eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

27.03.2011 YGS 2011

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 24>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
moritanya Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Ireland
Online Durum: Offline
  Alıntı moritanya Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Nis/2011 saat 16:28
Alıntı yapılan Kerem26

http://www.frmtr.com/ygs-ve-lysye-hazirlik/3977289-butun-kitapciklarda-cakisma-sozkonusu-2.html#post37591484
Şimdi bizim netlerde karışıklık olabilir mi ?
En güzel siyah en güzel kırmızı.
Yukarı
EsEsuLan! Liste gör
Deneyimli Yazar

FATİH
Yer: Eskişehir
  Alıntı EsEsuLan! Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Nis/2011 saat 17:00
http://www.frmtr.com/ygs-ve-lysye-hazirlik/3977289-butun-kitapciklarda-cakisma-sozkonusu-4.html

Buradaki 3. Mesajı Okuyunca Kafamda Birşeyler Oluştu..
Sınavdan Bir Gün Önce(26Mart'da) Saat 16 Civarında Telefonuma Dershanemden Mesaj Geldi,Matematik Zümresi Tarafından Mod-Medyan Konusunu Bakılması Gerektiğine ve Dershanenin İnternet Sitesinde Açıklandığı Yazıyordu.Bende Akşam Girdim Baktım.Sınavdan Çıkıncada Çıkmadı Diye Üzülmüştüm.. Demekki Tüm Sorularda Çıktıda Haberimiz YOK !

Demekki,Dershanelerinde Kulaklarına Birşeyler Geldi Ama Emin Olmadıkları İçin Söyleyemediler..Diyeceğim Tek Söz ;

HEPSİNİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM..

İNADINA NEFER
Bazen Sevinç,Bazen Keder ..
Yukarı
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Nis/2011 saat 18:31
Ama arkadaşlar haksızlık ediyorsunuz.Böyle zekice bir kopya çekme kimin aklına gelirdi...Tebrik etmek gerekiyor.Bu işlere bu kadar kafa yoracaklarına ülke adına kafa yorsalar nasıl daha iyi yerlere geliriz diye vallaha süper güç olurduk şimdiye kadar.
Herkesi oyaladılar,yok soru kitapçıkları farklı,poşetin içinden çıkan soru kitapçıkları,girişte yapılan aramalar hepsi herkesin düşüncesini farklı yönlere çekmekti.Hala çıkıp tesadüf diyebilenler var.Bu işin tesadüf olması MİLYARDA BİR...Adaya özgü kitapçık diyor,2 milyona yakın kişi girdi kimseye mi düşmedi bu kitapçılardan veya sorulardan ki yukarıdaki başlığı açınca gördüm en yakın zamanda buradakileri Mahkemeler ve Gazeteciler de görür.
Artık kimsenin güveni kalmamıştır.Özellikle de öğrencilerin...
Yukarı
volkanes Liste gör
Yazar

Volkan
Yer: Ankara
  Alıntı volkanes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Nis/2011 saat 18:58

Kitapçıkların sonucu açıklandıktan sonra açık bir şekilde kopya çekilip çekilmediği belli olacaktır. ÖSYM'nin kitapçığı sadece TRT 1 için hazırlandıysa neden önceden bir açıklama gelmedi veya diğer derslerin böyle bir şifresi yok bu da düşündürücü tabi.

Şampiyonluk Çok Uzak Değil...
Yukarı
ESmih Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: eskişehir
  Alıntı ESmih Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Nis/2011 saat 20:57
Akepenin ''popo yalayıcıları'' işi götürdü yine olan bize adam gibi oturup dersine çalışanlara oldu.AngryAngry
SEN BEN YOK ESKİŞEHİRSPOR VAR!

YAŞASIN "YENİ ESKİŞEHİR ATATÜRK STADYUMU"
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Nis/2011 saat 21:49
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
es_ilker_es Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker ünal
  Alıntı es_ilker_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 00:54
 ne kadar doğru bilmiyorum ama ekşi sözlükteki "bir ygs 2011 itirafı" konu başlığından alıntıdır:

bu sene ygs'ye girmiş bir öğrencinin, yani benim, samimi olmasına çalışacağım bir itirafım. bilmiyorum nasıl yüzüm tutacak bunları söylemeye, özellikle de sınava girmiş diğer adayların da bu satırları okuma ihtimali olduğunu bilerek. ancak biliyorum ki söylemediğim her saniye beni içeriden kemirecek, hasta edecek. o yüzden ne pahasına olursa olsun anlatıyorum.

aslında çok koyu bir müslüman olduğum söylenemez, cuma ve bayram namazlarına giderim, ramazan'da oruç tutarım, müslümanlık budur benim için. bu sene bitirmiş olduğum lisenin pek çok öğrencisi için de bu durum böyledir. bu nedenle birdenbire bu sene okulumuzda peydah olan ve ekşi sözlük tabiriyle şakirt denilen tiplerin okulumuzda peydah oluvermesini ve bizimle arkadaşlık kurmaya çalışmalarını hoş karşılamadık. niyetlerinin ne olduğunu anlayana kadar.

bu çocukların içinde koray adlı bir çocuk vardı. kısa boylu, adeta bir kanaat önderi havasında bir yürüyüşü olan, insanın kanının asla ısınamayacağı tiplerden. bizimle hep arkadaşlık kurmaya çalışır, sohbetlerimize katılır, ancak kağıt oyunlarımızdan uzak durur, bunların doğru olmadığını bize telkin ederdi. gel zaman git zaman, biz kendisine biraz soğuk dursak da hemen hemen bütün toplantılarımıza katılır her lafın ortasına atlar oldu. bu toplantılardan birinde, yine bizim yolumuzun yol olmadığını anlatırken, bir arkadaşım ona şöyle seslendi:

- bizimle alıp veremediğin nedir senin dostum ha? bizim kimseye zararımız yok, görüşlerini kendine sakla.

bunun üzerine koray hiddetlendi ve şu sözler döküldü ağzından:

- anlaşıldı, siz güzellikle yola gelmeyeceksiniz. o zaman size bunları söylemek elzem oldu. eğer bundan sonra benim dediklerimden ve hocaefendinin gösterdiği yoldan ayrılmaz ve başkalarına da bu yola çekerseniz, size ygs'de büyük yardımım dokunur.

öncelikle inanmadık ve güldük. fakat cemaatin gücünü az çok biliyorduk. gözlerimizdeki tereddütü gören koray gülümsedi ve şunları söyledi:

- yarın benden direktifleri alacaksınız. sınavdan bir gün önce de size soruları çözmenize yarayacak bir algoritma vereceğiz. hayırlı günler arkadaşlar. eğer burada konuşulanları başkası duyarsa yanarsınız.

diyerek odayı terk etti. aramızda tartıştık ve bir denemeye karar verdik. o günden sonra hak yolundan ayrılmadık, her söyleneni yaptık. sınav günü de giderek yaklaşmıştı. sınavdan bir gün önce gece üç civarlarında hepimizin telefonu çaldı ve adını veremeyeceğim bir dersanede toplanmamız istendi. orada bir adam bize mod medyan nedir, nasıl hesaplanır gibi şeyler anlattı ve bir örnekle bunu nasıl kullanacağımızı açıkladı. önce inanamadım, ilk bir kaç soruyu çözerek yöntemi test ettim ve doğru olduğunu büyük bir şaşkınlıkla gördüm. bütün matematik sorularını bu şekilde bir kaç dakikada çözdüm ve tüm sınavı da 1.5 saat gibi bir sürede bitirdim. ancak, sınavdan çıktığımdan beri içim hiç rahat değildi ve buraya yazıp içimi dökmeye karar verdim. ne olursa olsun artık.

umarım beni yargılamazsınız, çünkü kim olsa aynı şeyi yapardı.
yenilsen de bazı bazı
taraftarın buna razı
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı Onur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 02:05
bakalım bu efendi kaç puan alıcak sınavdan eğer bu satıları yazan dereceye girerseki girmesi gerekir işte o zaman inanırım.
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 02:15
Saçma sapan yazmış kim yazdıysa... Şu yazdığı yazı bir suç duyurusu niteliği taşır... Savcılık ciddiye alıp bu vatandaşı bulsa ve anlat bakalım kimden aldın hangi dersanede toplantı yapıldı diye... Ben şaka yapmıştım falan diye kıvıracaktır muhtemelen...  Hadi diyelim doğru madem için rahat değil vicdan yaptın git soruşturma açan savcılığa şahitlik yap... Orada anlat her şeyi... ekşi sözlük gibi sanal bir ortamda vicdan muhasebesi yapmak neyin nesi...?

Olaya gelince etraflıca incelenmesi ve kamuoyunu tatmin edici sağlam şeylerle olayın açıklığa kavuşması gerekiyor... Yoksa kafalardaki şüpheleri silemezler...

Yukarı
efsane_eses Liste gör
Usta Yazar

Ergin K.
Yer: Turkey
  Alıntı efsane_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 03:48
İlk duyduğumda bana da çok sıcak gelmemişti ancak biraz bakınca gerçekten de şüphelenecek bir şeylerin olduğu ortada. Türkiye'nin en çok okunan forumlarından birine, birinin sınava 1 gün kala "mod-medyan?" diye mesaj açması gerçekten çok şüpheli. Anladığım kadarıyla mod medyan denilen olay, bu şifreleme olayının aslı. Yani tam 1 gün önce böyle bir yöntemi sorması, nasıl bir tesadüfün eseri olabilir ki? Hatta çocuk daha sonra yaptığı açıklamada şöyle diyor:

"arkadaşlar öncelikle merhaba.yukarıda linklerini verdiğiniz konuyu açan bendim. olaylar şöyle gelişti.malum geçen sene polislik sınavlarında vs de ortaya çıkan soruların çalınmasını veya kimi dershanelerin ygs sınavından bir gün önce öğrencilerini çağırarak MANTIK konusunu anlatmasını bende biliyorum.bu seneki çıkan bu olaylara açıkçası şaşırmadım.ygs den birgün önce bir arkaşadımdan mesaj geldi.mod,medyan diye birşey varmış biliyor musun diye.ben konuyu bilmiyordum.sınavın arefesinde olduğumuzdan telaşa kapıldım acaba ben bu konuyu gözden kaçırdım mı diye.sonra arkadaşıma neden durduk yere bana bu soruyu sorduğunu sordum.dershanesinde bu konudan(mod-medyan) soru çıkabilir diye söylenti olduğunu,arkadaşımda bu konuyu bilmedğinden bana sorduğunu söyledi.ben de ygs nin bir gün öncesinde DH: Eğitim bölümdeki yoğunluktan dolayı buraya konu açarak öğrenmek istedim.işin aslı budur"
Kaynak

40 sorudan 37si bu şekilde çıkıyorsa, hele hele sayılı şık verilmiş tarih sorularında bile bu olabiliyorsa, vay halimize. İşin içinde bir bit yeniği var ama, ortaya çıkar(ılır) mı bilinmez...
Benim sevdam KIRMIZI!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 24>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır