eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Saha...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 43>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Online Durum: Offline
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2007 saat 22:19
biz öldük desene UnhappySmile
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2007 saat 22:38
Yok abi ben şimdi daha yaşlılar için bişeyler bulur seni rahatlatırım .

Şöyle mesela
1-siz doğduğınızda Yavuzz sultan selim tahttaysa
2-Selimiye cami si inşaat halindeyse
3-güttenberg matbaa yı bulmak üzereyse
4-Edison elektriği bulur gibi oluyorsa

Bunları O günlerde yaşamışsanız siz şuan ölmüşsünüz demektir:)
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2007 saat 22:58
Eyvallah çok güzel moral verdin ConfusedWink

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2007 saat 23:04

GENÇLİK ÜZERİNE MİTHAT BEREKET  RÖPORTAJI

Siz gelişen teknolojiye ayak uydurup bütün iletişim araçlarını kullanan bir gazeteci olarak, 20’li yaşlarınızdaykenki ve bugünkü gençlerin iletişimleri ve kullandıkları araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

O farklıydı yani ben 1992’de ilk defa Afganistan’a gitmiştim. Afganistan’da Kabil’de teleks vardı. Haberleri teleksle geçerdik.Teleks şöyle bir aletti; yazarsın arkada yazar  kasa gibi bir  şeridi  vardır orada her harfi mors alfebesi gibi delikler açar  şeritli delik açar ve silme yok, burayı yanlış yazdım dur sileyim yapamazsın doğru yazman lazım. Yazarsın, ondan sonra şeridi alırsın sıraya girersin orada bir tane küçük teşeks makinesi vardır uluslararası hatta  açık fax makinesi gibi ararlar  oradan faxtan sinyal beklersin sinyal gelince ağzı açılır ve yazdırmış olduğun  kağıdı oraya sokarsın kağıdı okur çat çat çat çat diye geçer kağıt o sırada karşıdan da metin olarak dökülür buradan bugün artık cep telefonlarına geçtik ve bu telefonlar artık üçüncü jenerasyon kullanıyor; iki tarafta da kamera var, önde de kamera var. Bu şu demek biz daha geçmedik ama bütün avrupa ülkeleri geçti konuştuğunu görebilirsin artık hani bir müddet sonra ben savaş muhabiriyim şöyle yayınlar yapacağız; “merhaba sayın seyirciler şu anda Bağdattayım ahanda BağdatJ. Sonra buna başlıyacağız. Ben  tereksle başladım ondan sonra ilk Körfez savaşında kocaman  çanak antenle CNN Uluslarası merkezinde yayın yaptı ordaydım.

Sonra Mogadishu sahillerinde ilk amerikan askeri çıkarken ordaydık ondan sonra son Irak savaşında bir çanta büyüklüğünde video phone verdiler açıyosun anteni buluyorsun bip bip bip bip buluyorsun anteni, arıyorsun telefonla bir tane kamera var geçiyorsun karşısına anlatıyorsun, görüntüler biraz bozuk ama iş görüyordu. Çok müthiş bir artış var teknolojide çok değişiyor, çok hızlı değişiyor ve laptopları, telefondan internete bağlanmayı, haber servislerini saymıyorum. Artık mesela  yanında gazete, radyo, televizyon, dergi yok ama cep telefonundan herşeyden haberin olabiliyor. Ben Saddam yakalandığında Kıbrıs’ta canlı yayın yapıyordum, Kıbrısta seçimler vardı. Lefkoşe meydanında yayına çıkıyorduk, sabah Saddam yakalandı haberi geldi. Ben aradım NTV’yi, bütün haber merkezinin gündemi değişti yani öne geçiyorsun bir anda o kadar hızlı gelişiyor ki ve ben kullanıyorum bunları her anlamda .Biz www.pusula.tv sitesinde  (reklam da yapayım birazJ) mesela ilk şeyi başlattık. “Sen de muhabir ol” servisine başladık, çektikleri görüntüleri alıyorduk. Sultanbeyde sel felaketi oldu, selin altında kalan arabaların en güzel fotograflarını orda yaşayanlar çekip yolladılar, biz yayınladık, bizden gazeteler aldı kullandı. Dünyada bu teknoloji sayesinde ikinci nesil web başladı.  İnternet neydi?İnternette sen raflara bireyler koyuyorsun insanlar gelip bakıyorlar, ne güzel olmuş diyorlar ve gidiyorlar internet oydu web siteleri. Şimdi artık geliyorlar raflardakileri kaldırıp kendileri birşey koyup gidiyorlar başkaları gelip onlara bakıyor yani 2.jenarasyon web bu. Bunu Türkiyede ilk uygulayanlardan biri biziz ve çok tuttu. Avea ile bir tane proje yaptık “Oh Be anları” diye size oh be dedirten anları çekin  bize video veya fotografla yollayın dedik yarışma başlattık inanılmaz bir katılım oldu. Özel bir site açtık, çok tuttu youtube gibi birşey. Bunları başlattık bayağı enterasan oldu, haber servisleriyle beraber. Teknoloji radyoyu, televizyonculuğu, gazeteciliği inanılmaz değiştirdi ve bu değişimde devam edicek bence.  

Siz gazeteci olduğunuz için çevrenizi çok iyi gözlemleyen birisiniz. Aynı zamanda yaşınızla beraber gençleri de gözlemleyen birisiniz. 20 li yaşlarınızla simdiki gençler  arasındaki iletişimi özellikle cinsellik konusundaki iletişimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mecralar çoğaldı şu anda. Özel televizyonlar, radyolar, internet var. İnternet bizim 20li yaşlarımızda  yoktu. Dolayısıyla cinsellik eğitimi ya aileden alınan bir eğitimdi  genellikler erkekler babalarından, kızlar anneden ve bir de bizler sokak çocuğuyduk yani mahallede oynardık, sokakta oynardık. Geçenlerde bir arkadaşım söyledi çocuğumu bakkala bile yollayamıyorum bakkalın yolunu bulamaz diye yani bu internet  çok farklı bir yere götürüyor; video oyunları, bilgisayarın gelişmesi ama şöyle bir şeyde oluyor artık öğrenilecek kaynaklar çoğaldı yani 20 yaşında bir gencin hala cinsellikle ilgili sıkıntısı varsa gazetelere ve internetteki forumlara girebilir internete yaratılacak kaynaklara katılabilir  bu anlamda  bence. Bu siteye girip insanlar kafalarındaki soruyorlar, uzmanlar cevap veriyorlar ve bunu yaparken çok önemli bir iletişim ve bunu yaparken gizli kalabiliyorlar deşifre etmeleri gerekmiyor. Bizim zamanımınzda öyle değildi. Bizim zamanımızda ya anne babadan öğrenilirdi ya büyük abilerden ablalardan öğrenilirdi ya da evcilik oyunları sırasında keşfedilirdi ama şöyle birşey daha var bence şimdiki gençlerin bir dezavantajı konuşmak ve dokunmak azalıyor. İnsanlar arasındaki temas gittikçe azalıyor. Bu temas ziyaretler, görüşmeler. Mesela ben deli oluyorum kandillerde, bayramlarda mesaj çekiyorlar. Herkese aynı mesaj geliyor, 80 tane kişiye aynı şeyi yolluyorlar ve çok garip geliyor çok uzak geliyor . Ben İngiltere’de okudum, İngiltere’de kart dükkanları vardı kocaman bir dükkan kartlar var ‘15.yaşın kutlu olsun’ kartı, ‘küçük parmağın incinmiş geçmiş olsun’ kartı, ‘anne- baba seni çok seviyorum’ kartı, ‘geldik bulamadık’ kartı... İngilizler birbirlerine kart yolluyorlar ve o kartı saklıyorlar. Bizde o kartı kimse tutmaz ....Yapanlar oldu da tutmadı. Bir de biz Akdenizliyiz yani yakın temas sarılırız, öperiz, anneler çocuklarını yanaklarını sıkarak severler bunu İngilterde yapsanız hakkınızda dava açabilir belediye, çocuğa tacizde bulundu veya şiddet uyguluyor diye. Yani çok farklı birşey var o yüzden bence Türkiye’de bunu az yaşıyoruz ama şimdiki gençlik çok daha farklı bir tehlike ile karşı karşıya yani uzaklaşma, içine kapanma tehlikesi ile.

Peki projede yaptıklarımızın çok iyi olduğundan bahsettiniz ama ne yazık ki ülkemizdeki gençlerin hepsi internet kullanamıyorlar. Gelmiş geçmiş bütün jenerasyonların ortak noktası bizim ülkemizde okullarda cinsel sağlık eğitimi yok. Gençler doğru bilgiyi nerden alabilirler çünkü internet her zaman doğru bilgi vermiyor .

Eğer almak isteyen varsa meraklı genç varsa 18- 20 li yaşlarına gelmişse zaten okuyor, ansiklopedileri buluyor. Kitaplardan okuyor ama bence bu eğitimin artık okullara girmesi lazım bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapmak gerekiyor bu Türkiyenin olmazsa olmazlarından biri. Çünkü; gerçekten cinselliği tam yaşayamamış bir kuşak olarak çıkıyorlar, erken yaşta  evleniyorlar neyin ne olduğunu evlendikten sonra öğreniyorlar. Ondan sonra da darmadağın oluyorlar sonra boşanmalar, aldatmalar bir sürü şey yaşanmaya başlanıyor. Toplumun yapısı sallanmaya başlıyor. Çok daha sağlam taşlar yerine oturtulabilir, çok daha sağlıklı düşünmeler  sağlanabilir. Türkiye’de bence 2 eksik var  sistemde; biri felsefe eğitimi verilmiyor. Felsefe çok önemli, çünkü insana düşünmeyi, hayatını tatmayı, kendi kendini değerlendirmeyi öğretiyor. Bir bakış açısı sağlamaya çalışıyor hayata bir de cinsellik eğitimi çok önemli bazen din ağırlıklı hurafeler, bazen mahalledeki bazılarının yaydığı batıl inanç hurafeleri  yayılıyor, bazen yanlış bilgiler, bazen bilgisizlikler bu arada insanlar birbirine yabancılaşıyorlar. Ondan sonrada bir sürü sapıklık ortaya çıkıyor. 

dahası var

ALINTI

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eki/2007 saat 02:32
* Mademki dünya bir hiç, gece de iç, gündüz de iç.
* Bende şeytan tüyü yok, epilasyonla aldırdım.
* Hırsızlık yapmayın, Hükümet rekabetten hoşlanmaz.
* Nefes kesen bir roman yazdım. Tüm okurlarım öldü.
* Hakan yarın ki maçta forma giyemeyecek... Çıplak oynayacak.
* Her aşk bitki isimleri ile başlar, hayvan isimleri ile biter.
* Oğlumun adını mafya koydum, artık ben de mafya babasıyım.
* Yazılıdan sıfır aldım ama, önemli olan katılmaktı.
* Eğer turist sezonundaysak, neden onları avlayamıyoruz?
* 1959'da içilen kahvelerin hatırı doldu, duyurulur.
* Şiddete karşı savaş açın, şiddet yanlılarını kurşunlayın.
* Ölüm korkusu sürekli değil, mezarda biten geçici bir duygudur.
* Adamın biri eczaneye sinek ilacı almaya gitmiş. Eczacı ona "sineğinizin nesi var acaba" demiş.
* Sık sık ameliyat olun, içiniz açılır.
* Sizde bit şampuanı var mı? Kirlendi hayvancıklar.
* Beşbinkere söyledim; abartmayı bırak.
* Bu tüp bebek hatalı; hep gaz kaçırıyor.
* Yes abicim. Türkçe eğitime benden de okey!
* Bir fil elektrik direğinden daha yükseğe zıplayabilir mi? Elektrik direği zıplayamaz ki...
* Selam! Ben Aydan Şener. Hadi yaa. Ben de dünyadan Neil Armstrong.
* Çocuğun biri bir gün kafasını ıslatmadan yıkamaya başlamış. Annesi de "oğlum hiç saç ıslatılmadan şampuanlanır mı?" deyince çocuk: ama anne bu şampuanda kuru saçlar için yazıyor.
* Temel Fransa'ya gitmiş. Tabelada Fransa yazıyormuş. O da " Aaaa... burayı da mı Sabancı aldı" demiş.
* Gençliğim acı veriyordu. Ameliyatla aldırdım.
* Ey yükselen yeni nesil! İn ulan aşağı!
* Son gülen sen olacaksın. Çünkü geç anlıyorsun
* İnsanlık bugün de para karşısında değer kaybetti.
* Karınızla aranızdaki ortak yan ne? Aynı günde evlendik.
* Hayatım boyunca kararsız biri oldum ama artık emin değilim.
* Karımı o kadar seviyorum ki eskimesin diye başkalarının karılarını kullanıyorum.
* Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapın, çok zevkli.
* Demokrasi, seks gibidir. İyisi de, kötüsü de "iyi" dir.
* AIDS virusu de, Ebola virusu de maymun patentli. Maymundan gelip gelmediğimiz belli değil ama, Maymundan gideceğimiz kesin.
* Soğuk savaştan sıcak savaşa geçiverdik bir anda. Dünya çatlamasa bari.
* Asansor bozuk. En yakın asansör karşı binadadır.
* İçerken araba kullanmayın. Bir yere çarparsanız biranız dökülür.
* Yarın yapabileceğin bir şeyi, Asla bügünden yapma.
* Tanrım! Kendim için bir şey istemiyorum. Yalnızca anneme paralı ve güzel bir gelin nasip et.

CMYLMZ

nasip et!

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eki/2007 saat 20:41
İnsanın kanını donduran görüntüler.No yorum.

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Life&id=X1191419426750&date=03Ekim2007&video=mms%3A%2F%2Fhaberav%2Emynet%2Ecom%2Fhv%2Fzikir%5Furfa65%2Ewmv

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eki/2007 saat 21:42
ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK

Olay OYAKBANK Aydın şubesinde yaşanıyor.

Abi, " Motorlu taşıtlar vergisi yatırmak için ne gerekiyor?" Diye soruyor görevliye, görevlide işlemler için plaka yeter diyor.... 
Abi'de gerekeni yapıyor...Smile

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2007 saat 04:00
Açık Sahaya  artık girmemeye karar verdim.

Yukarı
CÜNEYT Liste gör
Deneyimli Yazar

CÜNEYT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı CÜNEYT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2007 saat 10:17

Yaşlı ve zengin bir adamın hepsi birbirinden zeki 3 oğlu varmış.
Bir gün amansız bir hastalıkla yatağa düşen yaşlı adam verasetini açıklamak için oğullarını yanına çağırmış.
- Oğullarım benim vaktim geldi artik, ecel kapıda.

Ben ölünce tabi ki mallarımın hepsi sizin ve siz çok zekisiniz ama siz mallarımı bölüşeceksiniz diye birbirinize düşmemeniz için şehrin kadısına gidin.

O kadıya benim selamımı söyleyin o size mirasınızı bölüştürür. Ve adam ölür oğulları da babasının isteği üzerine kadıya gitmek için yola düşerler.

Tabi yeşillik yerlerden, gölden, yağmurdan, çamurdan falan geçerler.

Derken önlerine bir adam çıkar ve bizim 3 biradere sorar;
- Efendiler ben devemi kaybettim siz yolda bir deve gördünüz mü? der.
Büyük kardeş sorar;
- Tek gözü kör müydü, adam "evet" der.
Ortanca kardeş sorar;
- Kuyruğu kesikmiydi, adam "evet" der
Küçük kardeş sorar;
- Bir ayağı topalmıydı, adam ona da "evet" der.
Bu sorulardan sonra 3 birader devesini kaybeden adama biz senin deveni görmedik derler.

Adam birden sinirlenir.

" ya nasıl olur. hem bütün özelliklerini bildiniz hem de görmedik diyorsunuz.

Bende sizinle beraber gidecem ve gittiğiniz yerdeki kadıya sizi şikayet edeceğim" der.

Biraderlerde "olur gel" derler.

Ve sonunda kadının yanına varırlar, huzuruna çıkarlar.
3 birader der ki;
- Efendim bizim babamız vefat etmeden önce mirası bölüşmemiz için size gelmemizi söylemişti.

Biz de bu yüzden geldik.

Kadı devesini kaybeden adama döner ve;
- Sen niye geldin. Der adam da : efendim ben devemi kaybettim. yolda bunları gördüm.

Onlara devemi gördünüz mü dedim onlarda devemin bütün özelliklerini bildikleri halde görmedik dediler.

Ben bunlardan şüpheliyim der.
Kadı biraderlere döner ve sorar:
- Sen nerden bildin tek gözünün kör olduğunu.
- Efendim, yolda gelirken yeşillik yerden geçtik.
Baktım ki yeşilliklerin hep bir tarafından yenilmiş öbür tarafına yanaşmamış bile.

Tek gözünün kör olduğunu oradan anladım.
- Peki sen nerden bildin kuyruğunun kesik olduğunu.

• Efendim, yolda gelirken deve pisliği gördüm.

Devenin pislikleri hep dağınık düşmüş.

Halbuki kuyruğu olsaydı hep toplu düşerdi.

Oradan bildim kuyruğunun olmadığını.
- Peki sen nerden bildin bir ayağının topal olduğunu.
- Efendim, gelirken golden geldik.
Baktım ki devenin 3 ayağının tam izi bir de yarim ayak izi var.

Tek ayağının topal olduğunu oradan anladım.

Kadı devesini kaybeden adama döner ve "kardeşim bunlar senin deveni görmemişler" der.

Kadı o adamı gönderir ve düşünür "ulan bunlar benden zeki ben bunlara nasıl miras bölüştüreceğim.

Neyse ben bunlara bir ziyafet vereyim sonrada kapı arkasından dinleyeyim bakalım ne konuşuyorlar" diye düşünür ve bizim 3 biraderi evine götürür.

Hanımına güzel bi ziyafet hazırlattırır yemek gelir ve kadı "siz yemeğinizi yiyin ben bir yere varıp geleceğim" der ve kapı arkasına geçer.

Büyük kardeş der ki;
- Ya kuzu çok iyimişte, keşke köpek emmeseydi.

Kadı şaşırır.
Ortanca kardeş der ki;
- Ya şarap iyimişte, keşke mezar toprağından yapmasalardı. kadı iyice şaşırır.
Küçük kardeş de der ki;
- Ya kadı; iyimişte, keşke ibne olmasaydı.

Kadı bu lafı duyar duymaz gelenlerin zeki olduğunu düşünerek hemen araştırmaya gider.
Kuzuyu aldığı adama "bu kuzu ne emdi" diye sorar.

Adamda "kuzunun annesi öldüydü ben de kapının önünde yatan köpeğe emzirttim" der.

Daha sonra şarabı aldığı adama gider ve "bu şarabın toprağı nerden" diye sorar.

Adamda "valla bizim burada en güzel toprak mezarlıkta var, ben de mezar toprağından yaptım" der.

Kadı "ulan bunlar ikisinde bildi" diye düşünerekten annesinin yanına gider ve "anne ben ibne miyim " diye sorar.

Annesi de "oğlum hatırlamazsın sen küçükken ormanda sana oduncu tecavüz etmişti" der.

Kadı bu şaşkınlıklar içinde bizim 3 biraderin yanına gider ve başlar sormaya.

Büyük kardeşe,
- Söyle bakalım kuzunun köpek emdiğini nerden bildin.
- Nerden olacak. Bak kuzunun budunun bu kenarında yağ olmaz. Ama köpeği emdiği için burada yağ var.
Ortanca kardeşe;
- Söyle bakalım şarabın mezar toprağından olduğunu nerden bildin.
- Nerden olacak. İçiyorum içiyorum  zevk yerine keder veriyor.
Ve küçük kardeşe sorar;
- Söyle bakalım sen benim ibne olduğumu nerden bildin.
- Nerden olacak, ibne olmasan girişe

FENER BAYRAĞI ASMAZDIN

NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN ES-ES
Yukarı
CÜNEYT Liste gör
Deneyimli Yazar

CÜNEYT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı CÜNEYT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2007 saat 10:39

ANNE KARNINDA OLAN BİR BEBEĞE OPERASYON İLE MÜDAHALE EDİLESİ SIRASINDA....
BEBEĞE MÜDAHALEYİ YAPAN OPERATÖRÜN ELİNİ ELİYLE TUTARAK KENDİSİNDEN GÜVEN VE YARDIM BEKLEYİŞİNİN OLAĞANÜSTÜ GÖRÜNTÜSÜ
YÜZYILIN FOTOĞRAFI SEÇİLMİŞ.....

NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN ES-ES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 43>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,703 saniyede hazırlanmıştır