eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Mustafa Akgören'den NIKE konusunda açıklama

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 16>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Batuu Liste gör
Deneyimli Yazar

Batuhan CAN
Yer: Bursa/Ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı Batuu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 13:51
Eskişehirspor nedir diye sorulduğunda ilk anlatacağım şeyler ve kişiler arasında sen varsın Mustafa Abi saygım sonsuz sana gerçekten ama benimde söyleyeceklerim var.
Öncelikle Selahattin Abi müthişsin kelimesi kelimesine sana katılıyorum.
Süper lige ilk çıktığımız sene Nike'ın forma diye sattığı şeyleri hiç kaale almıyorum geçiyorum. Benim Nike antipatim var diye ikinci nike formalardan almamıştım ama adidas ve puma formam var (puma'nın kumaş kalitesi gerçekten çok güzeldi) benimde çıkar çıkmaz alıyorum ki yıllardır istediğim sarı formaya kavuşmuş olmak çok mutluluk verici.(ayrıca sarı forma çok kalitesiz direk naylon bir şey olmasına rağmen)
Şimdi bir çok firma ile konuşuldu menfaate uygun olan seçildi diyorsun ama şunu anlamadım mesela puma ve adidas formaları 70 tl falan gibi bir rakamdan aldım sanırım sen daha fazla forma satarsak özel tasarım olur dediğin firmanın formaları en ucuz 90 tl ki store da elde kalmış nike lar en son 80 e düşmüştü bu nasıl menfaat gerçekten anlamadım. Ayrıca Nike'ın yan ürünleri de muhteşem şekilde pahalı hiç yan ürün alamadım daha cidden kıyamadım paraya içim elvermedi.
Biz daha ucuz olması açısından ki genellikle daha ucuz oluyor diğer takımlardan takip ettiğim kadarıyla neden Lotto, Kappa, Hummel vb firmalardan yaptırmıyoruz. Bursaspor bunu yaptı vaktinde, Trabzonspor yaptı MİY bu sezon yaptı ve belki hatırlayamadığım başka örnekte vardır. Ne yani biz şimdi kappa mı giyicez ıyyy ne iğrenç diye düşünen bir taraftar topluluğu yoktur ki işportacıların elindeki en dandik formalardan bile alan o malları bitirende bizler olduğumuzu düşündüğümüzde.
Bu sene daha çok forma satışı bence çok zor sırf sen istediğin için ben bu sene Nike forma alacağım ama gerçekten daha uygun bir fiyattan satılacağına söz verdiğin forma fiyatlarını gerçekten merak ediyorum en düşük 80 küsür olur tahminimce.
Benim nacizane düşüncem fiyat düşmedikçe özel tasarım olmaz o yüzden nike, adidas, puma dan vazgeçilmeli. Çünkü bu takımda forma aldıracak bizim içimizdeki es es aşkından başka bizi gazlayacak ne bir transfer oluyor ne de bir stadyum çalışması.
Saygılar abicim.
Uludağ ÜNİESES
Yukarı
ugur6666 Liste gör
Deneyimli Yazar

UĞUR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ugur6666 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 14:59

bu rezilliği arasında hala duruyorsun... istifa et destek verelim

Yukarı
eS___eS Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Eskisehir
  Alıntı eS___eS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 15:19
Bu taraftarin sana sonsuz saygisi var inan istifa etmeyerek o saygiyi kaybediyorsun.Turkiyede eskisehirsppr denince onceden ne deniliyordu simdi ne deniliniyor malesef bu yonetim bizi rezil etti etmeye devam ediyor Bu forumu takip ediyorsun madem taraftarin sesine kulak ver istifa et sana olan sayginligimiz bitmesin
Bu Şehir Başka Şehir Şampiyon ESKİŞEHİR
Yukarı
eses7 Liste gör
Yazar

Esalettin ÖZTÜRK
Yer: Turkey
  Alıntı eses7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 16:43
Değerli Mustafa Bey;
Taraftarı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
MAKUS TALİH DÜZENİ içinde kısa bir sürede ürünler konusunda kurum içinde gayretli çalışmanız görülmektedir.
Mesajınızda “Sizlerden gelebilecek her türlü (mantıklı )talebe açığım” demiş ve 200 bin ila 750 bin ürün satan Kulüpler varken , imalatçı firmalar karşışında doğal olarak ezildiğinizden bahsetmişsiniz.

750 bin forma yanında yüzbinlerce takviye ürün satan kulüplerle baş etmek , onların izlediği yolu takip edip , boy ölçüşmeye kalkışmak bence yanlış bir yoldur.

Günümüzde her şey zamanla değişmektedir. Her ürünün bir son kullanım tarihi olduğu gibi , her yolun da bir son kullanım tarihi vardır. 3 kökleşmiş kulübün gittiği yoldan gidip onlara yetişmek yapı itibariyle de işin doğası itibariyle de zordur.

Kurum olarak sportif başarıyı yakalasak ta bahsi geçen konuda 750 binlere ulaşmak zordur.

O zaman yeni bir yol bulmalıyız!
MARKA YARATMAK!
1965® markası.
Niye?
Masaya oturduğunda ezilmemek için.
Niye?
Bakın endüstriyel futbolun aktörleri 3 dükayı farklı yere koyarlar. Ardından da biz ve Bursa’yı farklı yere koyarlar ve “FUTBOL ŞEHRİ” damgasını vururlar. Bu özelliğimizi iyi kullanmalıyız.
Eskişehir’in nufusu 700 bin. 350 bin’i erkek. 150 bini baba eline bakan çocuk ve öğrenci. 50 bin’i yaşlı ve emekli. 50 bininin Kulüple alakası yoktur. Geri kaldı 100 bin kişi. Bu 100 bin kişi 700 bine hükmeder. Bu 100 binin her ne şekilde olursa olsun 50 binin en çok forma satın aldığını düşünsek bile rakiplerle baş etmeye yetecek girdiyi sağlaması mümkün değildir.

İstanbul takımlarıyla mücadele edebilmek için en azından kulübe 4 milyon Tl nin ürün satışından girmesi gerekmekte. Bu başarmanın tek yolu marka yaratmaktır.

Kulüp “YAN ŞİRKET” kurar. 1965 Pazarlama Aş. Bünyesinde profosyonelleri istihdam eder.
Kulüp Lisanslı ürünlerinin pazarlama hakkını bu şirkete devreder. Mevcut satış noktalarının işletilmesini de bu şirkete devreder. Bununla birlikte 1965® markası altında fason ürün üretir.
1965® markası altında şehrin bir iki yerine daha satış noktası ekler.

Şehrimizin %20 si orta ve üstü gelir seviyesinde iken % 80 ninin maddi olanakları kısıtlıdır. Kulübün lisanslı ürünlerini alan taraftarın amacı bir şekilde kulübüme girdi sağlayayımdır. Ama bu onbinlerin çorap, atlet,pantolon,gömlek,takım elbise,kaban vs. ihtiyaçları da vardır ve bu ihtiyaçlarını da bir şekilde gidermektedir. O zaman neden bu ihtiyaçlarını başka bir marka adı altında ben karşılamıyayım! Dır….

Bu şirketin amacı ,bu şehirde 3 bin çift yılda evleniyorsa neden en azından bin tanesine 1965® markalı bir damatlık takım setini ben satmayayım olmalıdır.

Bu şirketin amacı , bu şehirde yılda 400 bin atlet satılıyorsa neden 75 binini 1965® markasıyla ben satmayayım olmalıdır.

Bu şirketin amacı , bu sehirde yılda 500 bin adet T-Shırt satılıyorsa neden 100 binini 1965® markasıyla ben satmayayım olmalıdır.

Bu şirketin amacı , her sene 75 bin ilk öğretim talebesi okul formalarını yeniliyor. Neden şirket olarak okullarla anlaşıp en azından 20 binin formalarının tedarikini 1965® markasıyla karşılama durumunda olmasın?

Örnekler uzar gider. Burada 1965®’i bir marka haline getirmek , bu markanın getirisine şehirde ki esnafıda katmaktır. Bir çamaşır satan esnafa MARKA, pazarlamasını yapmalı ve vitrininde şu yazmalıdır; 1965® ürünleri mağazamızda bulunmaktadır. Hakeza bir ayakkabıcı da da bu olmalıdır. Markanın o sezon için ürettiği farzı misal 10 çeşit ayakkabı bu dükkanda da bulunmalıdır.
65 tl verip forma satın alamayan bir asgari ücretli , kendine atlet alırken 1965® markalı atleti girdiği çamaşırcı dükkanında tercih edecektir. Sevgilisine doğum günü hediyesi alan bir genç kız girdiği dükkandan 1965® markalı 15-20 tl ye t-shırtı tercih edecektir.

Mevcut durumda 2011 yılında lisanslı ürün satışında kılı tüyü geldisini çıktısını hesaplarsak öyle zannediyorum ki kulübün kasasına giren tutar 100-150 bin tl yi geçmez. Vasat bir topçunun aldığı (yılda 5 maça çıkan) paranın yanında bu çok gülünç bir rakam olarak kadığını düşünmekteyim.

Böyle bir çalıma yapılırsa uzaktan zor gibi görünse de , bu tarz bir çalışma ve pazarlama hareketiyle 2-3 yıl içinde oturan bir yapıyla ;
FUTBOL ŞEHRİ söyleminin laftan çıkıp EYLEME DÖNÜŞTÜĞÜNÜ görmemiz işten bile değildir.
Yukarı
musti1963 Liste gör
Deneyimli Yazar

mustafa
Yer: istanbul
  Alıntı musti1963 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 16:47

ben istanbulda yaşayan bir ESES liyim şu anda evimin balkonunda eskişehirspor bayrağı dalgalanıyor geçen sene karabük maçına gidenler hatırlar yağmurdan donumuza kadar ıslanmıştık ama takıma sonuna kadar destek verdik stadtan çıkmadık ve yönetimi açığın üstünü kapatması için protesto ederek uyarmıştık.fakat bu yönetimde taraftarın hayrına yapılan tek bir şey göremedim bu yüzden yönetim istifa edene kadar maçlara gitmeme kararı aldım tv den seyrediyorum şimdi ESES logolu ürünleri almamızı istiyorsunuz kusura bakmayın ama çoğunluk bu ürünleri almayacaktır çünkü bu taraftarınyönetimin hatası yüzünden boyda veya  pavyonda şarkıcıya atması için başkana vereceği fındık fıstık parası yoktur. ha ne zamanki yönetim istifa eder ESES için çalışan dürüst kişiler başa geçer o zaman sonuna kadar desteğe devam ben geçici olarak hizmet dışıyım

Yukarı
Scorpion Liste gör
Deneyimli Yazar

Selçuk
Yer: Eskişehir
  Alıntı Scorpion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 23:26
"Yönetim İstifa" diye bağrılmasını engelleyerek taraftarın bölünmesini sağlayanlardan rica edin, şimdi de "Forma Alınacak" diye kendi gruplarına komut versinler. Taraftarı tribünlerden uzaklaştırarak formaları kime satacaksınız?
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.
Yukarı
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar

Ateş Ülker
Yer: Turkey
  Alıntı AtesUlker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 23:33
Bazı üyelerimiz Mustafa Akgören'e tepki göstererek istifa etmeye çağırıyorlar.Bu önerilerinin gerçekleşmesi halinde ne kazanacağımızı da söylemiyorlar.Buna karşılık büyük çoğunluğumuz Akgören'i seviyor ve sayıyor.Ben de onun iyiniyetine inanıyorum.Kendisi bu bölümdeki açıklamasında eleştirilere de açık olduğunu ifade ederek olgun bir kişilik olduğunu göstermiştir.Haklı olduğumuza inandığımız zaman eleştirelim.Ama kırıcı olmayalım!Onun Eskişehirspor sevgisinin büyüklüğünü hepimiz biliyoruz.Tribünde ince parmaklıkların üzerine çıkarak Taraftara tezahürat yaptırmıştır.Bunu yaparken durduğu tehlikeli yer,sevgisinin büyüklüğünü gösterir.Forma ile ilgili destek çağrısına kulak verelim!Elimizden gelen desteği sağlayalım!Konuyu özellikle Eskişehir dışındaki gruplarla konuşalım!Kanımca bu destek sadece forma ile sınırlı kalmamalı ve Esstore nezdinde pazarlanan bütün ürünler için geçerli olmalıdır.Bana kalsa ben Mustafa Akgören'in Dergi yönetiminde de yer almasını istiyorum.Çünkü geçen yıl dergi konusunda bazı sorunlar yaşadık.Abonelerin kayıtları kayboldu.Eses ürünlerinin koleksiyonunu yapmak benim için büyük mutluluk olmakla birlikte,artık dergi almak içimden gelmiyor.
Ateş Ülker
Yukarı
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
  Alıntı ES ES ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2012 saat 23:47
Ateş Abi dergiyi almak içinden gelse bile alamazsın Çünkü YAYINLANMIYOR.
Son sayı 25 Şubat da yayınlanmıştı.Sözde aylık olan dergimiz
25 mart da çıkmadı
25 nisan da çıkmadı
25 mayıs geçti 30 Mayıs geldi yine ÇIKMADI.
3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
Yer: ANKARA
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/May/2012 saat 00:26
Alıntı yapılan Scorpion

"Yönetim İstifa" diye bağrılmasını engelleyerek taraftarın bölünmesini sağlayanlardan rica edin, şimdi de "Forma Alınacak" diye kendi gruplarına komut versinler. Taraftarı tribünlerden uzaklaştırarak formaları kime satacaksınız?
ClapClapClap
Yukarı
pelitus Liste gör
Yazar

Mustafa
Yer: ---
  Alıntı pelitus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/May/2012 saat 00:44

Yerli firmalarımız dururken , dünya markalarının peşinden koşuyoruz. Oysa bu işi adam akıllı yapacak bir çok yerli firmamız var.Bu işi hem 40-50 liraya en kalitesiyle yapar. Ama biz taraftarı yada yerli sermayeyi değil kulube en çok ücret veren firmayı düşünüyor onlar ile anlaşılıyoruz.
O da iyi ancak bu paraların nereye gittiğini bir bilsek...Neden sarar değil hala anlamış değilim....
Bağımsız Eskişehirspor Taraftarı

Yönetim İSTİFA !!!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 16>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır