eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalıİsmail Kartal

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 79>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ykp26 Liste gör
Yazar

Dünden sonra,Yarından önce.
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:45
Bir zamanlar, büyük bir dağın tepesinde bir kartal yuva yapmış. Bir süre sonra kartalın dört adet yumurtası olmuş. Yumurtalar henüz kuluçka dönemlerindeyken dağda bir deprem olmuş. Kartalın yuvasındaki dört yumurtadan biri, depremin şiddetiyle yuvadan düşüp dağın tepesinden yuvarlana yuvârlana vadideki bir çiftliğe dek ulaşmış. Bu çiftlik, bir tavuk çiftliğiymiş. Çiftlikteki tavuklar, kendi yumurtalarına pek benzemeyen bu değişik ve biraz da büyük yumurtayı sahiplenmek istemişler. Yaşlı bir tavuk, yumurtayı koruması altına almış ve öteki yumurtalardan çıkacak yavrulardan ayırmaksızın büyütmeye karar vermiş.

Günü dolup zaman geldiğinde yumurtanın içindeki kartal yavrusu kabuğunu kırmış ve dünyaya gelmiş. Bir tavuk çiftliğinde bulunduğunu ve kendisinin de çevresindeki yüzlerce tavuğun arasında olduğunu görünce, kendini de tavuk sanmış ve çiftlikteki tavuklarla birlikte, o da bir tavuk gibi büyümeye başlamış. Yalnızca o, kendisini tavuk gibi görmekle kalmıyor, çiftlikteki tüm tavuklar da onu bir tavuk olarak görüyorlar ve ona bir tavukmuş gibi davranıyorlarmış. Zaman zaman içinden; "Ben çevremdeki tavuklara benzemiyorum, acaba ben kimim? "diye soruyormuş.

Ama bu kuşkusunu bir türlü dile getiremiyormuş. Ne de olsa o da bir tavukmuş ve tavuk olduğunu da bilmeli, kabul etmeliymiş. Bir gün çiftlikte öteki tavuklarla birlikte oyun oynarken, yukarılardan birkaç kartalın özgürce uçtuklarını görmüş. Kendini tutamamış, yüreğinde bir anda oluşan coşkuyla haykırmış: "Aman Allah'ım, ne kadar güzel uçuyorlar. Ben de onlar gibi uçmak istiyorum..."

Tavuklar, onun bu sözlerine hep birlikte gülmüşler.

"Sen bir tavuksun ve şunu asla aklından çıkarma; tavuklar kartallar gibi uçamazlar."

Küçük kartal, o günden sonra hemen her gün gökyüzüne bakıyor ve yukarılarda uçan kartal arıyormuş gözleriyle. Bir kartal gördüğünde ise çiftlikteki öteki tavukları unutuyor, gökteki kartal gözden kayboluncaya dek büyük bir hayranlıkla ve özlemle, onu izliyormuş. Sonra da tüm hayranlığını ve özlemini, kartal gördüğü her zaman olduğu gibi, hep aynı sözlerle dile getiriyormuş:

'Ah tanrım, ne olur, ben de onlar gibi uçabilsem... Ben de onlar gibi özgürce kanat açabilsem göklerde...."

O böyle konuştukça, bu kez çevresindeki tüm tavuklar da her zaman söyledikleri sözleri bir kez daha, bir kez daha yineliyorlarmiş:

"Vazgeç düşlerinden...   Sen tavuksun ve hep tavuk olarak kalacaksın...."
Küçük kartal, çevresindeki tavukların her gün birkaç kez yineledikleri bu sözlerinden öylesine etkilenmiş ki sonunda bir kartal gibi göklerde özgürce kanat açmak düşünden vazgeçmiş ve yaşamını bir tavuk gibi sürdürmeyi kabul etmiş ve bir tavuk gibi sürdürdüğü yaşamının sonunda bir tavuk gibi ölmüş.

Ne olduğunu düşünürsen, o olursun. Eğer, hayatınızın herhangi bir zamanında, kartal olma hayalini kurarsanız, hayallerinizi takip edin.

Tavukların sözlerini değil.
Yukarı
karargah26 Liste gör
Usta Yazar

Ergin ÜNSALAN
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:45
ulan biraz taraftarın sesine kulak versenize, bu adam gelecekti de niye skibbe gitti. Gram fazlası yok bence skibbeden. abimizin de dediği gibi kimsenin istemediği ve her yenilen maç sonrası eleştiri yağmuruna tutulacak bir adamı getirmek bu takıma çok daha zarar verirdi. Sağolsun mesut hışçan bunu kendi yaptı.
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ESESLİ
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:46
Ele güne Rezil oldum......

1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
Es-EsLi26 Liste gör
Usta Yazar

iLyas
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:48
ROK'un (Rasim Ozan Kütahyalı) tabiri ile meshur Arap İsmail .
Hoşgeldınız hocam basarılı olmanızı can-ı gonulden ıster ve basarılar dılerız .
İstanbul medyası hocalıgınızdan hatta futbol bılgınızden bıle suphe etmıstı...
Gosterın kendınızı.. BIZ onların yaptıgını asla yapmayız..
ESKIMEYENSEVDA
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:52
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, teknik direktör İsmail Kartal ile prensip anlaşmasına vardıklarını açıkladı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Eskişehirspor, teknik direktör İsmail Kartal ile el sıkıştı.

Kulüp Başkanı Mesut Hoşcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör Michael Skibbe'nin sözleşmesini dün karşılıklı olarak feshettiklerini hatırlattı. 

Eskişehirspor'a yakışan bir teknik direktörle anlaşmak için çalışmalara hemen başladıklarını ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

"Yerli birçok teknik adamla görüştük. Bize yakışan bir teknik direktör olan İsmail Kartal ile anlaşmaya vardık. İsmail Hoca, yarın kente gelerek sözleşme imzalayacak ve takımla ilk antrenmanına çıkacak. Eskişehirsporcamiasına hayırlı olsun. Devre arasında da hocamızın raporu doğrultusunda takımımızı iyi yerlere taşıyacak transferler yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
İrfan Liste gör
Deneyimli Yazar

İrfan Karapınar
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:53
Hayırlı olsun.Bu saatten sonra başarılı olmasını diliyorum.İnanın kim gelse birileri beğenecek, birileri eleştirecekti.Sonuçta hoş geldin İsmail hocam.Senin için gerçek bir gösterge Eses.İnşallah başarırsın; senin başarın Eses'imin başarısı...
İrfan
Yukarı
eguven26 Liste gör
Yazar

ersan güven
Yer: ankara
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:54
Yönetim çapını bir kez daha gösterdi bu takıma sahaya heyacanını yansitacak biri gerekli Fenerbahçe gibi bir kadroda oynattığı oyun ortada iken bizim kadrodan şapkadan tavadan çıkarmasını beklemek abesle iştigal getirilebilecek en son teknik adamdı bana göre. Ilim acıyor umarım yanılırım umarım beni yanıltır ancak hiç zannetmiyorum bağıra bağıra düşüyoruz. Yapılacak tek şey son düdük çaılıncaya kadar Takım'ı desteklemek çünkü tek umut taraftar kaldı elde
Yukarı
NERUDA Liste gör
Deneyimli Yazar

Ulaş Kolaylı
Yer: Esgiad
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 16:58
Hayırlı olsun.Mesut Başkan ın daha iyi bir teknik direktör getirecek karizması ve parası yoktu.
Vergilendirilmiş Kazanç Kutsaldır!
Yukarı
neandertal Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 17:00
Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak bu olsa gerek!

Bu adamın hangi takımda ne başarısı var? Hangi özelliğini sevdiniz de aldınız?

Çapsız, beceriksiz yönetim...

Yukarı
ender_26_esk Liste gör
Usta Yazar

ENDER YATIR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Eki/2015 saat 17:00
Fenerin o kadrosunda bile penaltısız maç kazanamıyordu.Bizdeki bu kadroyu nasıl kullanacak merak ediyorum.Hayırlı olsun.İnşallah başarılı olur.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 79>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır