eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yerli & Yabancı Diziler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6789>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2012 saat 19:07
Sıkı bir Fringe takipçisiyimdir.Şimdide Alcatraz başladı.İlk 2 bölüm yayınlandı.Güzel bir dizi olacak gibi.
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
Şafak Liste gör
Usta Yazar

Şafak
Yer: Eskişehir
  Alıntı Şafak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2012 saat 19:18
alcatraz filmi süperdi.Şimdi Dizisini merakla takip ediyoruz.
Yukarı
champions26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı champions26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2012 saat 20:05
Bu aralar cnbce seyretmiyoruz.Çok dizi kaçırmışım.Seyretmek şart oldu.Merlin de güzel bir dizi.Birde gülmek için Southpark'ı da unutmamak lazım.
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı olumune_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2012 saat 20:16
Valla Leyla İle Mecnun tek geçerim LOL
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2012 saat 20:48
İzlediğim ve izlemekte olduğum bir kaç diziyi yazayım ben de , o diziler hakkında soracakları olanlar da sorabilirler böylece ;

Tamamlanmış Diziler :

The O.C.

Benim nazarımda gelmiş geçmiş en başarılı gençlik dizisidir. Kelime oyunlarından tutun da oyuncuların kalitesine kadar her şey on numara. Sırf Mischa Barton için bile izlenir.

Tek sıkıntısı , fazlaca kültürel öge kullanıldığı için biraz araştırma yapmak gerekiyor izlerken. Yani neyin ne olduğunu , ne olmadığını bilmeden izlemek yeterince keyif vermeyeceğinden arada küçük ayrıntıları kaçırmamak için bilmediğimiz tabirleri , terimleri vb. ögeleri İnternet'ten kısaca araştırmakta fayda var izlerken. Vesileyle bir şeyler de öğrenmiş oluyorsunuz. Sırf Mischa Barton için bile izlenir.

Örneğin ; Chrismukkah tabirini herhalde bu diziyi izleyenler hariç bilen yoktur. =)

Lost

Yalnızca ismi için dahi izlenebilecek bir dizi. Gelmiş geçmiş en sağlam bilimkurgulardandır bence. Dünyanın her yerinden , her türlü insana hitap edebilecek türden bir dizi.

Muhtemelen de gelmiş geçmiş en çok izlenen dizidir. Şahsen ben herhangi başka bir dizinin tişörtlerinin , envai çeşit ürünlerinin pazara düştüğünü görmedim. =) Kıssadan hisse izleyin , izlettirin.

Prison Break

Şimdi efendim , bu dizinin iki türlü güzelliği var bence. İkisini de kısaca açıklayayım.

Birincisi , özellikle Michael Scofield'ın zekasına şahit olmak kadar büyük bir keyif yok. Olayın akışı içerisinde hiç sıkılmadan takip etmek mümkün diziyi. Karman çorman akıl oyunları , fikirler , ihanetler falan o kadar güzel anlatılıyor ki , izleyici yorulmak zorunda kalmadan bir dünya olayı kavrama şansına sahip oluyor.

İkincisi , ABD'deki hapishane hayatını kısmen de olsa izleyicisine aktarmayı başarıyor. Tabi bu konuda "OZ" gibi daha detaylı inceleyen yapımlar da yok değil , fakat bu dizinin birincil amacı bu değil zaten. Buna rağmen o analizi güzel yapmışlar ve izleyiciye güzel aktarıyorlar.

Benim en çok keyif aldığım dizilerden biriydi , gözüm kapalı tavsiye edebilirim.

The Lost Room

Diziden ziyade , mini-dizi olarak geçiyor bu. 90 dakikalık 3 bölüm olarak çekilmiş , fazlasıyla sürükleyici bir bilimkurgu daha. Müthiş bir kurguya ve konuya sahip olsa da , çok daha güzel bir finalle bitebilirdi. Ondan başka bür kusuru yok sanırım.

Güzel bir yapıttı , fantazi/bilimkurgu sevdadılarının atlamaması gereken bir dizi.

Band of Brothers

Tıpkı yakın tarihte çekilen "The Pasific" gibi bu da Spielberg ve Tom Hanks ortak yapımı. Muhtemelen hepimiz TRT'den "Kardeşler Takımı" olarak hatırlar zaten. The Pasific'ten katbekat güzel , eğlenceli bir mini-dizi bu da. 10 bölümden oluşuyor , her bölüm 40 dakika civarıydı yanlış hatırlamıyorsam , özetle güzel dizi.

İkinci dünya savaşında Amerikan paraşüt birliklerini anlatan bir belgesel film niteliğinde. Gerçeği birebir yansıtmıyor tabii , fakat yine de eski askerler ile yapılan mülakatlar eşliğinde başlayan her bölüm oldukça keyifli.

Ezel

Bunun hakkında daha önce yazmıştım , olduğu gibi kopyalıyorum o yüzden.

"Ezel izlenebilir , ben de çok keyifle başlamıştım izlemeye. İlk sezonu özellikle oldukça keyifli geçiyordu. Fakat ilerleyen bölümlerde o kadar fazla mantık hatası , tarihlerin birbirini tutmaması , ellerine fırsat geçtiği zaman insanların birbirini öldürmek yerine edebiyat parçalaması fakat birbirlerinin yanlarından ayrılınca intikam planları kurmaya başlaması , bi ayrılıp bi barışan cıvık sevgililer vs... Keşke ikinci sezonu hiç çekmeseydiler , birinci sezon ile çok daha iyi hatırlayacağımız bir dizi olurdu en azından elimizde. Tüm bölümlerini izlemiş birisi olarak şunu söyleyebilirim , bunu izleyeceğinize alternatif yabancı dizi izleyebilirsiniz. Hem daha az vaktinizi alır , hem daha kaliteli yapımlar var."

Spartacus : Blood and Sand

İzleyiciyi en kolay ekran başına bağlayacak iki ögeyi süper kullanmış bir dizi : Cinsellik ve Şiddet

Tarihi bir olay olan Spartaküs önderliğindeki köle isyanın öncesindeki süreci anlatan bir dizi. Tabii her tarihi dizide olduğu gibi , bu dizide de olaylar yalnızca gerçeklere değil , izleyicinin ilgisini çekecek şekilde ciddi miktarda kurguya da dayanıyor.

İzlerken asla sıkmayan , göze oldukça hitap eden (her anlamda ) bir dizi.

Spartacus : Gods of the Arena

Blood and Sand'in başrol oyuncusu Andy Whitfield'ın kanser olmasından ötürü ikinci sezonu çekilmedi. Andy Whitfield'ın yokluğunda seyirciden gelen talebi cevapsız bırakmak istemeyen ekip , Blood and Sand'den önce , Spartacus'ün Batiatus hanesine gelmeden önceki dönemi anlatıyor.

Spartacus'un köle isyanı liderlerinden Gannicus karakterinin de yer aldığı , ilk sezon kadar kaliteli bir yapım. Cinselliği ve şiddeti yine güzel kullanmışlar açıkcası. İlk sezona nazaran daha kısa sürüyor olması dışında hiç bir dezavantajı yok.

Başarılı bir yapım daha.

Tudors

İngiltere'yi yönetmiş hanedanlardan bir tanesi olan Tudors hanedanı krallarından birisinin hayatını anlatan tarihi dizi. Bizim "Muhteşem Yüzyıl"ın katbekat kalitelisini düşünün , öyle bir şey işte.

İngiltere'nin reformcu lideri , Anglikan kilisesinin kurucusu 8. Henry'nin hayatını müthiş anlatıyor. Tarih ile ilgili olanların katiyen izlemesi gereken bir dizi.

Çekimleri Devam Eden Diziler :

How I Met Your Mother

Favorim.

Gelmiş geçmiş en kaliteli sit-com budur herhalde. Özellikle bizim dandik , komik olmamasına rağmen kahkaha efekti olan dizilerin yarattığı travmadan sonra ilaç gibi gelecektir. Yalnızca komik de değil ; vurucu , duygusal , öğretici ve hayatı yönlendirici bir dizi. Özellikle 15-30 yaş arası insanların yemeyip içmeyip bunu izlemesi gerekiyor.

En büyük dezavantajı 20 dakikalık kısa bölümlerin hevesleri kursakta bırakması. Fakat şu anda birikmiş 6 adet sezon var ve çekimleri halen sürmekte. Yani hiç izlememiş insanların önlerinde onlarca bölüm var , açıkcası izlememiş insanlara imreniyorum.

Behzat Ç.

Çoktan tüm Türkiye'nin gönlünde taht kurmuş dizi.

Kolluk kuvvetlerinin iç yüzünü çok güzel gösteren bir dizi. Polisin küfür etmeye , vatandaş ile saygısızca konuşmaya , şiddet ve işkenceye ne kadar alıştığını gözler önüne seriyor. Ve işin trajikomik yanı ise , bunların artık yadırganmıyor olması , kanıksanmış olması. Polis dövüyor , ama çok doğal karşılanıyor. Polis küfür ediyor , sorguladığı vatandaşa hayvan muamelesi yapıyor , ama çok doğal karşılanıyor. Kıssadan hisse , polislerin ne kadar yozlaştığını iyi anlatıyor.

Öte yandan Behzat karakterinin bu yozlaşmış teşkilat içerisindeki daha az yozlaşmış olma durumunu da güzel yansıtıyor izleyiciye.

Keza psikolojik tahlillerin de başarıyla yapıldığı bir dizi. Son zamanlardaki rüya sahneleri özellikle bilinçaltının saçma sapanlığını çok güzel yansıtıyor.

Son zamanlarda Cumartesi Anneleri ve LGBT hakları gibi sosyal olaylara da gönderme yaparak gönülleri iyice fethetmeye devam ediyor gibi.

Umarım hiç bozmadan devam eder , biz de izlemeye devam ederiz.

Leyla ile Mecnun

Bu kadar mı abzürd olunabilir dedirten , abzürd komedi dizisi. Çok başarılı , çok güzel. Diyalogları çok keyifli , monologlar çok keyifli , metaforlar çok keyifli , her şey çok keyifli bu dizide.

Anlatılması en zor dizi budur herhalde. O yüzden kısaca diyorum ki ; Türkiye'de yaşayan ve Türkçe bilen herkesin izlemesi gereken müthiş bir dizi bu. En güzel özelliği de bu sanırım. Bu coğrafyada yaşamayan ve Türkçe bilmeyen kimsenin anlayamayacağı bir dizi. Ne dublaj ne de altyazı yoluyla , farklı bir kültüre aktarılması imkansız.

Bize has , bizim dizimiz.

Game of Thrones

Fantastik dünyalardaki kılıç-kalkan edebiyatı üzerine kurulmuş , Westeros adlı bir dünyada geçen muazzam dizi. "A Song of Ice and Fire" adlı kitap serisinden uyarlanmıştır.

Muazzamdır , oldukça büyük bütçeli bir yapımdır , izlerken keyiften dört köşe eden bir yapıttır.

Oyunculuklarının mükemmeliğini falan bir kenara bırakalım , o kostümler nedir ya ? İzleyeni adeta Westeros'a götürüyor. Bir karaktere uyuz olurken , bir başka karaktere gerçekten sevgiyle bağlanabiliyorsanız ; o karakterler iyi canlandırılmış demektir. Bunu , Game of Thrones'da sık sık hissediyor insan.

Lord of the Rings minvalinde , çok ama çok başarılı bir dizi. İkinci sezonunu bekliyorum. Sizlere de izlemenizi öneririm.

Breaking Bad

Konformist bir insanın , başına gelecek talihsiz bir olay sonrasında ne kadar sapkın , anarşist hareket edebileceğine ve bundan keyif alabileceğine dair süper bir dizi. Kimya ile uyuşturucunun süper bir harmanı. İnsanın hiç aklına gelmeyecek şeyleri yapmasının aslında o kadar da zor olmadığını daha iyi anlatan bir başka dizi yoktur bence.

Ne olursa olsun izlenmesi gereken bir dizi daha. Favorilerimden birisi.

Walking Dead

"Zombiye dönüşen insanlar" ekolünden bir dizi. "28 Days Later , 28 Weeks Later , Resident Evil Serisi , I am Legend , From Dusk Till Dawn" gibi filmleri seviyorsanız , katiyen izlemeniz gereken bir filmdir.

Makyaj ve görsel efektlere ciddi masraf yapmışlar göründüğü kadarıyla. İzleyeceklere en kötü 720p kalitesinden indirmelerini ve mümkünse büyük ekranda ışıkları kapatarak izlemelerini tavsiye ediyorum. Daha keyifli bir seyir oluyor.

En büyük eksiği herhalde öğreticiliğin sıfıra indirgenmiş olması ve tamamen eğlendirmeye yönelik olması. Gerçekten süper vakit geçiriyorsunuz , o ayrı.

Spartacus : Vengeance

Blood and Sand'in devamı niteliğinde , Andy Whitfield'ın yerine Liam McIntyre canlandırıyor Spartacus karakterini. Henüz ilk bölümü yayınlandı , şahsen benim beğenimi kazandı ilk bölüm itibarı ile.

Blood and Sand ve Gods of the Arena'daki kalitesini bozmadan devam etmesi dileklerimle.

İzleyeceğim Diziler :

Shameless (U.S.)

Aynı isimde bir de İngiliz dizisi var , karışmaması adına yanına U.S. yazdım. (United States)

Dizi hakkında fazla bilgim yok , bilenler anlatırlarsa sevinirim. Şu ana kadar hakkında çok iyi olduğuna dair bir çok eleştiri duydum.

Rome

Ne olursa olsun izleyeceğim bir dizi daha. Roma tarihine hayran biri olarak , böyle bir tarihi dramayı kaçıramam. İzlemiş olan herkesten bilgiye ve öneriye açığım bu konuda da.

Six Feet Under

Bol ödüllü sağlam bir drama olduğunu biliyorum hakkında. Bunun dışında her türlü bilgiye açığım , fakat şu anda indiriyorum. Bunu da izleyeceğim muhtemelen.

Anime Serileri

Death Note

Soundtrack'lerinden tutun da kurgusuna kadar muazzam bir seridir. 'Kira' ve 'L' adlı iki karakter arasında geçen akıl oyunlarına dayalı muazzam bir fantastik dizidir.

20 dakikalık 37 bölümden oluşan çok ama çok keyifli bir anime. Herkesin izlemesini , anime severlerin ize şiddetle izlemesini öneriyorum.

Fullmetal Alchemist

Simya ile fantazi dünyasının birleşiminden oluşan harika bir anime serisi daha.

Death Note kadar güzel olmasa da , yine de çok ama çok güzel bir seri. Simya'yı güzel işlemişler açıkcası. Death Note gibi bu da kesinlikle izlenmesi gereken bir seri.

Beğenmeyip İzlemeyi Bıraktığım Diziler

Öncelikle şunu söyleyeyim , benim bir diziyi bırakmam çok ama çok zor bir şey. Çünkü bir diziye başlamadan önce o kadar fazla düşünür , o kadar fazla enine boyunca düşünürüm ki , başladıysam muhtemelen o diziyi beğenirim. Fakat bazı diziler var ki , hakkında güzel şeyler duysam da , hiç beğenmedim bunları. Bunlardan aklıma gelenleri yazayım.

Supernatural

Bilimkurguya bayılırım. Fakat bu çok ama çok fazla mantık hatası barındıran bir dizi. Ya bir kere her bölümde insan ucu ucuna mı hayatta kalır ? Ve her bölümde ölüme bu kadar yaklaşmalarına rağmen , insan bir sonraki bölümde yine aynı gereksiz özgüven ve ahmaklıkla maceranın ortasına dalar mı ? İnsan bi yaptığı hareketin sonuçlarını düşünür , değerlendirir , masaya yatırır vs.

Ama yok arkadaş , bu dizide adamlar her maceraya bodoslama dalıyor , hiç bir önaraştırma yapmak , sonuçları kestirmeye çalışmak yok. Hadi bu kadar düşüncesizce hareket ediyorsunuz , onu anladık. E bi de ölün be abicim. Her bölüm nasıl oluyo da hayatta kalıyosunuz ? Ölün ya bi , hep ucu ucuna kurtulur mu insan ? Kurşunlar sıyırıyor , yaratıklar ıskalıyor , hayaletler tam öldürecekken bir şey oluyor ve kurtuluyorlar.

Yok artık canım , tutarsızlığın bu kadarı... Ya ölün , ya da neden yaşadığınızı mantıklı bir şekilde açıklayın izleyiciye.

Bu diziyi 15 bölüm izledikten sonra bıraktım. Harcadığım zamana halen yanarım.

True Blood

Fantastik ögelere hastayımdır. Vampir figürüne özellikle bayılırım. Fakat açık konuşayım , sosyal hayata karışmış vampir fikri her ne kadar muazzam da olsa , bu dizi bu konuyu berbat etmiştir.

Kötü işlemişler , olmamış yani. Bir sorun var. Dizi akmıyor resmen. Ayrıca sebebini anlayamadığım biçimde kadınlar günlük hayatta yarı çıplak gezerken , erkekler normal kot pantalon ve gömlekle geziyor.

Yani kadın çıplak gezsin , göze hitap ediyor eyvallah da ; neden çıplak ya ? Saçma sapan şeyler var , ya da ben bazı şeyleri anlayamadım. Bilemiyorum artık , bu diziyi de 10 bölüm izledikten sonra bıraktım.

乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
yeşil Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: İstanbul
  Alıntı yeşil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2012 saat 23:09
yalan dünya iyi ya :)
İstanbul takımı tutmak ekranların en parlak yıldızına, Anadolu takımı tutmak ise mahallenin en güzel kızına aşık olmak gibidir. Birinde para konuşur birinde yürek… KKŞ
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
  Alıntı SoLdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Şub/2012 saat 17:52
Alıntı yapılan SoLdat

The Walking Dead

Person of Interest 

The Secret Circle 

Alcatraz 

Yalan Dünya 

1 Erkek 1 Kadın 

Game of Thrones'ıda bugün izlemeye başladım çok iyi Smile
Yukarı
sirtach Liste gör
Deneyimli Yazar

Sertaç
Yer: İzmir
  Alıntı sirtach Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Şub/2012 saat 18:25
Breakin Bad, Sons of Anarchy, Carnivale
Yukarı
messi26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Almanya
  Alıntı messi26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Şub/2012 saat 18:31
1. How I met your mother
2. Adini Feriha Koydum
3. Two and a half men
4. Bir Kadin Tanidim
Yukarı
pelitus Liste gör
Yazar

Mustafa
Yer: ---
  Alıntı pelitus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Şub/2012 saat 18:37
Birde benim Gözümden , Yerli ve Yabancı Diziler

Dizi takip etsemde Japon animelerini tek geçerim. Hem 20 dakikayı geçmiyor hem yaratıcı fikirleri sunuyor hemde merak uyandırıyor.İlgisi olana öneri yapabilirim.
Alcatraz güzel bir dizi görünümü verdi ancak 2 yada 3 bölüm sonra farkedeceksiniz ki diziden sıkılmışsınız ve monoton bir şekilde ekrana bakıyor olacak ve senaryoyu tahmin etmeye başlıyacaksınız.Person of İnterest gibi bir dizi olacağı kanaantindeyim. Senaryo önceden tahmin edilebilecek.(Bu bölüm yine birilerini yakalacaklar.: )... )

Spartacus'un yeni sezonu beklediğim gibi başlamadı. Oyunculardaki değişiklik sizi ister istemez diziden koparıyor.Çok hızlı başladı ve ardından çok zaman geçti olarak gösterdiler.Aralardaki olayları ise filler olarak verilmeli, seneryoda kopukluk sağlayabilir. . Game of thrones çok fazla izleyici kitlesine sahip ve beklentiler çok yüksek, bu sezon beklentileri karşılamayabilirler ancak çok pahalı bir yapım olması sebebiyle benimde beklentim yüksek.

Yabancı dizileri saymakla bitmez ancak en çok adı geçene değindim. Yerli dizilerde ise Leyla ile Mecnun dizisi özellikle genç bir izleyici kitlesine sahip bunun en temel etkenlerinden biri bana göre İncisözlük'ün ve diğer Sözlüklerden ''makara muhabbeti'' olacak şeyleri bulmaları ve takipçileri olmalıdır. Ancak leyla ile mecnunda seneryo sıkıntısı olacağını sanmıyorum ama ister istemez diziden soğutacaklar gibime geliyor. Yeni dizilerden biri olan Yalan dünya adlı dizi ,Gülse Birsel burada eğer Burhan Altıntop'un ne olduğunu anlamak istiyorsak bu diziyi izlemelisiniz demeye getiriyor. Taşralı ancak İstanbul'un lüks semtinde yaşayan ve buna adapte olmaya çalışan ancak ''görmemişliğini çaktırmamaya çalışan'' bir aileyi ve toplumun üst tabakasını oluşturduğunu düşünen ancak cahilce davranan karakterleri anlatıyor.Zaten buda Burhan Altıntop'un ta kendisi :)..Bence bir burhan Altıntop ne kadar güldürüyor ve gülümsetiyorsa bu dizide bir o kadar gülümsetecek .
İyi seyirler
Bağımsız Eskişehirspor Taraftarı

Yönetim İSTİFA !!!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6789>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,703 saniyede hazırlanmıştır