eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

STSL 1.Hafta Fenerbahçe - Eskişehirspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6869707172 73>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
grezores Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı grezores Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 10:12
göz göre göre tepkiyi zamanında veremedik. bu maçta alınan sonuç iyi daha farklı bir sonuç olabilirdi. bu maça göre yorum yapmayalım zaten her yıl kadıköyde fenerbahçe 17 maçtan 13-14ünü kazanıyor yenilgiye takmamak lazım. ama aylardır söylüyorum kadromuz belli hocamız belli yönetimimiz belli. lawalla boffin hala yollanmaya çalışılıyor.şu şartlarda bu kadro ptt 1. ligde bile ilk 8e 9a giremez. süper ligin en zayıf halkasıyız. kadro bakımından ise saçma sapan isimlerle kurulmuş vasatın üstünde 1 ve ya 2 oyuncunun sahip olduğu bir kadroya sahibiz. sakın yok felaket tellallığı yapıyorsun eskişehirspora düşmansın demeyin 2.5 yıldır kadromuzun içi büyük bir oranda maddi sorunlar bahane edilerek boşaltıldı biz hiç bir tepki vermedik bu yıl olacaklardan sorumlulardan biri de taraftarımızdır.
Yukarı
eseslieko26 Liste gör
Yazar

EKREM
Yer: ESK
  Alıntı eseslieko26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 10:22
Fenerbahçe transfer döneminde 30 35 milyon harcadı, bizim durumumuz zaten belliydi ilk maçtan ah vah demenin kimseye faydası yok taraftar tiribündeki yerini almalı oradan takıma destek olmalı
ŞAMPİYON ESKİŞEHİR
Yukarı
Frigyalı_26 Liste gör
Usta Yazar

Seydi
Yer: Turkey
  Alıntı Frigyalı_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 10:27
Yav kardeşim yok fener şu kadar para harcadı yok bu kadar harcadı eee napalım o zaman baştan amaça çıkmayalım geçmiş sezonlarda farklımıydı o dönemin yıldızlarıyla doluydu yine peki biz o zamanlr nasıl oynuyorduk evt yeniliyorduk bazen aa takım çatır çatır oynuyordu vuckolu nadarevicli el sakalı kadroyu hatırlayın lütfen..Biz yenildiğine bir şey demiyoruz futbol adına hiç bir şey yoktu sahada bizi asıl üzen bu..
Yukarı
ESES___26 Liste gör
Yazar

GY
  Alıntı ESES___26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 10:59
Bu takım geçen sezon süper ligde bizans takımları ve hamsilere karşı en çok puan toplayan takım olmadı mı ? çünkü skib beyin 9 defanslı düz oyunu bu takımlara karşı iyi kötü işliyor.bu takımlar üstüne geliyor.siz esas iç sahadaki önde oynaman gereken kazanman gereken gol atman gereken maçları seyredin.keza deplasmanda bizans ve hamsiler haricindeki takımlara karşı oynanacak oyunları alınacak skorları seyredin.önümüzdeki iki hafta iç saha maçlarında göreceğiz bakalım
Yukarı
Sürgünn Liste gör
Deneyimli Yazar

Onur
  Alıntı Sürgünn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 11:06
Alıntı yapılan ESES___26

Bu takım geçen sezon süper ligde bizans takımları ve hamsilere karşı en çok puan toplayan takım olmadı mı ? çünkü skib beyin 9 defanslı düz oyunu bu takımlara karşı iyi kötü işliyor.bu takımlar üstüne geliyor.siz esas iç sahadaki önde oynaman gereken kazanman gereken gol atman gereken maçları seyredin.keza deplasmanda bizans ve hamsiler haricindeki takımlara karşı oynanacak oyunları alınacak skorları seyredin.önümüzdeki iki hafta iç saha maçlarında göreceğiz bakalım

o puanların yarısını ertuğrul sağlam topladı skibbe sezon yarısında geldi bizansa karşı zaten takım otomatik motive oluyor teknik direktörlük bişey kalmıyor o yüzden sırf bizansa karşı iyi oynuyoduk dün onuda yapamadık çünkü 0 sistem 0 oyun 0 oyuncu tercihleri
Yukarı
hakan_esk1 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
Yer: ESkişehir
  Alıntı hakan_esk1 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 11:09
SİSSOKO HÜRRİYET DİEGO MORİ ÖMER SEZER YUMLU GİTTİLER
Erkut Andaç Akamingo Kaan Özgür cek varlarmi yoklarmi belli değil

Gekas Birol toko Mirkan onur muarem el kaifa Alpaslan gelipte bize fayda sağlayacak oyuncular...

TABLOYA BAKALIM
gidenler neden gitti parami kazandirdilar HAYIR
toplam borç 120 trilyon dan fazla ve satılan oyunculara rağmen BORC AZALMADI
ŞİMDİ ALINAN OYUNCULARA BAKIN
bu oyuncularla bir yere varilirmi siz karar verin. Her maç aynı şeyler soylenmiyormu "golü yedik ve takım olumsuz etkilendi"diye..... neyse

GERÇEKLERE BAKALIM
MESUT VE saz ekibi herseyi güzel ve olumlu görüyor onlara nerde ve ne zaman sorarsanız sorun takımın durumuyla ilgili herşey yolunda diyeceklerdir. Skibbe ye göre onur ve toko varsa maçın sonucu hiç önemli.

TARAFTARLARİMİZ
Sadece forumda yazı yazmaya devam edecekler bende dahil. Skibbe yakında bavulunu toplamaya başlar tokosunu mirasını onurunu alır kaçar ama iş işten geçmiş olacaktır.
Sivas ve sonraki maçtan sonra işler çok karisacaktir maglubiyetlerden sonra..
İşler gözüktügu gibi iyi gitmiyor fakat taraftarlarimiz hariç kimse farkında degil
Yukarı
EnviEn Liste gör
Usta Yazar

Zafer
  Alıntı EnviEn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 11:15
Gördük ki takımın bu maç için bir taktiği yoktu. Takımdaki genel görüntü topun kaleden uzaklaştırılması yönündeki anlayıştı, sonrası yok.

Takımda mantıklı bir yönetimin olmayışı 45+3'de daha yeni gol yemişken ve ilk yarı bitmek üzere iken bütün takımın rakip sahada olmasından belliydi. Ve bu bize 2. gol olarak geri döndü.

Pahalı transferleriniz olmayabilir, ya da çok yetenekli futbolcularınız. Ancak eğer maçtan önce topu kapınca ne yapacağınızı belirlememişseniz siz yenilmeye zaten mahkumsunuz.

Sonuç olarak savunma hattı benim beklediğimden daha iyiydi en azından kısmen de olsa üzerlerine düşeni yaptılar. Özellikle gole kadar. Peki orta saha ne yaptı? Kaç tane olumlu top kullanıldı? Bence sorgulanması gereken asıl konu bu.

Gekas, Emre bir şekilde gol atar. Hatta onlar atmasa da birileri gol atar, biz yıllarca forvetsiz oynadık. Ama bunun için orta sahanın topu ileri taşıması ve orada tutması lazım.
Bekle Zafer Şarkılarıyla Geçişimizi...
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 11:16
Alıntı yapılan Frigyalı_26

Yav kardeşim yok fener şu kadar para harcadı yok bu kadar harcadı eee napalım o zaman baştan amaça çıkmayalım geçmiş sezonlarda farklımıydı o dönemin yıldızlarıyla doluydu yine peki biz o zamanlr nasıl oynuyorduk evt yeniliyorduk bazen aa takım çatır çatır oynuyordu vuckolu nadarevicli el sakalı kadroyu hatırlayın lütfen..Biz yenildiğine bir şey demiyoruz futbol adına hiç bir şey yoktu sahada bizi asıl üzen bu..

olay bu.
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 12:09
Analiz yapılabilecek takımmı varki analiz yapıyorsunuz!
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
Tulpar26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: Turkey
  Alıntı Tulpar26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2015 saat 12:53
Genel olarak takım her iki yarıda da varlık gösteremedi. Topu yere indirip iki pas üst üste yapamadık. Her topumuz uzun top diyeceğim ama uzun top bile değil rastgele dan dun vurulan toplar. İlk yarı topu ileri taşımaya çalışan tek oyuncu Lawal'dı ama destek göremeyince neredeyse hepsi top kaybıyla sonuçlandı. İkinci yarı Defederico topu ileri taşımak adına çabaladı bu seferde takımın on kişi kalması ve Lawal'ın yorulması onu çaresiz bıraktı. Golleri uzatmalarda yememizi kimse konsantrasyon bozukluğu şanssızlık olarak adlandırmasın çünkü o dakikaya kadar zaten kendi sahamızdan çıkamadık ve kalemiz abluka altındaydı. Gölün gecikmesi birazda fb'ninde yeni bir takım olması ve hala uyum süreci yaşamaları olarak görüyorum. Oyuncuları tek tek değerlendireceğim fakat önce takımın oyun yapısı ve taktiğini değerlendirelim diyeceğim ama ben sahada sadece oyun alanındaki yerleri (mevkileri) belirlenmiş gerisini doğaçlama yapan bir takım gördüm. Dahi hocamız sadece takım dizilişini vermiş ve uzun oynayın demiş gibi geldi bana. Ne bi yardımlaşma ne bi paslaşma ne kendi nede rakip ceza sahasında pozisyon alma hiçbirini göremedim. Birde tabi devşirilmiş mevkiler vardı mesela Toko dün sağ bek oynadı yakında kaleye de geçer. Onur sağ açık, Causic forvet arkası, Khalifa sol açık... Bu arada duran toplarımızın yeni efsaneside Toko olacak sanırım hatırladığım tek köşe vuruşumuzu o kullandı. Ben takımın bu kadar kötü görünmesini kesinlikle Skibbe'ye bağlıyorum. İyi bir hoca bu takımı toparlar. Acilen hoca değiştirilmeli. Oyunculara gelirsek elbette böyle bir maç sonrası çok sağlıklı fikir edinemeyebiliriz ama bir kaç cümle ile yorumlamak istiyorum.

Ali: Yediği gollere kimsenin diyecek bir şeyi yok her kalecinin yiyebileceği goller Boffin olsaydı kesinlikle yemezdi diyebileceğimiz goller yemedi. Ama ikinci yarıda bir yan top ıskası var ki gol olmaması sadece büyük bir şans. Ben hala birinci kalecimiz olabilecek güveni verdiğini düşünmüyorum.

Anıl : Anıl iyi bir kumaşa sahip takıma alıştıkça sol bek açığımızı kapatabilir izlenimi verdi bana. Etkisiz de olsa zaman zaman hücuma da katılmaya çalıştı. Bence zaman tanımak lazım.

Sezgin: Yazılanların aksine Sezgin'i çokta kötü görmedim. Kaptan yanında iyi bir partnerle çok daha iyi işler çıkaracaktır. Şu maçta partneri Diego olsaydı maçın kaderi değişebilirdi.

Birol: İyi niyetli ama yetersiz. Geçen senelerde sağ bek olarak denendiğinde sanki daha fazla ışık vermişti. Kesinlikle stoper oynatılmamalı ön libero olur sağ sol bek olur ama stoper olmaz.

Toko: Takımın en kötüsüydü dersek haksızlık olur. Görevini yapmaya çalıştı ama ilk golde Hasan Ali onun kanadında bomboş orta açtı. Kesinlikle Hücuma çıkmamalı savunma yapıp topu kapınca en yakın arkadaşına pas vermeli daha fazla onun için lükse kaçar.

Lawal: Fazla bir şey söylemeye gerek yok. Topu ileri taşımaya çalıştı hep yalnız kaldı sonunda da topları kaptırdı. İstekliydi ama tek başına fb orta sahasının içinde kayboldu. Şu da bir gerçek Lawal'dan da 10 numara olmaz oyunu iki yönlü oynayabilen ön libero olarak kalmalı.

Alparslan: Yazacak pek bir şey bulamıyorum. Nasıl olduğu hakkında herhangi bir fikir edinemedim peşin hükümlü olmamak lazım zamana ihtiyacı olabilir.

Causic: İlk yarı Forvet arkası gibi oynadı Lawal ve Alparslan'nın önünde ama bir varlık gösteremedi. Hatta sahanın en etkisiz isimlerinden biriydi. Onun da yeri kesinlikle ön libero. İkinci yarı kırmızı kart görene kadar mevkisine döndüğünü belli etti. Lawal ve Causic bu seneki ön libero ikilimizi oluşturmalı   . Gördüğü kırmızı kart çok gereksizdi ama oyunun gidişatı buna sebep oldu diye düşünüyorum. Hırslıydı oyunu değiştirmek için bir şeyler yapmaya çalışıyordu ama çaresizlik hırsı sinire çevirdi ve patladı. Aslında o tepkiyi hakem yada rakibe değil takım arkadaşları ve teknik heyete verdi diye düşünüyorum.

Ben Khalifa: İlk yarı yakaladığı pozisyonlar hariç hiç yoktu. İkinci yarı Defederico'nun oyuna girmesi ile kanattan forvet arkasına geçti ve biraz daha canlandı. Bileklerine hakim, çok koşuyor ama fiziksel olarak zayıf ve savruk bir oyuncu. İyi organize olmuş bir takımın içinde iş yapacağı inancını taşıyorum ve kesinlikle forvet arkasında oynamalı aradığımız oyun kurucu olabilir.

Onur: Sahada ne yaptığını bilmez bir şekilde gezindi. Kanat oynayamayacak kadar hantal. Göstermelik koşular yaptı ne rakip kovalarken ne hücum ederken samimi gelmedi. Şu haliyle kesinlikle ilk on birin adamı değil, kanat oyuncusu hiç değil.

Gekas: Yorum yapmak yersiz hücum edemedik sanırım o da topla en az buluşan adam oldu. Şişirme toplarla oynayan bi takımın forveti Gekas değildir.

Defederico: Oyuna girdikten sonra ben bu takımda her türlü oynarım mesajı verdi. Dikine oynuyor ve takımı ileri taşıyabilecek yeteneğe sahip. Ben beğendim. Doğru takım kurgusu içinde çok iş yapar. Kesinlikle ilk on birin değişmezi olmalı.

Kaan Kanak: Çok etkili olamadı ama ilk yarıdaki Onur'dan çok daha iyi göründü. Başkanın dediği gibi çok üstüne koymuş bir tablo göremedim.

Emre Güral: Nerdeyse hiç pozisyonu olmayan bir takım için forvetler hakkında yorum yapmak hiç kolay olmuyor. Benim dikkatimi çeken Emre'nin sürekli ceza sahası dışına çıktığı ve orada top istediği. Ya ceza sahası içinde oynamayaı beceremiyor yada geçen seneki golün gazına gelmiş yine öyle bir gol atmanın derdine düşmüş. Bir iki pozisyonda içeri kat etse daha tehlikeli pozisyonlar yaratabilirdik.

Sonuç olarak; kesinlikle defans hattımız sıkıntılı kaliteli bir transfer istiyor. Orta sahamız doğru dizilişle daha etkili hale gelebilir Sezer Öztürk transferi faydalı olabilir. Forvet hattına da Mori gibi top indirecek top tutacak bir transfer gerekiyor gibi görünüyor. Çok yazdım bunu o yüzden art niyetli olduğum düşünülebilir ama en büyük sıkıntının Skibbe olduğunu düşünüyorum. Uzun bi yazı oldu sabrınız için teşekkürler. Güzel günler görmek dileğiyle...    
Tapmadık asla paraya pula...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6869707172 73>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır