eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6566676869 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
genc_simsek_kerem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir!!
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ağu/2008 saat 16:53
Alıntı yapılan mehmet26eses

Alıntı yapılan OKTAY061626

eses/bursa macında saha ıcersınde ne olursa olsun kım kazanırsa kazansın hıc onemlı degıl

İşte bu yüzden sevmiyorum kardeşlik-dostluk olaylarını.Herşeyi abartmayı seviyoruz.Eskişehirspor sahada yenilecek ve benim için önemli olmayacak?

Kardeşlik-dostluk yanlısı değilim,tribünün terörü-şiddet karşıtıyım.

Konuyu saptırmayalım lütfen. Açıklanmaya çalışılan futbolun saha içinde olduğu. Sen eğer takımın yenildi diye deplasmana geldiğin yerde koltukları kırar sahaya ve ev sahibi takım taraftarına atarsan, dışarda olaylar çıkartırsan bunun aldığın skora bir faydası olmaz. Sonuç olan skoru değiştiremez. Tek yapacağı Eskişehir taraftarını küçük düşürmek olur. Fakat maç çıkışı skor ne olursa olsun üzüntümüzü dışa vurup şiddete eğilmeden; içimize atıp ev sahibi takım taraftarıyla kol kola dışarı çıkılması, onların bizi uğurlaması mı hoş olur yoksa nerden çıkıp da otobüsü taşlayacaklar diye etrafta ev sahibi takım taraftarı aramak mı?
KoreoESES
Yukarı
mehmet26eses Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ağu/2008 saat 16:56
Tulpar26;

İkili tartışmaya girmek pek tarzım değildir ama yazından aynı fikirde oldugumuz anlaşılıyor.Konuyu beraber saptırıyo oluyoruz sanırım bu durumda.Şu başka yönlere çekme meselesini bir açsan iyi olacak.

Etrafınıza bir bakın.Herkes kardeş-dost peşinde,hiç münakaşası olunmayan takımlarla "o benim kardeş takımımın düşmanı" diye çocukca sebeplerden düşman olunuyor veya başka takım taraftarları tarafından "aa bak sen onla kardeşsin ama onların diğer kardeşleri senle düşman,nasıl olcak bu iş" gibi alaycı tavırlarla karşılanıyor.Dediğim gibi çocukca işler..

Peki illa kardeş mi olmak gerekiyor -koltuk kurmaları engellemek" için?Hayır..

Olay şöyle bir şekil alıyor;
Ya bir takımla kardeşsin,ya da düşmansın.

Futbol rekabettir.Rekabetin oldugu yerde dostluklar,kardeşlikler olmaz.Düşmanlıklar bazı sebeplerden olabilir ama bunun önlemek diğer bir takımla kardeş olmaktan geçmez.Sadece tribünde rekabetin emanet sayısı,adam yaralama değil pankart,şov,beste oldugunu anlamaktan geçer.
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ağu/2008 saat 17:05
Kardeşlik dostluk olaylarını herkez tribünlerde şehirlerde olay olmasın herkez güzel güzel maçını izlesin diye istiyor görünüşte...Ama asıl sebep 3 büyük diye nitelendirilen takımlara olan düşmanlıktan doğuyor...Yani biz 3 takım olarak daha güçlüyüz onlara karşı daha sağlamız artık gibi düşüncelerden doğuyor..Hem olay olmasın dost olalım diyoruz hem olaylarda dostlarımızla daha sağlam olalım diyoruz...İşte bu işin mantığınıda kim açıklar bana bilemem...Smile

Yukarı
Tulpar26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ağu/2008 saat 17:14
İşte tam olarakta saptırmaktan kastım buydu. Kardeşlik dostluk vs.. adına ne derseniz... Sanki taraftarları birleştirip tek taraftar olacakmışız sanki onun dostu dost düşmanı düşman olacakmış gibi bi algılamadan bahsediyorum. Rekabetide sadece sahada bırakmak yerine stad dışına taşımaktan bahsediyorum. Sizin temenninizide anlıyorum kimseyle dost olmadanda temiz tribün yaratılabilir diyorsunuz. Fakat teoride güzel olsada pratikte pek mümkün değil. İyi ilişkiler içinde bulunmazsanız malesef en küçük hareket bile arbedeye yol açıyor. Dostluktan kasıt futbol takımının dostluğu değil; tabiki onlar sahada mücadele edecek. Bizde boğazımız patlayana kadar takımımızı destekliyeceğiz. Sanki dostluk bunları engelleyecek ve takımımız bu takımlarla oynanan maçlarda mücadele etmeyecek gibi bir düşünceyi taşıyorsunuz.  Bununda yanlış bir düşünce olduğunu söylüyorum...

Saygılar...
Tapmadık asla paraya pula...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ağu/2008 saat 17:24
Önce Eskişehir'de sonra Anadolu'da "Birlik" olmak o kadar önemli ki;
dilerim bir gün (ama biz 1. Lig'deyken) taraftarımız şu gerçeği görür ve gereğini yapar.
Ya da Bursa'nın, Trabzon'un, kim olursa olsun bir Anadolu kulübüne gönül vermiş o büyük taraftar kimse bu tarihi adımı atar...
Yaşasın Anadolu Birliği!
Yaşasın Eskişehirspor!
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ağu/2008 saat 17:27
olay kardeşlik boyutuna gelince çok sapıyor yok bilmem kaçıncı dakikada o bu takım diye bağırmalar onlar bunlar. ben bunu sevmiyorum. bi deplasman takımı geldiyse onlara karşı daha fazal bağırmak lazım. küfretmeden kinayeli tezaruhatlarla onları şaşırtmak lazım. stadtan çıktıktan sonrada bi meyhanede beraber maçın değerlendirmesini yapıp tribün performanslarını değerlendirmek lazım. işte o zaman herkesin ağzı açık kalır. hele bide bunun adına kardeşlik değil taraftarlık dersek o zaman çok daha iyi olur.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
SeRDaR2626 Liste gör
Yazar

serdar
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ağu/2008 saat 18:18
[QUOTE=darknESS]olay kardeşlik boyutuna gelince çok sapıyor yok bilmem kaçıncı dakikada o bu takım diye bağırmalar onlar bunlar. ben bunu sevmiyorum. bi deplasman takımı geldiyse onlara karşı daha fazal bağırmak lazım. küfretmeden kinayeli tezaruhatlarla onları şaşırtmak lazım. stadtan çıktıktan sonrada bi meyhanede beraber maçın değerlendirmesini yapıp tribün performanslarını değerlendirmek lazım. işte o zaman herkesin ağzı açık kalır. hele bide bunun adına kardeşlik değil taraftarlık dersek o zaman çok daha iyi olur. [/QUOT

aynen katılıyorum kardeslıgın boyutu bu olmalıdır....Trıbunde en ufak karsılıklı kufur olmadan ıkı takımda bogazı patlayana kadar takımını desteklıcek, mac bıttıgındede stad dan el ele kol kola ayrılabıleceksın.....Yenıleceksek Bursa ya yenılelım Kocaelıye yenılelım gıbı sozler cok sacma ben yenıldıkten sonra bu yenılgı benı neden mutlu etsın ki......
BiZiM oLMaDiGiMiZ HiCBiR LiG....SuPeR LiG DeGiLDiR...
Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2008 saat 16:25
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN