesindeki Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi`nde tedavi ve eğitim gören 17 yaşındaki engelli Ahmet Ona, geçen hafta merkezi ziyaret eden Vali Şahabettin Harput`tan, Bursaspor`un Brezilya`dan transfer ettiği Tadeu`nun giydiği 29 numaralı formayı istemişti. Kocaelispor maçını şeref tribününde izleyen Ahmet’e Tadeu’nun forması hediye edildi
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Mar/2009 saat 14:09

Gs ile 80. kez

Galatasaray ile Bursaspor, yarın yapacakları maçla birlikte, ligde 80. kez karşı karşıya gelecek

Galatasaray ile Bursaspor, yarın yapacakları maçla birlikte, ligde 80. kez karşı karşıya gelecek.

Galatasaray, 1967-1968 sezonunda Birinci Lig'e yükselen Bursaspor ile yaptığı karşılaşmalardan 42'sini galibiyetle kapatırken, rakibine 17 kez yenildi. İki takım arasındaki 20 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı.

Sarı-kırmızılılar, 79 maçta rakip filelere toplam 136 gol atarken, Bursa ekibi 64 golle karşılık verebildi.

Sezonun ilk yarısında Bursa'da yapılan maçı ev sahibi ekip 2-1 kazanmıştı.

-GALATASARAY 14 MAÇTIR KENDİ SAHASINDA YENİLMİYOR-

Galatasaray, kendi sahasında yaptığı lig maçlarında Bursaspor'a 17 yıla yakın süredir yenilmiyor.

''Cim Bom'', Bursaspor'a kendi sahasında en son yenilgisini 1991-92 sezonunda, 2 Mayıs 1992 tarihinde 2-1'lik skorla almıştı. Sarı-kırmızılılar, o tarihten bu yana İstanbul'da yaptığı 14 lig maçında Bursa ekibi karşısında 12 galibiyet, 2 de beraberlik aldı.

Galatasaray, Bursaspor ile kendi sahasında yaptığı bütün lig maçlarında ise 30 kez galip gelirken, 3 kez de rakibine yenildi. İki takım arasında İstanbul'da yapılan 6 maç ise beraberlikle tamamladı.

Sarı-kırmızılılar, Bursaspor'a İstanbul'da toplam 91 gol atarken, filelerinde 24 gol gördü.

Geçen sezon İstanbul'da yapılan maçı Galatasaray 1-0 kazanmıştı.

-FARKLI SKORLU GALİBİYETLER-

Galatasaray, Bursaspor karşısında en farklı skorlu galibiyetini 1999-2000 sezonunda kendi sahasında rakibini 6-0 yenerek aldı.

''Cim Bom'' ayrıca, Bursaspor karşısında 1998-1999 sezonunda 5-0, 1973-1974, 1985-1986 ve 2002-2003 sezonlarında 4-0, 1978-1979 sezonunda ise 5-1'lik galibiyetler elde etti.

Bursaspor ise Galatasaray karşısında en farklı skorlu galibiyetini, 2001-2002 sezonunda Bursa'da yapılan karşılaşmada 5-0'lık skorla aldı

Türkiye Şampiyonluğu için yarışacak

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası Snowboard yarışları bu hafta sonu Uludağda yapılacak

Etap yarışmaları neticesinde finale kalan sporcular 7-8 Mart 2009 tarihlerinde B.Slalom ve Slalom kategorilerinde Türkiye Şampiyonluğu için yarışacak.

Cumartesi günü saat:10:00`dan itibaren başlayacak olan yarışlarda kulübümüzü Nergiz Onaran, Sevda Özgüven ve Beril Bilir temsil edecek.

U15 Milli Takımının ara kamp kadrosunda 4 Timsah

U15 Milli Takımımızın (01.01.1994), 10-12 Mart 2009 tarihleri arası TFF Riva Milli Takımlar Tesislerinde yapacağı ara kampın aday kadrosu açıklandı

Teknik Direktör Turan Mecsi yönetimindeki U15 Milli Takımı`nın ara kamp kadrosuna davet edilen oyuncular arasında Bursaspor`dan 4 sporcu davet edildi. 10 Mart 2009 Salı günü saat 12.00`de, TFF Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi Tesisleri`nde toplanacak.

Davet edilen sporcularımız ise şöyle;
Erkan ÇELİK, Taha Can VELİOĞLU, Melih CEYLAN, Sercan ŞEN

Hazırlıklar tamam

Bursasporumuz, yarın akşam oynayacağı Galatasaray maçı hazırlıklarını yaptığı antrenman ile tamamladı

Yaklaşık 1.5 saat süren antrenman ısınma koşularıyla başladı. Daha sonra seri çıkışlar ve 5`e 2 pas press oyunu oynandı.

Takımımız bugün İstanbul`a giderek maç için kampa girecek
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2009 saat 00:37

Ivankov dünya altıncısı

Futbolda dünyada tüm zamanların en çok gol atan 10 kalecisi arasında Turkcell Süper Ligden de bir isim var

Kalecilerin oynadıkları uluslararası kupa ve ulusal lig maçlarının göz önüne alındığı araştırmada, halen Sao Paulo takımının kalesini koruyan Ceni, kariyeri boyunca 36'sı penaltıdan, 47'si de serbest vuruştan olmak üzere toplam 83 kez rakip fileleri havalandırarak, bu alanda ilk sırada bulunuyor.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) değerlendirmesinde ikinci sırada ise, daha önce bu unvanın sahibi olan, 62 golle, Paraguaylı Jose Luis Felix Chilavert yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında da 41 golle Kolombiyalı file bekçisi Rene Higuita var.

Bu arada, Bursaspor'un Bulgar kalecisi Dimitar Ivankov da penaltılardan attığı 33 golle listede 6. sırada kendisine yer buldu.

Listede yer alan kalecilerden Ceni, Ivankov, Vegas, Alfaro ve Butt, halen aktif sporculuk hayatlarını sürdürüyorlar.

-EN GOLCÜ KALECİLER-
IFFHS'nin değerlendirmeye aldığı, futbolda dünyanın en golcü 10 kalecisi şöyle:

Kaleci Takımı Ülkesi Gol
1-Rogerio Ceni Sao Paulo Brezilya 83
2-Jose Luis F.Chilavert Penarol Paraguay 62
3-Rene Higuita Deportiva Kolombiya 41
4-Jorge Campos Puebla Meksika 40
5-Johnny Martin Vegas Sport Ancash Peru 36
6-Dimitar Ivankov Bursaspor Bulgaristan 33

7-Alvaro Misael Alfaro Atletico Balboa El Salvador 31
8-Hans-Jörg Butt Bayern Münih Almanya 28
9-Marco Antonio Cornez Deportes Şili 24
10-Dragan Pantelic Radnicki Sırbistan 22

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2009 saat 23:56

İlginç bir 3 puan

Ivankovun büyük hatası Galatasaray - Bursaspor karşılaşmasında 31. dakikada çok ilginç bir pozisyon yaşandı ve bu pozisyonla Galatasaray Bursaspor karşısında durumu 2-0 yaptı

NOTLAR.. NOTLAR.. NOTLAR..
Galatasaray, Turkcell Süper Lig'deki Bursaspor maçına cezalı ve sakatlıklar nedeniyle aslarından yoksun çıktı.

Konyaspor maçında takımının tek golünü atan ve maçın kazanılmasında büyük etken olan Arda, bu karşılaşmada yaşadığı sakatlık nedeniyle Bursaspor'a karşı forma giyemedi. Arda, ligde bu sezon ilk kez bir maçın kadrosunda yer almadı. Arda, 21 maçın 19'unda ilk 11'de sahaya çıktı.

Sarı-kırmızılı ekipte Sabri cezası, Servet, Mehmet Topal, Emre Güngör, Servet ve Linderoth sakatlıkları nedeniyle forma giyemezken, kaleci Aykut, teknik direktör Bülent Korkmaz tarafından kadroya alınmadı.

Yedek kaleci olarak bu sezon şans bulamayan Orkun, listede yer aldı.

Ligde en son sezonun ilk yarısında oynayan Konyaspor maçında forma giyen Hasan Şaş da maçta ilk 11'de yer buldu.

Sakatlığı geçen Emre Aşık ise maçta ilk 11'de oynadı.

-SERKAN KURTULUŞ İLK KEZ LİGDE FORMA GİYDİ-
Galatasaray'da, bu sezon transfer edilen Serkan Kurtuluş, ligde ilk maçına, eski takımına karşı çıktı.

Bu sezon yeni takımıyla ligde hiç şans bulamayan, ancak UEFA Kupası'nda Bellinzona ile oynanan iki maçta oynayan genç futbolcu, eski takımı Bursaspor'a karşı ilk lig karşılaşmasına çıktı.

-TARAFTARDAN BÜYÜK DESTEK-
Galatasaraylı taraftarlar, Bursaspor ile oynanan karşılaşmada takımlarını coşkulu bir şekilde destekledi.

Tribünlerin büyük bölümünü dolduran taraftarlar, takımları liderden 5 puan geride de olsa yaptıkları tezahüratlarla futbolcuları ateşlemeye çalıştı.

Bursasporlu taraftarlar ise kendilerine ayrılan yerden takımlarını coşkulu şekilde destekledi.

-HAMBURG TEMSİLCİSİ TRİBÜNDE-
Karşılaşmayı, Galatasaray'ın gelecek hafta UEFA Kupası 4. turunda karşılaşacağı Almanya'nun Hamburg takımının temsilcisi de takip etti.

Hamburg adına İstanbul'a gelen Küçükoviç, sarı-kırmızılı ekiple ilgili not tuttu.

-PAF LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ-
PAF Ligi'nde oynanan karşılaşmada Bursaspor'u 2-0 yenen Galatasaray, 50 puanla liderliğini sürdürdü.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde oynanan maçta, sarı-kırmızılıların golleri Cumhur Yılmaztürk ve Mert Afyon'dan geldi.

Galatasaray PAF Takımı'nda Emre Çolak uzun bir sakatlık döneminin ardından bu maçta forma giydi.

Galatasaray Futbol Takımı sahaya, ''12 Mart Dünya Böbrek Günü'' yazılı pankartla çıktı.

-YAZICI SİNİRLENDİ-
Galatasaray'ın attığı ikinci golde yapılan hata, protokol tribününde oturan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'yı sinirlendirdi.

Veli'nin geri pasında kaleci İvankov'un yaptığı vuruşta topun Aydın'a çarpıp ağlara gitmesiyle sinirlerine hakim olamayan başkan Yazıcı, hatalı gol yiyen kalecisine tepki gösterdi.

-TARAFTAR, EMRE'YE MORAL VERDİ-
Karşılaşmanın 86. dakikasında yaptığı hata nedeniyle Bursaspor'dan Shin'i pozisyona sokan Emre'ye, taraftarlar
destek verdi.

Taraftarlar, hep bir ağızdan ''Emre Aşık'' diye bağırarak tecrübeli oyuncuya moral kazandırmaya çalıştı.

VE MAÇ
GALATASARAY: 2 - BURSASPOR: 1

Stat: Ali Sami Yen

Hakemler: İlker Meral xx, Tarık Ongun xxx, Asım Yusuf Öz xxx

Galatasaray: De Sanctis xx, Serkan xx, Emre Aşık xx, Meira xx, Hakan Balta xx, Aydın xx (Dk. 54 Mehmet Güven x), Barış xx, Ayhan xx, Kewell xx (Dk. 75 Volkan x), Lincoln x, Baros xx (Dk. 46 Nonda x)

Bursaspor: Ivankov x, Ali xx, Ömer xx, İbrahim xx, Veli xx (Dk. 62 Romashchenko x), Volkan Bekiroğlu x, Bekir xx (Dk. 62 Kirita x), Mustafa Sarp xx, Volkan Şen xx (Dk. 81 Shin x), Sercan xx, Tadue x

Goller: Dk. 10 Volkan Bekiroğlu (Kendi kalesine), Dk. 31 Aydın (Galatasaray), Dk. 53 İbrahim (Bursaspor)

Sarı Kartlar: Dk. 57 Volkan Şen, Dk. 82 Kirita (Bursaspor)

9. dakikada Barış'ın sağdan ceza sahasına yaptığı ortada, Meira'nın kafa şutunda top üsten auta gitti.

10. dakikada Galatasaray, Volkan Bekiroğlu'nun kendi kalesine gönderdiği golle 1-0 öne geçti. Soldan Kewell'ın uzun ortasında, ceza sahası içinde Baros'un kafa vurmaya çalıştığı top Volkan Bekiroğlu'na çarparak filelere gitti: 1-0.

31. dakikada Galatasaray, Aydın'ın golüyle Bursaspor karşısında skoru 2-0 yaptı. De Sanctis'in uzun pasında,Bursaspor ceza sahası içinde Veli topu kalecisi Ivankov'a gönderdi. Ivankov'un uzaklaştırmak için yaptığı vuruşta ise pozisyonu takip eden Aydın'a çarpan meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 2-0.

44. dakikada ceza sahası dışından Volkan Bekiroğlu'nun yaptığı sert vuruşta, top üsten auta çıktı.

Karşılaşmanın ilk yarısını 2-0 Galatasaray üstün tamamladı.

53. dakikada Bursaspor, İbrahim'in golüyle farkı bire indirerek skoru 2-1 yaptı. Sağdan Ali Tandoğan'ın kullandığı serbest vuruşta, ceza sahası içinde şık bir kafa vuruşu ile İbrahim, meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 2-1

55. dakikada Lincoln'ün orta olarak kullandığı serbest vuruşta, defansın arkasına sarkan Nonda'nın, müsait durumda yakın mesafeden kötü vuruşu nedeniyle meşin yuvarlak üstten auta gitti.

58. dakikada Bursaspor defansının uzaklaştırmaya çalıştığı topa ceza sahası önünde Ayhan sert vurdu, top auta çıktı.

86. dakikada Bursaspor önemli bir gol fırsatından yararlanamadı.

Galatasaray ceza sahası içinde sol çaprazda Emre Aşık'tan kaptığı topla hareketlenen Shin'in sert vuruşunda, top kalenin üstünden auta gitti.

90. dakikada soldan Volkan Bekiroğlu'nun ortaladığı topa ceza sahası içinde Sercan kafayı vurdu, kaleci De Sanctis güçlükle meşin yuvarlağı tokatlayarak kornere çeldi ve kalesinde önemli bir tehlikeyi önledi.

Galatasaray karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 96979899100 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,768 saniyede hazırlanmıştır