eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6566676869 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 14:42
Alıntı yapılan esesserkan26

<DIV ="photo photo_none">
<DIV class=photo_img>  

Öcalan'a af çıkması takdirde bu ülkenin nasıl karışacağını bilmiyorlar mı? Taş üstünde taş kalmaz böyle bir şey olursa ve bunu göze alamazlar. Bu kadar da atılmaz yani..
Çok güzel senaryolar yazıyoruz. Bakalım iktidarı daha hangi suçlardan gömeceğiz :)
22 Haziran 2013
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 14:51
Alıntı yapılan gKy_1965

"Mevcut" Mhp milliyetçiliği değil rahmetli Başbuğun milliyetçiliğine inanan birisi olarak Evet diyeceğim.

Kişisel görüşümdür lütfen kırıcı yargılayıcı şeyler yazmayın!..:Wink saygılar..

MHP nin ve CHP nin kendi içlerindeki farklı sesleri susturma , onları dışlama çabalarını anlayamıyorum.

Basında çok çıkmıyor, ama bu konuda Liberal Demokrat Parti(LDP), CHP ve MHP ye des verici harekette bulunuyor. İşte açıklaması:
-------------------------------------------

Reformlara “hayır” kararı alan Liberal Demokrat Parti (LDP) lideri Cem Toker, farklı görüşte olan parti üyelerinin disiplin kurullarına verilmesini “hür iradeye saygısızlık” olarak gördüğünü ifade etti.

Toker, “LDP olarak reformlara “hayır” deme kararı aldık ama içimizde “evet” diyecek arkadaşlarımız da mevcut.  Bu arkadaşlarımızı kınamamız, disiplin kurullarına vermemiz veya partiden ihraç etmemiz mümkün değildir. Farklı görüşlerin bulunması temel demokratik ilkelerdendir” dedi.

---------------------------------------------------------

Açıklamanın tam metni burada, Cem TOKER'in Today's Zaman röportajı:

Yukarı
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 14:53
Alıntı yapılan jazin26

Evet veya hayir!
Sonuç ne olursa olsun, kazanan yine tepedekiler olacak,
onun için burada birbirinizin kalbini kirmaya degmez!
Biz sadece bizim için en hayirlisi neyse o olsun diye dua etmeliyiz!

"kazanan yine tepedekiler olacak" mantığını nasıl bir mantıktır inanmıyorum. Hadi iktidarın belirleneceği bir seçim olsa gene peki diyeceğim.

Söz konusu olan Anayasa değişikliği ve bu milletin her ferdini etkileyen bir durum.
Demokratikleşme adımlarının perdesinde,  bağımsız yargıyı ele geçirme operasyonu var. Ama benim canım yurdumda, oylarını bir torba kömüre satan , değişikliğin herhangi bir maddesinden haberi olmadan, sadece A ya da B partili olup ona göre oy atan seçmen kitlesi olduktan sonra yapacak bir şey kalmıyor tabii...

Herkes bu referanduma partiler üstü bir yaklaşım ile bakmalı. Planlanan değişiklik sonrası ortaya çıkacak büyük resim üstünde iyi düşünülmeli....

"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
mermerciresit Liste gör
Yazar

resit
Yer: haremeyn
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 17:53
 Şu referandum bitse de konu kapansa. Değişim Türkiye için kaçınılmazdır. Değişen ve gelişen bir ülke için evet
alkol bütün kötülüklerin anasıdır
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 17:59

Öcalan da 'Evet' dedi

2010-08-16 17:21:30
BDP'nin referandum boykotu kararını İmralı bozacak gibi görünüyor. Öcalan'ın referandum açıklaması ilginç.

BDP'nin referandumdaki boykot kararını Abdullah Öcalan deldi. Avukatlarıyla görüşen Öcalan referandumla ilgili değerlendirmesinde boykot sözcüğünü kullanmadı ve ''Evet'in sinyallerini verdi.

Öcalan, "Halkımız son güne kadar düşünsün tartışsın, gözlem yapsın. Buna göre kendi kararlarını versin eğilimlerini olgunlaştırsın" çağrısında bulundu.

İki haftanın ardından avukatlarıyla görüşen Öcalan'ın konuşmaları PKK'ya yakın ANF'de yayınlandı. PKK'nın Ramazan ateşkesini onayladığını ifade eden Öcalan şunları söyledi:

"Bana kalsa 35 gün de yeter, referanduma kadar sürmesi kafiydi, yani 13-14 Eylül'e kadar yeterdi. Önemli olan bu sürecin iyi değerlendirilmesidir. Bu süreçte tüm kesimler her zamankinden çok çalışmalıdır. Öyle rehavete kapılıp bu sorun zaten zamanla kendiliğinden çözülür diye düşünülürse, bu çok büyük bir hata olur. Çünkü bu süreç hem büyük bir barışın vesilesi olabilir, demokratik çözüm doğurabilir; hem de tam tersi, istemediğimiz, çok büyük ölçüde bir savaş da gelişebilir. Ben gerçekten tedirgin oluyorum. Ergenekonvari savaş lobileri tekrar devreye girebilir."

OYALAMAYI KABUL ETMEYECEĞİZ

Öcalan bu süreçte oyalamayı kabul etmeyeceklerini belirtrek, "Referanduma kadar bekleyeceğiz ve hükümetin tavrına bakacağız. Bu eylemsizlik süreci AKP'nin ne kadar samimi olup-olmadığını açığa çıkaracak. Eylemsizliğe karşı ordunun tavrı da belli olacak. Bu sürenin sonuna doğru gelişmeleri izleyip yeni bir değerlendirme yapacağım. Bundan sonra oyalama kabul etmeyeceğiz" dedi.

REFERANDUMA KADAR DÜŞÜNÜN

Öcalan'ın en ilginç açıklaması ise referandumla ilgili oldu. BDP boykot çağrısından geri adım atmazken Öcalan açıklamalarında boykot sözcüğüne yer vermedi. Öcalan şunları söyledi:

"Bilindiği gibi bu anayasa paketinde Kürtleri doğrudan ilgilendiren bir husus yoktur; Kürt meselesi adeta yok sayılmıştır. Halkımız da konuyu her türlü tartışmada serbesttir. Bu düzenlemeler AKP'nin kendi hegemonyasını kurabilme ihtimalinin önünü açıyor. Bunu görüp bu tuzağa da düşmemek gerekiyor. Halkımız da son güne kadar tartışsın, gözlem yapsın. Buna göre kendi kararlarını versin, eğilimlerini olgunlaştırsın. Biz biliyoruz ki, "evet" diyen taraf islamcı milliyetçi kesimdir. Ama karşılarındakiler de ulusalcı milliyetçilerdir. Ama biz bu demokratik gelişmelere göre demokratik bir tavır almalıyız.
http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=17340
Yukarı
tuncay özkan Liste gör
Yazar

Tuncay Özkan
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 19:18
Ortak bileşkesi pkk ile aynı olanlar kendi vicdanlarıyla hasaplaşmalıdırlar.
ES ES ES ES Kİ Kİ Kİ Kİ HOP HOP HOP HOP GÜM GÜM GÜM GÜM KIRMIZI ŞİMŞEK ÇOK YAŞA
Yukarı
gokmeydan.erhan Liste gör
Yazar

erhan
Yer: Iran
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 22:38
Alıntı yapılan escem

Alıntı yapılan Atİ NeFeR

Kürtler referandumda "evet" diyecek

Anayasa değişikliği için yapılacak referanduma kısa bir süre kala BDP boykot kararını sürdürürken, Diyarbakır'da bazı Kürt kesimleri referandumda 'Evet' diyeceklerini açıkladılar.

< =text/ ="http://s.mynet.com.trocache/sharing.js"> < =text/ ="http://s.mynet.com.tr/g/ls/ls.js?87">

12 Eylül günü Anayasa değişikliği için yapılacak olan referanduma kısa bir süre kala Diyarbakır'da 'Evet' sesleri yükselmeye başladı. BDP'nin referandumu boykot kararı hala sürerken, Diyarbakır'da Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR), Demokrat Kürtlerin Arayışı, Kürt Devrimci Demokratlar Hareketi, Dicle ve Fırat Dialog Grubu bir araya gelerek referanduma 'Evet' diyeceklerini bildirdiler.

Yapılan kitlesel basın açıklamasında konuşan HAK-PAR İl Başkanı Arif Sevinç referanduma konu olan Anayasa değişikliğini yetersiz bulmalarına rağmen evet demek için, farklı Kürt siyasi kurumlarıyla bir araya geldiklerini ifade etti. Daha sonra hazırlanan Kürtçe metni Halim İpek, Türkçe metni ise Tahsin Seven okudu. Tahsin Seven, Anayasa değişikliği yetersiz olsa da referandumda 'Evet' diyeceklerini belirterek, "Farklı eğilimlere sahip Kürt grupları olarak Türkiye'nin çok uluslu, çok dilli, çok kültürlü çoğulcu gerçeğini kapsayacak, başta Kürtler olmak üzere bütün etnik ve dini farklılıklara Türk halkıyla eşitlik temelinde bir arada yaşama güvencesi sağlayacak bir sivil Anayasa yapılmadan, gerçek anlamda demokrasi ve barışa kavuşmasının mümkün olmadığına inanmaktayız. Kısmi Anayasa değişiklik paketi de mevcut anayasanın ırkçı şoven karekterini esastan değiştirmediği, toplumsal ve siyasal sorunları çözmeyi hedeflediği açıktır. Ancak demokratikleşme adımlarını da önemsiyoruz. 12 Eylül Anayasası'nda gedik açtığı, Kürtlerin aleyhine şekillenen statükoyu sarstığı, vesayet rejimini gerileteceği, Kısmi demokratik açılım sağlayacağı, Mevcut Anayasa'nın tümden değişmesi yönünde bir adım olacağı için 'Evet' diyoruz" diye konuştu.

Seven, 12 Eylül günü yapılacak olan referanduma tüm halkın katılmasını ve değişiklikler yetersiz olsa da 'Evet' oyu kullanılmasını istedi. Basın açıklaması ayrıca Kürtçe ve Zazaca lehçelerinde de okunurken, yapılan basın açıklamasının ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.

Yok bölücülere inat evet yok teröristler hayır diyosa ben evet derim diyenler şimdi hangi kılıfın arkasına saklanıcaklar bakalım!!!
Sivil toplum örgütleri veya Normal kürt vatandaşların EVET demesini neden bölücü namussuzlar EVET demiş gibi göstermeye çalışıyorsun.

Van da üç yıl görev yapan birisi olarak ismi geçen sivil toplum örgütlerinin bölücü örgüt ile ortak amaç ve hareketler içerisinde olduklarını çok iyi biliyorum
Ölümüne ESES...
Yukarı
cresadur Liste gör
Usta Yazar

fatih
Yer: Çorum DSİ
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ağu/2010 saat 23:17

..Memurlar nette yapılan anket şaşırtı beni ..

17 Ağustos 2010 10:15 tarihinde yayına giren "12 Eylül'de yapılacak referandumda ne diyeceksiniz?" anket sorumuza 12 saat 58 dakikada 210,624 kişi oy kullandı. Sonuçlar aşağıda belirtilmiştir.

DSİ Es Es
Yukarı
jack_sparrow Liste gör
Usta Yazar

Mali
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 00:10
Alıntı yapılan cresadur

..Memurlar nette yapılan anket şaşırtı beni ..

17 Ağustos 2010 10:15 tarihinde yayına giren "12 Eylül'de yapılacak referandumda ne diyeceksiniz?" anket sorumuza 12 saat 58 dakikada 210,624 kişi oy kullandı. Sonuçlar aşağıda belirtilmiştir.

inci sözlük yapmış yine yapacağını LOL
'Haykırış Oluyoruz , Hayatı Senle Yaşıyoruz , Yıllar Geçsede , Ömür Bitsede -
ESKİŞEHİRSPOR İÇİN YAŞIYORUZ!!!♥♥ESES♥♥

Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 00:20
İnternet anketleri pek güvenilir olmuyor bildiğiniz gibi.Bunun en büyük kanıtı biziz. Şimdi konu açsak o anket ne olur 2-3 güne bilmem:-) Anketi kapatırlar 3 gün sonra bizim yüzümüzden:-)
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6566676869 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır