eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıShow Tv' de Rezillik !!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 78910>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 21:51
[/QUOTE]
'' Bir mektubu ile 200 sene avrupada dans edilemedi '' sözü bile  Osmanlının ne kadar Geri düşüncede olduğunu gösterir.Şuan ki Türkiyenin bu kadar sanattan yoksun olmasının nedeni Osmanlıdır.Şükürler Olsun ki Atatürk bu parçalanmış Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyetini çıkarmayı başardı.
Ülkemizin ve milletimizin cehaletini gözler önüne seren bir  dizi olmuş.Daha dizi çıkmadan 73000 kişi, diziyi izlemeden şikayet etmiş.Bu demektir ki ülke üzerinde yaşayan her 1000 kişiden biri bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. yine her bin kişiden biri, adam akıllı tarihlerini, geçmişlerini bilmezken, tarihle ilgili konularda uzman kesilebiliyor. yine her bin kişiden biri, izleyip yargılamaya bile fırsat vermeden, muhtemel beğenmiyeceği bir diziyi, yakıp yıkmak için elinden ne geliyorsa yapıyor. yine bin kişiden biri, bu ülkenin ne kadar tahamülsüz olduğunu açık bir dille dile getiriyor.
Günümüzde bile, birden çok eşi olan adamları bağrına basan bi toplumun, osmanlıdaki harem uygulamaları gibi tartışmalı bile olmayan, apaçık bi gerçeği ne derece sindiremediğini göstererek bizi şaşırtmış dizi

Not:''c eren1965'' Yazılarımızda seviyeli sözcükler kullanalım.b*k yerine leke sözcüğü daha üsluplu olur
[/QUOTE]

Sanattan yoksun diyerek cehaletini göstermişsin Osmanlıdan kalma sanat eserlerini bir düşün ondan sonra atana ecdadını böyle yaftala O padişahların içinden şairler  çıktı.

En gözüne çarpacak sanat eseri örneği

Sultan Ahmet cami ine bak her  yıl binlerce turist sırf camiyi görmek için geliyor o bir sanat eseridir.

Müzeleri falan bir gez ondan sonra ne kadar büyük bir yanılgıda olduğunu gör. Osmanlıda sanat hiç bir zaman yasaklanmamıştır. Sanat diye baldırı çıplak soyunmayı sayan bir toplumda olmamız senide yozlaştırmış olabilir. Gerçek sanat eserleri üretilmiştir osmanlıda.

Atatürk hiç bir zaman osmanlı mirasını reddetmemiştir. Ne kadar büyük bir İmaparatorluktan geldiğimizin hep farkındadır.

Ama bakıyorum yetişen gençlerimiz Osmanlıyı kötülemek karalamak için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Osmanlı olmasaydı şu yaşadığımız topraklar falan olmazdı. Dünyaya hükmetmiş bir ecdadın torunlarıyız. Haddimizi bilelim. Okullarda ki tarih kitaplarıyla sınırlı kalan tarih bilgilerimizle sağdan soldan duyduğumuz yalan yanlış bilgilerle koskoca Osmanlıyı gerici ilan etmeyelim.

Kanuni Sultan Süleyman a neden kanuni denmiş bir araştırın bakın sonra gericiliği ilericiliği tartışın.

haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
omer_2626 Liste gör
Yazar

ömer
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 21:52
Alıntı yapılan Matador26

Alıntı yapılan Matador26

Herkes istediği diziyi programı izler.Muhteşem Yüzyıl adlı dizi protesto ediliyormuş.Çok merak ediyorum neden işsizliği, yolsuzlukları, enflasyonu, haksız hapis cezalarını, adaletsizliği, zamları protesto etmiyorlar da böyle basit bir meseleyle uğraşıyorlar?Neden bu kadar koyunsun ey halkım?Senin toz kondurmadığın Osmanlı padişahları iktidar için kardeşlerini öldürmedi mi?Kelleleri uçurmadımı? Hamamda Kadın Kovalarken Sabuna Basıp Düştükten sonra yaralanan II.Selim senin padişahın değilmiydi ey halkım.

Not:Bu konuda bir daha yorum yazmıyacağım.Burası Eskişehirspor'un taraftar sitesi dizi veya kanal sitesi değil.

Alıntı yapılan Matador26

'' Bir mektubu ile 200 sene avrupada dans edilemedi '' sözü bile  Osmanlının ne kadar Geri düşüncede olduğunu gösterir.Şuan ki Türkiyenin bu kadar sanattan yoksun olmasının nedeni Osmanlıdır.Şükürler Olsun ki Atatürk bu parçalanmış Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyetini çıkarmayı başardı.
Ülkemizin ve milletimizin cehaletini gözler önüne seren bir  dizi olmuş.Daha dizi çıkmadan 73000 kişi, diziyi izlemeden şikayet etmiş.Bu demektir ki ülke üzerinde yaşayan her 1000 kişiden biri bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. yine her bin kişiden biri, adam akıllı tarihlerini, geçmişlerini bilmezken, tarihle ilgili konularda uzman kesilebiliyor. yine her bin kişiden biri, izleyip yargılamaya bile fırsat vermeden, muhtemel beğenmiyeceği bir diziyi, yakıp yıkmak için elinden ne geliyorsa yapıyor. yine bin kişiden biri, bu ülkenin ne kadar tahamülsüz olduğunu açık bir dille dile getiriyor.
Günümüzde bile, birden çok eşi olan adamları bağrına basan bi toplumun, osmanlıdaki harem uygulamaları gibi tartışmalı bile olmayan, apaçık bi gerçeği ne derece sindiremediğini göstererek bizi şaşırtmış dizi

Not:''c eren1965'' Yazılarımızda seviyeli sözcükler kullanalım.b*k yerine leke sözcüğü daha üsluplu olur

Alıntı yapılan Matador26

Tamam Paşam Sinirlenmeyin :)
Ben herşeyi okudum araştırdım.Ben kimseye dil uzatmadım.Osmanlı İmparatorluğu benim Geçmişim ,  Geleceğim.Bir çok doğrusu , yanlışı olan bir devletim. Saygım sonsuz.Eğer bir konuda eleştirme varsa.O konuyu iyisiyle kötüsüyle yapmak gerek.Osmanlının gurur duyulacak iyi zamanları olduğu gibi Karanlık , Utanç verici zamanlarıda oldu.Şuana kadar O dizide Sultan Süleymanı kötüleyen hiç bir şey görmedim.Eğer ilerki bölümlerde Sultan Süleyman'ı Aşağılayıcı bir şey görürsek o zaman tepkimizi koyarız.
Not:Bu Konu kapanmalı.1453 sayfaya uzasada bu konu halen fikir ayrılıkları yaşancaktır.

Doğru Söyliyeni Dokuz Köyden Kovarlar.
Osmanlıya hakaret etmedim.
Gerçekler Acıdır.

Sanırım bu olay sırasında II. Selimin yanındaydın ki bu kadar kesin yazıyorsun.

Osmanlının geri kafalı olduğunu söylemişsin sanat anlayışın nedir bunu biraz açda anlayalım.

Osmanlıda harem neye diyorlardı istersen bi araştır daha sonra bu konuda cevapyaz.

Osmanlıyı karalamadan önce biraz araştır oku bişeyler öğren.amerikanın israilin ataları değil senin dedelerin hee ama utanıyorsan onlardan s.. olur gidersin bu ülkeden

Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 21:54
Osmanlı'ya gerici demek cahalettir..
Ülkemizde insanlar tarih konusunda o kadar GERİ ki okullarda bir hoca bir konuyu olumlu gösterirken diğeri olumsuz gösterebiliyor.. Buda onun tamamen siyasi görüşü ile alakalı..
Kimilerine göre II.Abdülhamid Uluhakanken kimilerine göre de kan dökücü bir padişah..
Yukarıdaki örnekte oldugu gibi tarihi insanlar kendilerine göre yorumluyorlar.Ancak Osmanlı Devletine GERİCİ demek için iyi bir tarih bilgisi gerekir diye düşünüyorum..
Hayatımda zevk alarak okuduğum Osmanlı Döneminde ne kadar yüz kızartıcı şey olursa olsun Osmanlı Devleti 3 kıtaya hakim olmuş bir imparatorluktur ve yaptıklarının yanında yüz kızartıcı şeyler görülmemelidir..

Tarih açısından böyle geri bi ülkede Tarih Öğretmeni açığı olmaması yada ataması en az olan bölümlerden biri olmasıda ayrı bi boyut..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 22:03
Alıntı yapılan Matador26

<FONT>Herkes istediği diziyi programı izler.Muhteşem Yüzyıl adlı dizi protesto ediliyormuş.Çok merak ediyorum neden işsizliği, yolsuzlukları, enflasyonu, haksız hapis cezalarını, adaletsizliği, zamları protesto etmiyorlar da böyle basit bir meseleyle uğraşıyorlar?Neden bu kadar koyunsun ey halkım?Senin toz kondurmadığın Osmanlı padişahları iktidar için kardeşlerini öldürmedi mi?Kelleleri uçurmadımı? Hamamda Kadın Kovalarken Sabuna Basıp Düştükten sonra yaralanan II.Selim senin padişahın değilmiydi ey halkım.

Not:Bu konuda bir daha yorum yazmıyacağım.Burası Eskişehirspor'un taraftar sitesi dizi veya kanal sitesi değil.

Kardeşim çok şey bildiğini sanıyorsun ama yanılıyorsun,birşey bildiğin yok ve tarih bilgin okulda öğretmeninin anlattığı kadar..
Birincisi tarihi incelerken veya yorum yaparken olayları zamanın şartlarına göre düşüneceksin..
Osmanlı'da padişahlar kardeşlerini öldürdü.Bunun sebebi ne ?
II.Selim'in kadın kovalarken sabuna bastığı hakkında kesin bir belge var mı ? (Okulda bende böyle öğrendim ama oturup araştır bakalım)

Tarih uçsuz bucaksız bi sonsuzluk.Ne kadar araştırırsan araştır her zaman Osmanlı'yı yücelten de yerin dibine sokan yazarları,araştırmacıları görebilirsin.Sen bunların ikisinide okuyup zamanın şartlarına göre düşünüp kendin bi fikir sahibi olmalısın..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 22:04
Konuyla ilgisi yok ama geçmiş sayfalar da bahsi geçmiş. Bahsedilen mektubu facebook'ta görmüştüm hoşuma gitti, bare bende onu paylaşayım :)

Her zaman her yerde
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 22:38
uzun zamandır hiçbir konuya birşey yazmadım forumda ama bu konu hakkında birşey söylemek istiyorum..

acun olayında herşey ortada zaten acun'un kariyerini nasıl buralara geldiğini biliyoruz, kimlere sırtını dayadığını biliyoruz..o yüzden yorum yapmaya bile gerek yok bence..

muhteşem yüzyıl dizisine gelince..yapımcılar söylediler zaten bu bir belgesel değil, tarihi gerçeklerin yönetmen gözüyle yorumlanarak yapılan bir dizi.
yönetmenin yorumlaması hakkında elbet beğenme-beğenmeme gibi bir hakka herkes sahip.ancak tarihi gerçekleri ilkokuldaki osmanlı her alanda hoşgörülüydü, padişahlar hiç günah işlemezdi çok büyük müslümandı tarzı bilgilerle sınırlı olanlar biraz komik oluyor.

evet bizim atalarımız 3 kıtada hüküm sürdü, evet bizim atalarımız harp teknikleri açısından çok yetenekliydi, evet bizim atalarımız tüm dünya tarafından hürmet edilen kişilerdi, evet bizim atalarımız bir çağı kapattı bir çağı açtı ve daha sayılamayacak kadar çok şey..

ama afrika'dan çocukları avlayıp mısır'da hadım edip; ki bu avlama ve hadım etme sırasında çoğu ölüyordu; sonra hareme görevli yapanlar da bizim atamızdı, osmanlı devleti artık göz göre göre çökerken sırf zevk sefa için yazları kullanılmak üzere beylerbeyi sarayını yaptıran da bizim atamızdı, haremde beğenilmeyen kadınların çoğunun hastalıktan öldüğü imparatorluğu yönetenler de bizim atamızdı, padişahlarının %90'ının alkol kullanıldığı ülkede bizim atalarımızındı, halk kıt kanaat geçinirken öğünde 50 çeşit yemek yapılan padişah da bizim atamızdı, kendi oğlunu kardeşini katlettiren kişi de bizim atamızdı...

bu gerçekleri bilerek osmanlı iyiydi kötüydü; sen padişaha nasıl dil uzatırsın uzatamazsın muhabbetleri yerine dizide gerçekler iyi yorumlanmıştır veya kötü sahnelemeler vardır diye konuşmak daha iyi olur. bence bu dizi sırf osmanlı saray yaşamının tartışılması veya en azından açılıp kitaplardan internetten öğrenilmesini sağladığı için iyi oldu. böyle bir yapım olmasaydı kimin durup dururken osmanlı saray yaşamını tartışmak aklına gelirdi.şimdi her akşam bu diziden yola çıkarak profesörler osmanlı padişahlarını ve saray yaşamını anlatıyorlar, tartışıyorlar.dizinin içeriği iyidir kötüdür orası ayrı konu ama sırf normal bi zamanda akla gelmeyecek böyle bir konunun tartışılma öğrenme imkanı sağladı için bile faydalıdır.

kimsenin padişaha laf söylenmez, biz muhteşemdik gibi ego tatmini yapmasına gerek yok.hiç bir dönem hiç kimse kusursuz olmadı olamaz da, ne burda ne dizide kimse padişahlara hakaret de etmiyor zaten.

eğer ortalıkta bir hakaret varsa burda bazılarının tartışıyorum zannedip şöylediği sözler daha çok hakarete girer...
SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 22:41
 Osmanlıya gerici demek bazı arkadaşları rahatsız etmesin.O dönemlerde bütün dünyada bugün anladığımız anlamda gericilik hakimdi. Gericiliğin daniskasını yaşayan Avrupaya göre Osmanlı çok daha ilerideydi. Avrupa'da gericilige dur denmesi hepimizin bildiği üzere Fransız ihtilalinden sonra yayılmaya başladı. Osmanlının şanssızlığı bu çağ değişimine önderlik etmede basiret sahibi olmayan yöneticilerle giderek kan kaybettiği döneme denk gelmesiydi.
since1965
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 23:50

Kendi tarihine oryantalistlerden daha oryantalist bir bakış açısıyla bakmak bizim milletimize özgü bir şey sanırım...

Osmanlı ismini duyunca onun kötülemek için Atatürk ve Cumhuriyet'i kullanmak kimse kızmasın ama bana göre ahmaklıktır... Cumhuriyet'in ilanı süreci 1920'lerden değil 1839 da Tanzimat döneminden başlar... Ve yine Türkiye Cumhuriyet'ini kuran kadro ''gerici bağnaz'' olan Osmanlı'nın okullarında yetişmiştir... Bunların çok iyi analiz edilmesi gerekir...

Yazılanları okuduğumda yanlış veya doğru herkesin bir bilgi sahibi olduğunu ve bu bilgilere dayanarak yorumlar getirdiğini gördüm... Ama burada zikredilen çoğu şey ya yanlış ya ideolojik bir yaklaşımla ele alınmış ya da eksik bir şekilde belirtilmiş...

Osmanlı'nın ne olduğunu, Osmanlı'nın dünya tarihindeki yerini kavramak sadece padişah hayatlarını okuyarak olucak bir şey değildir...

Osmanlı ne bağnazdı ne yobazdı ne de yeniliklere kapalıydı...

Bunun böyle olmadığını burada sayfalarca yazmak mümkün hemde somut örneklerle...

Bir örnek olması açısından aklıma ilk geleni yazayım... Demiryolları modern anlamda ilk olarak 1830 lu yıllarda İngilterede kullanılmıştır... Bundan 20 sene sonra 1854'te Osmanlı topraklarında Kahire-İskenderiye arasında demiryolu yapıldığını görürsünüz...1860'ta da İzmir-Aydın da demiryolu yapıldığını görürsünüz...

Yine bugün İstanbul'da hala kullanılan Füniküler sistemi, 1863 yılında ilk İngiltere'de yapıldıktan sonra 1875 yılında dünyanın en eski 2. yeraltı toplu taşıma sistemi olarak Osmanlı'da yapılmıştır...
Bugün de Türkiye'deki kurumların bir çoğunun temeli Osmanlı'da atılmıştır...

Bunlar sadece bir kaç basit örnek,Osmanlı'nın gerici olduğu tezini çürütecek kitaplar dolusu belge mevcuttur...

Bu 600 yıllık muazzam tarihi kaldırıp çöpe atmak ne yazıkki zamanında bir devlet poltikası olarak Türk milletine zihnine yerleştirilmiştir...

Bugün tarih derslerinde okutulan anlamsız bir şekilde katagorileştirilip kuruluş, gelişme, duraklama, yıkılış süreci olarak anlatılan Osmanlı öğle bir devlettir ki Dünya'da hiç bir devletin yıkılışı 200 sene sürmemiştir... Ve yıkılmasından sadece 10 sene önce Osmanlı'nın toprakları Yemen'den Adriyatik denizine kadardır...

Lütfen kendi tarihinize bir oryantilist gibi yaklaşmayın...

Not; Kimse burada burası spor forumu bunlar niye konuşuluyor falan demesin, her zaman Eskişehirspor taraftarı ve Eskişehir insanının bilinçliliği ile övünürüz... Futbol ve sporun yanında tartışma adabı içerisinde birbirimize hakaret etmeden güncel konuların bu platformda tartışılması başlık kalabalığı yapmaz tersine forumdaki insanların seviyesinin yukarıda olduğunu gösterir...

Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 23:53
Ben bu ülkeyi de ülkemin güzel insanlarını da anlayamıyorum...

Acun denen bir adam Atatürk'ün Samsun'a çıkış tarihini göstermemiş.Bu ülkede Atatürk'ün ilkesini benimsemeyen, resmen sevmediğini belirten iki parti toplamda %60a yakın oy alıyor, Cumhuriyeti resmen benimsememiş bir cemaat lideri yönetiyor resmen ülkeyi, istediğini içeri attırıyor istediğini kral yapıyor başımıza...Fazla uzağa gitmeye de gerek yok, 2 sayfa önce sözde Türk milletini yüceltirim deyip de Atatürk'ün başarılarını hiçe sayma küstahlığını gösteren bile var.Eeee bunlar bu durumdayken Acun denen şahsiyet 19 Mayıs tarihini gösterse ne göstermese ne olacak Allah aşkına?

Diğer dizi olayı daha ilginç geliyor bana. Dizi galiba yarın, görürsünüz reyting rekoru kıracak yarın akşam.O kadar reklamı yapıldı hiç izlemeyecek adam bile meraktan ölüyor artık ne yapacaklar bu hafta diye. Marketimiz kötü bir mal sattığı zaman ona mail mi atıyoruz, onun önünde eylem mi yapıyoruz yoksa diğer markete gidip bizim marketi zarara mı sokuyoruz.? Yapılacak en güzel eylem o diziyi ve hatta o kanalı izlememektir. Şu bir gerçekki yanlışıyla doğrusuyla Osmanlı Devleti bizim geçmişimizdir, ama bir dizi de hoşumuza gitmeyen doğru ya da yanlış şeyler var diye de ortalığı ayağa kaldırmak ne kadar doğru bilmiyorum, sonuçta bir dizi. Ülkemizde bu konulara bu kadar hassas adam varsa, rakip kanallardan biri Osmanlı Devleti belgeseli koysun aynı saatte bakalım hangisi izlenecek? Dizinin tek amacı reyting, yok halkı bilgilendireyim, yok doğruları söyleyeyim diye birşey düşünmezler. Neden herkes tepkisini tv'yi kapatarak koymuyor da başka şekillerde koyarak reklamın alasını yapıyor anlamadım.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 23:59
Alıntı yapılan karargah

Alıntı yapılan c eren1965

ozan kaan çevik

sen dans etmeyi medeni olmak ileri gitmek sanıyorsan ben daha sana fazla bir şey söylemem
atatürk olmasada türk milleti varlığını bağımsız şekilde yine sürdürürdü merak etme.2 türk yanyana gelse devlet kurar diye yabancıların bir sözü vardır.tarihimiz boyunca böyle olmuştur.nice türk devletleri kurulmuştur(bu atatürkü sevmiyorum anlamınagelmesin kesinlikle)
aslında bu konulara girmek istemiyorum.burası yeri değil çünkü

niye o millet ATATÜRK ortaya çıkana kadar bişey yapamadı peki, yabancılar halt etmiş lider olmadan hangi millet bişey yapabilmiş dünya tarihinde. yaz yaz ondan sonra sevmiyorum anlamına gelmesinmiş, herkese laf at ama ATATÜRK' e asla

o zaman sende herkese laf at ama kanunu sultan süleymana  fatih sultan mehmet hana atma
şişen köfteler
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 78910>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır