eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Salih Altın

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Online Durum: Offline
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 16:34
Çok güzel açıklamış Murat abi durumu. Altına imzamı atarım. Yıllardır zaten en önemli sorunumuz bu değil mi ? Yıllardır altyapıya olan bu ilgisizlik yüzünden ne cevherler kaçırdık elimizden..
Ne zaman ki alt yapımızla özenle ilgilenilir, oradan Alper gibi 5 topçu daha çıkar işte o zaman zirvede kalıcı oluruz...
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 16:51
Alıntı yapılan akif_26

Salih Altin (Foto) i

http://www.transfermarkt.de/de/altin-naechstes-jahr-werde-ich-in-der-tuerkei-voll-angreifen/news/anzeigen_43002.html

Bi Hayırsever Çeviriversinde şu çocuğun roportajını okuyak Smile

Salih ALTIN (fotoğraf) soyundan Wuppertaler SV ile geçtiğimiz sezonda 3. Liga. Şimdi Türk Kulübü Eskişehirspor ile 23 yaşındaki Orta Saha sözleşme altında olduğunu ve yeniden saldırmak istiyor. Sven Bauer (lapdog) ile WSV ve Türkiye Süper lig in hedeflerini ile sportif performans nedenleriyle hakkında ALTIN konuşuyor.
Transfermarkt.de: Bay altın, sahip kökenli ile 3 Wuppertaler SV. Şimdi digested Liga?
Salih ALTIN: Evet, çok yavaş ben bunu digested. Yine de biz aşağı ile güçlü bir ekip olduğuna inanıyoruz hala zordur. Kesinlikle gereksiz.
Transfermarkt.de: ne oluyor yeniden yansıtacak, bırakın. Başarısızlık nedenleri burada gördüğünüz?
Salih ALTIN: Biz vardı çok güçlü bir takım, genç yetenekleri ve deneyimli oyuncular bir karışımı. Yine de biz mi, hafta hafta get bize ve, beklediğiniz performansı belirleyici oldu.
Transfermarkt.de: Wuppertal bunu önceki sezon aksine oldukça sessiz. Nasıl takım havasında baktım?
Salih ALTIN: birlikte elde tutulur ve biz hala takıma koy sonuna kadar inanıyordu. Ne yazık ki Tanrı bu durumda değildi. Yine de, biz hiçbir zaman zor duruma rağmen takım içinde huzursuzluk vardı söylemek gerekir. Bu süper karakter her oyuncu için bir işaretidir. Transfermarkt.de: Sen vardı bir yerde fethetmek mümkün olur. Ne geri yol?
Salih ALTIN: orada Evet her zaman ilk altı oyunla başlamak oldu ve iyi performans gösterdi. Bundan sonra beni takımdan getirdi küçük bir yaralanma vardı. Yaralanma sonra bana sonraki göstermek için adil bir şans var.
Transfermarkt.de: 2007 sezonu izin / 2008 VfB Lübeck ödünç, nerede, hemen ikna. Neden orada de yaptı?
Salih ALTIN: die Zeit in Lübeck tabii ki çok güzel. Uwe Fuchs bana VfB getirdi ve bana da oynamak. Minnettar ve bu asla unutamam. Mr. Fox kendisinden öğrendim çok süper bir öğretmendir.
Transfermarkt.de: Ve neden, artık Wuppertal'da sizin hizmetlerinde oluşturabilir?
Salih ALTIN: Wuppertal'da yeniden farklı bir teknik direktör hangi belki didn't like benim oyun tarzı vardı. Gibi nedenlerle içerir, ancak, onay kutusunu temizleyin ve İleri bakmak istiyorum.
Transfermarkt.de: Birçok oyuncu Club yaz aylarında sol ve diğerleri hasar onarmayı kaldı. Neden WSV terk verdik?
Salih ALTIN: Evet, gitmiş ve yalnızca birçok oyuncu birkaç kalır. Have hiçbir şey yapmak, herhangi bir hasar onarmayı. Eğer böyle olsaydı, tüm oyuncular kalır, kabul edilebilir. Club bırakmak açmıştır diğer etkenler vardı. Bu oyuncular ve yetkililer arasında koştum bir şey oldu.
Transfermarkt.de: Sen Almanya'da kalmak veya şimdi Türkiye'ye gitmek için fırsat vardı. Kim size ilgi?
Salih ALTIN: bazı takımlar bana ilgi. Türkiye'ye gidin ve yeni bir şey denemek için karar verdik ve bu adım çok yıl sonra Almanya'da iyi zamanları ve kötü yapmak vardı düşünüyorum.
Transfermarkt.de: Son olarak Eskişehirspor seçti. Sonuçta ne oldu?
Salih ALTIN: Eskişehir çok iyi bir ekip vardır. Tabii belirleyici bir faktör olarak, burada birçok oyuncu Almanya'dan olan ve benim iş kolaylaştırmak. Transfermarkt.de: Ne Dernek vardır ve ne gibi bir rol oynamak?
Salih ALTIN: Dernek bana yavaş var Alman ve Türk futbol arasında büyük bir fark olduğunu, çünkü benim için kurs iyi çalışma sıralaması istiyor. Ben bana yavaş ve sonraki yıl grope bu sezon tamamen Türkiye'de saldırı.
Transfermarkt.de: iki yıl değil oldukça kurs Wuppertal'da geldi sonra atılım başarılı olabilir hiçbir şüphe var?
Salih ALTIN: Hayır, ben yaptım ve hiçbir zaman böyle düşünceler sahip. Bu tür endişeleri vardı, ben artık futbol oynamak. Sabırlı olun, her zaman sabit iş ve sonunda size ödüllendirdi. Bu yıl olacağını veya görmek ama vazgeçmek için birkaç yıl, benimle dahil değildir. Ailem bilgiye sahip olacak.
Transfermarkt.de: Türkiye'de Almanya'nın Türk kökenli Diverse oyuncular değişecek, bazıları başarısız olur. Karşılamak nasıl kontrol edebilirim?
Salih ALTIN: çok Super Talent Türkiye taşıma ve başarısız vardır, ancak her zaman değil tüm bir tencerede sürer. Her zaman neden oyuncular başarılı, ancak futbol oynamak büyük olan koşullar değildir, çünkü çeşitli nedenleri vardır. Yalnızca sabır, zor iş olmalıdır daha söyleyin değil.
Transfermarkt.de: Süper lig ne İleri çoğu ve hangi beklentiler bunu ekip üyeleriniz var?
Salih ALTIN: tabii ben takım süper destekleyen hayranları için sabırsızlanıyoruz. Amaç oyun yukarıda sahibiz. Sezon nedir çünkü göreceğiz şimdi o aslında değil öylesine çok.
Transfermarkt.de: Your futbol kökleri Oberhausen, Wattenscheid ve Schalke Gençlik ekipleri yalan. Ne var kişisel olarak alabilir miyim?
Salih ALTIN: çok iyi bir Gençlik vardı. Uzun yıllar Oberhausen oynadı ve orada yıllardır İngiltere. Wattenscheid içinde ben bir yıl burada yüksek bir düzeyde futbol oynadı oynadı. Bundan sonra Schalke 04 at a Gençlik iki yıl geçirdim. İlk sezonunda biz Kupası kazandı ve ikinci biz Alman şampiyonu oldu. İki yıldır ilk seçim oldu ve ilk sezonunda 18 gol. İkinci yıl bazı küçük yaralanmalar nedeniyle çok iyi koştum. Yine de ben bir harika zaman geçirdim ve çok şey öğrendim benim antrenörü Norbert Elgert söyleyebilirim.
Transfermarkt.de: angajman Türkiye'deki Alman hangi özelliklerini destekliyor?
Salih ALTIN: çok alabilir. Çok yüksek bir düzeyde Alman futbolcu. Taktik ve teknik olarak beni çok Almanya'da geliştirmiş ve tabii ki bu benim için büyük bir Yardım olacaktır.
Transfermarkt.de: 23 yaşında genç you are. Ne gol ücretli futbol var mı?
Salih ALTIN: ı 've rağmen genç Yaşımdan çok deneyim ve en iyi zaman hala gelip, ikna.
Transfermarkt.de: neden sadece futbol oynarken ne yaparsınız?
Salih ALTIN: bir aile adamım bu yana ben kadar Ailem ile vakit. Çok benim gelecekteki Bayan bir yıl önce tanıştı Fabienne ile yaşıyorum. O Almanya'da yaşıyor ve o zaman bulduğunda beni sık sık ziyaret gelir. O kendi Bakalorya, bana Mayıs 2011'de bitmiş çekin. Aksi takdirde Internet'te sörf kalmak. Çok zaman nerede benim bütün Hobiler (gülmek) yaşayabilirim Evet de yeniden yok.
Transfermarkt.de: Lütfen çalma hayat bir anekdot anlatmak.
Salih ALTIN: da ben size bir şey söyleyebilir çok güncelleştirmeleri: çok bize Eskişehir için fly zaman oluyor. Yeni bir oyuncu ve yerinde 27.06.2010 olmalıdır, ancak benim uçak yaklaşık 45 dakikalık bir gecikme vardı. Bunu benim bağlanan uçuş için sadece Eskişehir için Istanbul'dan yaptı. Benim meslektaşım ve benim bavul ne yazık ki, bana. Bu oldu sadece bu kısa bir süre gidiş ve silinen benim uçak Eskişehir arkadaşlarım ve benim bavul (gülmek) için önce sol böylece beni uçağa haberdar olması. Uçuş artı ertesi sabah konaklama sağlanan tabii bize.
Transfermarkt.de: Biz bize bu görüşme için teşekkür ederiz ve geleceğiniz için en iyi isterdim.
http://www.transfermarkt.de/de/ALTIN-naechstes-Jahr-WeRde-ICH-in-der-tuerkei-voll-angreifen/News/anzeigen_43002.html

Not:Icerigindeki yanlislardan sorumlu degilim,hata varsa programa raki damlatmak lazim insallah isini görür....
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
ESfeverES Liste gör
Usta Yazar

Murat Soylu
Yer: Almanya/Voerde
  Alıntı ESfeverES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 19:09
Hüsnü agabey, ben benim programa kalabak suyu döktüm bak nasil sIkIr sIkIr calismaya basladi. Tongue

Salih Altin (fotograf) gectigimiz sezonda Wuppertal'er SV ile 3. ligden kümeye düsmüstü. Simdi 23 yasindaki orta saha oyuncusu sözlesmesi kapsaminda Türkiye'nin 1. lig ekibi ESES ile basariya yönelik saldirmak istiyor. Salih Altin'in WSV'daki futbol performansi ve ESES'deki hedefleri hakkinda Sven Bauer (Lapdog) görüstü.

TM (Transfermarkt): Sayin Altin, WSV (Wuppertaler SV) ile 4. lige düsüsünüzü artik sindirebildinizmi?

SA (Salih Altin): Evet, yavas yavas olsa da artik sindirdim sayilir. Yinede bu kadar kuvvetli bir ekiple düstügümüze inanmakta halen cok zorluk cekiyorum. Kesinlikle gereksiz oldu.

TM: Olaylari tekrar gözden gecirirseniz, basarisizlik nedenleri hakkinda neler söylemek istersiniz?

SA: Cok kuvvetli, yetenekli genc ve tecrübeli oyunculardan olusan bir ekibimiz vardi. Buna ragmen nedense bizden beklenen performansi ard arda sergileyemedik. Basarisizligimizin kilit noktasi buydu.

TM: Wuppertal'da,  daha önceki sezonlara nispeten aksine baya sakindi. Takimin ruh hali nasildi?

SA: Takimda daima 'anca beraber kanca beraber' ruhu vardi ve düsmeme konusunda kendimize sonuna kadar inanmistik. Maalesef basaramadik. Takimin kötü gidisatina ragmen takim arkadaslarimiz arasinda hic bir zaman huzursuzluk veya kargasalik yasamadik. Bu da her oyuncunun büyük karakterli olduguna dair bir ibretdir.

TM: Kendinizi sürekli ilk 11'de oynamak icin fethedemediniz. Bunun nedenlerini nelere bagliyorsunuz?

SA: Ilk 6 macta zaten hep ilk 11'de yer almistim ve iyi performans da sergilediydim. Ondan sonra ufak bir sakatligimdan dolayi nedense kendimi ilk 11 disinda gördüm. Sakatligimdan sonra bana kendimi tekrar göstermem icin sans tanimadilar nedense.

TM: 07/08 sezonunda kiralik olarak VFB Lübeck'e gitmistiniz ve orada baya basarili olmustunuz. Oradaki basarinizi nelere bagliyorsunuz?

SA: Lübeck'te gecirdigim sezon gercekten de cok güzeldi. Beni VFB Lübeck'e getiren ve bana oynatma sansi da taniyan sayin Uwe Fuchs idi. Buradan kendisine tekrar tesekkürlerimi iletip bu iyiligini hic bir zaman unutmayacagimi söylemek istiyorum. Sayin Fuchs hem süper bir antrenör, hemde süper bir ögretmen. Sagolsun ondan gercekten cok seyler ögrendim.

TM: Peki bu basariyi Wuppertal'da neden sürdüremediniz?

SA: Wuppertal'da oyun tarzimi belki beyenmeyen bambaska bir antrenörüm vardi. Kim bilir. Sebepler hep buna benzer bir sekilde, fakat ben gecmisi arkamda birakarak artik gelecege bakmak istiyorum.

TM: Futbolcularin cogu kulübü yazin terketdi, bazilari ise bu basarisizligi telafi etmek amaciyla kaldilar. Siz WSV'dan neden ayrildiniz?

SA: Evet, futbolcularin cogu kulübü terketdi, cok az kisi ise orada kaldi. Telafi etmek amaciyla hic bir alakasi yok. Öyle olsaydi emin olun zaten hepimiz kalirdik. Kulübü terketmenin nedenleri bambaska seylerdi. Bunun asil nedeni futbolcularla yönetim arasindaki sorunlardan kaynaklandiydi.

TM: Sizin ya Almanya'da kalma ya da Türkiye'ye gitme seceneginiz vardi. Size kimler (hangi kulüpler) ilgi gösterdi?

SA: Benimle bir kac kulüp ilgilenmisti. Yeni bir sey denemek, yani yeni bir baslangic yapmak icin kararim Türkiye lehine düstü. Ve inaniyorumki Almanya'da bunca yil iyi veya kötü zamanlarimla top kosturduktan sonra, bu adimi atmamin sart ve yerinde olan bir karar olduguna.

TM: Simdi Eskisehirspor'dasiniz. Neden Eskisehirspor?

SA: Eskisehirspor süper bir kadroya sahip. Fakat benim icin en önemli faktör elbetde Almanya'dan bazi gurbetci futbolcularin da burada top kosturmasi oldu. Bu benim buradaki calismami biraz kolaylastirir diye düsünüyorum.

TM: Eskisehirspor Kulübü sizinle ne amaclamak ve size hangi rolü vermek istiyor?

SA: Kulüp beni takima yavas yavas yaklastirmak istiyor. Bu tabiki benim icin en iyisi, cünkü Türk futboluyla Alman futbolunda fark var. Amacim bu sezon kendimi Türk futboluna alistirdiktan sonra gelecek sezon tam anlamiyla saldirmak.

TM: Wuppertal'da 2 yil top kosturduktan ve umdugunuzu bulamadiktan sonra hic kuskunuz kalmadimi, belki aynisi Eskisehirspor'da da basiniza gelebileceginden?

SA: Hayir, böyle düsünmüyorum ve böyle düsünmekte istemiyorum dogrusu. Böyle endiseler olursa futbola devam etmenin ne anlami kalirki? Her zaman sabir edip sert calismak gerek ki, birgün bunun ödülünü mutlaka alirsiniz. Artik basari bu sene mi, bir kac sene sonra mi gelir, bakacagiz, fakat havluyu atmayi asla tanimam. Ki bunu ebeveynlerimden de zaten hic bir zaman böyle ögrenmedim.

TM: Almanya'da Türk kökenli bazi futbolcular Türkiye'ye gidiyorlar. bunlardan da bazilari basarisiz oluyorlar. Siz bunu (basarisizligi) nasil engellemeyi düsünüyorsunuz.

SA: Türkiye'ye giden ve basariyi yakalamayan dolu süper yetenekler var, ancak hepsini bir tencereye atmamak lazim. Yeteneklerin basariya ulasamamalarinda cesitli sebepler olabiliyor, fakat kosullarla alakasi olan bisey degil bu, cünkü Türkiye'deki kosullar futbol oynamak icin süper. Cok sert calisip sabirli olmak lazim, baska denilecek bisey yok aslinda bu konuya.

TM: Süper Lig'de en cok neye seviniyorsunuz ve takiminizdan (ESES'ten) beklentileriniz nedir?  

SA: Elbetde takimlarini durmadan destekleyen taraftarlarla karsilasmaya cok seviniyorum. Bizim hedefimiz üst siralari zorlamak. Sezon nasil gecer daha görecegiz, yalniz simdilik birseyler demek icin henüz daha cok erken.

TM: Oberhausen, Wattenscheid ve Schalke altyapilarindan yetistiniz. Oralardan kendiniz icin neler götürebildiniz?

SA: Cok iyi bir genclik yasami gecirdim. Oberhausen'da yillarca top oynadim ve uzun süre de takim kaptani idim. Wattenscheid'da bir sene kaldim ve futbolun gercekten de üst seviyesinde oynanan bir yil gecirdim. Ondan sonra iki sene Schalke'nin U-19 takiminda oynadim. Ilk yilimda Almanya U19 Kupasini kazandik, ikinci yilimda ise Almanya Sampiyonu olduk. Iki sene de daima ilk 11 de yer aldim, ilk yilimda 18 gol attim. Ikinci yilim bazi sakatliklarimdan dolayi o kadar verimli gecmedi malesef. Herseye ragmen harika vakit gecirdigimi ve antrenörüm Norbert Elgert'den cok seyler ögrendigimi belirtmek isterim.

TM: Türkiye'deki mücadelenizde hangi Alman nitelikleri size katki saglayabilir?

SA: Bircok seyler. Alman futbolu cok yüksek bir seviyede. Teknik ve taktiksel acisindan kendimi Almanya'da baya gelistirdim ve bu bana Türkiye'deki hedefimde elbetde cok büyük katki saglayacaktir.

TM: Daha henüz 23 yasinda bir delikanlisiniz. Profesyonel futbolda daha hangi hedeflere ulasmak istiyorsunuz?

SA: Daha genc yasima ragmen simdiye kadar baya bir tecrübe topladim diyebilirim ve önümüzdeki zamanda daha da basarili olacagima inaniyorum, bundan eminim.

TM: Top kosturmadiginiz zamanlarda neler yaparsiniz?

SA: Ailemle cok vakit geciririm, cünkü ben aileme cok düskün birisiyim. Ileri bir zamanda evlenmekte istedigim bir yil evvel tanistigim kiz arkadasim Fabienne ile zaman gecirmeyi ve gezmeyi severim. Kendisi Almanya'da yasiyor ve vakti oldukca beni ziyaret ediyor. 2011' mayis ayinda lise sinavlarini bitirdikten sonra temelli yanima gelecek. Bundan haric internetde sörf yapmayi severim. Yalniz hobilerimi yasamam icin zaten hemen hemen hic vaktim olmuyor malesef. (Gülüyor)

TM: Lütfen futbol yasantinizdan bir anekdot anlatiniz.

SA: Evet, isterseniz daha yeni basima gelen bir olayi anlatayim size. Ben ve Eskisehirspor'un diger yeni oyuncusu Eskisehir'e ucmak isterken, benim Istanbul'a inecek olan ucak 45 dakika gecikerek indi. Eskisehir ucagini son anda yakaladim. Ucaga bindikten sonra benim valizlerle arkadasimi ucaga yetistiremediklerini söylediler. Bende ucak kalkmadan son anda ucagi arkadasim ve valizlerim adina degistirip, terketdim. (Gülüyor) Elbetde o aksam icin konaklama yeri ve öbür gün icin baska bir ucusumuzu sagolsunlar hemen ayarlayiverdiler.

TM: Sohbetiniz icin cok tesekkür ederiz ve geleceginiz icin cok basarilar dileriz.

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2010 saat 19:58
Alıntı yapılan ESfeverES

sIkIr sIkIr  Tongue
Sevgili Murat,sen hele birde Rakiyla dene bakarsin schIkIr ,schIkIr calisirLOL....
Saka bir tarafa ben google"Tercüme "olarak gerceklestirdim....Big%20smile
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 20:22
Allahın şıkır şıkırı ne hallere düşmüş, vaayyyy beeeeee,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
# Direnmüdavim....

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 20:24
Alıntı yapılan hüsnü

Allahın şıkır şıkırı ne hallere düşmüş, vaayyyy beeeeee,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sen yat kalk dua et,bir sayfa öncesine gitsen tüm yaziyi gavurca okuyacan Üstad.....LOLLOL
Yukarı
tmac26 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Ekici
Yer: Bukamaranga
  Alıntı tmac26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2011 saat 11:21

Salih Altın:"Bana herşey yanlış oynanmış bir oyun gibi geldi"

Salih Altın büyük hedeflerlen Türkiyeye transfer oldu. Üç yıllık kontratıyla yüksek amaçlarıyla Eskişehirsporun hazırlık kampına katıldı. Bugün herşey değişik. Başka takıma kiralanacaktı, transfer yattı, üstelik Eskişehirspor ile sonradan sözleşme yapılmadı. Bu durum nasıl oluştu, yarım sene içinde hangi özel deneyimleri yaşadı, almanyanın beşinci liginde nasıl yeni bir başlangıç yaptı ve ailesine neden bu kadar minnettar, 23 yaşındaki orta saha oyuncu Sven Bauer ile konuştu.

Transfermarkt.com.tr: Salih bey, son yarım senede son derece kötü deneyimler yaptınıs, aslında herşey iyi başlamışdı. Wuppertaler SV kontratınız bittikden sonra, Eskişehirspor’da tanıtıldınız ve üç yıllık sözleşme imzaladınız. Bu temas nasıl oluştu?

Salih Altın: Eskişehirspor’un izciler beni Wuppertal deki maçlarımda izlemişler ve buna rağmen ozamanki danışmanımla temasa geçmişdiler. Ondan sonra herşeyi hızlandırmış yaşadım, almanyada ön-sözleşme imzaladım ,kısa zaman sonra Eskişehir’e uçtum ve üç senelik sözleşme imzaladım.

Transfermarkt.com.tr: Hangi amaçlaran oraya transfer oldunuz, kulüpün sizden niyeti neydi?

Salih Altın: Hedefime adım adım ulaşacaktım. Başta kolay olmayacağını biliyordum, yanlız böyle biteceğini umuyordum. Onun içinde hayal kırıklığına uğradım. Kulüp beni yavaş yavaş Spor Toto Süper Ligine alıştıracakdı.

Transfermarkt.com.tr: Türkiyede nasıl karşılandınız, oyuncular ve kulüpsorumlular size nasıl davrandılar?

Salih Altın: Kulüp sorumlular çok iyi davrandılar bana. Bana şehiri gösterdiler ve gezdirdiler, benimle ilgilendiler. Oyuncular başta bana karşı biraz uzak kaldılar, ama bir süre sonra bu da sonunu buldu.

Transfermarkt.com.tr: Sezon hazırlıkları takım ile beraber çalışdıkdan sonra, devamlı maç tecrübesi almak için, ikinci lige kiralanmanızı isteniyordu. Hangi takıma ve bu kararı nasıl değerlendirdiniz?

Salih Altın: Başta beni Adanaspor’a kiralanma kararına karşı şüphem vardı, ama sonuçda mantık işi. Birinci ligde dışarıda oturmak’dan ise, ikinci ligde oynamak benim gelişmem için yararlı. Böylece Süper Ligine yavaş yavaş alışırım.

Transfermarkt.com.tr: Orada antrenmana çıktınız, ama gelecek maçında bir saniye bile sahaya çıkmadınız, bunun nedeni size kulüp tarafından açıklandı mı?

Salih Altın: Dediğiniz gibi, oraya vardığım gün antrenmanlara katıldım ve bir gün sonra hazırlık maçında kendimi göstericekdim. Yanlız 90 dakika dışarıda oturdum ve oynamadım. Maç’dan sonra birileri yanıma geldi ve karşılaşma’da bir saniye oynamadığıma rağmen, ben onların oyun sistemine uygun olmadığımı söyledi.

Transfermark.com.tr: Bu haber sizi nasıl etkiledi?

Salih Altın: Şokdaydım ve dünyayı anlamaz hale geldim. Bana herşey yanlış oynanmış bir oyun gibi geldi. Ama bu kararı mecburen kabul ettim ve bir gün sonra Eskişehir’e geri döndüm.

Transfermarkt.com.tr: Eskişehir’e döndüğünüzde bir şok daha yaşadınız, çünkü kulübünüz sözleşmeyi federasyon’a göndermemişti. Bu durumu nasıl yaşadınız?

Salih Altın: Eskişehir’e yolculuk otobüsünde, eski danışmanımla telefonda konuşmuşdum ve ona sözleşmemi fesh edilmesini istediğimi ve Almanya’ya dönmek istediğimi söylemişdim. Bunun üzerine bana Eskişehirspor benim kontratımı federasyona göndermediğini söyledi, böylece sözleşmem geçersizdi ve benimde bundan haberim yoktu. Bu yaşadığım ikinci şokdu.

Transfermarkt.com.tr: Böylece artık işsizdiniz. Almanya’ya geri döndüğünüzde nasıl ve nerde yaşadınız?

Salih Altın: Almanya’ya geri döndüğümde hemen iş bulma kurumuna bildirdim kendimi. Daire’mi gitmeden önce iptal ettiğim için, Annem ve Babamın ve kız arkadaşımın yanında kaldım.

Transfermarkt.com.tr: Ocak ayından beri almanyanın beşinci lig takımı VfB Speldorf’da oynuyorsunuz. Bu temas nasıl oluştu?

Salih Altın: Schalke 04’den eski bir arkadaşım Bülent Gündüz bana telefon açtı ve VfB Spelsdorf’da oynamak istemezmiyim diye sordu. Bu yüzden antrenmana katıldım ve herşey pozitif geçti. Takım beni çok iyi karşılaştı ve bende bunu iyi performans ile geri ödemeye çalışacam.

Transfermarkt.com.tr: Röportaj için teşekürler ve geleceğiniz için bol şanslar.

Bravo Rıza Çalımbay Bravo. Muhteşem vizyonun (!) ile Türk futbolunun reklamını çok iyi bir şekilde (!) yapıyosun gurbetçi gençlerimize.
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..
Yukarı
poyraz963 Liste gör
Usta Yazar

Bülent
Yer: Turkey
  Alıntı poyraz963 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2011 saat 12:52
Yazik oldu cocuga. Riza Allah nasil bilirse oyle yapsin seni.
GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR
Yukarı
ASTARCI Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı ASTARCI Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2011 saat 13:19
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2011 saat 18:46
Alıntı yapılan tmac26

Bravo Rıza Çalımbay Bravo. Muhteşem vizyonun (!) ile Türk futbolunun reklamını çok iyi bir şekilde (!) yapıyosun gurbetçi gençlerimize.
  Benim göremediğim bir yer yoksa röportajın Rıza Çalımbayla pek alakası yok gibi. Neden suçu Çalmıbay'da buldun açıklarsan sevinirim MustafaSmile Tabi diğer yazarları da anlayamadım.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır