eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kaybettiklerimiz...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 36>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Mar/2011 saat 01:25
Alıntı yapılan wolfalone3839404142

güzel bir masaldı.. ama  yemedik

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2011 saat 15:38
Eski Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ milletvekili Hamza Yanılmaz vefat etti.

Uzun süreden bu yana akciğer yetmezliği hastalığı nedeniyle tedavi gören Ak Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz, 2 gün önce yatırıldığı Ankara TOBB Hastanesi’nde bugün yaşamını yitirdi. Durumunun bugün ağırlaşması haberleri üzerine hastaneye giden Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ziyareti sırasında Yanılmaz’ın son nefesini verdiği belirtildi.

Hürriyet

Tüm Yanılmaz ailesinin ve milletimizin başı sağolsun...
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Mar/2011 saat 10:24
Burhanettin babasını kaybetti

Eskişehirspor´un eski kaptanlarından Burhanettin Beadini babasını kaybetti. Bir süredir rahatsız olan Enver Beadini yaşama dün veda etti. Cenaze ise bugün Cuma namazı sonrasında  Sami Ramazanoğlu camiinde kılınacak olan cenaze  namazı sonrasında asri mezarlıkta toprağa verilecek.  Beadini ailesinin üzüntüsünü paylaşır, merhuma Allah´tan rahmet dileriz.

Sakarya Gazetesi

Allah rahmet eylesin...
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Mar/2011 saat 11:25
Allah rahmet eylesin
Yukarı
e_s_e_s Liste gör
Yazar

fatih
Yer: Alperen
  Alıntı e_s_e_s Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Mar/2011 saat 14:11
Muhsin Yazicioglu nun olum yildonumu

mekanin cennet olsun reis.
OSMANLI İMPARATORLUĞU...

"Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. "Şehid lider Muhsin YAZICIOĞLU
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Mar/2011 saat 16:51

Gözler yaşlı..Ama sevdanın,davanın büyüklüğüyle Hayallerinde Senin gibi ÖLÜMSÜZ Reis..

MUHSİN YAZICIOĞLU ; üşüyorum..
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
Usta Yazar

Semih Bektaş
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2011 saat 11:58

"Türkiye’nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün. Ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye’nin bağımsızlığına armğan etmekten onur duyuyorum. Bu bağımsızlık düşüncesini mezara kadar götüreceğiz."

Dövüşerek öldüler, güneşe gömüldüler...

*5 Mayıs 1972 tarihinde çekilşmiş bir fotoğraf..

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
aves Liste gör
Yazar

Hakan Özcan
  Alıntı aves Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2011 saat 12:15
 Bugün ,Denizlerin Avukatı Yiğit hukukçu,Yılmaz devrimci ve mangal yürekli Halit Çelenk'i Ebediyete ,Kendisi gibi cesur  müvekkilleri koçyiğitlerin yanına uğurluyoruz.Ruhun şad olsun meslekdaşım..
Yukarı
Usta Yazar

Semih Bektaş
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2011 saat 13:22

Alıntı yapılan aves

Bugün ,Denizlerin Avukatı Yiğit hukukçu,Yılmaz devrimci ve mangal yürekli Halit Çelenk'i Ebediyete ,Kendisi gibi cesur  müvekkilleri koçyiğitlerin yanına uğurluyoruz.Ruhun şad olsun meslekdaşım..

365 gün tam 365 gün varken 1 yılda; O bugünü, 6 Mayıs tarihini buldu güneşe gömülmek için..ruhu şad mekanı cennet olsun..

-----------

"KURUCU BAŞKANLARIMIZDAN, AĞABEYİMİZ,

YOLDAŞIMIZ AVUKAT HALİT ÇELENK’İ KAYBETTİK…

“  Ben bir savunmanım. Güzel insanları savundum. Halkını seven, onların "Bir orman gibi kardeşçesine" yaşaması için gencecik yaşamlarını veren insanları. Özgürlüklerini, yaşanmamış yemyeşil yıllarını ortaya koyan insanları. Hakça toplumsal bir düzene giden yola ışık saçan insanları savundum. Onlar bir çiçek gibi arı, taze ve renkliydiler. İnsan olmaktı suçları. 
   İnsanları sevmekti, baskısız, sömürüsüz, özgür bir dünya istemekti. Her biri birer dünyaydı. İdealleri için öldüler, idam edildiler, hapis yattılar. Ben bu güzel insanları savunarak, onlarla beraber, insan sevgisini, barış dolu, özgür ve mutlu bir dünyayı savundum. Bu güzel insanları seviyorum. Bir yaşam bu sevgiyle geçti. Kendilerini tüm insanlığa adayanlara bir yaşam vermek çok mu?” 

Halit ÇELENK.

Halit ÇELENK, yaşamı boyunca sendikal mücadelenin, devrimci muhalefetin ve halkın avukatlığını yaptı. Avukatların örgütlenmesi için mücadele etti. Sıkıyönetim mahkemelerinde, Devlet Güvenlik Mahkemelerinde, karakollarda, cezaevlerinde devletin ağır ve hukuksuz şiddeti altında mücadele edenlere omuz verdi. 
  Kayıplarını derinden hissettiğimiz bir kuşağın önde gelen temsilcilerindendi. 

Kendisinden önce yitirdiğimiz Niyazi AĞIRNASLI, İbrahim AÇAN ve Refik ERGÜN gibi, muhalefet ve örgütlenme mücadelesinin “meslek örgütü” ile sınırlı kalmasına izin vermeyen bu kuşak, bugün onurla sürdürmeye çalıştığımız Devrimci Avukatlar ve Çağdaş Avukatlar geleneklerinin de kurucularından sayılmalıdır.  
  Sağlık sorunları ile uğraştığı son yıllarda dahi, ilgisini ve desteğini meslektaşlarının üzerinden eksik etmedi. Genel Kurullarda Çağdaş Avukatlar Grubu standlarında ve Çağdaş Hukukçular Derneği etkinliklerinde yanı başımızda oldu. 
  Bu kuşak; müvekkillerini sokakta, karakolda, mahkemede, cezaevinde yalnız bırakmamayı bizlere öğreten kuşaktır. Gerektiğinde darağacına kadar onları terk etmeyecek olduğunu gösteren, avukatlığı bir iş değil bir mücadele arkadaşlığı olarak gören avukatların öncülerindendir Halit ÇELENK.

Avukat Halit ÇELENK’in uğrunda mücadele ettiklerine inanan büyük insanlık ailesinin başı sağolsun. 
  Karşısında mücadele ettiği kesintisiz saldırganlık ise asla kayıplarımızdan rahatlamamalıdır. Emaneti bizler devraldık. Mücadele bugüne kadar kesintisiz olarak sürdürüldüğü gibi bundan sonra da kaybettiklerimizin anılarıyla birlikte yükseltilerek sahiplenilecektir. 
   Yoksulların, ezilenlerin, direnenlerin ve devrimcilerin avukatlığı, zulüm sürdükçe zalimin karşısında var olacaktır. 

Saygılarımızla.
Çağdaş Hukukçular Derneği
Genel Merkezi

SOMA Anısına

Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2011 saat 15:15

Yeşilçam'ın bir 'kötü adam'ı daha veda etti

Yeşilçam filmlerinde 'kötü adam'a hayat veren sinema emekçisi Hüseyin Zan, 80 yaşında hayatını kaybetti.

Güncelleme: 11:51 TSİ 06 Mayıs. 2011 Cuma

YALOVA - sinema emektarı Hüseyin Zan, 1990 yılından bu yana yaşadığı Yalova’nın Çınarcık ilçesinde geçirdiği rahatsızlık sonucu 80 yaşında hayata veda etti.

Bir dönem Türk sinemasında en çok dayak yiyen oyuncu unvanını elinde bulunduran emektar aktör, 1931 yılında Antakya’da doğdu.

1960 yılında “İçimizden Biri” adlı filmle sinemaya adım atan Hüseyin Zan, aralarında “Kalp Yarası”, “Çirkin Kral”, “Korkusuz Adam”, “Elveda Meyhaneci”nin de bulunduğu 300’den fazla filmde rol aldı.

ntvmsnbc ve Ajanslar

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 36>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır