eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

SON DAKİKA !!!! İ.Karaoğlanoğlu Cd.Patlama

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5678>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alican_eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Alican Sürek
Yer: Milano
Online Durum: Offline
  Alıntı alican_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 18:19
Alıntı yapılan omerbihlar

Yaralıların isimleri

Mehmet Anasız (55), Hurşit Türkmen (69), Sabit Yılmaz (35), Coşkun Kadırgan (25), Şükrü Çekiç (39), Hasan Akangündüz (39), Turan Ertaş (38), Sezgin Savaş (37), Mevlüt Öz (53), Yusuf Önal Gedelek (55), Mustafa Fırat Ara (46), İskender Kadırgan (23), Sabri Alkın (24), Kerem Uzun (24), Günay Sezer (23), İsmail Çelik (30)

Benim bildiğim kadarıyla o parfümeride bayanlar çalışıyordu. Yaralıların içinde hiç bayan yok. Enkazın altından ceset çıkma olasılığı yüksek. Umarım korkulan olmaz.
Ben deliktaşda oturuyorum nerdeyse hergün geçerim önünden.. 4-5 tane bayan oluyordu hep dükkanda
Dik Duruş , Nefer !
Yukarı
eses2638 Liste gör
Yazar

kazım
Yer: Turkey
  Alıntı eses2638 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 18:27
büyük geçmiş olsun yaralılara acil şifalar....
Her sevdalının yüreğindedir.O ses kalsada son nefes her zaman her yerde en büyük ESES
Yukarı
esescon_26 Liste gör
Usta Yazar

EsEs
  Alıntı esescon_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 18:32
Valla bizde patlamadan 10 dk önce geçtik. Umarım yaralılar  tez zamanda iyileşirler..
ESES
Yukarı
esessinan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı esessinan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 18:48

Parfümeri dükkanının üst katında kaçak imalat yapılıyormuş alkol buharının olusması sonucu alev almış ve patlama gerçekleşmiş...

Yukarı
emres26 Liste gör
Usta Yazar

Emre Dur
Yer: Germany
  Alıntı emres26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 18:50
geçmiş olsun...

Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 18:56

Alıntı yapılan Emre ANGI

Öncelikle kazadan zarar gören hemşerilerimize geçmiş olsun diyorum...

Patlamadan zarar gören parfümeri dükkanının yanındaki çay ocağı da yerle bir olmuş sanırım...

O caddeden her geçişimde o çay ocağına sinirle bakardım...

Niye mi ? Çünkü içerde gese posterleri ile doluydu..!Ouch
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 19:27
Star ana haber muhabirinin dediğine göre patlama çay ocağından sebep meydana gelmiş. Malum yanında parfümeride olunca, alkollü maddeler büyük yangın çıkmasına sebep oldu.
Gerçekten büyük facia atlatmış bu gün Eskişehirimiz. Üstüne üstlük o cadde çok işlek bir cadde, günde binlerce insan geçiyor oradan. Can kaybı olmaması sevindirici. Yaralanan hemşehrilerimize geçmiş olsun.
Yukarı
bozturk Liste gör
Yazar

Bilal ÖZTÜRK
  Alıntı bozturk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 19:58

Patlayan binayı tam olarak anlatmak gerekirse Hamamyolu’nden Yediler’e(köşede Yılmaz Taksi’nin ordan) geçen bölgeden Yunusemre Caddesi’ne gitmek istediğinizi düşünün.İşte o cadde.Eski İmam Hatip Lisesi (şu an ki Murat Atılgan İ.Ö.O)’nin olduğu mevkii.

Patlayan dükkanın 7-8 yan dükkanında Teyzemin Kırtasiye dükkanı var,karşıdada oyuncakçımız var.Bende olay anında Kırtasiyemizdeydim.Kırtasiyemizin camları patladı,Cam dibinde bulunan ablama bi şey olmadı çok şükür.Bende kapı ağzındaydım bana da bi şey olmadı.Kapı açık olduğundan kapının camları patlamadı,kapalı olsa ciddi şekilde yaralanabilirdim.

Neyseki ölümlü bi patlama olmadı.

Patlamanın şiddetiyle parfümcünün PVC’leri karşıdaki emlakçının duvarlarına saplanmış.Hamamyolu’nda ve bi kaç blok ön ve arkadaki sokaklarda camları kırılan yerler olmuş.

En sevindirici olay ise çocukların henüz okuldan çımamasıydı.Murat Atılgan İ.Ö.O’nun öğle arası saat 12:20 de.Patlama tam 12:00 de meydana geldi.20 dk sonra patlama meydana gelse daha ağır sonuçlar doğacaktı.Patlama olan dükkanın karşısında 2 tane dönerci var ve o dönercilerin camlarıda patladı ve o saatte hem dönerciler hem de cadde dolu olacaktı.

Öğrencilerin çoğu zaten ağlıyod,kimisi bi daha cam dibine oturmayacağım diyordu.Allah’tan okulun camları sağlam olduğu için ordanda bi sorun çıkmadı.

Alıntı yapılan omerbihlar

Yaralıların isimleri

Mehmet Anasız (55), Hurşit Türkmen (69), Sabit Yılmaz (35), Coşkun Kadırgan (25), Şükrü Çekiç (39), Hasan Akangündüz (39), Turan Ertaş (38), Sezgin Savaş (37), Mevlüt Öz (53), Yusuf Önal Gedelek (55), Mustafa Fırat Ara (46), İskender Kadırgan (23), Sabri Alkın (24), Kerem Uzun (24), Günay Sezer (23), İsmail Çelik (30)

Benim bildiğim kadarıyla o parfümeride bayanlar çalışıyordu. Yaralıların içinde hiç bayan yok. Enkazın altından ceset çıkma olasılığı yüksek. Umarım korkulan olmaz.

Ömer’in dediği gibi yıllardır orda en az çalışan 2 bayan dükkanda dururdu.Elemanlar 2-3 ayda bi sürekli değişsede bugün yine 2 bayan çalışıyodu orda.Ama yaralı listesinde isimleri yok.Karşıdaki Bakkaldaki bayan televizyonda yüzü yaralı gözüküyor onunda ismi yok.Aynı zamanda yanındaki çaycı Mete Dayı’da hastanede tedavi altına alındı onunda ismi yok listede.

Alıntı yapılan FairPlay

Fotoğraflardanda  görüldüğü gibi,yıkılan iki katlı binanın her iki bitişiğindede 8 katlı apartmanlar var.Apartmanların ilk iki katındaki dairelerde zarar görmüş.

Sanırım Belediye yetkilileri her iki bitişikteki apartmanın taşıyıcı sistemlerini,kolon ve kirişlerini kontrol edeceklerdir.Eğer patlama nedeniyle bu kolon ve kirişlerde bir olumsusluk tespit edilirse,bu binalarda oturanlar tamamıyla tahliye edilmek zorunda kalabilir.Umarım böyle bir sorunla karşı karşıya gelinmez.

Serdar abi patlayan bina 2 katlı(3 dükkan-Telefoncu-Parfümeri-Çaycı).Sağ ve sol taraflardaki apartmanların şu an zaten elektriği yok.İçerde de insan yok.Sağ ve sol taraflardaki apartmanlarda  2. katların ilk duvarlarında(görebildiğimiz o kadar) yarıklar var.Şu an tahta destekler var duvarlarda.

Çok şükür ölen olmadı,ağır yaralı hastalarında bilinci açıkmış ,konuşabiliyorlamış,sadece yanık var.

Yarım saat önce enkaz kaldırma çabalarına başlanacaktı.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 20:30
Patlamayı takibeden saatlerde çok büyük trafik keşmekeşi yaşandı,
halen yollarda büyük araç birikimi var, trafik polisleri düdük çalıp duruyor.
Patlamanın olduğu bölgede yaşayan Eskişehirlilere ve esnafa geçmiş olsun.
# Direnmüdavim....

Yukarı
REDBLACK26ES Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: İstanbul
  Alıntı REDBLACK26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2009 saat 20:51
Büyük geçmiş olsun memleketimiz faciadan dönmüş.Yaralılara acil şifalar.
TOPÇU değil FUTBOLCU
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5678>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır