eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Türkçe Şiir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
Online Durum: Offline
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 08:30
Alıntı yapılan hüsnü

Git de şen şakrak geçen günlerine gün ekle,
Beni kahkahaların sustuğu yerde bekle.
......

Camal Safiden...

Madem ki aşk tablosunun takdirinden acizsin,
                                     Gitde;çağdaş ressamlar modern resimler çizsin.
                                                                     ............

Cemal Safi'den...
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
Yer: EMEK/ESK
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 12:08
Alıntı yapılan Starsky

Nihat Atsiz iyi hosta bazen resmen irkçilik yapiyo...

Zoruna mı gidiyor ? Anlamıyorum arkadaş ırkçı olmak suç mu ? Ben Türk'üm Türk'ü severim. Eğer bu suçsa bu kutlu suç Tanrınındır.
Eskişehirspor
Yukarı
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
  Alıntı Darkevil_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 13:00
Alıntı yapılan turkeses

Alıntı yapılan Starsky

Zoruna mı gidiyor ? Anlamıyorum arkadaş ırkçı olmak suç mu ? Ben Türk'üm Türk'ü severim. Eğer bu suçsa bu kutlu suç Tanrınındır.

türkü sevmek ayrı ırkçılık ayrı..
ırkçılık büyük insanlık ayıbıdır. Almanyada ırkçılık yüzünden ölen türklerde bu saçma sapan zihniyetin ürünüdür hatırlatırım
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
kktc_ESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Volkan
Yer: Kıbrıs
  Alıntı kktc_ESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 13:06
Irkçılık ayıp da. Biraz Türk'ün menfaatlerini düşündüğümüzde ırkçılık olarak algılanıyor ben de buna yanıyorum arkadaş. Tabiki de vatanımızı ve milletimizi diğer ülkelerden daha öncelikli görmeliyiz. Ama onlara saygısızlık yapmadan. Burası önemli. Bence önemli bir ayrıntı bu ve gözlerden kaçıyor.
Çıkmasa gecelerim sabaha
ölürüm o siyah kırmızına
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 13:35
İşte yanlış anlamalar zinciri burda başlıyor. Yolbaşçımız Hüseyin Nihal ATSIZ'ın fikirlerini yazdığı makalelerden, şiirlerinden ve eşsiz romanlarından okusaydınız. Türk Irkçılığının diğer ülkelerdeki ırkçılıktan nasıl ayrıldığını anlayabilirdiniz. İşte bu nokta da söyleyebilirim ki Türk ırkçıları hiçbir zaman kafatası ölçmeye kalkmamıştır. Öyle ki Nihal ATSIZ Atamızın şu sözleriyle herşeyi açıklığa kavuşturmuşltur.''Türkler, Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip
kendini o soya bağlayan ve beyninde hiçbir yabancı ırk düşüncesi bulunmayan
fertlerin topluluğudur''
Eskişehirspor
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 13:38
Bu şartlar altında bizleri almanyadaki dazlaklarla veya italyadaki faşistlerle karıştırmak ne büyük bir yanlıştır.
Eskişehirspor
Yukarı
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
  Alıntı Darkevil_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 13:44
ırkçı olmak suçmu lafına itafen dedim ben şahısa bi eleştirim olmadı.
dünyanın neresine gidersen git ırkçılık deyince akıla gelen şey aynıdır
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
  Alıntı frkneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 14:25
Alıntı yapılan turkeses

Alıntı yapılan Starsky

eğer ırkçılığı Türk'ü sevmek olarak algıladıysan çok yanlış anlamışsın. Ayrıca, evet ırkçılık bir düşünce değil suçtur !
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 14:32
Türk ırkçılığı hiç bir zaman suç olarak nitelendirilemez. Ancak kanı bozuk , Türk'e düşman olan kesimlerce suç olarak nitelendirelebilir. Türkçülük hiçbir zaman bir moda olmamıştır ve hiçbir zaman kendini beğendirmeye çalışmamıştır. Ulu Türk kağanlığında Türk'e ihanet cezası elbet ölümdür. Kim Türk'e ihanet ederse Türk Irkçılarını karşısında bulacaktır. Bu tarihin her sayfasında böyledir. Türkçülük temeliyle kurulan Ulu Türkiye Cumhuriyeti'nin şuan ne halde olduğunu zaten izah etmeye gerek yoktur. Tekrar yazıyorum anlamayanlar için ; ''Türkler, Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip
fertlerin topluluğudur'' Hüseyin Nihal ATSIZ
Eskişehirspor
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
  Alıntı frkneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2012 saat 14:53
Alıntı yapılan turkeses

Türk ırkçılığı hiç bir zaman suç olarak nitelendirilemez. Ancak kanı bozuk , Türk'e düşman olan kesimlerce suç olarak nitelendirelebilir. Türkçülük hiçbir zaman bir moda olmamıştır ve hiçbir zaman kendini beğendirmeye çalışmamıştır. Ulu Türk kağanlığında Türk'e ihanet cezası elbet ölümdür. Kim Türk'e ihanet ederse Türk Irkçılarını karşısında bulacaktır. Bu tarihin her sayfasında böyledir. Türkçülük temeliyle kurulan Ulu Türkiye Cumhuriyeti'nin şuan ne halde olduğunu zaten izah etmeye gerek yoktur. Tekrar yazıyorum anlamayanlar için ; ''Türkler, Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip
fertlerin topluluğudur'' Hüseyin Nihal ATSIZ

alman ırkçılarına göre almanlar, italyan ırkçılarına göre italyanlar, yunan ırkçılarına göre de yunanlar üstün ırk nasıl olacak peki ? bütün dünya birbirimizi keselim, galip çıkan en üstün ırk olarak tescillensin.

Ayrıca alıntı bir cümle d olsa birilerine forumda istediğiniz gibi ''kanı bozuk'' diyebilmeniz oldukça ilginç.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 10>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır