eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kulübe Üyelik

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 41>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
Online Durum: Offline
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2010 saat 20:14
Alıntı yapılan kujo

4arkadaşım da başvuru da bulunmuştu, Türker'le birlikte 5  olduBig%20smile Seneye okul bitince kendim için başvuruda bulunacağım. Bir de para olayı nasıl? Peşin 240 verdikten sonra 3 ayda bir 60 tl yatırılıyormuş. Yani yıllık 480 tl mi oluyor. Yoksa bu 240 ilk sefer olduğu için mi?

oha kujo naptın, yıllık 240 lira işte, taksit maksit yok, tek seferde giriyor, yani ödüyoruz :) Sana başka üyeliklerden bahsedeceğim beni bulursan ;)
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
Est.1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Yiğit
Yer: İstanbul
  Alıntı Est.1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Haz/2010 saat 20:51
Alıntı yapılan turker

Alıntı yapılan kujo

4arkadaşım da başvuru da bulunmuştu, Türker'le birlikte 5  olduBig%20smile Seneye okul bitince kendim için başvuruda bulunacağım. Bir de para olayı nasıl? Peşin 240 verdikten sonra 3 ayda bir 60 tl yatırılıyormuş. Yani yıllık 480 tl mi oluyor. Yoksa bu 240 ilk sefer olduğu için mi?
oha kujo naptın, yıllık 240 lira işte, taksit maksit yok, tek seferde giriyor , yani ödüyoruz :) Sana başka üyeliklerden bahsedeceğim beni bulursan ;)

tek seferde olmasa ben de olmayı düşündüm ama tek seferde biraz zor olur
BKŞ-Kahrolsun istanbul hegemonyası.. YÖNETİM DEFOL!
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2010 saat 11:05
İlk seferde 240 TL peşin ödeniyor...3 Aylık 60 TL ödeme şehir efsanesinden başka şey değildir...Sonraki yıllarda kredi kartına aylık 20 TL taksitlerle ödenmesini isteriz...Wink Ya da böyle bir uygulama var mıdır yok mudur tam net olarak bilmiyorum...Mutsuz
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2010 saat 20:32
Bugün önce gerekli belgeleri faks çektim sonra da kulübe götürüp teslim ettim.Bakalım süreç nasıl olacak.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Haz/2010 saat 03:10
Şimdi kongre yapıldı, bizim son dakika üyelik başvuruları ne oldu?

BKaldırıŞ
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2010 saat 00:01
Alıntı yapılan turker

Şimdi kongre yapıldı, bizim son dakika üyelik başvuruları ne oldu?

Hepimiz merak ediyoruz bunu.Mustafa Akgören bu konuyla ilgilenecek denildi umarım doğrudur.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2010 saat 02:00
Pazartesi günü yürürlüğe giren yeni tüzüğün ikinci kısımı üyelikler konusuna ayrılmış. Anladığım kadarıyla yeni tüzüğe göre başvurularda 240,00 TL bir kereye mahsus ilk giriş ücreti, 240,00 TL yıllık üyelik ücreti olarak ifade ediliyor. Üyelik başvurusunda bulunacakların cebinden ilk aşamada 480,00 TL çıkacak demek oluyor ki, çok ciddi bir meblağ..

--

İ K İ N C İ K I S I M
Üye – Üyelik Şartları – Üyelik Başvurusu
Madde 5 : Üye ; tüzükte öngörülen şekil ve koşulları yerine getirmek suretiyle Eskişehir Spor
Kulübü üyesi sıfatını kazanan kimsedir.
Madde 6 : Onsekiz yaşını bitirmiş, fiil ehliyetine sahip bulunan ve tüzükte öngörülen amaca
katkıda bulunabilecek yetenek ve niteliklere sahip olan her gerçek kişi, Kulübe üye olabilir.
Ancak ;
a) Kötü şöhret sahibi olanlar ;
b) Cezaları tecil edilmiş veya affa uğramış olsalar bile, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hapis
cezası ile mahkum olanlar ;
c) Yönetim Kurulu kararıyla üyelikten çıkarılmış olanlar, Kulüp üyeliğinden istifa ederek
ayrılanlar ve Disiplin Kurulu tarafından haklarında kesin ihraç kararı verilmiş olanlar ;
d) Niteliği ne olursa olsun Kulübe borçlu olanlar ;
e) Yasalarda derneklere üye olmaları yasaklanmış olanlar ;
f) Türü, niteliği ve kapsamı yönünden, Kulübün faaliyet alanına giren konularda faaliyet
gösteren başka bir spor kulübüne üye olanlar,
Eskişehir Spor Kulübüne üye olamazlar.
Madde 7 : Tüzükte öngörülen üye olabilme koşullarını taşıyan her gerçek kişi, kendisi hakkında
bilgi alınabilecek, Kulübün personel kadrosunda ve ortağı olduğu şirketlerde görevli olmayan ve
en az iki yıldan beri kulüp üyesi olan iki Kulüp üyesini belirleyerek, Kulüp tarafından hazırlanmış
- 3 -
“Üyelik Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle bizzat Kulübe başvurur. Başvuru formunun şekli,
eklenmesi gereken bilgi ve belgeler tespit edilerek ilan edilir.
Madde 8 : Üyelik başvurusu ve ekleri bir dosya halinde Kulüp Genel Sekreterliği’ne verilir. Dosya,
Genel Sekreterlik tarafından üç gün içinde Sicil Kurulu’na gönderilir.
Üyelik başvuru dosyasında eksiklik var ise başvuru yapan kişiye tamamlatılır. Başvurunun reddi
gerekiyorsa, red gerekçesi ile birlikte dosya Sicil Kurulu tarafından Yönetim Kurulu’na iade edilir.
Yönetim Kurulu ; üyelik başvurusuna, başvuru hakkında, başvurunun Genel Sekreterliğe
verilmesinden itibaren 30 gün içinde karar vermek zorundadır. Yönetim Kurulunun üyeliğe kabul
ya da ret kararı bir yazı ile başvuru sahibine bildirilir.
Madde 9 : Talepleri halinde ; Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı,
Başbakanlık, Genel Kurmay Başkanlığı, Bakanlık, Anayasa Mahkemesi Başkan ve Üyeliği, Yargıtay
ve Danıştay Başkan ve Üyeliği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Kuvvet ve Ordu Komutanlığı,
Eskişehir Milletvekilliği, Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye
Başkanlığı yapmış veya yapmakta olanlar ile toplumda Eskişehir sevgisi ile temayüz etmiş ve
Kulübün amaç ve faaliyetlerine katkıda bulunabilecek olanlardan, her sene 30 kişiye kadar
kulübe üye kabul edilebilirler. O yıl içinde kullanılamayan bu kontenjandan arta kalan sayı, ertesi
yıla aktarılamaz. Bu kişiler Fahri Üyelerdir. Seçimlerde oy kullanamazlar ve aidat ödemezler.
Fahri Üyeler arasından Yönetim Kurulu Kararı ile bir FAHRİ BAŞKAN seçilebilir.
Eskişehirspor Kulübünün ilk Fahri Başkanı rahmetli Belediye Başkanı SABAHATTİN
GÜNDAY ‘dır.
Bu kişiler hakkında tüzüğün giriş ücreti ile ilgili hükümleri uygulanmaz.
Madde 10 : Tüzükte öngörülen asli ve şekli koşulların oluşması halinde, üyeliğe Yönetim Kurulu
tarafından karar verilir.
Üyeliğine karar verilen kimseye, bu karar ile birlikte giriş ücretini ve üye olduğu yıla ait yıllık
aidatını otuz gün içinde ödemesi bildirilir. Bu süre içinde gereken ödemenin tamamı Yönetim
Kurulu tarafından belirlenecek şekilde yapılmadığı takdirde, üyelik başvurusunun kabulüne
ilişkin karar, başkaca bir işleme gerek kalmaksızın kendiliğinden kalkar. Üyelik kabulünün
kendiliğinden kalkması durumunda, üye olmak amacıyla yapılan başvuru yapılmamış sayılır.
Süresi içinde giriş ücretini ve yıllık aidatını tam olarak ödeyen üyenin dosyası Sicil Kurulu’na
gönderilir. Sicil Kurulu, yeni üyeyi üye kütüğüne kaydeder. Kütüğe kaydedilen üye, üyeliğe kabul
tarihinden itibaren Eskişehir Spor Kulübü’nün üyesi olur. Yeni üye, üyeliğe kabul tarihini takip
eden bir yıl içinde yapılacak genel kurullarda oy kullanamaz. Yeni üyeler oy kullanma hakları
olmasa bile oluşturulacak kurullarda yer alabilir.
Kulübe her yıl, bir önceki yıla göre “Kulüp Üyesi” sıfatını kazanmış mevcut üye sayısının
%10’(yüzde on)nunu aşmamak üzere yeni üye alınabilir. Dolmayan kontenjan miktarı takip eden
yıla aktarılamaz.
- 4 -
Madde 11 : Lisanslı sporcu ; ilgili mevzuat hükümlerine göre, Kulüp adına tescili yapılan ve lisansı
çıkartılarak resmi ve özel yarışmalara katılma hakkına sahip olan sporcudur.
Kulübün lisanslı sporcu kütüğüne kayıt tarihinden itibaren en az beş yıl amatör ve profesyonel
sporcu olarak Kulüp’te kalmış ve en az 30 kere resmi yarışmalara katılmış olan sporcu, sporu
Eskişehirspor Kulübü’nde bırakmış ve tüzüğün öngördüğü üyelik koşullarına sahip ise, Kulüp
üyesi olma hakkını kazanır.
Bu hakkı kazanmış olan sporcu, sporu bıraktığını ve Kulübe üye olmak istediğini bildiren bir
dilekçe ile bizzat Kulüp Genel Sekreterliği’ne başvurur. Üyelik başvurusu, işlemleri ve üyeliğe
kabulde öngörülen tüzük hükümleri, bu sporcular için de aynen uygulanır. Ancak ;
a) 40 yaşını doldurmuş sporcularda, diğer koşullar saklı kalmak koşuluyla, “sporu bırakmış
olma” şartı aranmaz.
b) Amatör sporcu, sporu bıraktığı tarihten itibaren üç yıl içinde üyelik başvurusunda
bulunabilir. Üç yıllık süreyi geçiren amatör sporcu, artık amatör sporcu statüsüyle üye
olamaz.
c) Lisansiye oldukları spor branşlarında, Eskişehir Spor Kulübü lisansı altında Türkiye
Şampiyonu olanlar ile Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ve Olimpiyat oyunlarında ilk üç
dereceye girenler Kulübe ücretsiz olarak üye olabilir.
Kulüp üyesi sıfatını kazanan bu sporcular üye defterine kaydedilirler.
Bu sporcuların lisanslı olarak Kulüpte geçirdikleri süre, üyelik süresinin hesaplanmasında dikkate
alınır.
İKİNCİ BÖLÜM
Giriş Ücreti ve Yıllık Aidat
Giriş Ücreti
Madde 12 : Üye giriş ücreti; Yönetim Kurulu’nun, yürürlük tarihini de belirterek yapacağı teklif
üzerine, Genel Kurul tarafından belirlenir. İş bu tüzüğün yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 240 TL
olup bir defaya mahsus olarak üyeliğe girişte ödenir.
Tüzüğün 9. ve 11. maddesi kapsamında üye olanlardan giriş ücreti alınmaz.
Yıllık Aidat
Madde 13 : 240 TL olup, Yıllık aidat; Yönetim Kurulu’nun teklifi üzerine, Genel Kurul’da
belirlenir ve genel kurulu takip eden 1 Temmuz tarihi itibariyle yürürlüğe girer. Yıllık aidat, her yıl
Mart ayının son günü saat 19:00’a kadar Kulüp muhasebesine veya kulübün üyelere duyurduğu
banka hesaplarına ödenebilir. Kulüp aidat ödemeye çağrı yapmak zorunda tutulamaz.
Yıllık aidatını bu tarihe kadar ödemeyen üye, Genel Kurula ve Yüksek Divan Kurulu toplantısına
katılamaz.

BKaldırıŞ
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2010 saat 02:11
Kulübe ben ve babam da üyelik için başvurduk.Halen bekliyoruz...
Nefer
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2010 saat 18:48
Son başvurulardan bir cevap alabilen var mı?
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
izzetiz Liste gör
Deneyimli Yazar

izzet colpan
Yer: İstanbul
  Alıntı izzetiz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2010 saat 22:42
bu işlerden anlamamda Gültekin Güvensey f maddesine uyuyomu? klubün aynı faaliyet alanında baska bir dernege üye olma sıkkı? fenere üye deilmiydi?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 41>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır