eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -3-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8182838485 274>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
altano22 Liste gör
Yazar

altan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 09:22
arkadaşlar fotospor da trabzonspor batu ile anlaştı. beşiktaşın karar vermesi bekleniyo falan diyo.  bi duyumu olan varmı.
her zaman her yerde en büyük ES - ES
Yukarı
esesfun Liste gör
Deneyimli Yazar

İSMAİL DURAK
Yer: ES_ES
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 09:31
bck batu'yu bonservisiyle vermez kolay kolay o haberde balondur büyük ihtimal.batu en geç 31 ağustosta bize imzayı atacak kimse kafasını yormasın!!!
3 büyük değil TEK büyük geldi
     BİZANS KORK BİZDEN
Yukarı
nrcrew Liste gör
Deneyimli Yazar

gökhan
Yer: eses
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 09:32

Alıntı yapılan altano22

arkadaşlar fotospor da trabzonspor batu ile anlaştı. beşiktaşın karar vermesi bekleniyo falan diyo.  bi duyumu olan varmı.

fotospor'a inanmıyacaksın haberlerin hepsi yalan

Yukarı
Murat2616 Liste gör
Usta Yazar

Murat Güven
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 10:35
Alıntı yapılan AcemoĞLu

Alıntı yapılan ermanbey26

transfer yeterli bence gerek yok. neden mi:
                                          ıvesa(atilla)

koray(nadaraviç)   vucko    el saka        sezgin(murat önür)

burak (serdar)  ragıp     bülent ertuğrul    bülent kocabey (özgür)

youla      ümit 

bu yedekler sakat veya cezalıya göre yerler değişebilir. sadece orta sahaya bir beyin alınsa yeterli.veya nadareviç takas yapılsada olabilir. şu andaki kadromuz bile bence süper...

Sayın abim sen uyanamamışsın daha bence yanlış düşünüyorsun....
Bu kadronun bu seneki kadrodan ne farkı var Batuhan yok ümit var birbirinden çok farkı varmı biri yerden biri havadan ama fark var ve hangisi daha iyi dersek hepimiz Batuhan deriz herhalde, Engin yok Burak var birbirinden çok fark varmı bence yok Enginin disiplinsizlikleri hariç ama Enginin futbolculuğu Buraktan en az 1 gömlek üstün ve bir çoğumuzda Engin daha iyi deriz diye düşünüyorum , Emre yok Ragıp var Ragıp Emreden 1 gömlek üstün burdaki gömleği (benzetme) Burak a giydirirsek şu an için geçen sene ile busene arasında hiç bir farkın olmadığı görülür. Yalnış bilmiyorsam Poliac kiralandı Andersonda gittiğine göre kadro derinliğimiz geçen seneye göre azaldı buda şunu gösteriyor Bizim şu anki kadromuz geçen seneye göre daha düşük. Buda ne anlama geliyor şu anda düşmemeye oynarız yine. Bizim Başkanın söylediği gibi !!!! hedeflere gidebilmemiz ve korkulu rüyalar görmemek için Andersondan en az 1 gömlek daha iyi bir santrafora , iyi bir orta saha oyuncusuna (hem oyun kurucu hemde ön libero gibi defansın yükünü azaltacak maestroya) bu senenin ençok gol yiyen ve açık veren defanslarından biri bizde olduğu için Martin Mistrenin dediği gibi seri ve güçlü bir stopere , Roberto Carlos gibi hem aralara girebilecek hemde ofansa destek verebilecek bir solbeke kesinlikle ihtiyacımız var. Sol bek gerektiğinde B.Kocabeyin yerinede sol kanatta oynayabilmeli onun boşluğuda Sezgin veya M.Önür tarafından doldurulacaktır. Defans için sadece sol bek yetersiz gelir sakatlık veya ceza durumunda buseneki defans aynı defans olur.
Kırmızı Şimşekler
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 10:46
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Takimimizin eyyamcilik yerine mantigin hakim oldugu bir transfer politikasiyla idare edildigini dusunmek istiyorum.

Umit Karan alindiginda sevindim. Gercekten de baskanin aciklamalarinda da oldugu gibi ulkenin en iyi ceza sahasi golculerinden biri olmasi bir yana takima agabeylik yapacak,liderlik edecek hatta mac esnasinda hakemler uzerinde etkili olabilecek biri olarak yararlari olabilir. Ama olmayadabilir ! buna ragmen bence mantikli bir hamledir.

Ragip'in gelisi ve Emre Toraman'in gidisi uzerinde durdugumuzda pas alisverisi ve daha ust duzey maclari oynayan oyuncular kiyaslamasiyla bu transferi de eskisine oranla bir arti olarak degerlendiriyorum.

Burak Yilmaz transferi eger sag kanat icin dusunulerek yapildiysa bence nokta transferdir. Forvet icin dusunuluyorsa duruma gore alternatif gibi kullanilmasi lazim ki bu da cok yanlğis degil. Ustelik yasi genc ve potansiyeli de olan bir oyuncu sozkonusu kisi. 1+1 yillik kiralamanin anlamini "basarili olursa fenere geri doner" mantigiyla yaptiysak kisa vadede iyi ama orta vadede cok buyuk bir yarar olmaz. Ben oyuncu iyi bir performans ortaya koyarsa satin alma opsiyonunun bizde kalmasini saglayacagina inanmak isteyerek bunu da dogru bir is gibi gormek istiyorum.

Adem, Veysel gibi aslinda cok iyi bilinmeyen isimlerin de gecen yillardaki genc oyuncu transferlerinden daha yararli cikmasini umit ediyorum ama tutmazsa da tutmaz. ucuza bu tarz denemeler yapilir, yapilmalidir da . Bunu da dogru bir yaklasim olarak gorup destekliyorum.

Atilla Koca transferine gelirsek, forumda bu oyuncu ve transfer edilisiyle ilgili tonla tevaturler yazildi cizildi. Benim icin aslolan sahada gosterecegi performanstir, gerisi ile ilgilenmiyorum ama yedek veya 1. kaleci olarak bir transfer yapilmis olmasinin ortaya koydugu sudur: Bu takimin kalesinin gecen yil ki performansi istenen seviyede degildi ! Evet bunun alti cizilmistir ve kimse gereksiz yere Sinan'i sirf Eskisehir'li diye abartmasin, Ivesa'yi da sezonun genelinde vasatin alti bir performansla oynadiginin ustunu ortmeye kalkmasin. Acikcasi ben Kayacan' dan cok daha fazla umitliyim ama Atilla'da oynarsa arkasindayiz.

Buraya kadar olabilecek en pozitif, optimist yanimla bakmaya calistim ama burdan sonrasi biraz kirilma noktasidir. Ihtiyaclar takimin Teknik direktorunce dahi acikca yazilmis, soylenmis.Hizli ve cevik, geriye iyi donen kaliteli bir stoper, oyun kuran ama defansif yönüyle de takim karakterine uygun bir ortasaha oyuncusu ve de bir solbek şart. Solbek kisminda vurgulamak istedigim şu ki; bence Riza hoca hucumcu bir solbekten cok kademeye iyi giren, geri cabuk donen birini istiyor. Bu kisi tamamen ofansif yönüyle bilinen Volkan Yaman olamaz. O zaten Murat Önür tarzinda bir solbek olup önünde oynayan Bulent Kocabey'in aciklarini kapatamaz. Bize zaman zaman ileri cikip sol ayaginin kalitesini gosteren ama cogunlukla solbek mevkiini iyi SAVUNABILEN bir defans oyuncusuna ihtiyac var. O veya bu demek yanlis ama ucuzu ve kolayi Ergun Teber gibi duruyor. Kisa zamanda degistirdigi takim sayisina bakinca problemli biri olma ihtimali de  yok degil ama oyun tarzi ve hocanin beklentilerine göre daha uygun. Cunku ofansif yönü zaten önündeki Bulent'in yapmasi bekleniyor bu sistemde.

Bu transferler banko 11'e etki edecek eksiklikler oldugunu dusunursek bize Anderson'un gidisi, Lovrek'in istenmeyisi gibi sebeblerle alternatif bir yada bir kac forvet gerekli. Burak Yilmaz'in zaman zaman bu mevkiye kaydirilabilme ihtimaline ragmen bu sarttir. Ama bu hakki ben olsam biraz daha genc ve supriz isimlerde arardim. Yasi daha genc ve kazanilmasi durumunda uzun yillar hizmet verebilecek gencler bu noktada alternatif gibi dusunulmeli. Mehmet Yilmaz lafi cok geciyor. Evet pek cok yonden uygundur ama yasi itibariyle bence dogru bir tercih degildir. IBB'nin onca transferinden sonra Iskender Alin'in durumu keske arastirilsa ya da Bolu'daki Edim Demir ne yapabilir diye bakmak mantikli. Hatta hatta Kayseri'nin gecen yil kiraladigi bu yil muhtemelen Sporting Lizbon'un tekrar kiralayacagi Milan Purovic satin alma opsiyonlu iyi bir alternatif olabilirdi. Kiralik oyuncu alma mantigini Youla'da oldugu gibi basarili olursa ilerde takima aliriz seklinde dusunerek yapiyorsak herzaman mantiklidir. Ama bilmedigin yabancilari 3 yilligina alirsan sonra hep beraber nasil bunlardan kurtuluruz diye birbirimize bakariz.

Aydin Yilmaz konusuna gelirsek, acikcasi takimda Özgür gibi ortanin sagi, Serdar gibi yetenegiyle degil ama yuregi ve gucuyle bir alternatif olarak dusunebilecegimiz isimler varken.Ustune Burak Yilmaz da sendeyse artik isminin gecmesi abesle istigaldir. Kötü oyuncu mu? asla degil, Burak alinmasaydi ve Aydin bonservisiyle gelseydi daha mutlu olurdum ama artik bu mevkiye para harcamak mantikli degil. Bizim öncelikle  oyunu yönlendirebilecek defansif yönüde guclu bir ortasahaya ayrica da cok kaliteli bir stopere ihtiyacmiz var oldugu ortada.  Sezgin'in devsirme solbek olmasi yerine adam gibi o mevkinin orjinali gelirse bu da en dogru islerden biridir. Ama kadro derinligi icin forvet ve sol acik dusunulecekse bunlara da evet derken biraz daha genc ve ilerde kalici olabilecek isimlere yönelmemiz gerektigini dusunuyorum.

Ben suana kadar olan transferler acisindan hala cok olumsuz izlenime sahip degilim. O nedenle kalanin da dogru isimler olabilecegini dusunuyorum. Yalniz yonetimin dogru isimleri almak icin ince eleyip sık dokumasinin dogru oldugu kadar zamanlamada önemini dusunmesi lazim. Takim 3 hafta sonra bu ligde ilk macina cikacak ve kalan transferler icin artik biraz hiz verilmeli. Bulent Kocabey gecen yil son gunlerde alinan bir isimdi, sezonun genelinde de katkisi buyuk oldu ama takima yerlesmesi GEÇ KATILMASI yuzunden 1 ay sonra olabildi. Bu 1 aylik surede beraberlikler takimiydik. Oysa buyuk hedeflere genelde takimlar sezon basinda seri puanlar alarak motive olur. O nedenle yeterince zaman gecti ve tercihler kim olacaksa kalan isimler biran once takima katilmalidir.     

Mert Bey,
Yazılarınızı sürekli ilgiyle takip ediyorum ve iştahla okuyorum. Yukarıda bahsettiğiniz ortasaha tercihimiz hakkındaki önerilerinizi de merak ediyorum.
KKŞ
Yukarı
65es26 Liste gör
Usta Yazar

VAROL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 11:00
Alıntı yapılan altano22

Batuhan orada yedeğin yedeği olur.Adamlar,forvet enflasyonundan dolayı  Fatih tekke'yi alamıyor Batu'yu niye alsın.
Alemin kralı geliyorrrr
Yukarı
OsMaNGaZi Liste gör
Yazar

Cengiz
Yer: yüzü
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 11:17

Batuhan orada yedeğin yedeği olur.Adamlar,forvet enflasyonundan dolayı  Fatih tekke'yi alamıyor Batu'yu niye alsın.
[/QUOTE]
Batuyu Neden  Alsin Diyosunda Fatih Tekkeden 10 Kat daha iyi bi Oyuncu Batuhan..
Yukarı
ali_9292 Liste gör
Usta Yazar

Ali Özen
Yer: Manisa
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 11:21
Aydın Yılmaz ismi geçiyorsa Bülent Kocabey orta sahanın ortasına kaydırılabilir.Tekrar takrar söylüyorum.Orta sahaya isim bulunamazsa Aydın sola Burak sağa Bülent ortaya yerleştirilebilir.
Ayrıca Rıza Hoca'yı birazcık da olsa tanıyoruz.Kadroları da ona göre kuralım.Rıza Hoca'nın kadrosunda İvesa,Koray,Nadareviç,Youla,Ümit,büyük ihtimalle de Sezgin vazgeçilmez oyuncuları olacaktır.Rıza Hoca stopere herkesten önce Nadareviç'i koyar,yanına kimi koyacağını düşünür.
Yönetimden tek beklentim madem yavaş kaldılar o zaman bundan sonra transfer yapmak için transfer yapmasınlar
Şuanki kadromuz geçen seneki 2.yarıdan farksız.Ligin 2.yarısında tam kadro oynadığımızda iyi oynadık ama hep tam kadro oynamak mümkün değil.Geçen seneden bir artımızda takımın belli bir şablonunun olması ve oyuncuların birbirini daha iyi tanımasıdır.
Her Zaman Her Yerde En Büyük Es-Es
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 11:25
 Aydın YILMAZ'dan başka futbolcu kalmamış galiba diyecem ama büyük ihtimalle kiralık gelecektir bu yüzden ucuzcu yönetimin işine geliyordur. çünkü bunlarda para bitti.

Takımın ikinci kampa başladı ve bizler hala mehmet Yılmaz ile  Aydın'ı bekliyoruz.Bizleri bu şekilde oyalıyorlar.10 numaradan ise hiç haber yok .   
  VİZYONSUZ yönetim.
kalender
Yukarı
26_Serdar_26 Liste gör
Usta Yazar

Serdar
Yer: Fossa Dei Leoni
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2009 saat 11:48

Alıntı yapılan altano22

Fotospor diyorsa % 100 Doğru haberdir Altan abi LOL Merak ediyorum bugüne kadar kaçtane transfer haberi tuttu LOL

Fossa Dei Leoni'nin Kırmızı Şimşekleri..!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8182838485 274>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,520 saniyede hazırlanmıştır