eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

İlginç akıl oyunları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ankeses Liste gör
Yazar

Adil
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı ankeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2009 saat 18:40
Alıntı yapılan goethe_minder

Alıntı yapılan ankeses

Doğru cevap çok çabuk geldi.

TebriklerClap

verdiğin ipuçları olmasaydı biraz zor bulurdum. Smile

Ek açıklamalar olmayınca insanlar soruda kelime oyunu arıyorlar.
Bu da sorunun mantığına ters düşüyor.

Sorunun orjinalinde büyük kız satranç seviyor...
Bunu söylediğinde milletin aklı satranç kaç yaşında oynanır? Satranç tahtasında kaç kare var? vb sorularla meşgul olmaya başlıyor...
Cevap için insanarı kıvrandırmak isteyenler bu bilgiyi kullanabilirler.Wink
Yukarı
emreaydin26 Liste gör
Yazar

EMRE AYDIN
Yer: Turkey
  Alıntı emreaydin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2009 saat 19:15
peki neden 9*3*3 de 9*4*2 değil? takıldım kaldım :)
AntiBizansss!!!
Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
  Alıntı goethe_minder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2009 saat 19:21
Alıntı yapılan emreaydin26

peki neden 9*3*3 de 9*4*2 değil? takıldım kaldım :)

9*3*3=81 eder, yani 72 değil
9+4+2=15 eder. bu da kapı numarasını verir, çünkü toplamları 15, çarpımları 72 olan sadece üç sayı vardır; onlar da 9,4,2'dir. verilen bilgi yeterli olurdu yani eğer 9,4,2 olmuş olsaydı.
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı nörones Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 06:58

Kadının saat yönüne doğru döndüğünü görüyorsanız beyninizin sağ tarafını, tersi yöne doğru döndüğünü görüyorsanız da beyninizin sol tarafını kullanıyormuşsunuz.
Bazı insanlar her iki yönde de döndüğünü görüyorlar. Fakat çoğu insan sadece tek yönde görür.
Eğer siz diğer yönde de görmeye çalışırsanız ve görürseniz, IQ' nuz 160' ın üzerine ve hemen hemen dahi derecesindesiniz demektir
ANTİ KONSTANTİNAPOLİS , ANTİ PRUSANGORA
Ortasında kalbimin bir yer açtım senin için,
İstersen sonsuza kadar şampiyon olma ES-ES'im
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
  Alıntı nörones Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 07:01

bu soruyu einstein 24 saate yakın bir zamanda çözmüş

SORU:
orda bulunan topu her kareden geçecek çapraz gitmek yok en sonunda bulunduğu yere geri gelecek ve de her kareden yanlızca bir kere geçilebilir.
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
  Alıntı nörones Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 07:11
Pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahip olan nedir?
Yukarı
ClaustrophobicEs Liste gör
Usta Yazar

Emre Darıcı
Yer: Eskişehir
  Alıntı ClaustrophobicEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 10:35
Bir karış aklımız var onuda burda yok edicez ya LOL
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı ReprimonD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 10:48
Alıntı yapılan nörones

bu soruyu einstein 24 saate yakın bir zamanda çözmüş

SORU:
orda bulunan topu her kareden geçecek çapraz gitmek yok en sonunda bulunduğu yere geri gelecek ve de her kareden yanlızca bir kere geçilebilir.

einstein fazla ugrasmıs Big%20smile sorsa bana ben soylerdım

Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
redeagle Liste gör
Yazar

cem erdoğan tunçel
Yer: trabzon
  Alıntı redeagle Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 11:16
Alıntı yapılan nörones

Site yönetimimizden özür dileyerek başlamak istiyorum. Eğer buna benzer başka bir başlık varsa konu silinebilir.

Nette rastladığımız ilginç akıl oyunlarını , falları , adresleriyle birlikte burada paylaşalım istedim. İlki benden olsun.

Bu adrese tıklıyoruz ve amaç aklımızdan 2 haneli bir rakan tutup, tuttuğumuz rakamları tek tek toplayarak asıl sayıdan çıkarıp, elde ettiğimiz rakamın yanda bulunan rakama denk gelen semboü aklımızda tutarak mavi daireye tıklıyoruz ve.... Ben kafayı yemek üzereyim bulabilen varsa naıl olduğunu paylaşalım.

örnek olarak tuttuğumuz sayı 26 olsun . (2+6=8), (26-8=18) 18'e denk gelen sembole bakarak mavi butona tıklayın.

İyi eğlenceler...
adres:
http://img20.imageshack.us/img20/5718/psychic2tl.swf

bende yanlış işaret verdi
Heryerdeyiz çünkü biz ESES'iz
KaradenizESES
Yukarı
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
Yer: /KKTC/Lefkoşa
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 11:17
Alıntı yapılan nörones

Kadının saat yönüne doğru döndüğünü görüyorsanız beyninizin sağ tarafını, tersi yöne doğru döndüğünü görüyorsanız da beyninizin sol tarafını kullanıyormuşsunuz.
Bazı insanlar her iki yönde de döndüğünü görüyorlar. Fakat çoğu insan sadece tek yönde görür.
Eğer siz diğer yönde de görmeye çalışırsanız ve görürseniz, IQ' nuz 160' ın üzerine ve hemen hemen dahi derecesindesiniz demektir
Hani yalan yok 4 kere saat yönünde döndüğünü görüyorum sonra saat yönünün tersinde döndüğünü görüyorum.Ama bence bunda dikkat önemli IQ böyle ölçülmezki.
Kıbrıs'ın Kırmızı Şimşekler'i
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır