eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2008 saat 22:42
İnşallah yarın yanınızdayım.Yasin sağolsun telefonla haber verdi.

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2008 saat 22:44
OooOOoOo Serkan abi :) Görüşürüz inşallah yarın...
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2008 saat 22:58
görüşelim tabi ;)
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
kırmızışimşek Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Yer: Nepal
  Alıntı kırmızışimşek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 00:15
Alıntı yapılan es_emre26

Öncelikle yaptıklarınızdan dolayı teşekkür ediyorum...Fakat niçin sanki bir seçim olmuş da iktidara başkaları geçiyor biz bırakalım gibisinden birşeyler mi oluyor ???

Geçen sene de işleriniz vardı fakat Ö.T.O'yu gayet aktif tutmaya çalıştınız...

Mesela Hilmi abi internet kafe işletiyordu hala internet işletiyor ??? Smile

İçinde yer almak için çabaladığımız Ö.T.O bünyesinde siz değerli abilerimizin her zaman arkamızda olduğunuzu bilmek isteriz...Yani işlerinizin yoğunluğu bahane değil Tongue

Sevgili kardeşim Emre,

Güzel sözlerin ve iyi niyetli dileklerin için teşekkür ederim..

ÖTO ilk kurulduğunda daha doğrusu ilk oluşturulmaya başladığından itibaren içinde bulunduğumu aşağı yukarı herkes biliyor..

Öncelikle neden ÖTO?

ÖTO'nun kuruluş amacı ve benim katılma nedenim hedefimizin "küfürsüz ve olaysız trübünler" olmasıydı..

ÖTO ilk kurulduğu dönem başarısız olmuş bir trübün birleşmesi ve hemen her maç yenilen küfür cezaları vardı..Eşlerimiz,kardeşlerimiz maçlara gelemiyordu..Trübün liderleri bir araya gelmek istemiyorlardı ve dolayısıyla problemlerde çözülemiyordu..

ÖTO tüm taraftarlara hitaben kuruldu forumda yazmayan desteklemeyen kalmadı ama iş toplanmaya gelince kimse iştirak etmedi..Bir taraftar hareketi vardı ve birşeyler yapılması için örgütlenilmesi ve harekete geçilmesi gerekiyordu Suat'ın yazdığı tüm isimleri (Çağıl hariç) ben ÖTO sayesinde tanıdım(iyikide tanımışım)..İlk andan itibaren harekete büyük desteği olanlar bu insanlardı ve ilk toplantılar bu insanlarla oldu...Daha sonra toplantılara katılanlar oldu ama sorumluluk ya ağır geldi yada fırsat bulamadıkları için gelmediler..

ÖTO ilk kurulduğu andan itibaren heyecan,sevgi ve saygı ortamı yaratmıştır...

Küfür olayı trübün liderleriyle yaptığımız görüşmelerde bir kaç hafta içinde çözüldü..Hatta o dönem fedrasyona verilen savunmalarda dahi ÖTO nun bahsi geçmişti..

Aynı zamanda ÖTO verdiği beyanatlar ve basın bildirileriylede birleştiren bir yapı içine girmişti..

Hal böyle olunca hepimizin ortak hedefi olan eğitim ve Serkan kardeşimizin fikri olan ama sahiplenilip örgütlenmediğimizden dolayı yapılamayan Taraftar ormanı çalışmalarına yoğunlaştık..Orman hepimizin çabalarıyla hayat buldu..Eğitim projesi uygulmaya konulacağı sırada Ayder ortak bir çalışmayla güzel bir eğitim semineri düzenledi ve ÖTO"nun ikinci bir seminer düzenlemesine gerek kalmadı...

Trübüncülük görsel şovlar aslında grupların işidir...Dolayısıyla ÖTO bir kaç maç hariç (bir trübün grubu olmadığı için) bu işe pek fazla girmemiştir..

Bizim bu manada tek hedefimiz trübün bandosu oluşturabilmekti  onuda hava şartlarının uygun olduğu dönemlerde hayata geçirdik..

Lisanslı ürünleri desteklediğimiz ve yine bir grup olmadığımız için herhangi bir taraftar ürünü yaptırmak işinede girmedik...

Deplasman organizasyonları ciddi ve sorumluluk isteyen organizasyonlar olduğu için ve konforlu yapılacak yolculuklara maddi açıdan bir çok kardeşimizin katılamayacağı için bu işede hiç girmedik....

Ancak vaktimizin,gücümüzün el verdiği burada yazsam sığdıramayacağım bir çok şeyi yapmaya çalıştık..

Ancak dediğim gibi bu iş ciddi emek isteyen bir iş olduğu için son 6 aydır herhangi bir proje üzerinde çalışamadık..

Bu boşluktada bir senedir aramızda bulunamayan Yasin yeni fikir ve projelerini hayata geçirmek için yeniden harekete geçmiştir..Buradaki yanlış anlama Yasin'in bunu yeni bir topicte açması (neden olduğu konusunda bir fikrim yok) ve ben ipleri elime aldım gibi bir tavır içinde bulunmasıdır.Aramızda bir seçim yada başka bir şey olmamıştır çünkü ÖTO kimsenin tekelinde değildir paylaşılmadığı ve katılım olmadığı sürece (ciddi ve sorumlu bir tavırla) dışarıdan öyle görülecektir..

Trübün gruplarının birleşmesinden dolayı ÖTO nun fiziki çalışmadan ziyade fikri çalışmalar ve kalıcı projelere ihtiyacı vardır...

Ben şahsım olarak Eskişehirspor adına yapılan her türlü iyi işin (!) arkasındayım ve destekçisiyim...

Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 00:44
Ben şahsım olarak Eskişehirspor adına yapılan her türlü iyi işin (!) arkasındayım ve destekçisiyim...

Sevgili Kırmızışimşeğin yukarıdaki bu sözü hepimizin yapması gereken değilmi ?
# Direnmüdavim....

Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 01:34
Murat Abi çok güzel bir yazı yazmış ÖTO hakkında ve tekrar tekrar vurgulamış ÖTO nun bir taraftar grubu olmadığını bunun ötesinde uzlaştırıcı ve adında da olduğu gibi örnek taraftar kitlesini gösterme amaçlı olduğunu. kötü günlerde ortaya çıkmış gayet iyi niyetli bir oluşum. bu oluşum bir projeydi ve çoğunlukla hedeflerini yerine getirdi. benimde birçoğunu tanıdığım yaptıklarına karşılık hiçbirşey beklemeyen ESES sevdalısı insanların kuruduğu bir topluluk. şimdilerde yasin beyin birdenbire ortaya çıkıp bu oluşum adını kullanarak birşeyler yapmak istemesi ve ÖTO nun asıl fikir babalarına danışmadan projeyi sahiplenir tarzda yeni bir başlık açması usul açısından beni rahatsız etti. tabiki herşey ESES için sakın yanlış anlamayın ortada verilen çabaya lafımız yok ama ÖTO yu başlatanlara danışılmadan ÖTO adı altında birşeyler yapılmaya çalışıyorsa bu biraz saygısızlık olur. yasin bey keşke başka bir isimle olaya başlasaydı yada ÖTO da en önde giden kişilerle görüşseydi bu planları yaparken. ESES için yapılan herşeye yardım etmeye hazırım ama usul olarak bu yeni ÖTO sahiplenmesini hoş bulmadığım için destek vermiyorum.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
dolpinesk Liste gör
Deneyimli Yazar

BURAK
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı dolpinesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 01:35
Alıntı yapılan scetintas

ÖTO olarak 2 senedir yapılan, taraflı-tarafsız herkesin takdirini kazanan ve aktif olarak katıldığımız çalışmalara bundan böyle işlerimizin yoğunluğu sebebiyle katılamayacağız...

ÖTO felsefesini ve çalışmalarını devam ettirecek arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

Saygılarımızla…

Suat Çetintaş (sçetintaş)

Murat Sel(kırmızışimşek)

Refik Geçgeldi (travolta)

Çağıl Altay (esesliyim)

Levent Kürkçüoğlu (matador)

Uğur Kürkçüoğlu (uğur66)

Şahin Özmen (Şahin)

Günhan Göç (target26)

Muharrem Uslu (kitapcıES)

Hızır Hacıoğlu (Eskişehir 26)

Hilmi Aktan (faça26)

Kerem Atılmaz (asssadza)

Zafer Adıgüzel (ZEFEX)

Cüneyt Ertetik (Cino 26)

Kudret Vatansever (kral_esesli_kurti)

Geçen sene tüm sezonu sizlerle geçirdim. Bir taraftarın yapması gereken herşeyi yaptınığınıza inandığım için sizlerle beraber oldum. Taraftarlık sadece maça gitmekle olmadığını takım için neler yapılması gerektiğini ve bunu ortak kararlar içerinsinde gerçekleştirilebileceğini sizlerde gördüm. Ve sizin gurubunuza katılıp organizasyonlarda yer almay çalıştım. Öncelikle size çok teşekkür ederim...Ama siz yoksanız asla 
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 09:04
Eskan'ın yani Yasin Abi'nin kimseye söylemeden bu projeyi sahiplendiğini söyleniyor. Bir kaç gün önce diğer ÖTO başlığına bir yazı yazmıştı .

eski forumdaki ilk mesajı okursan şöyle bir cümle yazmıştım."bu uğurda tek başıma bile kalsam yine de bunun mücadelesini vereceğim"..evet tek başıma kaldım ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyorum.hatta 3 gün önce uğur abiyle (uğur66)telefonda konuştuk.o cümleyi aynen onada hatırlattım.valla napiyim yasin kimseden ses seda yok ki nedesen haklısın dedi..ama birileri yani sizler yanlız değilsin bizde varız dedi.bende bunun alt yapı çalışmasına başladım.günlerdir haftalardır aylardır ben bu oluşumun çalışmalarını yaparken,yukarıda ismi geçen bir çok arkadaş evet bunu sitem ederek söylüyorum, keyfi yetipte ö.t.o nereye gidiyor diye sormadı.üstelik bizzat evimde misafir ettim bahçede mangal eşliğine topladım hepsini..gelin bakalım bir konuşalım dedim.uğur abi(uğur66),levent abi(matador),refik abi(tavolta),hızır abi(hızırh),cüneyt(cino26),kerem(assadza),zafer(zefex) sağolsun geldiler..ne olacak bu ö.t.o'nun hali,6 aydır kimseden ses yok.durum bu bu dedim.hadi bir şeyler yapalım sezon yaklaşıyor..kimseden ses çıkmadı.anlaşılan yorulmuşlar,sıkılmışlar.birileri birşey yaparsa onlarında keyfi yetcek..önemli değil.ben tek başıma da kalsam bunun mücadelesini vereceğim.gerek forum içinde,gerek forum dışında insanları bir araya toplayıp eskişehirspora ve taraftarına hertürlü hizmet etmeye devam edeceğim..!!

Benim yukarıda anladığım tek başına bu projeyi sahiplenmediği , bu projeyi sahiplenmek zorunda kaldığı

Yukarı
ZEFEX Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER ADIGÜZEL
Yer: Turkey
  Alıntı ZEFEX Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 10:23
Neden her açıklamanın ardında bir art niyet aranır tartışma ortamı yaratılmaya çalışılır anlamam.
ÖTO nun ilk üyeleri olarak bizler bir süredir özel hayatımız ve işlerimizdeki yoğunluklardan dolayı ciddi anlamda çalışmalar yapamaz üretilen projeleri hayata geçirmeye vakit bulamaz olduk.Bu yüzden bu işin en başından beri bizlerle birlikte olan Yasin kardeşim içindeki dinanizmi koruyarak ÖTO ya yeni aktif çalışabilecek üyelerle hareket kazandırmak istemiştir.Bu çalışmalarını ayrı başlık altında değilde eski başlık altında yapsaydı yanlış anlaşılmalar olmazdı belki.Ama Yasinin bu konuda art niyetli olmadığını biliyorum.

Ayrıca bu konuda da yaz başında bizlerin çoğuna yapmak istediklerini anlatarak bilgilendirme yapmıştır.Ancak bilgilendirme yapılan kişilerden biri olarak ben zaten bir süredir iş yoğunluğumun artmasından dolayı ÖTO çatısı altında bir şeyler yapmaya zaman bulamadığımdan  aktif olarak bu çalışmaların içinde bulunamayacağımı ama her zaman olduğu gibi Eskişehirspor adına güzel şeyler yapmaya çalışanların yanlarında bulunmaya devam edeceğimi elimden gelen bir şey olursa vakit buldukça yapmaya çalışacağımı da beyan ettim. 

Yukarıda Suat abinin yazdığı yazıda bir çok kişinin bizlere ÖTO çalışmalarında niye adınız geçmiyor sorularından dolayı gerekçemizi açıklayan bir yazıdır.Kimse altında art niyet aramasın lütfen.

Tribünlerimizde birlikteliğin sağlandığı bu dönemde yaptığımız açıklama asla bir tartışma yaratmak amaçlı değildir.Bizler her zamanki gibi her maç stadda olup maçlarımızı seyredip takımımıza elimizden geldiği kadar ÖTO bilinciyle destek olacağız.

Son günlerde forumda ki  moda sözümüzde ki gibi  Dosta Düşmana Karşı Omuz Omuza olmaya devam edeceğiz.  
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 12:37
    Yapmış olduğunuz bütün güzellikler için teşekkür ederiz.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,609 saniyede hazırlanmıştır