eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftar Olarak Yapmamız Gerekenler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 64>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 17:37
Engin ben geçen sezon 1 liralık maçlarda da 5 liralık maçlarda da beleş girenleri, beleş girmeye çalışanları gördüm. Üstelik bu kişiler bu paraları çok rahat ödeyebilecek, Hayal'den Buda'dan çıkmayan adamlar. Zaten gerçekten olmayana yardım yapılıyor, bilet ayarlanıyor. Maç öncesi alkole sigaraya rahatlıkla para bulup, maç biletine gelince yan çizenlere bizim lafımız. Öyle kişiler olduğunu sen benden daha iyi biliyorsundur.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
KraL_KızıLcıkLı Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı KraL_KızıLcıkLı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 17:41
O dediklerinde haklısın abi , ona bir sözüm yokta hani genel manada çapulcu tarzı konuşmak bana yanlış geliyor..Mesela Malatya maçında açık tribune girmek zorunda kalmıştım o turnike arasından ne kadar cocuk geçti ne kadar adam geçti bunlardamı çapulçu oluyor yani o konuda takıldım ben..Yani bu forumda direk Beleşçiler şerefsizler çapulcular diye yakıştırma yapılmasına karşıyım abi ben..
Dünyada senden başka hiçbir şeyi olmayan biz,
Dünyada senden başka her şeyi olana acırız.
Yukarı
luxemburg Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

İsimsiz
  Alıntı luxemburg Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 17:50
SEvgili banner,

Zaten burada belirttiğimiz şey o 1 lirayken de 5 liraykende bedava girenler değil. Onların savunusunu yapmıyoruz.

Sadece, fiyatların biraz daha düşürülmesi gerektiğini söylüyoruz.

Hem halkın  daha çok katılımı olması için hem de genç arkadaşlarımızın daha çok katılımını sağlamak için.

Sizlerin söz ettiği gençler, zaten tribünlere her zaman gelen ve tanıdığınız kişiler. Ayrıca burada da bence yine sorun tribün kültürünü aşılayamamaktan geliyor.

O çocukları gördüğünüzde eğer onlarla konuşmuyorsanız bilgilendirmiyorsanız ve şimdi burada söylüyorsanız bu da hatalıdır.

Gençlerin daha çok Esesi sevmesini ve Esese yakışır bizansa isyankar bir tribün kültürünü nasıl aşılamalıyız ve bunun kıstası nedir bunları konuşabiliriz.

Ben bizans takımlarına karşı Anadolu'nun bitmeyen isyanı olan Esesimi seneler sonra Bizans takımları gibi görmek istemiyorum.
Parası olanların gelip, parası olmayanların gelmediği bir tribün istemiyorum... Taraftarımıza sahip çıkmalıyız, halktan kopuk bir tribün olmamalıyız ve en önemlisi  müşteri olmamalıyız.

Kahvesini alıp, kendine ayrılan koltuğa oturan ve yalnızca gol olduğuna ayağa kalkan ( Fenerdeki gibi)  bir tribün istemiyorum. Bunun mücadelesini veriyorum.

Eleştirdiğimiz takımlar gibi olmanın korkusu asıldı boyunlarımıza...

Dostlukla,
luxemburg
Yukarı
kemalbilir Liste gör
Yazar

kemal bilir
Yer: Turkey
  Alıntı kemalbilir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 18:14
eft çok doğru sölüyosun sana katılıyorum bu konuda thanks Wink
Sadece ESES
Yukarı
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
  Alıntı tnt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 18:19
Alıntı yapılan R ı D o J a N

eft çok doğru sölüyosun sana katılıyorum bu konuda thanks Wink

Sevgili Rıdvan, taraftar olarak yapmamız gereken diğer bir iş de Türkçemize sahip çıkmak Wink unutmayalım ki Eskişehirspor bir futbol takımından öte birşeydir...
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 19:36
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan ccigarr

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Nevşehire gitmeyenler sussunlar gidenlerden eleştiren olacaksa eleştirsin
pazarını haftasonunu cocuğunla eşinle veya kendine ayırmayıp nevşehire ESES için yollara dökülen taraftara kullandığınız kelimelere dikkat edin ayık oLun..kulaktan duyma bilgilerle yazmayın..giden insanları vatan haini etmediğiniz kaldı..karşıdan etki varsa elbet tepkide olacaktır.ßu kuraldır.insanın doğasında vardır.şener yılmazda ufaktan galatasarayı büyütmüş gözünde fazla büyütme hocam onları gözünde acizin önde gidenidir onlar..hepimizin davası ESKİŞEHİRSPOR..ßelki deplasmanda kendini kaybeden arkadaşlarımız olay çıkarıyo veya olaylara karışıyo ama gidiş amacı olay çıkarmak değil canı gibi sevdiği ESES'dir.ve Esesine laf hakaret geldiği için karşılık veriyodur.artık eskisi gibi yağma vsde olmuyo..
ßiraz daha temnkinli olmalıyız.giden arkadaşlara NEVŞEHİRDE ESES'imi
yalnız ßırakmadıkları için tşk ediyorum.ayaklarına sağlık.orda o gün sadece ESES ve adanaspor tafatarı vardı hiçbi ALLAH'ın kulu yoktu...nerde diğer takım taraftarları hani neredeler lafa gelince büyükler ama ya malatya,ksk ßırakın alayı hikaye ESESİM şahane..saygı ve sevgilerimle..

ben ayık olmıyayım arkadaşım burda insanlar birbirine saygılı davranır argo kullanmaz eskişehirsporun büyüklüğü sadece deplasmana giden taraftarından değil şanlı mazisindendir eğerki deplasmana olay çıkarmaya gitmeyipte olaylara karışan insanlar varsa bir daha gitmesinler es es in büyüklüğünü kavga gürültüylemi kanıtlamaya çalışıyosunuz sahada sonuca katkınız olduysa teşekkürederim ama altaya yenildik bu sonuçta ki katkınız altaylı futbolcuları hırsalandırmaya neden olduysa o zaman da size altayın taraftarı teşekkür edecektir.

birde eğer profilini oluştururken bilgilerini düzgün verseydin sana yaşına göre hitap edebilirdim.
ßana sitede nasıl davranıldığını öğretme sen yokken ben vardım..
2.si maça gitmediysen gidenlerede suçlama yapamazsın..

Öncelikle sözümü yerine getirip profilini düzelttiğin için teşekkürler.Burda sen yokken ben vardım tarzı konuşmalarınıda gençliğine veriyorum. Bir eğitimci olarak ve sosyal bilimler de okumuş olmamdan senin karşındaki insanların söylediklerine karşı suçlayıcı aşağılayıcı olduğunu görüyorum eğerki benim söylediğim şeylerin yanlış olduğunu düşünüyosan doğru olan inandığın düşüncelerini savun buraya gelipte karşındaki insanlara sitede nasıl davranılacağını öğretme deme eskişehirspor.com şuanda gerçekten çok saygın bir site gözümde ve bunun bozulması beni mutlu etmez bu yüzden kendimce seni bu konuda uyarmak istedim.Ama sen devam ediyorsan insanlara saygısız olmaya o da sana kalmış benim sitede uyarma görevinden başka bir yetkim yok uyarmakta yetkim değil görevim bu görev nasıl ki sokakta insanların kamu malına zarar verdiğini görünce uyarırsın bu senin vatandaşlık görevinse buda siteye olan sevgimden dolayı bi görev sanada tavsiyem hayattada sitedede karşındakinin görüşlerinee saygılı olman kimseye AYIK OL tarzı yakışıksız kelimeler kullanmamandır.

haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 19:51

işte zaten asıl sorunda burda baslıyor sony tv yi seviple calmak farklı sevdigin gönül verdigin takımı seyretmek farklı eger böyle parası olan kesim gelsin maddi durumu bozuk olan kesime serseri  denilirse hiç bir yol alamayız önce yönetimi ve kendimizi eleştirelim ondan sonra baskalarında suç arayalım tabikide beleşin savunulcak bir yanı yok ama 15 milyonda kusura bakmayınki bi lise ögrencisi için cok bide bunun yanında deplasman masrafı bindimi gençler Eskişehirspordan uzaklasıp tv basında istanbul takımı tutyorlar .Bide burdan körükörüne eleştirenlere sormazlarmı masabasında yazı yazmaktan baska ne yaptın diye.Hemen suclu yaftasını yapıstırmak işin kolayı tabi.
[/QUOTE]

Ben birçok maça giremedim lisede okurken param yoktu ama beleşte girmeyi düşünmedim çünkü stadta biletsiz giren eskişehirsporlu değildir yazıyodu o zaman ki aklımla yazıyı okuyunca ben es esliyim biletsiz girmeyim diyordum.
Masa başında oturmaktan yazı yazmaktan başka bişey yapmadı diye insanları genelleme belki onlarda başka şeyler yapmışlardır es es için mesela okullarında tüm arkadaşlarına es es sevgisi ateşlemişlerdir belki birgün buca da deplasmanda yalnızca es es atkısı taktıkları için bacaklarından bıçaklanmışlardır. Belki şuanda da bunları yazarken es es taraftarının daha bilinçli olup takımlarına parasal desteği sayesinde başarılı oması için uğraşıyorlardır nereden biliyorsun ki hiç bişey yapmadığımı.
Yukarı
Kızılcıklı Liste gör
Yazar

GereK yok
Yer: C.C.C.P.
  Alıntı Kızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 20:16
Alıntı yapılan ccigarr

işte zaten asıl sorunda burda baslıyor sony tv yi seviple calmak farklı sevdigin gönül verdigin takımı seyretmek farklı eger böyle parası olan kesim gelsin maddi durumu bozuk olan kesime serseri  denilirse hiç bir yol alamayız önce yönetimi ve kendimizi eleştirelim ondan sonra baskalarında suç arayalım tabikide beleşin savunulcak bir yanı yok ama 15 milyonda kusura bakmayınki bi lise ögrencisi için cok bide bunun yanında deplasman masrafı bindimi gençler Eskişehirspordan uzaklasıp tv basında istanbul takımı tutyorlar .Bide burdan körükörüne eleştirenlere sormazlarmı masabasında yazı yazmaktan baska ne yaptın diye.Hemen suclu yaftasını yapıstırmak işin kolayı tabi.

Ben birçok maça giremedim lisede okurken param yoktu ama beleşte girmeyi düşünmedim çünkü stadta biletsiz giren eskişehirsporlu değildir yazıyodu o zaman ki aklımla yazıyı okuyunca ben es esliyim biletsiz girmeyim diyordum.
Masa başında oturmaktan yazı yazmaktan başka bişey yapmadı diye insanları genelleme belki onlarda başka şeyler yapmışlardır es es için mesela okullarında tüm arkadaşlarına es es sevgisi ateşlemişlerdir belki birgün buca da deplasmanda yalnızca es es atkısı taktıkları için bacaklarından bıçaklanmışlardır. Belki şuanda da bunları yazarken es es taraftarının daha bilinçli olup takımlarına parasal desteği sayesinde başarılı oması için uğraşıyorlardır nereden biliyorsun ki hiç bişey yapmadığımı.
[/QUOTE]

Bazı insanlar vardır sevdikleri için herşeyi göze alır ya onlar için orda yazan yazının degeri yoktur önemli olan sevdigine kavusmaktır.

Es-es atkısı takıp bıcaklanmana öncelikle gecmiş olsun diyorum ama bunun konumuzla yada Eskişehirsporla alakası oldugunu dusunmuyor sadece senin tedbirsizliginden kaynaklandıgını dusunuyorum.Arkadaslarını Eskişehirsporlu yapmanda güzel ama suan tartıstıgımız konu bilet konusu kaldiki biz bedavaya girilsin demiyoruz sadece indirim istiyoruz halkla daha birleşik tribun istiyoruz imkanı olanın gelip izledigi degil.Bugun Konyaspor 3000 tane kombineyi 50.000 milyara satıyorsa ki 1 kombine 16.5 ytl ye geliyor mac basına 1 liradan az hemde superligde.Biraz daha esnek bilet fiyatları bekliyoruz sonuçta müsteri degil taraftarız biz.

Nasıl benim yazıma genelleme yapmamın yanlıs oldugunu söylüyorsan bende burdakilerin biletsiz girenler hakkında yapılan capulcu genellemesini kabul etmiyorum ne zor sartlarda maca gelmeye calısan kardeşlerimiz var o yuzden burda yazarken birbirimizi kırmadan rencide etmeden yazalım.
Senin için Yaşıyor, Senin için Savaşıyoruz ...
Sevdam Büyür Direnince!!

Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 20:31
Bunları insanların masa başında oturmaktan başka bişey yapmadıklarını düşündüğünüz için yazdım burda ortak faydamız es es nasıl ki ekmek su ucuz olsun herkes alsın diyorsak bende maçlar pahalı olsun demiyorum tabiki ucuz olsun herkes izleyebilsin .Ancak sende çok iyi biliyorsun ki şuan da eskişehirsporun tribün gelirinden başka geliri yok bu sebeblede maçlar pahalı olmak zorunda konyasporun nasıl bir ytl ye bilet sattığına bende şaşırdım demekki farklı kaynaklardan gelirleri var çapulcu diyemeyiz tabi onlarında kendilerince doğru düşünceleri vardır ama bazıları sadece bilet almamak için giriyo bazıları gerçekten yok takmıda seviyo mecbur kalıyo ama şunu kabuk etmemiz gerek maça biletsiz girmek doğru bir davranış biçimi değil inşallah es es i çok sevipte parası olmayıp bilet alamayan kardeşleriminde ekonomik durumları el verir maça biletsiz girmek zorunda kalmazlar...
Yukarı
oturanboğa Liste gör
Yazar

emre oturanel
  Alıntı oturanboğa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 20:45
banner abim haklıdır zaten bu beleşçilik bu apaçilik olduğu sürece eskişehirspor taraftarı yanlış anlaşılmaktadır önemli olan destektir hep destek tam destek
eskişehirsporlu doğduk eskişehirsporlu öleceğiz..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 64>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,532 saniyede hazırlanmıştır