eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sivasspor : 0 - Eskişehirspor: 4 (STSL 2.Hafta)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 94959697>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
Yer: ortanın ortası
Online Durum: Offline
  Alıntı Koray Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Eyl/2011 saat 21:55
Alıntı yapılan Ekin

Koray youtube'u aç izleyebildiğin kadar izle ofsayt yok o golde. Bunu duygusal olarak değil. gerçekçi olarak söylüyorum

Önce FIFA nın websitesindeki Laws of the Game 2011/2012 isimli dokümandan ofsaytın tanımını tekrar okumakta fayda var... Buradan buyurun : http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2011_12_en.pdf

Yeni edindiğiniz bilgiler ışığında şimdi siz golü tekrar izleyin zira ben yeterince izledim. Siz tekrar izlerken Mehmet topu son oynadığı anda rakip kale çizgisine kaleciden sonra en yakın olan oyuncunun Veysel olduğunu görün. Bu durum pozisyonun ofsayt olması için futbol kuralları açısından yeterli çünkü Veysel golü atan oyuncu olmasa da aktif alanda... Ha size yetmedi mi? Biraz daha izleyin ve araya bırakılan topa herkesten önce Veysel'in dokunduğunu, Veysel'in dokunduğu topun önce Sivaslı oyuncuya çarpıp daha sonra Kamara'nın önüne düştüğünü farkedin.Ofsayt kamerasından çizgi çekilmiş halini arıyorum bir türlü bulamadım, bulunca mesajı düzenleyeceğim.

Bunların hepsini yaptıktan sonra gelip pozisyonun ofsayt olduğunu söyleyebilirsiniz.

Ayrıca ilk yarıda maç 2-0ken ve henüz 11e11 oynanmakta iken Veysel'in Sivaslı adamın beline sarılıp indirdiği penaltı pozisyonu için itirazlarınız varsa onları da memnuniyetle dinleyebilirim.
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo
Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı c eren1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Eyl/2011 saat 22:51
@koray
anladığım kadarıyla sen rıza hocaya verilen tepkilerden şikayetçisin ve kendine göre haklıda olabilirisin ama birde şöyle bir olay var
geçen sezon sivası pelenin son dakikada frikikten attığı golle yendiğimiz maçta maçın bitiminde rıza hocanın lig tvye yada gazeticelere söylediği sözleri biliyormusun.dinledinmi o sözleri.
güya o maçta bilmem kaç penaltıları verilmemiş güya serdar attığı golde faül yapmış ve hatta golü bulduğumuz frikik pozisyonu faul değilmiş
şimdi açalım bakalım serdarın attığı gole faul varmı.açalım bakalım pelenin poziyonu faul mü değil mi
yani rıza hoca bunu ilk defa yapmıyor ki.geçen senede yaptı aynısını.bu maçada kalkıp hiç mazeret uydurmasın.evet veyselin pozizyonu penaltı ama 2-1 olsa çok rahat 4-1 olurdu o maç.hadi onuda geçtim rıza hoca önce takımının oynadığı futbola baksın.ne oynamış.kaç tane üst üste pas yapmış.ondan sonra feryat figan etsin.
şişen köfteler
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
  Alıntı Koray Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 08:01
Alıntı yapılan c eren1965

@koray
anladığım kadarıyla sen rıza hocaya verilen tepkilerden şikayetçisin ve kendine göre haklıda olabilirisin ama birde şöyle bir olay var
geçen sezon sivası pelenin son dakikada frikikten attığı golle yendiğimiz maçta maçın bitiminde rıza hocanın lig tvye yada gazeticelere söylediği sözleri biliyormusun.dinledinmi o sözleri.
güya o maçta bilmem kaç penaltıları verilmemiş güya serdar attığı golde faül yapmış ve hatta golü bulduğumuz frikik pozisyonu faul değilmiş
şimdi açalım bakalım serdarın attığı gole faul varmı.açalım bakalım pelenin poziyonu faul mü değil mi
yani rıza hoca bunu ilk defa yapmıyor ki.geçen senede yaptı aynısını.bu maçada kalkıp hiç mazeret uydurmasın.evet veyselin pozizyonu penaltı ama 2-1 olsa çok rahat 4-1 olurdu o maç.hadi onuda geçtim rıza hoca önce takımının oynadığı futbola baksın.ne oynamış.kaç tane üst üste pas yapmış.ondan sonra feryat figan etsin.

Yanlış anlamışsın Kadir... Rıza Çalımbay'a gösterilen tepkiye değil forumdaki genel seviye konusuna bir eleştiri getirmiştim ilk mesajımda. İkincisinde ise zaten eleştiri falan yok, açıklama var. Hakemin kararlarının sonuca etki etmeyeceği ve o Sivas'ı orada her türlü rahatça yeneceğimiz konusundaki fikrimi de daha ilk mesajın ilk cümlesinde belirtmişim bakarsan.

Rıza Çalımbay'ın top bilmediği konusunda hemfikiriz, o da bunun farkında belliki. Yalnız teknik direktörlükten para kazanan birisinin basın toplantısına çıkıp "Ben bu işi beceremiyorum, takımım da zaten top falan oynayamıyor.İstediğim transferler de yapıldı ama neden hala mahalle takımından hallice oynuyoruz ben de bilmiyorum" demesini falan mı bekliyorsunuz anlayamıyorum? Elbette suçu kendinden önce başka yerde göstermeye çalışacak, Rıza Çalımbay özelinde değil bu söylediklerim. Yukarıda bahsettiğim açıklamaya benzer açıklama yapan bir TD gördünüz mü hayatınızda?? Gülüp geçiyorum ben kendi adıma, konuşuyor ve susuyor. Bana bir zararı yok.

Yönetimin yaptığı açıklamaların da icraatlarının da bana pek çok yönden zararı varken onlara da şerefsiz ya da haysiyetsiz demiyorum mesela. Nedir insanları şerefsizlikle yaftalama hevesi onu merak ediyorum. "O şerefsiz! Bu haysiyetsiz!" diye esip gürleyince bokumuza boncuk mu konuyor?

Hayır iyi bir şey oluyorsa ben de yapayım yani...
Yukarı
serdar gül Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
Yer: izmir
  Alıntı serdar gül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 15:42

teknik adam, hoca kalite farkını saha içindeki oyundan, değişikliklerden hamlelerden daha 50 de çaresizlikten oyuncu değişiklik hakkını bitirtmekten kısaca maçtan anlayabiliyoruz.maç sonrası söylemlerindende ayrı bir kalite farkını görüyoruz.

Eskişehirli olmak bir ayrıcalıktır
Yukarı
Ekin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ekin
Yer: Ankara
  Alıntı Ekin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 15:50
Koray, açıklamaların için teşekkür ederim. Şimdi Veysel'in Enaramo'yla olan pozisyonunu izledim. Net bi penaltı denilemez %100lük gol pozisyonu yok orda hakemin insiyatifinde olan birşey. Ayrıca Borjan'ın kırmızı görmesinden sonra Rıza Hocanın kalecisiz oynayacaz tripleri çok anlamsızdı. Ve Sivas takımı çok agresifti bizim topçulara yönelik.
Cennettir bu vatan seni sevene
Yukarı
hatoz2627 Liste gör
Yazar

özyurtlu
Yer: Gaziantep
  Alıntı hatoz2627 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 16:23
izlediğim en rahat maçlardan birisi idi.
ESes im
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
  Alıntı Koray Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 16:55
Alıntı yapılan Ekin

Koray, açıklamaların için teşekkür ederim. Şimdi Veysel'in Enaramo'yla olan pozisyonunu izledim. Net bi penaltı denilemez %100lük gol pozisyonu yok orda hakemin insiyatifinde olan birşey. Ayrıca Borjan'ın kırmızı görmesinden sonra Rıza Hocanın kalecisiz oynayacaz tripleri çok anlamsızdı. Ve Sivas takımı çok agresifti bizim topçulara yönelik.
Yapma abi gözünü seveyim, faul kesin var, yani net penaltı... %100 gol pozisyonu olsa penaltı+kırmızı kart olur :)

Yazının kalanına katılıyorum.
Yukarı
Ekin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ekin
Yer: Ankara
  Alıntı Ekin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 17:52
Koray, diyelim ki %100 penaltı olsun. Faul vardır veya yoktur 2 hakem var sonuçta orda. biri görmezse diğer hakem görür. neyse o pozisyonda hakem penaltıyı verse bile çoğu şeyin değişeceğini sanmıyorum. Bence penaltımı değil. %40lık bir oran yani
Cennettir bu vatan seni sevene
Yukarı
Doğrucu Davut Liste gör
Yeni Yazar

Davut
Yer: yüzü
  Alıntı Doğrucu Davut Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 18:40
Sivassporlu futbolcular çok fazla motive olmuşlardı. Bunun zararını gördüler. Maçlardaki tartışılan pozisyonlar televizyondan seyrettikten sonra çokda tartışılır nitelikte değil. Veysel'in pozisyon kesin penaltı,kırmızı verilir mi diye tartışılabilir sadece (net gol pozisyonu varmı yokmu diye) 3.gol kesin ofsayt (tartışılacak yeri yok bile) Batuhan'ın pozisyon penaltı değil (kendi itirafı harici,kaleci zaten önce topa dokunuyor). Bunlar verilse ne olurdu? Sivasspor yine mağlup olurdu ama Sezar'ın hakkı Sezar'a...
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
  Alıntı Koray Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 18:52
Alıntı yapılan Ekin

Koray, diyelim ki %100 penaltı olsun. Faul vardır veya yoktur 2 hakem var sonuçta orda. biri görmezse diğer hakem görür. neyse o pozisyonda hakem penaltıyı verse bile çoğu şeyin değişeceğini sanmıyorum. Bence penaltımı değil. %40lık bir oran yani

Valla abi benim bildiğim futbolda rakibe ceza sahası içinde belinden sarılıp indirmek bu galaksinin her yerinde penaltıdır.

Verilmemiş olması Sivasspor'un ve hakemin problemi. Verilseydi de çatır çatır yenerdik o ayrı konu...

Sen neye, hangi duruma istinaden "Penaltı değil" diyorsun bilemiyorum ama o da bir görüş neticede, katılmasam da saygı duyuyorum.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 94959697>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır