eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
Online Durum: Offline
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 22:40
Toplantımızı güzel bir şekilde yaptık...Tanıştık,neler yapılabilir bunlar görüştük güzel bir 2 saat geçirdik...

İnşallah faaliyetlerle de Ö.T.O karşınızda olacaktır...Wink
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
Yer: Turkey
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 22:51
Alıntı yapılan darknESS

. şimdilerde yasin beyin birdenbire ortaya çıkıp bu oluşum adını kullanarak birşeyler yapmak istemesi ve ÖTO nun asıl fikir babalarına danışmadan projeyi sahiplenir tarzda yeni bir başlık açması usul açısından beni rahatsız etti. tabiki herşey ESES için sakın yanlış anlamayın ortada verilen çabaya lafımız yok ama ÖTO yu başlatanlara danışılmadan ÖTO adı altında birşeyler yapılmaya çalışıyorsa bu biraz saygısızlık olur. yasin bey keşke başka bir isimle olaya başlasaydı yada ÖTO da en önde giden kişilerle görüşseydi bu planları yaparken. ESES için yapılan herşeye yardım etmeye hazırım ama usul olarak bu yeni ÖTO sahiplenmesini hoş bulmadığım için destek vermiyorum.

Ö.T.O nun fikir babası benim.bu oluşumun adını koyanda benim.o zamanlar adını sağduyulu tarafatar kitlesi(S.T.K) yada bilinçli taraftar platformu (BTP) de koyabilirdim.ama benim içimden örnek taraftar oluşumu geçti vede öyle kabullenildi..birden bire ortaya çıkmadım.2 sene önce türkiye kupasında konyayı elediğimiz maçın öncesindeki altay maçında ortaya çıktım..
ama sahibi asla olmadım..bu fikri ortaya atan ben isem bu fikri hayata geçiren de bu oluşuma hayat verende,işte bu abilerimiz ve kardeşlerimiz oldu.murat abil,çağıl altay,uğur abi,muharrem abi,suat abi,erkan baba,refik abi,hilmi abi,hızır abi,doğan abi,kerem,cüneyt,zafer vs vsv..benim düşüncelerime hayat verip örnek taraftar oluşumunun hayata geçmesinde üstün çabaları ve çalışmaları oldu..yaptığımız herşeyi birlikte yaptık.böyle yırtık dondan çıkar gibi birilerinin emeğine konuyorsun tarzındaki mesaja aslında cevap bile vermemem gerekir ya neyse.sonuçta sende konuya pek vakıf olmadığın için yazdığın mesajda art niyet aramıyorum.ben ilk başta da vardım şimdide varım.inşallah sende aramıza katılır ve sende bu oluşumu sahiplenirsin.biz zaten sahiplenilsin istiyoruz ama,millete internet taraftarlığı daha kolay geliyor..sanal alemin biraz dışına çıkıp gerçek kimliklerimizle eskişehirspor için neler yapabiliriz bunun çabası içindeyiz.sende en kısa zamanda gel aramıza katıl.fikirlerini ve düşüncelerini bizimle paylaş.gelirsen iyi niyetini anlar ve sana yazdığım bu cevaba yanmam.. ama gelmezsen işte o zaman art niyet ararım arkadaş..ve birde bu mesaja yanarım...

eski forumdan..
sindire sindire bir oku bakalım..
Ö.T.O nasıl hayata geçmiş?...fikir babası kimmiş??
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 00:06
Şu ÖTO başlığında bari asgari müştereklerde buluşalım.
Aşağı tükürsem sakal , yukarısı bıyık. Gerçi bende ikiside uzun değil tükürürümde neyse.
Söylemek istediğim benim tanıdığım veya tanımadığım ÖTO ya daha yoğun emek verenlerin ana amacı Eskişehirspora faydalı olmaktır. Yukarıda başta bu işin fikir babası ( kıvılcımını yakan , başlamasına vesile olan , ilk hareketi yapan v.b. ) Yasin olmak üzre ismi geçen diğer dostlar gücü , vakti , niyeti ve imkanı nispetinde bu oluşumu sırtlamışlardır. Allah hepsinden binlerce kez razı olsun. Mutlaka arada da ufak hatalar , atlamalar , ihmalkarlıklar ve bıkkınlıklar olmuştur.

Ama özellikle Yasin'in bu olayın dışından gelen ve ÖTO yu tribün grubu yapmaya çalışan veya tek başına bu işi sahiplenmeye çalışan bir kişi durumuna sokulmasından ben rahatsız olurum , oldum. Bu oluşumu ve buralarda yazılanları baştan beri dikkatle takip ediyorum ve uzaktan destekliyorum .

ÖTO da beni cezbeden küfürsüz , terbiyeli bir taraftar profilini hedeflemesi ( zor olsada ) , Eskişehirspor faydasına yapılan işlerin destekçi olması , yanlış işlere eleştiri getirmesi , tribünleri birarada tutup tek ses olmalarını sağlamak istemesi , nadirende olsa ilgi çekici faaliyetler ( bando , düdük v.s. ) yapması , gençlere örnek olmayı planlaması , sosyal sorumlulukların hatırlatılması ( orman ) gibi şeylerdir.

En önemlilerden biride hareketin LİDERSİZ olmasıdır. Hatta geçmişte bir hocamızın "lidersiz hareket olmaz" uyarısına Yasin'in "hocam haklısınız ama bu oluşumda lider olamayacak , herkes ucundan tutacak , sahiplenecek" demesi beni çok memnun etmiştir.

Bu 2 yıl içerisinde belki bazen biri bazen diğeri kimi zamanda bir başkası öne çıkarmış gibi gözükmüştür. Hatta bunlar ÖTO nun dışarıdan destekçileri veya seyredenlerinin arasında bak işte ..... kişi ÖTO yu aldı gidiyor bunlar yakında tribün grubu olurlar denmesine bile varmıştır. Ama ağırlıklı 10-20 kişi tarafından sürdürülen faaliyetler büyük ölçüde başarılı ve faydalı olmuştur. Belki 1-2 kişi biraz kendini fazla kaptırmış olabilir ama buda Eskişehirspor aşkıyladır diyorum.

Yasin'in benim savunmama ihtiyacı olduğundan bunları yazmıyorum. Yasin istese öncesinde yada 2 yıldır ÖTO veya ÖTO suz Eskişehirspor üzerinden nemalanır , tribün kurar , otobüsler kaldırır cebini doldururdu. Bunuda çok akıllıca , rezil olmadan yapardı. Yasin saygılı , değerli , çalışkan , has Eskişehirsporlu bir arkadaşımızdır. Keşke vakti , maddi gücü ve imkanı çok daha fazla olsada Eskişehirspora taraftar olarak daha fazlasını yapsa. Hatta yönetici olsa.

ÖTO ya destek veren , hizmet eden , emek veren , fikir veren , yol gösteren , sahiplenip yürüten , uğrunda vakit-nakit harcayan , bunları ve daha fazlasını yapmaya devam edecek olanlardan Allah binlerce kez razı olsun.

DOSTA DÜŞMANA KARŞI OMUZ OMUZA...

Bir kardeşim derki  "Bize babadan miras kaldı EsEsim" ...

Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
26_eses Liste gör
Usta Yazar

AYHAN
Yer: İZMİR
  Alıntı 26_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 00:54
Arkadaşlar benim ismim ayhan babam takmış bu ismi 1970 doğumluyum ben bilmem bilenler anlatır 1970 yılında ESES'imin fırtınalı zamanlarında ....iç ayhan lakaplı bir futbolcu varmış o olmasa ismimiz güven olacakmış anam öyle der. Neyse bizim ESES aşkımız doğumumuzla başlamış anlatmak istediğim. Mesleğim gereği 20 yıldır Eskişehirden uzak ama hep ESES le yaşadım. Hep duydum ESESli olmayan ama ESES'e hayran olan çevremden ESES'imin maceralarını. Son 2 yıldır Rizede yaşıyoruz Karadeniz ESES adı altında örgütlenmeye çalışıyoruz. Konuya gelelim Rizede ismini vermeyeceğim 3 eziklerden  birinin iki maçını (kupa ve lig) 3 ezik taraftarı ile birlikte aynı tribünde izledim. 1 Kemik taraftar grupları var 2 otobüs ve her masrafları klüp tarafından karşılanıyor. Onlarda o grubun tribünde olduğunu belirtir pankartlarını asıyorlar. Rize seyircisi hırçın ve düşme tehlikesini hissettiklerinden sağa sola bulaşıp küfrediyorlar. Ama 3 eziklerin İstanbuldan gelen kemik grubu (içlerinde bayanlarda var) asla ama asla edilen küfürleri yapılan tahrikleri (kafamıza taş atmalar vb.) duymadan takımlarını destekliyorlar. Bunları neden yazıyorum derseniz 3 ezik takımdan biride olsa taraftar kitlesinin küfür etmemesi ve Rize ve çevre illerde yaşayıp ta o takımı tutanların da küfürlerine engel olması bende hayranlık bıraktı. Aynı hayranlığı maçtan günler sonra Rize taraftarından da duydum. Adamların sövülmedik yerlerini bırakmadık ama helal olsun onlara onlar sadece takımlarını desteklediler itiraflarını duydum. Gelelim bize orta yaş grubundan bize sempati duyan epey geniş bir kitle var hatta Adanalı, Çankırılı, İzmirli  olmasına rağmen beraber Rizeden ESES in Trabzon maçına gidelim diyenler bile var. Bizim yapmamız gereken bu sempatiyi kaybetmememizin yanısıra takımımıza hayran olacak yeni bir kitle daha yaratmaktır. Kulaklarımızı tıkayacağız ve takımımıza her zaman her yerde tam destek olacağız. Bizler babalarımızın abilerimizin diktiği fidanların meyvelerini yerken gelecek nesiller için yeni fidanlar dikeceğiz. Örmek Taraftar olacağız bu oluşuma destek vereceğiz. Su akar izi kalır. Saygılarımla
Karadeniz ESES
Yukarı
genc_simsek_kerem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir!!
  Alıntı genc_simsek_kerem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 01:07
Büyüklerimizin anlattıklarına göre eskiden Eskişehirspor taraftarının sevilmesinin ve Türkiye'de genel bi sempati toplamasının sebebi gelen taraftarlara karşı sıcak ve misafirperver yaklaşması, tribünde küfürün olmaması (olsa da en az seviyede olması) ve maç sonu ne olursa olsun hiç bir şekilde olaylar çıkmaması ve ayrıca gittiğimiz heryerde aynı şekilde karşılanmamız, deplasman yollarında mola verildiğinde hiç kimsenin yağmaya yeltenmemesi değilmiymiş??(ki anlatılanlar doğru ise, çoğu iş yeri sahibi taraftarı çekmek için dükkanlarının girişlerine eses bayrakları asarmış..)
Eğer tüm Eskişehirspor taraftarları artık ÖTO' yu benimseyerek nasıl "gerçek" taraftar olacağı bilincine varabilirse yeniden Türkiye'nin dört bir yanında, insanların eses formalı birileri gördüğünde suratında hoş bir tebessüm bırakmayı başarabiliriz..
KoreoESES
Yukarı
esessev Liste gör
Yazar

ahmet kaklıkkaya
Yer: esk.gökmeydan
  Alıntı esessev Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 02:59
yapılması geren o kadar güzel şey varki esesim kadar güzel hemde.ö.t.o.bu iş için bir adım atmışken .eses için yapılacak güzel şeyler için ö.t.o. desdek zamanı
gökmeydanlı sarı
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 12:11
Ö.T.O.Ya destek vermek demek
-Trübünlerde tek ses olmak demektir.
-Rakip takım seyircilerinin güzel şehrimize çekinmeden gelmeleri demektir.
-Gittiğimiz deplasmanlarda çiçeklerle karşılanıp,Rakiplerimizi çiçeklerle karşılamaktır.
-Futbol holiganlarının takımımıza ve bu güzel şehrimize verecekleri zararların önüne geçmek demektir.
-Annelerimizin,bacılarımızın maçlara rahatca gelebilmeleri demektir.
-Kimseye küfür etmemek ve ettirmemek demektir.
-Taraftarımızın haklı isteklerini birlik ve beraberlik içinde yönetime duyurmak demektir.
-Antalyada yaşanan olayların şehrimizde yaşanmaması demektir.
-Futbolun bir spor olduğuve hiç bir zaman bir kan davası haline getirilemeyeceğinin beyinlere kazınması demektir.
-ESES ten ne alabiliriz değil,ESES'e ne verebiliriz demektir.
-Ö.T.O.Kardeşliktir.özveridir,birliktir. Eskişehirimizin Futbol yoluyla tanıtımıdır.

Ö.T.O.na ön ayak olan,bizleri bir araya toplamak için hiç bir menfaat gözetmeden çalışan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.Yolunuz açık olsun sonuna kadar yanınızdayım.
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
Özgür Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür M.
  Alıntı Özgür Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 12:48
Dün toplantıya katılamadım,ancak ÖTO'yu sonuna kadar destekliyorum.Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım...
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 19:32

dün yaptığımız toplantıda,şehir dışında yaşayan ES-ES sevdalısı abi ve kardeşlerimizin katılım gösterebilecekleri bir toplantı düzenlemeyi konuşmuştuk.burda maç olduğu bir hafta gerekli zemini hazırlayıp sizlere duyuracaktık.ancak ilk maç oluşu ve şehir dışından gelenlerin daha yoğun olacağını düşünerek bu toplantıyı bu pazar yapmaya karar verdik.ankaradan müjdat abimin (banner) ricası üzerine 18:00 de düşündüğümüz toplantı,maçtan önce paf takımın yapacağı müsbakadan ötürü 17:00 de olmasına karar verilmiştir..

pazar günü saat 17:00 de palmiye cafede sizleri bekliyor olacağız..örnek taraftar oluşumunun yapacakları ve yapması gerekenleri kısa bir şekilde elden geçirip,hacettepe maçı ile ilgili serbest konuşma yapılacaktır.daha sonra hepbirlikte stadın yolunu tutacağız..

bu arada katılım herkeze açıktır,isteyen herkez gelebilir..kimse kendini yabancı hissetmesin biz de daha dün tanıştıkWink
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 20:04
Allah yar ve yardımcınız olsun...

Maça gelebilme ihtimalim çok az. Ama gönlüm tamamen sizlerle. ÖTO ya omuz veren herkese şukranlarımı sunuyorum. Bizler İstanbul'dan herzaman Eskişehir ve Eskişehirspor menfaatine yapılan çalışmalara gönülden katıldık katılacağız...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,515 saniyede hazırlanmıştır