eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Çekirdekçiler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Burakızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 16:25
Kadir abinin tanımındaki çekirdekçiye kimse laf edemez. Onlar ile benim anlattığım çekirdekçiyi ayırmak lazım.
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
AYDIN Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: 65'liler
  Alıntı AYDIN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 16:26
tribündekiler gibi playback yapıcağıma delikanlı gibi çekirdeğimi çitlerim daha iyi...
Salihlilerde, Nazillilerde, Turgutlularda... Neredeydiniz..?
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 16:30
Alıntı yapılan Burakızılcıklı

Kadir abinin tanımındaki çekirdekçiye kimse laf edemez. Onlar ile benim anlattığım çekirdekçiyi ayırmak lazım.

Burakcım,
Zaten senin anladığın manada çekirdekçi tanımına uyup da foruma yazan çok fazla kişi olduğunu sanmıyorum. Burda yazan kişiler az çok deplasman tozu yutmuş, Eskişehir'in ayazında açıkta titreye titreye maç seyretmiş kısaca tribünün zorluklarını çekmiş kişilerdir. Senin tanımladığın çekirdekçiler yapacak hiçbir iş bulamayıp da hadi maça gidelim havasında takılan kişilerdir, benimkiler ise birkaç gün önceden maç hazırlıklarını yapan (programını hazırlamak, para temin etmek, otobüs firmalarını aramak..vs) kişilerdir.
KKŞ
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 16:34
Açığı çekirdekçi diye yaftalayalım sonrada içerisinden Kadir abi Ahmet, Mehmet abi hariç diye süzelim. Memleketimden insan manzaralarına hoşgeldiniz.
Yukarı
Ankalimes Liste gör
Deneyimli Yazar

Aydın
  Alıntı Ankalimes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 16:38
Bagirmak var bagirmak var...

Bilincsizce, laf olsun diye mac icindeki hicbir durumdan, hareketten habersiz bagirmak bogaz patlatmaktan baska birsey degil benim gozumde...

Rakip korner ya da serbest vurus kullanir, tezahurat es es gol gol gol ( orjini besiktas ), youla oyundan cikar 30 cm muhabbeti ( orjini galatasaratli nonda)..daha da uzar gider anlamsiz, cakma tezahuratlar ama sorsan dunyanin en iyi taraftari kim ?, herkes kendini gosterir...Unutmam icerdeki Sivas maciydi, Hacettepe'den sonra icerdeki ilk macti, haliyle yogun olucagi icin 1 bucuk saat kadar once girdik aciga, ogun macta olanlar bilir agir bir yagmur vardi, durmadan yagan yagmurda araliksiz 1 saat islandiktan sonra kapalindan bir tezahurat yukseldi ''berbaber islandik yagan yamurda" kusura bakmayin ama icerde oynadigimiz maclarda beraber islandigimizi hatirlamiyorum ben hic..Yani soylicegim su ki her grup digerleri olarak gordugu taraftari elestirmeden once kendi hatalarini, eksiklerine konsantre olsa taraftar olarak cok daha fazla yol aliriz...

Su forumda en sevmedigim muhabbettir, ben soyle Es Es'liyim, senin Eskisehirsporlulugundan supheliyim laflari...Sonu oraya gitmez umarim bu basligin...

Tribunlere bakiosun bir yanda kizilcikli&nefer, bir yanda ne yaptigi anlasilmayan odunpazari, acigin hali bin bir turlu ama her zaman suna inanirim Acik taraftari baskadir, bu seneki taraftar sovlarinda Turkiye gundemine gelindiyse bunu organize edenlerin yaninda en buyuk pay acigindir...Galatasaray, Fenerbahce, Denizli, Antalya, 0-3'den sonra Trabzon maclarinda o atmosferi yaratan acik ve icindeki cekirdekcilerdi...Stadin yapisina bakildiginda oyle olmali zaten, taraftar gruplari atesleyici olup acigi hareketlendirmeli bircok defa oldugu gibi ayakta olan acigi ayaga kaldirmaya calismak yerine...

Konu dagildi, iyice dagitiyim..Bu taraftar bolunmesi cidden canimi sikiyor benim, cekirdekciler, tribunculer, sunlar bunlar...Ortak deger burda Eskisehirspor, bu kadar fazla taraftari olan bir klupde taraftarligin farkli sekillerde disa vurulmasi normal ama bu farklilik ciddi boyutlara gelirse donusu kolay olmaz...Dedigim gibi ortak deger Eskisehirspor, 3 yil once Ankarada'ki playoffta Sariyer macinda son penalti atilirken zamanin nasil durdugunu ben bilirim...Konya maci basliginda yazilmis bir yazi var, maci heyecandan dinleyemedigini kizina dinlettigi macta attigimiz gollerden sonraki sevincini anlatan, benim icin onemli olan bu ruhtur yoksa yemisim endustriyel futbolu..sevmesek de karsi gelsek de hepimiz parcasiyiz endustiriyel futbolun 2-3 cumle ezberlemekle karsi gelinmiyor Endustriyel duzene...
Eskisehirspor Sevgisi Dunyanin Heryerinde
http://www.youtube.com/watch?v=Scf5ce_8M6w
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 16:57
Aydın kardeşim Kadir abimiz bu forum konusunu yeni bir bölünmüşlük ortaya çıkarmak için değil başka forum konularında açığa sallıyacaklarına burada sallasınlar diye açtı sanırım. Açık tribündekiler ESES in parça pinçik olşmasını istemez ve sevmez. Çekirdekçi grupçu değildir ne bir grup kurar nede gurup olarak görünmesi için bir yerlere yahut kişiler etiket takar. Çekirdekçi sinirli anında keyfel kader kalkıp küfürü basar ama koro halinde küfürü kendisine yakıştıramaz. Toy birkaç delikanlının elindeki davul tokmaklarını kafasında yiycekmişcesineyönetilemez. Kendisine yeni bir tarih oluşturmaya çalışmaz şehrin bir mahalle yada caddesinin ismini alarak. Onun bir tarihi vardır zaten.
Yukarı
KeKeVi Liste gör
Yazar

Özhan
Yer: Trinidad and Tobago
  Alıntı KeKeVi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 17:00
Abi herkes Trabzon maçındaki ESpana'yı söylüyor. Eyvallah.
Büyük çoğunluk katıldı. Lakin durum 3-2 olduğunda bile çevresidekilerden dahi ilham almayıp film izler gibi çekirdek çitleyenlerde vardı. Ben bunu hazmedemiyorum. Bu resmen yenilgiyi kabullenmektir.  HERKES için demiyorum bunları.
Ben kimmiyim? Açığın sağ üst tarafında tek başına bi taraflarını yırtan, çekirdek çitleyenlerin dönüp dönüp baktığı ve deli gibi gördükleri, güldükleri taraftarım.
(Maç 3-2 iken kıllarını kıpırdatmayıp çekirdek çitleyenlere "Maç gidiyor, çekirdeğe devam" lafını atanda bendim.)
Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş..
Yukarı
muallim_eses Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
  Alıntı muallim_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 17:45

ben de sizin o çekirdekçi diye hitap ettiklerinizdenim... kızlcıklının her açık ayağa diye bağırdığında ayağa kalkıp sabırsızlıkla bekleyip maçla alakası olmayan bestelere iştirak eden çekirdekçileriz biz ... bazen öyle anlar oluyor ki şu altes ya da şu kızılcıklıya çekirdek versekte sussalar diyen çekirdekçileriz itirazı olan varsa seneye gelsin bizimle çekirdek çitlesin kendi olduğu yeri bi izlesin bakalım nasıl görünüyor..

Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 17:51
  Çekirdekçiden çekirdekçiye fark var.Yaşasın Eskişehirspor...
Yukarı
emr26e Liste gör
Deneyimli Yazar

EMRE
Yer: Turkey
  Alıntı emr26e Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2009 saat 17:59
valla babam ben ve kaedesim 3 kişilik bi eses ailesiyiz kardesim tribünde gruplarda takılıyoo ben arkadaslarımla bagımsız babam çekirdekçi bize bu aşkı veren bABAM zamanında kapı önlerinde çok yatmış çok maçta ıslanmış çokkk olaya karışmışş şimdi adam 50 yasında kimse babamın ve o yaslarda maca gelen büyüklerimize çekirdekçi yok maçta bağırmıyoo diye böyle masa başında sallamsın o adamlar olmasa bu şehir 30 tıl önce bu ligin en ii anadolu takımı olmazdı biz takımımıza bu kadar bağlı olmazdık herkes haddini bilsin düşünmeden konuşmasın bu olay senelerdir konuşuluyoo o çekirdekçi dediğiniz adamlar konyada ankara istanbulda tarih yazan adamlardı 30000 20000 kişiyi gruplar mı doldurdu şimdi grupta olanlar 20 sene sonra maçta dondurmamı yalıcak merak ediyorumm KİMSE KİMSENİN ESKİŞEHİRSPORLULUĞUNU TARTIŞAMAZ
SİYAH YADA KIRMIZI GİY
       ATKINI AL
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır